• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indulás

Cs@besz

Kertész segéd
Sziasztok,

Régóta követem ezt a fórumot és rengeteg gyönyörű akváriumot láttam eddig.
Gyerekkoromban nekem is volt egy, és eljött az idő, hogy újra belekezdjek. A teljes tudatlansággal indulok neki majd ennek az új akinak, így nagyon sok segítségre lenne szükségem. Remélem segítetek is majd. :)
Van egy kislányom és szeretne valami háziállatot, amit gondozhat, etethet, stb.
Én meg nagyon régóta szeretnék újra akváriumot így gondoltam akkor lehetne mindenki boldog.

Sajnos idő szűkében - a gyereknek ebben a hónapban lesz a szülinapja - szeretnék venni egy kezdő szettet, ami indulásnak jó lehet. De fogalmam sincs, hogy milyet kellene.
Nyílván növényes lesz a cél, de még nagyon sokat kell ahhoz tanulnom újra erről a világról mire elérek arra a szintre hogy PH-t tudjak mérni. :)
Egy kisebb akit indítanék 50-60L és tanácsot szeretnék kérni leginkább szűrő ügyben hogy mi lenne hozzá a jó. Opti-t szerettem volt venni, de be kell látni, hogy a szüleim nem milliomosok, és én sem dolgozom a parlamentben.
Így marad a sima üveg. Külső vagy belső szűrő? Típus javaslatoknak is nagyon örülnék. Nézegettem szetteket, de mindhez belső szűrőt adnak. Vagy jó lesz az egy ideig?
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy mit lehet érdemes megvenni. 40-50e HUF van jelenleg a szettre. És apránként jönnének a fejlesztések, miközben én is fejlődök. :)
Elnézést hogy ide írtam mindezt. Akartam nyitni egy naplót, de sajnos még nem vagyok rá jogosult. Pedig rengeteg lesz a kérdés és remélem a válasz is :)

Szép napot mindenkinek.
 
Elindítottam a naplót, mert megtaláltam a gombot. :)
Most ott tartok, hogy összegyűjtöm nagyjából hogy én mire gondoltam, ti pedig ha hülyeségeket írok vagy gyűjtöttem össze, akkor kérlek javítsatok ki.
Nem fogok megharagudni, meg akarom nagyon tanulni ezt a világot.
 
A webshopokban kínált üvegek mellett a legtöbb helyen - kérésre - megcsinálják átlátszóval is. Ha nem, akkor az általában arról árulkodik, hogy a mester nem büszke a munkájára :) Hiszen a fekete ragasztással könnyebb "elsikálni" a hibákat.
Ez egyébként - ugye tudod - a Green Aqua fóruma. Érdekes, hogy pont náluk nem nézted eddig, nem lehetne 7/7 a statod :)
 
Mindenhol csak fekete ragasztással lehet kapni üveget?
Mert eddig 7/7 a statisztika.
A fórumtársak ez eladó topikba fel szoktak tenni mindenféle használt cuccokat, közte külső szűrőket, akváriumokat stb. amivel tudsz büdzsét csökkenteni. A lakás éves költségvetési deficitjét így le tudod szorítani 3% alá! (Bankos vagyok nem tudtam kihagyni!):D:ROFLMAO:

Egyébként, innen tudsz megfelelő szűrőt választanod, csak nézd meg a Green Aqua által ajánlott literszámot, ha növényezni akarsz. Ha csak aranyhalat, guppit, és házmester harcsát és pár növényt tartanál a lányod kedvéért, akkor a gyári ajánlásokat vedd figyelembe.
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Továbbá, sokat böngézd a fórumot és ha kérdésed van amire nem találtál választ, nyugodtan tedd fel a megfelelő fórumhelyen, sokan segítenek majd.

Sok sikert! Üdv a csapatban.
 
A webshopokban kínált üvegek mellett a legtöbb helyen - kérésre - megcsinálják átlátszóval is. Ha nem, akkor az általában arról árulkodik, hogy a mester nem büszke a munkájára :) Hiszen a fekete ragasztással könnyebb "elsikálni" a hibákat.
Ez egyébként - ugye tudod - a Green Aqua fóruma. Érdekes, hogy pont náluk nem nézted eddig, nem lehetne 7/7 a statod :)

Persze tudom. Igazad van, mert 7/8 a stat valóban.
És úgy nézem, hogy ha a metrón hazafelé nem jön szembe egy üveges mester, aki színtelen ragasztóval ragaszt akit, akkor hamarosan kosárba kerül a 64L Green Aqua edition tank. :)
 
A fórumtársak ez eladó topikba fel szoktak tenni mindenféle használt cuccokat, közte külső szűrőket, akváriumokat stb. amivel tudsz büdzsét csökkenteni. A lakás éves költségvetési deficitjét így le tudod szorítani 3% alá! (Bankos vagyok nem tudtam kihagyni!):D:ROFLMAO:

Egyébként, innen tudsz megfelelő szűrőt választanod, csak nézd meg a Green Aqua által ajánlott literszámot, ha növényezni akarsz. Ha csak aranyhalat, guppit, és házmester harcsát és pár növényt tartanál a lányod kedvéért, akkor a gyári ajánlásokat vedd figyelembe.
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Továbbá, sokat böngézd a fórumot és ha kérdésed van amire nem találtál választ, nyugodtan tedd fel a megfelelő fórumhelyen, sokan segítenek majd.

Sok sikert! Üdv a csapatban.

Át fogom nézni az eladó szekciót, hogy nincs e valakinek eladó külső szűrője.
Amúgy kinéztem egy szűrőt ami jó lehet szerintem.
EHEIM 2271 Eheim Professionel 4 250
Pont elviszi az egész büdzsét. :)

Lehet hogy asszonnyal ma veszekedni fogok egy kicsit, hogy egy darabig ő nem kap szülinapra semmit, de legalább a gyerek boldog lesz.
Köszönöm a tippet.
 
A minap megakadt egy hirdetésen a szemem, a hirdetett szűrő több mint jó lenne neked. De ne kapkodj a döntésben, hamar szembe fog jönni egy megfelelő ajánlat :)

Sziasztok !Eladók az alábbi külsőszűrők!Eheim prof.3 2075,1250 l/h!Patika állapotú,kompletten,gyári beszívó,kimenő,csak a csövek nem gyáriak!Azonnal hadra fogható!Eheim prof 2 2126A,650 l/h!Valószinűleg rotorcserés,kis ráfordítással üzemel!Prof 3:18.000.-,Prof 2:6.000.-!Alku,csere nem játszik ebben a mérkőzésben!Köszi
 
Udv a klubban.
Ha nem is opti szinten indulnal sima uvegbol a a megcelzott meret jol 10K alatt van. Szurobol mindenkeppen kulsot valasztanek, mert ha elindul a lavina a kovetkezo kiadasod egybol egy kulso lesz, igy feleslegesen koltottel egy belsore. Ne siesd el, ird le mi az elkepzelesed, tervezgess, olvass sokat, es figyeld a hasznalt topikot, szinten 10 korul (vagy picit tobb) meglesz a szurod. Meg csak 20-at koltottel. A lampa kenyes dolog abbol is dobhatnak fel varatlanul olcso de jo termeket, vagy valaki segit egy hazi lampa osszeallitasaban. Kezdo tapcsomag inditaskor legyen keszenletben, es biologiai szuro anyag. Kezdo novenyzetet talalsz elviheto topikban is, vagy vehetsz is, az nem draga. (meg nem ertuk el a 40-ezret). Informalodj es celtudatosan hozz dontest mit hogyan szeretnel, mert ha csak ebbe abba bele kapsz, sok lesz a felesleges kiadas. A lenyeg, turelem. Sok sikert kivanok.
 
Szia!

Nézd meg a naplónkat, mi egy használt gyári szettet kaptunk ajándékba: https://akvakertesz.hu/threads/unexpected.7576/. Gyakorlatilag csak az üveget hagytuk meg belőle, azt is megbántuk, mert kb a legolcsóbb komponens lett volna egy ennél sokkal szebb. Szűrőt mindenképp külsőt érdemes, a belső ronda és nem hatékony. Ha megveszed, úgyis lecseréled, csak kidobod az árát. Keress használtat itt, vagy Facebookon, 20 körül megúszod töltettel. Mi új Aqua Novát vettünk, ez sem nagyon drága, és egyelőre elégedettek vagyunk vele, de számolj vele, hogy a gyári töltet mellé kell szerezned biológiai szűrőanyagot.
Lámpából Chihiros-t vettünk, a 60cm kb 11e Ft íbéjről, low-tech-be több mint elég a fénye, jól is néz ki. Ha sürgős neked az indítás, akkor bp-n tudok kölcsön adni egy tetős fénycsöves világítást 60cm akvára amíg egy ilyen megérkezik.
Ami még nekünk fájt egy kicsit: kő és fa dekorok baromi drágák voltak újonnan, keress használtat, gyűjts a természetből, vagy alaposan túrd át a netet, hogy hol kapsz olcsón.
A táptalaj és általános talaj sem elhanyagolható összeg - mi JBL Manado-t vettünk, viszonylag olcsó, de a talaj formálását el lehet vele felejteni, és nehézkes ültetni bele, de ezek vállalható kompromisszumok lehetnek.
Azt gondoltuk, hogy a táptalaj elég tápot fog bejuttatni a vízbe, ez sem vált be, a mohák szenvedtek, Green Aqua növény wellness csomagot is be kellett szereznünk, azóta minden növényünk sokkal szebb.

Nagy vonalakban talán ennyi a tapasztalat aminek én örültem volna, ha indítás előtt megkapom ömlesztve, remélem tudtam kicsit segíteni.

PS.: A növényeket alaposan nézd át mielőtt beteszed, nem rég sikerült behurcolnunk egy adag csigát egy tő vallisnerián.
 
Köszönöm szépen a felajánlást, nem kizárt hogy élni fogok vele. Egyre inkább külső szűrő lesz ebből. Még nagyon régen egy gagyi belső szűrőm volt. Már akkor sem tetszett, de akkor az volt. Ha tehetem mindenképp külső lesz. A lámpával vagyok gondban. Azt fölé akarom rendesen lőni hogy növényes kompatibilis is legyen. Persze idő mire összejön a CO2 de legalább akkor a fénnyel nem lesz gond. Vagy addigra összerakom a házi ledemet. A talajnak meg utána kell mennem hogy mit akarok. De be kell látni hogy azért ez egy költséges hobbi lesz. :D
A dekort illetően első körben egy sziklás jelenet ugrik be mindig. Egy szép zöld tájjal az előtérben. De ez még formálódik. Egyelőre fogalmam sincs hogyan fogok hozzákezdeni.
Lehet hogy szedek egy vödör sódert beleöntöm, felengedem vízzel, teszek bele egy csík halászlé kockát és megvárom amíg Viktor kickbannol a fórumról! :D
Ez természetesen vicc. Nem pont ez a terv.
De itt aranymetszest kell nézni meg minden, hogy flottul álljon a kavics. Ami király dolog és már tényleg alig várom, de addig még szerencsére lesz időm utánanézni hogy mi az az aranymetszés! :D
Szia!

Nézd meg a naplónkat, mi egy használt gyári szettet kaptunk ajándékba: https://akvakertesz.hu/threads/unexpected.7576/. Gyakorlatilag csak az üveget hagytuk meg belőle, azt is megbántuk, mert kb a legolcsóbb komponens lett volna egy ennél sokkal szebb. Szűrőt mindenképp külsőt érdemes, a belső ronda és nem hatékony. Ha megveszed, úgyis lecseréled, csak kidobod az árát. Keress használtat itt, vagy Facebookon, 20 körül megúszod töltettel. Mi új Aqua Novát vettünk, ez sem nagyon drága, és egyelőre elégedettek vagyunk vele, de számolj vele, hogy a gyári töltet mellé kell szerezned biológiai szűrőanyagot.
Lámpából Chihiros-t vettünk, a 60cm kb 11e Ft íbéjről, low-tech-be több mint elég a fénye, jól is néz ki. Ha sürgős neked az indítás, akkor bp-n tudok kölcsön adni egy tetős fénycsöves világítást 60cm akvára amíg egy ilyen megérkezik.
Ami még nekünk fájt egy kicsit: kő és fa dekorok baromi drágák voltak újonnan, keress használtat, gyűjts a természetből, vagy alaposan túrd át a netet, hogy hol kapsz olcsón.
A táptalaj és általános talaj sem elhanyagolható összeg - mi JBL Manado-t vettünk, viszonylag olcsó, de a talaj formálását el lehet vele felejteni, és nehézkes ültetni bele, de ezek vállalható kompromisszumok lehetnek.
Azt gondoltuk, hogy a táptalaj elég tápot fog bejuttatni a vízbe, ez sem vált be, a mohák szenvedtek, Green Aqua növény wellness csomagot is be kellett szereznünk, azóta minden növényünk sokkal szebb.

Nagy vonalakban talán ennyi a tapasztalat aminek én örültem volna, ha indítás előtt megkapom ömlesztve, remélem tudtam kicsit segíteni.

PS.: A növényeket alaposan nézd át mielőtt beteszed, nem rég sikerült behurcolnunk egy adag csigát egy tő vallisnerián.
 
Lehet hogy szedek egy vödör sódert beleöntöm, felengedem vízzel, teszek bele egy csík halászlé kockát és megvárom amíg Viktor kickbannol a fórumról! :D

Tegnap egy disznóólas akvarisztikát emlegető hozzászólásnál bennem is felmerült, hogy lehet sonkát kellene bele pakolni dekorkő, töpörtyűt kavics, valamint zellert, póréhagymát és babérlevelet növény helyett és akkor úgy jó lesz.
 
Köszönöm szépen a felajánlást, nem kizárt hogy élni fogok vele. Egyre inkább külső szűrő lesz ebből. Még nagyon régen egy gagyi belső szűrőm volt. Már akkor sem tetszett, de akkor az volt. Ha tehetem mindenképp külső lesz. A lámpával vagyok gondban. Azt fölé akarom rendesen lőni hogy növényes kompatibilis is legyen. Persze idő mire összejön a CO2 de legalább akkor a fénnyel nem lesz gond. Vagy addigra összerakom a házi ledemet. A talajnak meg utána kell mennem hogy mit akarok. De be kell látni hogy azért ez egy költséges hobbi lesz. :D
A dekort illetően első körben egy sziklás jelenet ugrik be mindig. Egy szép zöld tájjal az előtérben. De ez még formálódik. Egyelőre fogalmam sincs hogyan fogok hozzákezdeni.
Lehet hogy szedek egy vödör sódert beleöntöm, felengedem vízzel, teszek bele egy csík halászlé kockát és megvárom amíg Viktor kickbannol a fórumról! :D
Ez természetesen vicc. Nem pont ez a terv.
De itt aranymetszest kell nézni meg minden, hogy flottul álljon a kavics. Ami király dolog és már tényleg alig várom, de addig még szerencsére lesz időm utánanézni hogy mi az az aranymetszés! :D
A Chihiros szerintem bőven jó, most kezdtünk összeszedni CO2 alkatrészeket alá, szerintem ehhez is elégséges lesz - valószínűleg idővel bővítem még egy RGB verzióval, vagy egy simában cserélek szalagot valami színesre, de mivel keskeny, így könnyen felrakható belőle két darab egy akvára, sokan használják is így.
 
Tegnap egy disznóólas akvarisztikát emlegető hozzászólásnál bennem is felmerült, hogy lehet sonkát kellene bele pakolni dekorkő, töpörtyűt kavics, valamint zellert, póréhagymát és babérlevelet növény helyett és akkor úgy jó lesz.
Ennyi. Látom azért vannak itt jó ötletek is. :)
 
A Chihiros szerintem bőven jó, most kezdtünk összeszedni CO2 alkatrészeket alá, szerintem ehhez is elégséges lesz - valószínűleg idővel bővítem még egy RGB verzióval, vagy egy simában cserélek szalagot valami színesre, de mivel keskeny, így könnyen felrakható belőle két darab egy akvára, sokan használják is így.
Arra gondoltam hogy elindul egy low-tech vonal, csak hogy a halak lássanak a sötétben. :)
Majd azt minél hamarabb high-techre uppolni. Bár szerintem most nyomtam egy akkora közhelyet, hiszen mindenki ezt csinálja. Elnézést! :)
 
Arra gondoltam hogy elindul egy low-tech vonal, csak hogy a halak lássanak a sötétben. :)
Majd azt minél hamarabb high-techre uppolni. Bár szerintem most nyomtam egy akkora közhelyet, hiszen mindenki ezt csinálja. Elnézést! :)
Közhelynek közhely, de nem mindegy miért megy az upgrade. Például azért fejleszteni már régen rossz, mert low tech körülmények között nem marad meg a kiválasztott high tech növény, és kapkodsz, hogy megmaradjon. Kezdő technikai összeállításhoz kezdő növények kellenek, és onnan mehet az upgrade szépen komótosan először technikában, utána növényben.
 
Arra gondoltam hogy elindul egy low-tech vonal, csak hogy a halak lássanak a sötétben. :)
Majd azt minél hamarabb high-techre uppolni. Bár szerintem most nyomtam egy akkora közhelyet, hiszen mindenki ezt csinálja. Elnézést! :)
Fénycsöves lámpát mindenesetre ezért ne vegyél, ideiglenesen jó lehet a miénk is, nekünk csak tartaléknak van elrakva.
Félreértés ne essék, vannak nagyon jó fénycsöves lámpák is, de azok nem igazán lesznek olcsóbbak a lednél.
 
Közhelynek közhely, de nem mindegy miért megy az upgrade. Például azért fejleszteni már régen rossz, mert low tech körülmények között nem marad meg a kiválasztott high tech növény, és kapkodsz, hogy megmaradjon. Kezdő technikai összeállításhoz kezdő növények kellenek, és onnan mehet az upgrade szépen komótosan először technikában, utána növényben.
Már évek óta amikor beírom a gugliba hogy aquascape és nézegetem a képeket ott leginkább HT akikkel találkozik az ember. Természetesen nem akarom siettetni a dolgot, mert amit low-technel nem tanulok meg az gondolom high-technel majd hatvanyozottan visszaüt. Az alapokat "nomád" körülmények között akarom megtanulni. Nem akarok átugrani semmit. Akarom hogy támadjon az alga és nézzen úgy ki az egész mint egy jó nagy adag 2 hetes borsóleves. Persze akkor majd azért jövök ide sírni hogy atyaisten mit csináljak. :)
 
Fénycsöves lámpát mindenesetre ezért ne vegyél, ideiglenesen jó lehet a miénk is, nekünk csak tartaléknak van elrakva.
Félreértés ne essék, vannak nagyon jó fénycsöves lámpák is, de azok nem igazán lesznek olcsóbbak a lednél.
Ne mondogasd mert holnap csöngetek nálad a lámpáért! :) Hálám üldözni fog ha így alakul. Köszönöm előre is.
 
Természetesen nem akarom siettetni a dolgot, mert amit low-technel nem tanulok meg az gondolom high-technel majd hatvanyozottan visszaüt. Az alapokat "nomád" körülmények között akarom megtanulni. Nem akarok átugrani semmit. Akarom hogy támadjon az alga és nézzen úgy ki az egész mint egy jó nagy adag 2 hetes borsóleves. Persze akkor majd azért jövök ide sírni hogy atyaisten mit csináljak.
Ha jól rémlik @Szabó Henrik írta az egyik hozzászólásában egyszer, hogy nem kell félni a high-techtől, mert mindenre sokkal gyorsabban reagál, mint a low-tech, ez igaz a pozitív és negatív dolgokra is. Ha módosítasz egy beállításon, pár nap alatt látni a változást, míg ugyanez low-techben akár hetekig is tarthat. Nem beszélve arról, hogy sokkal több növényből lehet válogatni, gyorsabban nőnek és kisebb eséllyel olvadoznak el a kényes(ebb) fajták.
 
Back
Oldal tetejére