• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Indie víz alatti kertje

Indie

Új regisztrált
Sziasztok!

Majdnem egy év tervezés, gyűjtögetés után lassan elindul az én első növényes akváriumom is. Nem volt egyszerű időszak az elmúlt pár hónap, először csak fel akartam túrbózni a régi akvám, ami anno Tanganyika-tavi sügeresnek indult, majd egyre mélyebbre és mélyebbre ástam Nigro blogjában, a magyar növényezés bibliájában, ahol kialakult a kép bennem, hogy bármi áron, de szert teszek egy "ilyenre". :)
Később rátaláltam a fórumra, ahol napi vendég lettem, az olvasás, tanulás időszaka volt ez.

Mostantól nem csak elméletben, hanem gyakorlatban is megpróbálom kamatoztatni mindazt, amit eddig tanultam.
Valószínűleg számos hibát el fogok követni, amiknek a kiküszöbölésében előre is a segítségeteket kérem. :)

A közeljövőben induló akváriumom főbb paraméterei:

Akvárium

- 90x45x45 (182 liter)

Technika

Szűrés

Eheim Professionel 3 - 2075

Világítás

- Egyedi gyártás: 4 x 39W (még csak tervként létezik)

Co2 rendszer

- 5kg-os palack
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- ADA Do!aqua "Music Counter" buborékszámláló
- Green Aqua diffúzor (közepes)
- Green Aqua drop checker
- ADA Co2 cső

Fűtés

- Hydor ETH 200W külső fűtő
- ADA üveg hőmérő

Hardscape

Aljzat

- Tropica Növény táptalaj (5 liter)
- ADA Aqua Soil Amazonia (27 liter)

Dekoráció

- kb. 15kg Manten kő
- Red Moor fák
 
Sok sikert kívánok az aki indításához :thumbup: . Az egyedüli dolog, amit másképpen csinálnék az a CO2 beoldása. Kihagynám a Green Aqua diffúzort és helyette egy másik difit választanék, ami jobb kerámiával van megáldva, vagy külső reaktort használnék. Ugyancsak a Green Aquanál találsz Aquamedic reaktorthttp://www.greenaqua.hu/aqua-medic-kulso-reaktor-1000.html ,vagy barkácsolhatsz sajátkezüleg, amit Nigro blogján is meg lehet találni.

Üdv. Igéző
 
Köszi szépen a jókívánságokat, a tanácsot pedig megfogadom és utána járok mi lenne a legmegfelelőbb az akváriumnak (és nekem). :)
 
- ADA Do!aqua "Music Counter" buborékszámláló

Ezzel lesz bajod egy ideje nézegetem rendszeresen a GA honlapot, de ez sajnos elég komoly szinten hiánycikk egy ideje. ( én végül DAZS bubiszámlálót vettem)

Plusz, ha mégsem szeretnél bubi tengert és a reaktor mellett döntesz akkor a GA műanyag bubi számlálója is tökéletes, hacsak nem csinálod meg azt, hogy
co2 palack > akva falán bubi számláló > reaktor vagyis a csövet kihozod a szekrényből meg visszaviszed :) bár ez esztétikailag kétséges.

Plussz saját tapasztalat, hogy ami üvegből van azt előbb utóbb az ember összetöri. ( nekem eddig 1 DC van a számlámon ez nekem elég tanuló pénz volt)
 
ADA/Do!Aqua termékek novemberben eleje környékén jönnek, akkor szerintem érdemes lecsapni rá.
Én is törtem már el DC, nem is egyet, kis tapasztalattal ez hanyagolható. De mondjuk a jó flow beállításához jó szolgálatot tesz.
 
scooby said:
- ADA Do!aqua "Music Counter" buborékszámláló

Ezzel lesz bajod egy ideje nézegetem rendszeresen a GA honlapot, de ez sajnos elég komoly szinten hiánycikk egy ideje. ( én végül DAZS bubiszámlálót vettem)

Plusz, ha mégsem szeretnél bubi tengert és a reaktor mellett döntesz akkor a GA műanyag bubi számlálója is tökéletes, hacsak nem csinálod meg azt, hogy
co2 palack > akva falán bubi számláló > reaktor vagyis a csövet kihozod a szekrényből meg visszaviszed :) bár ez esztétikailag kétséges.

Plussz saját tapasztalat, hogy ami üvegből van azt előbb utóbb az ember összetöri. ( nekem eddig 1 DC van a számlámon ez nekem elég tanuló pénz volt)

Március óta itt figyel a fiókban... ;)
 
Lassan minden összeáll, hogy elindulhasson az akvárium. ;)
Addig is megosztom veletek a listát a tervezett növényekről:

Előre:
Eleocharis Parvula

Középre:
Staurogyne repens
Cryptocoryne parva
Hydrocotyle verticillata
Pogostemon helferi

Echinodorus quadricostatus
Blyxa japonica
Hygrophila corymbosa ''Compact''

Pogostemon stellata (Eusteralis)

Hátra:
Vallisneria nana

Fára kötözni:
Bolbitis heudelotii
Anubias barteri var. nana

Természetesen ez még nem feltétlenül a végleges, szóval ötleteket, javaslatokat szívesen látok!

Még egy dolog amiben a segítségeteket kérném: gondoltam arra, hogy mivel sűrűn lesz növényesítve az akvárium, besegítek a szűrőnek egy vízpumpa formájában, hogy mindenhol megfelelő legyen a vízmozgás.
A két alternatíva:
Hydor Koralia Nano EVO 1600
Hydor Koralia EVO 2800

Ez szükséges egyáltalán szerintetek? Ha igen, akkor ti melyiket választanátok? Elég lenne a kisebb, vagy elférne a nagy? Vagy nagyobb túl erős lenne és kirepülnének a lakók? :)
(Itt most elsősorban nem olyan válaszok kellenének, hogy olvasd el tájékoztatót mekkora akváriumhoz javasolják őket, hanem inkább személyes tapasztalatok.)

Reakciókat előre is köszönöm!
 
Indie said:
Még egy dolog amiben a segítségeteket kérném: gondoltam arra, hogy mivel sűrűn lesz növényesítve az akvárium, besegítek a szűrőnek egy vízpumpa formájában, hogy mindenhol megfelelő legyen a vízmozgás.
A két alternatíva:
Hydor Koralia Nano EVO 1600
Hydor Koralia EVO 2800

Ez szükséges egyáltalán szerintetek? Ha igen, akkor ti melyiket választanátok? Elég lenne a kisebb, vagy elférne a nagy? Vagy nagyobb túl erős lenne és kirepülnének a lakók?
(Itt most elsősorban nem olyan válaszok kellenének, hogy olvasd el tájékoztatót mekkora akváriumhoz javasolják őket, hanem inkább személyes tapasztalatok.)

Az akvárium méretéhez a 2800-as Koralia kell. Egyetlen szűrő mellé szerintem használni fogod.
A halak nem repülnek ki tőle, mert más fajta áramlást biztosít, mint egy esőztető. ;)
 
viktorlantos said:
Az akvárium méretéhez a 2800-as Koralia kell. Egyetlen szűrő mellé szerintem használni fogod.
A halak nem repülnek ki tőle, mert más fajta áramlást biztosít, mint egy esőztető. ;)
Köszi a gyors választ, megfogadom a tanácsot, a héten dobom is a rendelést a kedvenc shopomnak :)
 
Az aki vize menyire lessz kemeny??? nalam 6 cserep Blyxa banta a tulzottan kemeny vizet......En ha ujrakezdenem (ujrafogom :thumbup: ) egy RO keszuleket biztos hogy beszerzek!
 
baji66 said:
Az aki vize menyire lessz kemeny??? nalam 6 cserep Blyxa banta a tulzottan kemeny vizet......En ha ujrakezdenem (ujrafogom :thumbup: ) egy RO keszuleket biztos hogy beszerzek!
Pécsi csapvízzel lenne a heti vízcserék alkalmával feltöltve az akvárium. Tervbe van véve egy RO masinéria :), csak egyelőre annyi kiadásom volt, hogy képtelen lennék erre is áldozni, de idővel ez is kialakulna... Vagy várjam meg? Nem biztos, hogy képes leszek rá. :)
Viszont azt sem szeretném, hogy a tropicás növényhadat elvigye valami elvétett vízérték... :shock:
 
Tudom hogy milyen nehez varni :) ensebirtam ki mig tenyleg ugy oszejott minden a kezdeshez/nagynomyasu CO2/.. En RO nelkul bisztos hogy nemtennem be a Blyxat az akimba.(ez csak az en velemenyem.Nalunk 34 GH-s a viz szoval ez nagyon gyilkos, de kipusztult tole 3 het alatt)
 
Pro és kontra vélemények? Jelentkezzen ha valaki rájött a kemény vízben nevelhető blyxa titkára. :)
Amúgy nem terveztem rengeteget belőle, a kiváncsiság miatt egy cseréppel biztos bekerül, próba képpen... Legrosszabb esetben adózok az ördögnek a nyughatatlanságom miatt. ;)
 
Indie said:
Pro és kontra vélemények? Jelentkezzen ha valaki rájött a kemény vízben nevelhető blyxa titkára. :)
Sajnos nem megy, nálam GH: 10-12nk volt a max. Itt még szép hajtásokat is hozott (csak nagyon lassan...). Felette már csak vegetál.
 
Kis helyzetjelentés:
Mivel nem sikerült Pécsen 5kg-os co2 palackhoz hozzájutni, ezért ma felhívtam a jól bevált Kinzo szaküzletet... hétfőre itt lesz a palack. ;)

Armatúra is alakul, a patzu féle modell adta az alapötletet. (Köszi patzu) Néztem fénycsöveket, amik talán jók lesznek, de nem vagyok egészen biztos benne. Vélemény? :)
2 x http://webshop link moderálva/tungsram/id/00808_Fe ... K_16x849mm
2 x http://webshop link moderálva/tungsram/id/01025_Fe ... K_16x849mm
Foglalatnak a pattintós vagy a csavaros a jobb? :)

(Ha probléma a bolt link, szóljatok és eltüntetem, de több helyen láttam, talán nem gond.)
 
Igazából amelyik neked jobban tetszik, az ADA 8000K-es csöveket használ, a fórumon is megoszlik, én 6500K-eset használok. De mellé nagyon nem tudsz lőni. Viszont a 6500K-es jóval olcsóbb ;)
 
Back
Oldal tetejére