• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Elővettem a fotómasinát, máskor egy tucat kis apróság lófrál szanaszét, most meg csak egyetlenegy mutatkozott, biztos szégyenlősek.. A kis blue boltok szépen előjöttek, nyugiban szöszmötöltek, úgyhogy sikerült róluk képet készíteni. A tigrincsekről esélytelen volt, cikáztak összevissza.

A kis csíkos aprók fekete-fehérek lettek, pont, mint amilyenek megjelentek anno a másik akvámban.

77748

77749

77750
 
De szépségesek!
És hogy halad a keltetés? Azok is sikeresen kikeltek?

Köszi, vannak még a hálóban, de kb. csak a fele, mint volt. Elúszni általában nem látom őket, csak 1-szer az utolsó 3 apróságot láttam. Úgyhogy vannak. Ha ellenfényben nézem őket, némelyiken mintha szemek látszanának. Egyébként sárgásak és nem túlzottan átlátszóak a petécskék, de szerintem ehészségesek.
Ma egy levedlett gúnyában találtam egyetlen szemes petét, valamelyik tigri hagyta el, ő is ment a többihez himbálózni.
 
Végre elindult az akva újraindításához szükéges átmeneti szállás, ami a tigrisek visszaköltözése után a blue boltok és tibeek lakosztálya lesz. 72 l két részre osztva, hátul szűrőrekesz leválasztva, 10l szűrőanyaggal kibélelve, 720l/h Hydor pico pumpa a flow ketté osztva. Talaj Enviroment, CO2 reményeim szerint nem kell, minimál fény, mohák, bucék.
Egy hónapot szeretnék mindenképp szánni a bejáratásra, nem akarnék a sietség miatt kinyúvasztani senkit. Meg amúgy is akkor lesz időm szétkapni, újrarakni az Indiant.

Adós vagyok az új scape-tervvel, a hátsó fertályt a játszó dobozban nem tudom megkreálni, majd csak a talajjal az akvában, de a hátsó rumli helyére zöld mezőt úttal, távoli hegycsúcsokat képzelek.

78054

Az akvából kiszedtem a mohás fákat, átkerültek az újba.

78055
 
Végre elindult az akva újraindításához szükéges átmeneti szállás, ami a tigrisek visszaköltözése után a blue boltok és tibeek lakosztálya lesz. 72 l két részre osztva, hátul szűrőrekesz leválasztva, 10l szűrőanyaggal kibélelve, 720l/h Hydor pico pumpa a flow ketté osztva. Talaj Enviroment, CO2 reményeim szerint nem kell, minimál fény, mohák, bucék.
Egy hónapot szeretnék mindenképp szánni a bejáratásra, nem akarnék a sietség miatt kinyúvasztani senkit. Meg amúgy is akkor lesz időm szétkapni, újrarakni az Indiant.

Adós vagyok az új scape-tervvel, a hátsó fertályt a játszó dobozban nem tudom megkreálni, majd csak a talajjal az akvában, de a hátsó rumli helyére zöld mezőt úttal, távoli hegycsúcsokat képzelek.

View attachment 78054

Az akvából kiszedtem a mohás fákat, átkerültek az újba.

View attachment 78055
Huuuu. Nagyon allat lesz! Alig varom!
 
Egy kis sóska vacsival kirajzásra késztettem a jószágok nagy részét, nem lehetett fotó nélkül hagyni. Az egész apró generáció pedig jó szokásához híven, ahogy előkerült a masina jól elbújt, de a végén egy kis bátor mégiscsak előmerészkedett.
Rengeteg fekete-fehér csíkoska van, többféle méretben, nagyon nőnek.

78533

78534

78535

78536 78538

78539 78540

78541 78542
 
Utoljára módosított:
A mai nappal ez a setup lezárult, szétszedtem.
Össze volt teljesen tömörödve a talaj, rengeteg szötymő volt benne, mostanában a pici garnélák miatt már nem is mulmoztam.
A garnusz állományom 80-ra duzzadt! :) A fekete-fehér mischlingeket megszámoltam, 28-an vannak, megkapták a régi tigris lakot. Blue bolt 15 van, a többi tigris és pindurka tibee. Ők mentek az osztott akvába, a blue boltok külön, a többiek egyelőre egybe. A tigrisek majd visszakerülnek az új setupba.
Tisztára Hamupipőke feelingje volt..

176a.JPG

176b.JPG

176c.JPG

176d.JPG

176e.JPG

176f.JPG

176g.JPG

Ezekkel a képekkel búcsúzik a napló, köszönöm mindenkinek, aki figyelemmel kísérte! 😘
 
A mai nappal ez a setup lezárult, szétszedtem.
Össze volt teljesen tömörödve a talaj, rengeteg szötymő volt benne, mostanában a pici garnélák miatt már nem is mulmoztam.
A garnusz állományom 80-ra duzzadt! :) A fekete-fehér mischlingeket megszámoltam, 28-an vannak, megkapták a régi tigris lakot. Blue bolt 15 van, a többi tigris és pindurka tibee. Ők mentek az osztott akvába, a blue boltok külön, a többiek egyelőre egybe. A tigrisek majd visszakerülnek az új setupba.
Tisztára Hamupipőke feelingje volt..

View attachment 79205

View attachment 79206

View attachment 79207

View attachment 79208

View attachment 79209

View attachment 79210

View attachment 79211

Ezekkel a képekkel búcsúzik a napló, köszönöm mindenkinek, aki figyelemmel kísérte! 😘
Mondtam már, hogy úgy utállak az első fotó miatt? :D
 
Mért pont amiatt? ;) Apropó, láttad, a Miroshaki mekkora pamaccsá fejlődött? Alulról is körbenőtte a fémrácsot.
Mert nem találom elég rút jószágoknak. 😃
Láttam, és örülök, hogy szépen megmaradt. 😍 Mondjuk nálam sem kevés. Lassan kezdenem kellene vele valamit. 😁
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére