• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Kis szépséges Ő is! :) A világosabb garniknak nálam is inkább fekete a szemük, de azt vettem észre, hogy ez is erősen hangulat függő, mint a páncél színe.

Bocsánatot kell kérnem, udvariatlan voltam, hogy a naplódba csatoltam, későn esett le, de én már csak ilyen "lépcsőházi okos" vagyok!
Elnézést és természetesen törlöm!
 
Bocsánatot kell kérnem, udvariatlan voltam, hogy a naplódba csatoltam, későn esett le, de én már csak ilyen "lépcsőházi okos" vagyok!
Elnézést és természetesen törlöm!

Ne töröld ki kérlek, nagyon jól megfér az én garnikáim mellett! :) Nem vettem udvariatlanságnak sem, örülök, hogy beszélgetünk, nálam ebbe belefér az is, hogy más is rak fel képet, úgyhogy inkább köszönöm! :)
 
Folyik a harc az algával, azért alakul a helyzet. Van még bőven, de minden nap picit kisebb pamacsok termelődnek vissza. Ma toltam rájuk egy adag H2O2-t, pezsgőfürdőznek a garnélák.
Lassan a Rotalát és a Ludwigiát nyírhatom, elérték a vízfelszínt. Minden növöget szépen. A jobb oldali Stau-k alsó levelei elkezdtek mállani. Az az érdekes, hogy hátul, illetve bal oldalon meg semmi bajuk. Az Eleocharisok közül az acicularis mini talál a legnehezebben magára, de ő is terjeszkedik. A sima aci hajt, mint őrült.

Fotóztam egyet fehér karon háttérrel, de inkább szürkés lett a hatás. Kicsit sötét a kép, nem tettem most plusz fényt fel.

204.JPG
 
Folyik a harc az algával, azért alakul a helyzet. Van még bőven, de minden nap picit kisebb pamacsok termelődnek vissza. Ma toltam rájuk egy adag H2O2-t, pezsgőfürdőznek a garnélák.
Lassan a Rotalát és a Ludwigiát nyírhatom, elérték a vízfelszínt. Minden növöget szépen. A jobb oldali Stau-k alsó levelei elkezdtek mállani. Az az érdekes, hogy hátul, illetve bal oldalon meg semmi bajuk. Az Eleocharisok közül az acicularis mini talál a legnehezebben magára, de ő is terjeszkedik. A sima aci hajt, mint őrült.

Fotóztam egyet fehér karon háttérrel, de inkább szürkés lett a hatás. Kicsit sötét a kép, nem tettem most plusz fényt fel.

View attachment 48952
Szia!

Mi a helyzet a parvula-val ? Nem akar nőni?:confused::cool:
 
Szia!

Mi a helyzet a parvula-val ? Nem akar nőni?:confused::cool:

Szia!

Van neki is új hajtása szépen, de még nem annyira látványos a fejlődés, mint a sima aci-nál, viszont nem sárgul, mint a mini néhol. Erre a részre viszon sprődebb zöld fonal költözött, amit elég nehéz kiszedni anélkül, hogy ne jönne vele a gyep is. Néhányszor visssza kellett már ültetnem az alga attrakció miatt. Azért alakul ő is szépen.
 
Ez a "fehér karon" elírás pont illik az Indian Summer névhez, olyan mint valami indián név :rolleyes: bocs az offért :)

Ja, tényleg :D Ilyen elírásokat bármikor tudok produkálni, de ez most véletlen még stílszerű is valóban.
Egyébként szerintem az Indian Summer Fekete Karon :sneaky: sokkal jobban mutat! (Kapcs. Ford. Köbüki - fekete karton háttérrel)
 
A tegnap esti vízcsere - tegnapi hullaság és mai szabadnap okán - ma lett megtartva egy nagy-nagy karbival egyetemben.
A szűrő befolyót kipucoltam, hatalmas adag szmötyit tudtam kifogkefézni belőle, csoda, hogy valami átjutott rajta. Tanulság, gyakrabban kell ezt a részt tisztítanom! A GA-s kefe kisbbik oldala szerencsére pot belefér. Az üveg is kapott egy nagy suvickolást.
Alga fronton a H2O2-s kezelés hatásosnak tűnik, a rhizo nagyja kiveszni látszik, a füves részen van még egy pici, olyan helyeken, ahol a növényzet feltépése nélkül nem tudom likvidálni. A Marsielán, Bucékon illetve a Riccardia között megtelepedett fonalas jellegű alga kifehéredett, innen a garnélák jönnek.
A steameket megnyírtam, a levágott részeket jól megmostam, a Ludwigia elég sok szötymőt begyűjtött, a víz fölötti gyökereket levágtam. A levágott részeket vissszaültettem. Az Acicularist is megnyírtam, most eregeti a bubikat rendesen.
A Caloglossa maradványai kezdenek visszapirososdni, őket is ellepte a rhizo rendesen, ahol a fán ragaszó nyomok vannak csak, onnan csak a nemes algával együtt jött le a rhizo, annyira összeépült vele. :confused: Majd visszapótlom, a megmaradt állományból.

A nitrit szint vízcsere előtt kb. 0,15 volt, most utána 0,1 ppm.
Kíváncsiságból megmértem a RO vizet is 0,05 ppm nitrin van benne. Ez normális? Vegyek vmi nitrit megkötő cuccot, és kezeljem a RO vizet? Vagy ha beáll rendesen a szűrő, megoldja? Baci utánpótlást kapott a rendszer.
A lényeken szerencsére nem látok változást, továbbra is jól érzik magukat, a minap az egyik nagy vedlett is.

Egy kép a végeredményről (kicsit tükröződős, ezért bocsi):

205.JPG
 
A tegnap esti vízcsere - tegnapi hullaság és mai szabadnap okán - ma lett megtartva egy nagy-nagy karbival egyetemben.
A szűrő befolyót kipucoltam, hatalmas adag szmötyit tudtam kifogkefézni belőle, csoda, hogy valami átjutott rajta. Tanulság, gyakrabban kell ezt a részt tisztítanom! A GA-s kefe kisbbik oldala szerencsére pot belefér. Az üveg is kapott egy nagy suvickolást.
Alga fronton a H2O2-s kezelés hatásosnak tűnik, a rhizo nagyja kiveszni látszik, a füves részen van még egy pici, olyan helyeken, ahol a növényzet feltépése nélkül nem tudom likvidálni. A Marsielán, Bucékon illetve a Riccardia között megtelepedett fonalas jellegű alga kifehéredett, innen a garnélák jönnek.
A steameket megnyírtam, a levágott részeket jól megmostam, a Ludwigia elég sok szötymőt begyűjtött, a víz fölötti gyökereket levágtam. A levágott részeket vissszaültettem. Az Acicularist is megnyírtam, most eregeti a bubikat rendesen.
A Caloglossa maradványai kezdenek visszapirososdni, őket is ellepte a rhizo rendesen, ahol a fán ragaszó nyomok vannak csak, onnan csak a nemes algával együtt jött le a rhizo, annyira összeépült vele. :confused: Majd visszapótlom, a megmaradt állományból.

A nitrit szint vízcsere előtt kb. 0,15 volt, most utána 0,1 ppm.
Kíváncsiságból megmértem a RO vizet is 0,05 ppm nitrin van benne. Ez normális? Vegyek vmi nitrit megkötő cuccot, és kezeljem a RO vizet? Vagy ha beáll rendesen a szűrő, megoldja? Baci utánpótlást kapott a rendszer.
A lényeken szerencsére nem látok változást, továbbra is jól érzik magukat, a minap az egyik nagy vedlett is.

Egy kép a végeredményről (kicsit tükröződős, ezért bocsi):

View attachment 49066
A nitrit ilyen kis koncentrációban nem mérhető pontosan ezekkel a tesztekkel. Lehet, hogy nincs is benne nitrit.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Az elmúlt majdnem 1 hét fejleményei: a nitrit szint 0,2 ppm-ig emelkedett, vízcserekor 0,1, másnapra ismét 0,2, ezt játszottuk egész héten, ezt a biológiai szűrés megindulásának tudtam be. A víz hőfokát megemeltem 24-re, ha már savanyú a szőlő - akarom mondani a víz :Dlegalább a hőfokkal kedvezzek a baciknak. Átálltam 3 naponta vízcserére, minden nap locsoltam a baci kultúrát. A szűrő csövezése már nem "steril", kezdi benőni a biofilm. A nitirt szint elkezdett csökkenni mára, 0,1-et mértem. Úgy érzem, kezd beérni a második lépcső is, ha minden jól megy, lassan sok-sok kis csíkoska fog fickándozni. :)
Az alga maradványait hihetetlen látványosan tüntette el a 13 garnéla, a héten én nem is szedegettem. Biztos, hogy a H2O2 is sokat segített benne, de mostanra nagyítóval se látok számottevőt. Igaz, a Riccardiát megmarta néhol, pedig próbáltam nem telibe nyomni.
Az előtérben a Marsiela és az Acicularis mini egyes területei (jobb első sarok) halogatnak el, máshol meg gyönyörűen hajtanak. Ki érti ezt? Ugyanígy a Stau, egy részen mállik az alsó levél (bal oldal szűrő befolyó előtt), a többi gyönyörű. Van némi felszín hártya, nyilván az említett növények pusztulása is közrejátszik, még várok, ha nagyon nem múlik, átteszem a skimmert a másikból.
Tápozás most 1 ml excel, 2-2 ml Mic-Mac. garnélák bírják.

Jöjjön pár kép:

207.JPG
207a.JPG 207b.JPG

207c.JPG 207d.JPG

207e.JPG 207f.JPG
 
Utoljára módosított:
A nitrit szint picit még tovább csökkent, úgyhogy megtörtént az áttelepítés. Ha már kipecáztam őket, népszámlálás is volt, én úgy 80 körülire saccoltam a létszámot, hát, eléggé mellélőttem.. összesen 147-en kapirgálnak az akvában. Plusz van egy aprócska, aki még elbújt a maradék vízben régi akvában, amíg a hálót a kezembe vettem, elszelelt. Rengeteg süldő, pici és ici-pici garnéla van. Úgy tűnik, mind jól viseli eddig az új helyet.
Holnap esedékes a vízcsere, természetesen mérek majd előtte.
Annyira élvezem, hogy teli van élettel az akvárium, a garnélák szerencsére szívesen vannak elöl is, lehet nézegetni őket.

208.JPG 208a.JPG

208b.JPG 208c.JPG

208d.JPG 208e.JPG
 
Az elmúlt majdnem 1 hét fejleményei: a nitrit szint 0,2 ppm-ig emelkedett, vízcserekor 0,1, másnapra ismét 0,2, ezt játszottuk egész héten, ezt a biológiai szűrés megindulásának tudtam be. A víz hőfokát megemeltem 24-re, ha már savanyú a szőlő - akarom mondani a víz :Dlegalább a hőfokkal kedvezzek a baciknak. Átálltam 3 naponta vízcserére, minden nap locsoltam a baci kultúrát. A szűrő csövezése már nem "steril", kezdi benőni a biofilm. A nitirt szint elkezdett csökkenni mára, 0,1-et mértem. Úgy érzem, kezd beérni a második lépcső is, ha minden jól megy, lassan sok-sok kis csíkoska fog fickándozni. :)
Az alga maradványait hihetetlen látványosan tüntette el a 13 garnéla, a héten én nem is szedegettem. Biztos, hogy a H2O2 is sokat segített benne, de mostanra nagyítóval se látok számottevőt. Igaz, a Riccardiát megmarta néhol, pedig próbáltam nem telibe nyomni.
Az előtérben a Marsiela és az Acicularis mini egyes területei (jobb első sarok) halogatnak el, máshol meg gyönyörűen hajtanak. Ki érti ezt? Ugyanígy a Stau, egy részen mállik az alsó levél (bal oldal szűrő befolyó előtt), a többi gyönyörű. Van némi felszín hártya, nyilván az említett növények pusztulása is közrejátszik, még várok, ha nagyon nem múlik, átteszem a skimmert a másikból.
Tápozás most 1 ml excel, 2-2 ml Mic-Mac. garnélák bírják.

Jöjjön pár kép:

View attachment 49437
View attachment 49438 View attachment 49439

View attachment 49440 View attachment 49441

View attachment 49442 View attachment 49443
Erről a H2O2 kezelésről, és a tapasztalataidról szeretnélek majd egy kicsit alaposabban kifaggatni, amikor találkozunk. (y)
 
Vízcsere előtt: nitrit leheletnyit, de tovább csökkent.
Garuszoknak úgy tűnik, tetszik a hely. A fán lévő, néhol elég vastagra nőtt penészt a siserehad 1 éjszaka alatt teljesen lelegelte. Bal előlről az Aci mini elhalt szálait is megették. Pont így képzeltem én is- idomított garnélák. :D
Nekiálltam a maradék egy miniatűrt kihalászni, még kettőt találtam. Kíváncsi vagyok, hogy most már garnélamentes-e végre a régi.

:snaphappy:

209.JPG

"Jövője ködbe burkolódzik" (Sera baci kultúra után)

209a.JPG

És egy felülről - ez a látvány is alakul.

209b.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére