• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Köszönöm! :)
Csináltam többféle hátteres képet, amiket eddig mutattam, ott nincs háttér, csak a mögötte lévő megvilágítatlan tetősík. Techmika nélküli egész alakos fotót - más háttérrel, mint a versenyfotó - tehetek azért fel az akváról? Ezekkel a nüanszokkal még annyira nem vagyok tisztában..
Tényleg, fehér háttérrel ki sem próbáltam. Eszembe jutott ugyan, de valahogy a színes felé kalandoztam.
Barmilyet feltehetsz. Ha jol tudom talan csak az iaplc- nevezesi kepet nem oszthatod meg egy ideig.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Barmilyet feltehetsz. Ha jol tudom talan csak az iaplc- nevezesi kepet nem oszthatod meg egy ideig.

A versenyfotót nem mutizom meg, majd az eredményhirdetésen láthatjátok. ;)
Egy rózsaszínes hátulról megvilágított képet kaptok, egy kis naplementés hangulatot ad, bár a steamek nem annyira markánsak ezzel a háttérrel. Legközelebb, ha fotózok, kipróbálom a fehér hátteret is.

201.JPG
 
Vízcsere ismét, alga pecázás. Az ammonia alert citromsárga, kevesebb mint 0,02 ppm- értéket mutat. Csepptesztem sajna nincs belőle és nitritből sincs.
A TDS -127, GH- 5, megegyezik a Tigris Tankban mértekkel, a PH nem teljesen, itt 6,0, a régiben 6 alatt van. De ez szerintem nem lesz gond.
Kapott megint a rendszer egy adag folyékony baci utánpótlást.

Mit gondoltok, megpróbálhatom áttelepíteni a tigriket? Csak a hülye alga miatt siettetném a dolgot, vagy maradjak a hátsómon még és szedegessem a vattapamacsokat szorgalmasan? Doktor Úr, olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem??
 
Sziasztok!


A Caloglossa viszont most inkább sárgás-zöldes, mint piros. @AmegA ez lehet attól, ha sok fényt kap?
Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatunk, nálunk mindig ilyen barnás-bordós színű volt, amikor kevés fényt kap (árnyékban) akkor világosabb.
Jó dúsan telepítetted a medencét, reméljük hamar túl leszel az algainvázión!

AmegA
 
Jó dúsan telepítetted a medencét, reméljük hamar túl leszel az algainvázión!

Köszönöm Annamari, Attila, igyekszem, igyekszem.

Délelőtt elszaladtam csepptesztet venni, csak nitrit tesztet kaptam. Az ammónia alert továbbra is citromsárga. A nitrit érték 0,05-0,1 ppm közötti érték lett, a Tigris Tankban 0,05.
Az egész állományt nem mertem áttelepíteni, főleg, hogy szerintem 50-60 jószág simán van, nehogy sok legyen egyszerre. Úgyhogy egy 13 fős, vegyes életkorú, önként jelentkezőkből összeállt felderítő csapat megérkezett az Indian Summer lankáit megismerni. Vízcserekor, aki kis kivácsi-Fáncsi volt, és beúszott a flakonba, amivel mertem ki a vizet - megjegyzem, minden vízcserénél ezzel szórakoztatnak :) - azt úgy vettem, hogy nagyon vágyik egy kis kalandra. Kb. 2 órás beszoktatás után, aki ahova érkezett, rögtön neki is látott a terülj-terülj asztalkámnak. Szerencsére ízlik nekik az alga, úgy faltak, mintha soha nem adnék nekik enni. Bár most, amíg ott a legelő, tényleg nem fognak kapni. :woot:
Egyébként most tűnt fel, hogy eddig sem volt teljesen lakó mentes az akvárium, 5-6 db pici csigusz csúszkál erre-arra.
Ha minden rendben velük, apránként tervezem a többit garnélát is átigazolni.

:snaphappy: Megtekintés csak erős idegzetűeknek, annak aki nem bírja az alga látványát, nem ajánlom! :D

202.JPG 202a.JPG

202b.JPG 202c.JPG
 
Köszönöm Annamari, Attila, igyekszem, igyekszem.

Délelőtt elszaladtam csepptesztet venni, csak nitrit tesztet kaptam. Az ammónia alert továbbra is citromsárga. A nitrit érték 0,05-0,1 ppm közötti érték lett, a Tigris Tankban 0,05.
Az egész állományt nem mertem áttelepíteni, főleg, hogy szerintem 50-60 jószág simán van, nehogy sok legyen egyszerre. Úgyhogy egy 13 fős, vegyes életkorú, önként jelentkezőkből összeállt felderítő csapat megérkezett az Indian Summer lankáit megismerni. Vízcserekor, aki kis kivácsi-Fáncsi volt, és beúszott a flakonba, amivel mertem ki a vizet - megjegyzem, minden vízcserénél ezzel szórakoztatnak :) - azt úgy vettem, hogy nagyon vágyik egy kis kalandra. Kb. 2 órás beszoktatás után, aki ahova érkezett, rögtön neki is látott a terülj-terülj asztalkámnak. Szerencsére ízlik nekik az alga, úgy faltak, mintha soha nem adnék nekik enni. Bár most, amíg ott a legelő, tényleg nem fognak kapni. :woot:
Egyébként most tűnt fel, hogy eddig sem volt teljesen lakó mentes az akvárium, 5-6 db pici csigusz csúszkál erre-arra.
Ha minden rendben velük, apránként tervezem a többit garnélát is átigazolni.

:snaphappy: Megtekintés csak erős idegzetűeknek, annak aki nem bírja az alga látványát, nem ajánlom! :D

View attachment 48556 View attachment 48557

View attachment 48558 View attachment 48559

Jól bealgásodott pár hét alatt, de legalább van mit enniük a garnéláknak. Macro-t nem lehet, hogy túltoltad? Talaj miatt valószínűleg bőven van N és P az akváriumodban. Szerencsére HAC kép már megvan :)

Nitrittel vigyáznék, elég mérgező, amit írtál mennyiség már erre kifejezetten érzékeny halakat el tud intézni rosszabb esetben. Ha emelkedne a mennyisége, lehet, hogy megvakarnám a fejemet.
 
Utoljára módosított:
~15 liter vizet kimeregetéssel cserélsz?:eek: Miért nem csővel szívod le egy vödörbe? :)

Ne aggódj az algák miatt, pikk-pakk ki fog virulni az akvárium (y)

Köszi! :) A gyökéren nagyon látványos a legelés, amit véghez visznek a garnélák.

Abban az akvában nincs akkora vízcsre, csak 5 liter. Igazad van, a többinél úgy csinálom, de itt valahogy így szoktam meg. A többinél most már a remek kis célszerszámmal szedem le a vizet.
 
Jól bealgásodott pár hét alatt. Macro-t nem lehet, hogy túltoltad? Talaj miatt valószínűleg bőven van N és P az akváriumodban. Szerencsére HAC kép már megvan :)

Nitrittel vigyáznék, elég mérgező, amit írtál mennyiség már erre kifejezetten érzékeny halakat el tud intézni rosszabb esetben. Ha emelkedne a mennyisége, lehet, hogy megvakarnám a fejemet.

Mérni fogom minden nap a nitrit szint alakulását, a vízcseréket még nem tervezem ritkítani, bacit továbbra is locsolom. A többi garnélát nyilván a mért értékekhez mérten fogom telepíteni. Halak egy ideig még biztos, hogy nem kerülnek bele.
A nitrát-foszfát szintet még nem mértem, de a macro-t csak az algásodás kezdete után emeltem meg. Viszont, mint írtam a kezdeti szűrőt a purigennel sikerült úgy lefojtanom, hogy alig volt áramlás - így ment az akva 3-4 napig, valamint a fotózáshoz nagyon durva fényárt kapott 2-szer is. Ezen attrakciók után kezdődött az invázió. No, de mindjárt megmérem itt is a tápanyag szintet.
 
Meg is vannak az eredmények: nitrát 5 ppm, foszfát nagy jóindulattal 0,05. A pontalga egyébként ott is van az üvegen, szóval megy a plusz foszfát holnaptól. Egyébként a talaj túlnyomó többségét alkotó Dnnerle scaper's soil nem tápanyagdús talaj mint pl. az Amazonia. A Tropicás talaj - ez tartalmaz tápanyagokat is - meg tényleg csak egy vékony fedő réteg az előtérben. Úgyhogy a Mic-Macon nem változtatok egyelőre.
A garnélák köszönik jól vannak, megy a kapirga, a színük is visszatért.
 
A nitrit szint nem nőtt, talán egy picit csökkent is, mintha a színskálán a 0,05-ös színhez közelebb lenne, mint tegnap.
@Szabó Henrik kipróbáltam a nálad jól bevált szempillsapirálos algafésűt, tényleg jól használható, köszi az ötletet!

Ment a garnéla skubizás, aggódás azért 1000-rel, szerencsére mindenki jól van. Van egy újonnan felfedezett kis szépség is, még nem teljesen kifejlett.

203.JPG 203a.JPG

Úgy néz ki, hogy ez a két kis apróság is ilyen szép lesz.

203b.JPG
 
A nitrit szint nem nőtt, talán egy picit csökkent is, mintha a színskálán a 0,05-ös színhez közelebb lenne, mint tegnap.
@Szabó Henrik kipróbáltam a nálad jól bevált szempillsapirálos algafésűt, tényleg jól használható, köszi az ötletet!

Ment a garnéla skubizás, aggódás azért 1000-rel, szerencsére mindenki jól van. Van egy újonnan felfedezett kis szépség is, még nem teljesen kifejlett.

View attachment 48685 View attachment 48686

Úgy néz ki, hogy ez a két kis apróság is ilyen szép lesz.

View attachment 48687
Hogyan csinaljatok ezeket a bitang jo kepeket? En ha garnélát fotozok csak a kep egy szazadat teszi ki a garnéla.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hogyan csinaljatok ezeket a bitang jo kepeket? En ha garnélát fotozok csak a kep egy szazadat teszi ki a garnéla.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

A kis fotóapparat-nak van egy makró funkciója, azzal szoktam őket fotózni, ha messzebb vannak, illetve túl pici a lény, még rá is zoomolok. Ezek a képek 2,5-3x-os nagyítással készültek. A gép egyébként semmi extra, kis kompakt fényképező.
 
A kis fotóapparat-nak van egy makró funkciója, azzal szoktam őket fotózni, ha messzebb vannak, illetve túl pici a lény, még rá is zoomolok. Ezek a képek 2,5-3x-os nagyítással készültek. A gép egyébként semmi extra, kis kompakt fényképező.
Meg kene tanulnom kezelni az ilyesmit. Van nekem is egy elviekben jo gepem de nagyon lama vagyok a kezelesehez. Mire belonek mindent az akku is lemerul. Turelem jatek is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszönöm Annamari, Attila, igyekszem, igyekszem.

Délelőtt elszaladtam csepptesztet venni, csak nitrit tesztet kaptam. Az ammónia alert továbbra is citromsárga. A nitrit érték 0,05-0,1 ppm közötti érték lett, a Tigris Tankban 0,05.
Az egész állományt nem mertem áttelepíteni, főleg, hogy szerintem 50-60 jószág simán van, nehogy sok legyen egyszerre. Úgyhogy egy 13 fős, vegyes életkorú, önként jelentkezőkből összeállt felderítő csapat megérkezett az Indian Summer lankáit megismerni. Vízcserekor, aki kis kivácsi-Fáncsi volt, és beúszott a flakonba, amivel mertem ki a vizet - megjegyzem, minden vízcserénél ezzel szórakoztatnak :) - azt úgy vettem, hogy nagyon vágyik egy kis kalandra. Kb. 2 órás beszoktatás után, aki ahova érkezett, rögtön neki is látott a terülj-terülj asztalkámnak. Szerencsére ízlik nekik az alga, úgy faltak, mintha soha nem adnék nekik enni. Bár most, amíg ott a legelő, tényleg nem fognak kapni. :woot:
Egyébként most tűnt fel, hogy eddig sem volt teljesen lakó mentes az akvárium, 5-6 db pici csigusz csúszkál erre-arra.
Ha minden rendben velük, apránként tervezem a többit garnélát is átigazolni.

:snaphappy: Megtekintés csak erős idegzetűeknek, annak aki nem bírja az alga látványát, nem ajánlom! :D

View attachment 48556 View attachment 48557

View attachment 48558 View attachment 48559

ezek szuper tigrisek?
 
Hát, bevallom, nem tudom. A szuper tigris az már kitenyésztett, nem?
Az eredeti 11 vadon fogott példányok első-második generációs leszármazottai. A többség sima tigrisnek nézett ki, de mindegyiken megfigyelhető a páncélon több-kevesebb mértékben a vörösesbarnás pöttyözöttség. Illetve, akit már fotóztam korábban, a nagyon vöröses, fehér pöttyökkel, ő is az eredeti 11 közül van. Akiket most fotóztam, már nálam mixelődtek. Szerintem - bár azért annyira nem értek hozzá - de jó kis génállománynak ígérkezik.
 
Hát, bevallom, nem tudom. A szuper tigris az már kitenyésztett, nem?
Az eredeti 11 vadon fogott példányok első-második generációs leszármazottai. A többség sima tigrisnek nézett ki, de mindegyiken megfigyelhető a páncélon több-kevesebb mértékben a vörösesbarnás pöttyözöttség. Illetve, akit már fotóztam korábban, a nagyon vöröses, fehér pöttyökkel, ő is az eredeti 11 közül van. Akiket most fotóztam, már nálam mixelődtek. Szerintem - bár azért annyira nem értek hozzá - de jó kis génállománynak ígérkezik.

Tényleg szépek!
Nálam a kis nanoban ilyenek:
tgIMGP1726.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére