• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

A tigris kölykök elúsztak, tegnap már csak pár poronty csimpaszkodott a mama-hason. Skubizom a dzsungelt, hátha valamelyik elősazzézik, de még rejtőzködő üzemmódban vannak.
A blue bolt mamik jól vannak, gyönyörű színekben pompáznak.
 
A szerdára tervezett szűrő pucerát előbbre kellett hoznom, már nagyon harmatos volt a flow. Hát, mit ne mondjak, tényleg időszerű volt kitakarítani. Nem is tudom, mikor volt szétszedve a szűrő utoljára, de fél éve biztos. A perlon alulra rakása egy szivacs után bevált, felfogott rengeteg koszt, a bio rio alig volt kakis.
@viktorlantos az új szűrővédő tök jó lett, örülök, hogy megvettem! Mivel a szemmértékem - és az emlékezetem is megcsalt, nagyobb átmérőjű védőt vettem, mint kellett volna, így egy kis szűrőcsővel alábélelve nem fekszik rá az üvegre - pont olyan lett, amilyet szerettem volna.

A lényeken hatalmas vedlési láz lett úrrá, vagy 5 levetett gúnyát is találtam.
 
A gólya meghozta a kis porontyokat, ma először láttam őket, egyszerre kettő is megmutatta magát! Piros-fehér beütésük van, úgyhogy tuti, hogy legalább az egyik CRS fiú, akit átraktam anno. Egy pár napja visszaköltöztettem őket a Moria-ba, gyártsák ott is a porontyot.
Az kékebbik blue bolton már egy ideje nem látok petéket, a világosabb még legyezgeti őket, de alig tud mozogni a hatalmas pocakjától. Tigris is engedett már el kicsiket, most legalább még 3 petés van. Végre magára talált a banda!
A múlt héten érkeztek még kis kékség-szépségek, fel szeretnék építeni egy csapatot belőlük.
Az akva elég kócos, de a bébik miatt a mohát sem akarom megtépni.

77215

77216 Jobb képet nem tudtam lőni a porontyról, annyira pindur, szabad szemmel nem is láttam.

77217

77218


Az új scape már nem csak fejben készül, a játszó keretben elkezdtem összerakni. A Filipe féle cigi-filteres ragasztás zseniális!
 
A gólya meghozta a kis porontyokat, ma először láttam őket, egyszerre kettő is megmutatta magát! Piros-fehér beütésük van, úgyhogy tuti, hogy legalább az egyik CRS fiú, akit átraktam anno. Egy pár napja visszaköltöztettem őket a Moria-ba, gyártsák ott is a porontyot.
Az kékebbik blue bolton már egy ideje nem látok petéket, a világosabb még legyezgeti őket, de alig tud mozogni a hatalmas pocakjától. Tigris is engedett már el kicsiket, most legalább még 3 petés van. Végre magára talált a banda!
A múlt héten érkeztek még kis kékség-szépségek, fel szeretnék építeni egy csapatot belőlük.
Az akva elég kócos, de a bébik miatt a mohát sem akarom megtépni.

View attachment 77215

View attachment 77216 Jobb képet nem tudtam lőni a porontyról, annyira pindur, szabad szemmel nem is láttam.

View attachment 77217

View attachment 77218


Az új scape már nem csak fejben készül, a játszó keretben elkezdtem összerakni. A Filipe féle cigi-filteres ragasztás zseniális!
Ezt az akvát építed át vagy egy újat indítassz? Nagyon bejövős ez a scape is. Ezt a cigi filteres praktikát betudnád linkelni?:D
 
Ezt az akvát építed át vagy egy újat indítassz? Nagyon bejövős ez a scape is. Ezt a cigi filteres praktikát betudnád linkelni?:D

Ez az akva kap új scapet, teljes restart keretében nemsokára. Köszi a dícséretet, bár ez a mostani "scape" csak amolyan mindent belehejigáltam, ami a másik akva előző scéape-ből megmaradt fa, stb. volt.
A filteres technikát a Filipe Oliveira workshop -ról készült videoban meg tudod nézni. Hihetetlenül stabil kötést ad ez a ragasztás. Ami fontos, hogy a nálunk kapható filterről le kell szedni a vékony papírka bevonatot ragastás előtt.
 
Egyre profibb scapeket keszitesz, alig birom kivarni, hogy lathassam az ujat!!! :love:

Köszönöm :love: igyexem! A "játszótérről" lövök majd egy kis ízelítő fotót valamikor, de scape hátsó részét majd csak az akvában tudom pakolgatni, miután a talajt betettem.
A restart előtt még meg kell csinálnom az átmenezi szállást, ahová a lényeket teszem, amíg szétdúlom az otthonukat. Szóval ez azért nem lesz anniyra azonnal.
 
Ma délelőttre a kékebbik blue bolt megboldogult sajnos, éppen ismét mamává válás után. 😢 Nem dolgoztam ma, úgyhogy hamar észre vettem szegényt, a több mint 30 tojdlit sikerült kimentenem, a szokásos ad hoc keltetőben várják, hogy megpillanthassák a pótmamit.
A PH rendben volt - rámértem a Ca szintre is, az 50 volt, úgyhogy kaptak egy kis kálcium utánpótlást. Elég puhának is tűnt szegénykének a páncélja.
A pindur - szerintem leginkább mischlingek lehetnek - csíkoskákból a minap 10-et tudtam egyszerre összeszámolni. Sima tigrincs poronty még nem került a szemem elé.
 
Ügyes és gyakorlott kotlós mami vagy. Persze szomorú, hogy elhullott a nőstény, de legalább a petéknek lesz esélyük kikelni.
Nagyon izgatott vagyok, mikor tudsz jó képeket fotózni a csíkos pindurikról is.
 
Ma délelőttre a kékebbik blue bolt megboldogult sajnos, éppen ismét mamává válás után. 😢 Nem dolgoztam ma, úgyhogy hamar észre vettem szegényt, a több mint 30 tojdlit sikerült kimentenem, a szokásos ad hoc keltetőben várják, hogy megpillanthassák a pótmamit.
A PH rendben volt - rámértem a Ca szintre is, az 50 volt, úgyhogy kaptak egy kis kálcium utánpótlást. Elég puhának is tűnt szegénykének a páncélja.
A pindur - szerintem leginkább mischlingek lehetnek - csíkoskákból a minap 10-et tudtam egyszerre összeszámolni. Sima tigrincs poronty még nem került a szemem elé.

Jól értem, az elhullottból kioperáltad a petéket és azok még kikelnek?
 
Jól értem, az elhullottból kioperáltad a petéket és azok még kikelnek?

Igen, jól érted. Ha az ember nem sok óra műlva észleli az elhullást, a peték élnek még ilyenkor. Óvatosan, sokszoros nagyítás alatt a hegyes csipesz végével letessékelem őket a lamellákról, van egy nagyon sűrű szövésű kis halhálóm, amit a poppy áramlatába teszek úgy, hogy épp lengedezzenek a peték. Így van nekik állandó, de nem erős vízmozgás. Sikerült így már több almot is megmentenem.
 
Ügyes és gyakorlott kotlós mami vagy. Persze szomorú, hogy elhullott a nőstény, de legalább a petéknek lesz esélyük kikelni.
Nagyon izgatott vagyok, mikor tudsz jó képeket fotózni a csíkos pindurikról is.

Igyekszem, igyekszem majd fotózni, elég sokat látom őket - most már a frontüvegnél is bandáznak, de még nagyon-nagyon pindurik. Szemüveg+nagyító méret! o_O
 
Mitől lehet az elhullás?!?
Nálam sajna ismétlődik a dolog de petéssel még nem találkoztam!

Elhullás elég sokmindentől lehet, tömegesen akkor hullottak nálam, ha a PH csapott át lúgosba, vagy a víz kálciumtartalma csökkent le. Vedlés környékén a legérzékenyebbek, a friss petés pedig nemrég vedlett. Ezen a szegény kéken úgy éreztem, hogy nem tudta elég keményre építeni az új páncélt.
Aztán volt olyan petés is korábban, aki kb. félidőben - a jó ég sem tudja, mitől adta be a kulcsot.
 
Elhullás elég sokmindentől lehet, tömegesen akkor hullottak nálam, ha a PH csapott át lúgosba, vagy a víz kálciumtartalma csökkent le. Vedlés környékén a legérzékenyebbek, a friss petés pedig nemrég vedlett. Ezen a szegény kéken úgy éreztem, hogy nem tudta elég keményre építeni az új páncélt.
Aztán volt olyan petés is korábban, aki kb. félidőben - a jó ég sem tudja, mitől adta be a kulcsot.

Tömeges hullásról nincs szó de néha egy egy eldobja a kanalat!
Pedig kapnak rendessen ásványi anyagot! És nem a fiatal példányok!
 
Igen, jól érted. Ha az ember nem sok óra műlva észleli az elhullást, a peték élnek még ilyenkor. Óvatosan, sokszoros nagyítás alatt a hegyes csipesz végével letessékelem őket a lamellákról, van egy nagyon sűrű szövésű kis halhálóm, amit a poppy áramlatába teszek úgy, hogy épp lengedezzenek a peték. Így van nekik állandó, de nem erős vízmozgás. Sikerült így már több almot is megmentenem.
Ugya te a való világban is szülésznő (vagy ilyesmi) vagy? :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére