• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Ma meglátogatott minket @mrgod007 Gergő, rápillantott az akvára, majd közölte, hogy ott meg egy petés tigris, és jéé, tényleg ott virított a kikcsike. Remélem nem lesz semmi gubanc vele.
Úgyhogy Gergő, duplán örülök, hogy megismerhettelek, remélem legközelebb is kiszúrsz egy petés jószágot, ha jössz! :)

A neveldében már csak egy pete lengedezik, nem tudom, mennyi ideje lehetett petés a piros anyuka, de reménykedem, hogy azért ürül a háló, mert kikeltek a porontyok.
Nagyon örülök, hogy végre megismerhettelek és annak főként, hogy nem lakunk messze egymástól :D
Mindig öröm számomra szép akváriumokat látni, és ígérem mikor legközelebb megyek, elő szugerálok ismét egy két petés garnélát o_O
 
Alakulnak a dolgok azt hiszem, két hete nem volt tigris hullás. Sajnos a palacsinta algázót elvesztettem. Lehet, hogy a panda csíkot át kellene tennem a másik akvába, nehogy kinyúljon, mert kevesebb az O2?
Nem etetek egyenlőre, vízcsere után kapnak Borneowild shieldet, meg pár csepp minerumot, Catappa levél, égertoboz és ennyi. Meg a növényeknek napi fél ml macro táp. Természetesen a CO2 megy, ahogy eddig is.
A meghagyott Ludwigia kicsit kevésbé színes, de szépen langsamban nő minden.
 
Ma kaptak egy negyed algatabit legelni a tigrincsek, egymás csápját is megnyalták utána!
A panduszt átraktam a másikba, elég hóka színe kezdett lenni, jó lenne, ha magához térne. A petés lányka már csak 4 porontyot legyezget, úgyhogy gyarapszik a létszám! Fél pillanatra mintha még egy petéskét láttam volna.

165g.JPG
 
Ma kaptak egy negyed algatabit legelni a tigrincsek, egymás csápját is megnyalták utána!
A panduszt átraktam a másikba, elég hóka színe kezdett lenni, jó lenne, ha magához térne. A petés lányka már csak 4 porontyot legyezget, úgyhogy gyarapszik a létszám! Fél pillanatra mintha még egy petéskét láttam volna.

View attachment 71999

Tisztára úgy kupacolódnak, mint rögbijátékosok. Nagyon cukkerek.
 
Ma kipuceráltam a szűrőt, nem volt nagyon retkes, se azért ráfért. Múltkor a perlon tetejére tettem egy vékony, de viszonylag sűrű szivacsot, így a trutyi nem tudott a magasabb rétegekbe jutni. (a perlon nálam a legalsó kosárban van, az előszűrő szivacson, utána csak bio-rio) Kicsit nagyobb vízcsere lett így, mint az elmúlt 2 alkalommal, remélem nem sértődnek meg a tigrik. A vizet most sak 170 pp-re sóztam vissza, így ment lejjebb kicsit a TDS.
Áttettem a másik akvából 2-2 CRS és blue bolt lányzót - remélem nem vertek át és tényleg azok - egy kis Tibee, Taitibee mix célzattal. Örülhetnek a tigris fiúk az új husinak. Aztán ha bepetésednek mennek vissza a helyükre lebabázni.
 
Úgy tűnik a garnéla hullás megállt, már egy jó ideje nem láttam tetemet, viszont egy picúrka a minap kiült pózolni nekem egy anubias levélre, több nagyobb süldő tigrist is láttam. A bébigyár jelenleg szünetel, de remélem hamar meghozza a tavasz a kedvüket. Ma csak úgy kíváncsiságból rámértem a PH-ra, mert a DC inkább sötétebb zöld volt, 6,0-t mutatott a cseppteszt - szépen visszaállt a tigriseknek jóleső szintre - azt hiszem nem ártana friss lötyit tennem a DC-be.
 
És mi van a friss húsokkal?
Mindenki retteg, hogy összeívnak a garnélák, de én sem látom, hogy keverednének a taiwanok és a caridinák, pedig alig várom már az első generációs tangtaitibee porontyok felbukkanását!

A friss husiknak sem akaródzik per pillanat a petésedés, úgyhogy a saját fajtájukkal se ívnának le. A múlkori poronty eresztésből a Moriában van Mischling, a 3 fekete-fehér is az szerintem, illetve a piros-fehérek között is van, akiknél a piros inkább narancsos piros, a fehér pedig nem annyira fehér, úgyhogy az első mix pipa. Mindenki a téli pihenőidőt tölti.
 
Itt minden OK, szép csendes félhomályban zajlik az élet, a növények langsamban nődögélnek, az egyik buce virágzásra adta a fejét, a kapirgák jól vannak, nagyrészt elbújnak a dzsungiban, de azért lehet látni is őket. A fotó kedvéért elöl motoszkál egy blue bolt. A mini fissiben akad némi fonal alga, de nem zavar túlzottan, néha csípkedek ki belőle.

73713
 
Szia!
Az Aquael fűtő hány wattos? Tartja rendesen a hőfokot? Nem túl "gyengécske" ?

Szia!
50 W-os, nincs gondom vele, teljesen jól műxik. Most karácsonykor bekrepált a kazánunk, 2 hétig csak az alvó helyiségeket tudtuk fűteni, ahol az akvák vannak, ott azért nem volt túlzottan meleg - szerencsére a fűtőket már beüzemeletem, jól teljesített, tartotta a beállított hőfokot.
 
VÉGRE megcsapta a tavasz szele a tigriseket! 🎶 💕is in the 🌬 - akarom mondani - 🌊
Egy pár hete arra a feltevésre jutottam, hogy lehet, ha több táplálékot kapnának, több hajlandóság lenne bennük az utód gyártásra. Az elmúlt nagy elhullási láz óta elég óvatosan etettem. Most ráálltunk a napi kajaösztásra, de szigorúan csak annyit kapnak, ami elfogy. Emellett rendeltem kimondottan szaporodást serkentő cseppet és kaját is, ebből is kaptak már 2-szer.

Pár napja arra lettem figyelmes, hogy őrülten cikáznak össze-vissza a vízben, reméltem, hogy dúlnak a hormonok, aztán nem történt semmi egész tegnap estig, amikor is megláttam egy majd szétdurranó mamit bújkálni a fissi között. Annyira boldog vagyok! Még legalább két nyerges van, úgyhogy babybumm a láthatáron! Köszönöm a drukkolást mindenkinek!

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az egyok CRS akit lányként beraktam, nem fiú-e mégis, elég vadul kapaszkodott a másik CRS hátán azon a megőrülős estén - és kisebb is valamivel. Szóval nem egészen biztos a büszke papa kiléte egyelőre. A mama viszont nagyon szép, erős csíkozású kis szépség!
 
Ez aztán a húsvéti meglepi!
Amiket Henrik kapott tőled, azok szexcseppek és extra adag etetés nélkül, guppik között is ezerrel szaporodtak nála egész télen, szóval jó az állományod, az biztos.
Reméljük, lesznek kis tibeek is hamarosan.
 
Ez aztán a húsvéti meglepi!
Amiket Henrik kapott tőled, azok szexcseppek és extra adag etetés nélkül, guppik között is ezerrel szaporodtak nála egész télen, szóval jó az állományod, az biztos.
Reméljük, lesznek kis tibeek is hamarosan.

Valószínű, hogy nem a szexcsepp hozta meg a kedvüket nálam sem, épp csak megérkezett a lötty, 1 cseppet kaptak, utána volt a lázas kergetőzés. A napi kajaosztást kb. 2 hete kezdtem, előtte nagyjából ettek amit találtak - Catappa levél mindig volt bent, néha kaptak csak kajcsit. Az elmúlt 3 hónapban vedlést se nagyon láttam, a növekedésük is visszafogott volt, most meg itt is - ott is levetett gúnya. Úgyhogy mondjuk inkább azt, hogy visszatértünk a rendes etetéshez. Bármi kajára úgy rontanak rá, mint az éhes 🐯, és bepuszilják az utolsó falatig.
Tavaly nálam se volt leállás a szaporodásban, viszont kaját is kaptak rendesen. Most megint nagyon csini kis példánykák vannak.
 
ÉÉÉSSS, mára az egyik blue bolt is legyezgetésre adta a fejét! (vagy inkább a hasát) Tegnapelőtt egy hatalmas vastag vedlett páncélt láttam, sejtettem, hogy valamelyik kékség hagyta el, reménykedtem, hogy gyemekáldás is követi. A kékebbik lett kismama. Olyan rendes volt, megmutatta, hogy rengeteg kis porontyocska boldog mamija lesz! 😍
Pár napja megérkezett a megrendelt pollenem, úgyhogy kapják azt is, nem panaszkodhatnak, ki van nyalva a hátsó felük!
 
Beindult a babagyár! Tegnap estére a másik blue bolt is megpetésedett! Először nem voltam biztos a dolgomban, mondván, lehet, hogy a másikat látom, de aztán előbújt mindkettő egyszerre, és mindkét pocó alatt ott virítanak a bogyók!
Először az volt a terv, hogy ha megpetésednek, mennek vissza a nagyba szülni, de nem akarom inzultálni ezzel őket, maradnak mindenki a helyén, aztán majd a babákat teszem át. Nyáron úgyis tervezem újra rakni az akvát, akkor úgyis kivadászok mindenkit.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére