• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Nagyon csini lett! Jön a HAC nanora? :) Friss, de szép!

Köszönöm! :love: Még 1 hét van, igaz? Szoktam olvasgatni a HAC-os topicot, de a nevezési határidőt nem is figyeltem, mondván, hogy úgysem.. Hát, ha valami normális fotót tudnék csinálni, utómunkához a painten kívül egyelőre nincs semmi progim. De lehet, hogy rádumcsiztok! :)
 
A csajos akváriumoknak mindig van valami varázsa. Nem tudom, színválasztás, finomságok, valami más, mint amit mi építenénk. A korábbi években is sok szépet láttunka hölgy kertészektől.

A növényeknek nincs ugyan idejük kifejlődni, de sok növényt ültettél és jól mutat az akvárium.
Nyerni friss akváriummal nem lehet, de a verseny íze kedvéért, a büszkeségért és mert másoknak is kedvet hozhatsz érdemes lenne megpróbálni. Még az is lehet, hogy a következőre már tudatosan készülni fogsz :)
 
Hatalmas szűrő upgrade történt, ugyanis a fél-DIY szűrőt a pumpa a purigennel megspékelve nemigen bírta. A bánatos lepkepuki tornádó ahhoz képest, ami a csövön kijött. A pumpa meg csak küzdött, szerencsére nem égett le. Úgyhogy lecsptam @BlackOut Atman 3336S szűrőjére. Köszönöm még egyszer!
Be is üzemeltem azonnal, hangtalanul gyönyörűen teszi a dolgát, pont elég az áramlás. A gyári Lily-szerű képződményt akartam rátenni, túl erősen húztam rá és elrepedt :confused:, sierült ráapplikálnom a műanyag palackból gyártott kifolyót, ami eddig is volt.

A fáról leszívtam a taknyot, a fa tövében levő Monte Carlo gombóc is jött vele. A helyét fel kellett töltenem talajjal, valahogy "elpárolgott" alóla. Pár szálat sikerült visszaültetni nélkül, hogy a többi kitúródott volna - vagy az 5. próbálkozásra jött össze. Remélem majd visszanövi a neki szánt helyet. garnéla addig nem megy bele, amig meg nem gyökeresednek a gazok, sok kis kapagép tuti lakberendezne itt nekem.
 
A versenyfotó pénteken még épp időben készült el, ma a Caloglossa és a Riccardia között lengedező szakállakat fedeztem fel. Amit tudtam csipesszel eltávolítottam, illetve 1 fokozattal lejjebb dimmeltem a lámpát. A tápozást pár napja a duplájára emeltem, most 1ml megy mindenből.
Megyek is gyorsan vízcserézni, remélem a fonál nem kap vérszemet. :stop:
 
Nagyon szep gratulalok. Sajnos nem kerult a figyelmem kozpontjaba mert tapatalkot hasznallok inkabb, es ott a feliratkozasokat latom csak. Elismeresem.
 
Nagyon szep gratulalok. Sajnos nem kerult a figyelmem kozpontjaba mert tapatalkot hasznallok inkabb, es ott a feliratkozasokat latom csak. Elismeresem.

Köszönöm Henrik! Remélem sikerül majd hosszú távon is szépnek megtartani. Az alga küzdelem majd csak most jön, illetve el is indult de majdcsak legyűröm.
 
Jajjj de tetszik! :happy: Nagyon finom kis berendezést állítottál össze, kíváncsi vagyok milyen lesz ha kicsit bedzsungelesegik (y)
 
A növényeken határozott növekedés fedezhető fel. A Macrandra Red Mini első fele -ez zöldebb- már majdnem eléri a fölé nyúló faágat. A hátsó rész -pirosasabb és kisebb levelű- lassabban nő. Érdekes, hogy a zselés pitliben sem volt egynemű a növényke, mindkét "változat" nagyon tetszik. A Hirsuta is hozott új levélkét, a füvek gyökér képződése is megindult, itt ott sárgul néhány fűszál, de nem vészes. Összességében fejlődik minden. A Caloglossa viszont most inkább sárgás-zöldes, mint piros. @AmegA ez lehet attól, ha sok fényt kap?

Az alga meg szerintem a fotózással is összefüggésben lehet, ugyanis, hogy valami normális képet tudjak kisajtolni alapnak a kis kompakt masinából, pluszba az egyik Chihiros A451 Plus-t is rátettem maxon. A világítási periódus után - 2-alkalommal - legalább +2 órát fényágyúztam.
A tápon emeltem ugyan a kezdeti adagoláshoz viszonyítva, de lehet, hogy nem eleget. A vízcsere most szigorúan megy 2 naponta 10 liter, úgyhpgy emelem a tétem 0,5 ml-rel Mic-Mac téren. Csipegetem őket, ahonnan tudom nagyobb rombolás nélkül.

:snaphappy:

200.JPG 200a.JPG

200b.JPG
 
A növényeken határozott növekedés fedezhető fel. A Macrandra Red Mini első fele -ez zöldebb- már majdnem eléri a fölé nyúló faágat. A hátsó rész -pirosasabb és kisebb levelű- lassabban nő. Érdekes, hogy a zselés pitliben sem volt egynemű a növényke, mindkét "változat" nagyon tetszik. A Hirsuta is hozott új levélkét, a füvek gyökér képződése is megindult, itt ott sárgul néhány fűszál, de nem vészes. Összességében fejlődik minden. A Caloglossa viszont most inkább sárgás-zöldes, mint piros. @AmegA ez lehet attól, ha sok fényt kap?

Az alga meg szerintem a fotózással is összefüggésben lehet, ugyanis, hogy valami normális képet tudjak kisajtolni alapnak a kis kompakt masinából, pluszba az egyik Chihiros A451 Plus-t is rátettem maxon. A világítási periódus után - 2-alkalommal - legalább +2 órát fényágyúztam.
A tápon emeltem ugyan a kezdeti adagoláshoz viszonyítva, de lehet, hogy nem eleget. A vízcsere most szigorúan megy 2 naponta 10 liter, úgyhpgy emelem a tétem 0,5 ml-rel Mic-Mac téren. Csipegetem őket, ahonnan tudom nagyobb rombolás nélkül.

:snaphappy:

View attachment 48194 View attachment 48195

View attachment 48197
Alakul, alakul :)(y)
 
Az alga, amit fonálnak hittem, sokkal inkább Rhizo-ra hajaz :eek:. Lehet jobban jártam volna, ha a purigent nem rakom bele a kezdő vízpumpás szűrő setupba, alig volt áramlás. A szűrő befolyót más szögbe állítottam, így jobb lett az áramlás.
Megspékeltem egy kis folyékony baci kultúrával még a rendszert, már nagy szükség lenne az éhes kis csáprágókra!
 
Heuréka! Megtaláltam a megfelelő eszközt a lengedező rémség eltávolításához. Eddig ugye csipesszel csipegettem ki - a két végére kis csőből gatya került, a biztosabb fogás miatt, fogkefézni is próbáltam - de eléggé szélmalomharcsos volt a sztori. Valahogy szembe került velem egy viszonylag hosszabb nyelű fogköz tisztító, elég sűrű sörtéi vannak. Sokkal hatékonyabb a csipesznél - fogkefénél is. A füvek közül is sikerült rengeteget eltávolítanom vele.
Eszembe ötlött, hogy mikor indítottam a Tigris Tankot, vettem egy Seachem Ammonia Alertet. Áttettem ide, még van benne egy fél év, kíváncsi vagyok, mit mutat majd.
 
Heuréka! Megtaláltam a megfelelő eszközt a lengedező rémség eltávolításához. Eddig ugye csipesszel csipegettem ki - a két végére kis csőből gatya került, a biztosabb fogás miatt, fogkefézni is próbáltam - de eléggé szélmalomharcsos volt a sztori. Valahogy szembe került velem egy viszonylag hosszabb nyelű fogköz tisztító, elég sűrű sörtéi vannak. Sokkal hatékonyabb a csipesznél - fogkefénél is. A füvek közül is sikerült rengeteget eltávolítanom vele.
Eszembe ötlött, hogy mikor indítottam a Tigris Tankot, vettem egy Seachem Ammonia Alertet. Áttettem ide, még van benne egy fél év, kíváncsi vagyok, mit mutat majd.
Mivel mar tudom, hogy No vagy, batran kijelenthetem, hogy a hatalmas szempilladat, amikor mar annyira bespiraloztad, hogy kifogy belole a tinta, akkor ne dobd ki csak mosd el tisztara, es hosszabbitsd meg a nyelet. [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Mivel mar tudom, hogy No vagy, batran kijelenthetem, hogy a hatalmas szempilladat, amikor mar annyira bespiraloztad, hogy kifogy belole a tinta, akkor ne dobd ki csak mosd el tisztara, es hosszabbitsd meg a nyelet. [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Látod, nő létemre ez a megoldás eszembe sem jutott. :D
 
Ugyan nagy pártolója vagyok a fekete háttérnek, de megérne egy próbát világossal is

Köszönöm! :)
Csináltam többféle hátteres képet, amiket eddig mutattam, ott nincs háttér, csak a mögötte lévő megvilágítatlan tetősík. Techmika nélküli egész alakos fotót - más háttérrel, mint a versenyfotó - tehetek azért fel az akváról? Ezekkel a nüanszokkal még annyira nem vagyok tisztában..
Tényleg, fehér háttérrel ki sem próbáltam. Eszembe jutott ugyan, de valahogy a színes felé kalandoztam.
 
Fogadok, nálad ez már szabadalom :D, az asszony meg nem tudja elképzelni, hova lesznek a szempillaspiráljai! ;)
Egyszer regen volt fonalalgam meg a regebbi 160-asba. Ott nyultam le az elso spiralt. Tobbszor mar nem kellett hasznalnom. Ha van is, mint most az egyik kicsibe, nem nyulok hozza.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére