• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Egy hete újra elkezdtem tápozni módjával, 0,5-0,5 ml micro macro a menü. Excelt nem adok. A stauk módszeresen hullajtják a régebbi levelüket és sárgásodnak is, adtam egy kis gyökértápot nekik, a fű és a stemek is kaptak a jóból. Visszavettem 1-et itt is mindkét pilácsból (bubizás azért van), visszafogom picit a dzsungelt, no meg a garnélák is jobban előjönnek, ha nem sül ki a szemük a nagy fényárban. A kis kakukktojás grabancát sikerült elcsípnem, kis szoktatás után ment a többi mikulásjelmezes krampuszhoz. A fű megint égig ér, a hirsuta fut mint akit kergetnek.
Itt is megjelent ugyanaz a szálas alga a mini fissi közt, mint a nagyban, de szerencsére nem túl sok.
Pár napja csak az egyik panda csíkot látom, remélem csak elbújt a sok buce és fa között.

162i.JPG

162j.JPG

162k.JPG

162l.JPG

162m.JPG

162n.JPG
 
Egy hete újra elkezdtem tápozni módjával, 0,5-0,5 ml micro macro a menü. Excelt nem adok. A stauk módszeresen hullajtják a régebbi levelüket és sárgásodnak is, adtam egy kis gyökértápot nekik, a fű és a stemek is kaptak a jóból. Visszavettem 1-et itt is mindkét pilácsból (bubizás azért van), visszafogom picit a dzsungelt, no meg a garnélák is jobban előjönnek, ha nem sül ki a szemük a nagy fényárban. A kis kakukktojás grabancát sikerült elcsípnem, kis szoktatás után ment a többi mikulásjelmezes krampuszhoz. A fű megint égig ér, a hirsuta fut mint akit kergetnek.
Itt is megjelent ugyanaz a szálas alga a mini fissi közt, mint a nagyban, de szerencsére nem túl sok.
Pár napja csak az egyik panda csíkot látom, remélem csak elbújt a sok buce és fa között.

View attachment 69889

View attachment 69890

View attachment 69891

View attachment 69892

View attachment 69893

View attachment 69894

Jaj, Te emlegetett csacsi! Épp ma beszéltünk Rólad @sztanotomival (na jó, pontosítok: kibeszéltünk :D), hogy vajon minden okés-e az akvával.
Legközelebb hamarabb tölts fel képeket, különben halálra lesz idegelve a nép. :nailbiting:

Ja, és ha a szálas alga nem túl sok, akkor nem algás, hanem szekszepiles akváról beszélünk. Mert nekem így is tetszik. (y)
 
Utoljára módosított:
Jaj, Te emlegetett csacsi! Épp ma beszéltünk Rólad @sztanotomival (na jó, pontosítok: kibeszéltünk :D), hogy vajon minden okés-e.
Legközelebb hamarabb tölts fel képeket, különben halálra lesz idegelve a nép. :nailbiting:

Ja, és ha a szálas alga nem túl sok, akkor nem algás, hanem szekszepiles akváról beszélünk. Mert nekem így is tetszik. (y)

Aranyosak vagytok! :) Minden rendben, csak december közepén kissé elhavazott a munka, kb az akvát se nagyon láttam felkapcsolt világítás mellett, fáradtam kedvem se volt elővenni, összerakni a fényképgépet. Karácsony előtt meg készülődés - ismét nem volt sok kanalam a fényképezéshez. Karácsonykor elővettem a gépet, lőttem pár képet a családról, no meg az akvákról is.
Karácsony előtt szombaton be:poop:t a kazánunk (fűtés+melegvíz), apum 2 napig próbált életet lehelni belé, nem jött össze. Az alvós helyiségekben van fűtés, nálam a klímával, szüleimnél, öcsémnél régi elektromos radiátorokkal, meleg víz meg gázon melegítve. Elég kalandos.. Ma volt kinn szerelő, panel hiba, még 1 hét, mire tud szerezni alkatrészt. Az akvákba szerencsére kb. 2 hete visszatettem a fűtőket. A melegvízre B-terv: régi bojler - úgyhogy nem kell fazekazni.

Ja, az akva tényleg csak szexepiles. :)
 
Szerintem ilyen fényárban a növények gyorsan beszippantják a tápokat. Én nitrogén vagy foszfát hiányra gondolnék, de az is lehet, hogy a vasat toltad túl és ezt még tetézed a gyökértáppal, ami főleg vasat tartalmaz. Ha túl sok a vas, az gátolja a foszfor felvételét. Mérj vízparamétereket és táp szinteket! A túl kemény víz vagy a rossz pH (6,5-7 között jó) is hasonló gondokat okozhat.
 
Szerintem ilyen fényárban a növények gyorsan beszippantják a tápokat. Én nitrogén vagy foszfát hiányra gondolnék, de az is lehet, hogy a vasat toltad túl és ezt még tetézed a gyökértáppal, ami főleg vasat tartalmaz. Ha túl sok a vas, az gátolja a foszfor felvételét. Mérj vízparamétereket és táp szinteket! A túl kemény víz vagy a rossz pH (6,5-7 között jó) is hasonló gondokat okozhat.

Köszönöm a tippeket! Egy hónapja mértem tápanyagszinteket, mindenből kevés volt, de arányosan. Ezért is kezdtem el újra tápozni és vettem vissza a fényből. A gyökértápot csak tegnap tettem a növények alá, úgyhogy az még nem hozhatta meg a hatást. Egyébként most lesz 1 éves az akva, a táptalaj amit akkor alá tettem, már simán kimerült - táptabit most kaptak a növények először. A vizem RO visszasózva - 8-9 GH-ra a garnélák miatt - ha lágyabb, lesz nekik kampeca, CO2-vel a PH 6,6 szintén a tigrisek miatt.
Holnap esedékes a vízcsere, természetesen tervben van egy újabb mérés.
 
Köszönöm a tippeket! Egy hónapja mértem tápanyagszinteket, mindenből kevés volt, de arányosan. Ezért is kezdtem el újra tápozni és vettem vissza a fényből. A gyökértápot csak tegnap tettem a növények alá, úgyhogy az még nem hozhatta meg a hatást. Egyébként most lesz 1 éves az akva, a táptalaj amit akkor alá tettem, már simán kimerült - táptabit most kaptak a növények először. A vizem RO visszasózva - 8-9 GH-ra a garnélák miatt - ha lágyabb, lesz nekik kampeca, CO2-vel a PH 6,6 szintén a tigrisek miatt.
Holnap esedékes a vízcsere, természetesen tervben van egy újabb mérés.
Egy hónap elég sok. Nálam egy hét alatt cuppantották be a növények az összes nitrátot meg a többi tápot is. 30-ról szinte 0-ra esett vissza a nitrát szint. Vas, foszfát nem volt kimutatható. Persze ehhez rengeteg fényt kaptak.
 
Egy hónap elég sok. Nálam egy hét alatt cuppantották be a növények az összes nitrátot meg a többi tápot is. 30-ról szinte 0-ra esett vissza a nitrát szint. Vas, foszfát nem volt kimutatható. Persze ehhez rengeteg fényt kaptak.

Igazad van elég sok az egy hónap. Ma rámértem a szintekre, a vassal kapcsolatban igazad volt, a többihez képest sok, ezt nem ették annyira a növények. NO3, PO4 majdnem nulla, viszont a vas 0,1. Úgyhogy most microt nem adok, csak macrot - egyelőre 1 ml-t, aztán majd meglátom, hogyan alakul.
 
Lehet egy kis moha tépkedés és olló csattogtatás segítene a miliőn meg talán kevesebb növény könnyebben veszi fel a tápanyagokat, de akkor oda a dzsungel fíling! ;)

Volt egy hangyányi ollózás, a gyepen, a bal oldali megbokrosodott moha bokrot lefeleztem, de azért a dzsungel megmaradt! :) Legközelebb a mini fissi jön.
Csináltam egy nagyobb 10l-es vízcserét, a visszasózás után rámértem a Ca szintre, nehogy kevés legyen, 80 ppm volt, kaptak egy fél kanálnyi GH+ bónuszt a kis csíkosak.
Ezzel a fényképezővel valamiért a tigrisek sokkal nhezebben fotózhatók, mint a többi.

163.JPG

163a.JPG

163b.JPG

163c.JPG
 
Viszont úgy látom, szerencsére már annyian vannak, hogy bármerre is fókuszálsz, ott épp matatnak páran.:D

Ma előjöttek a fűnyírásra, azért is sikerült ilyen borzasztóra nyírnom, mert a kis hülyéket kellett kerülgetnem, de egyébként inkább bújkálnak. A hasukat azért szeretik, jönnek a kajára is. De nem tudnám megmondani, hogy hányan lehetnek jelenleg.
 
Rá kell jönnöm, hogy pici akvában nem lehet mindent akarni. A sok stem miatt nem tudok állandó vízparamétereket fenntartani, a tigrisek pedig szisztematikusan hullanak. Hol több, hol kevesebb, de fogynak. Nyilván egy részük elérte a tigrislét határait, de azért nem ennyi. Úgyhogy úgy döntöttem, kiszedem a stemeket az akvából, a pár rozsdás szál ludwigia arcuatát, blyxát, staut bent hagytam - egyébként a levelek állapota javul a macro hatására, amit 0,5 ml-re visszavettem. Mindkét lámpát minimumra dimmeltem, az RGB került előre, CO2 megy továbbra is. Kicsit átrendeződött a középső facsoport is a bucékkal, anubiasokkal.
A víz eléggé bezavarosodott, de hamar letisztult.
Az átrendezés befejeztével, amikor a kiszedett növényeket ültettem be a másik akvába, ott pilinckázott a lavórban egy petés, és ráadásul az egyik red, nagyon boldog lettem! Gyorsan visszatettem és reméltem, hogy nem lesz baja. Csináltam pár fotót az akváról, többször megmutatta magát, pózolt a nagy hasával. Aztán pár óra múlva ott feküdt a talajon! :cry: Úgyhogy a hálóból rögtönzött árvaház újra üzemel. Talán a babákat időben ki tudtam menteni. Ha előbb megmutatta volna magát, tuti nem most túrom fel a helyüket.
Az egyik pandacsík is elpusztult, jópár napja csak a foltos orrút láttam, aztán tegnap az átalakítás után megtaláltam a lecsupaszított kis maradványát. :cry:

Az ígért képek:

164f.JPG
164g.JPG
164h.JPG
164i.JPG
164j.JPG
164k.JPG
 
A petés mamáért nagy kár, de a petéket legutóbb is sikerült kikeltetdned, biztosan menni fog most is. Drukkolok.
A telet én is nagyon utálom, a garnélák nálam is alig várjak már a tavaszt, akkor majd újra beindul az élet és a bébibumm, ne aggódj!
 
Nagyon sajnálom, Évi! :cry: Ahogy előttem @star67 Csilla is írta, remek pótmami voltál már, úgyhogy remélem ezek a kicsik és szépen fognak cseperedni és sokasodni.

Viszont bogarat ültettél a fülembe, de az összefüggésre nem leltem: mi az összefüggés a sok stem és a vízparaméterek között, ami kihat az élővilágra?
 
Nagyon sajnálom, Évi! :cry: Ahogy előttem @star67 Csilla is írta, remek pótmami voltál már, úgyhogy remélem ezek a kicsik és szépen fognak cseperedni és sokasodni.

Viszont bogarat ültettél a fülembe, de az összefüggésre nem leltem: mi az összefüggés a sok stem és a vízparaméterek között, ami kihat az élővilágra?
Az alja (töve) jobban megfogja a mulmot, a vékonyabb, érzékenyebb levelei könyebben pusztulnak (felkopaszodás) ezzel is növelve a bomlástereméket, az állandó sűrűsítés miatt mozgatva van a talaj.... stb. Én ezekre tudok gondolni. Egy kis akvában gondolom fokozottabban jelentkezik a negatív hatás. Hollandot is csak nagyból csinálnak.
 
Az alja (töve) jobban megfogja a mulmot, a vékonyabb, érzékenyebb levelei könyebben pusztulnak (felkopaszodás) ezzel is növelve a bomlástereméket, az állandó sűrűsítés miatt mozgatva van a talaj.... stb. Én ezekre tudok gondolni. Egy kis akvában gondolom fokozottabban jelentkezik a negatív hatás. Hollandot is csak nagyból csinálnak.

Ez is biztos benne van, de én konkrétan arra gondoltam, hogy mielőtt stemes akvában tartottam volna azt a rengeteg tigrist, soha nem fordult elő, hogy lelágyult volna a víz. A heti nem túl nagy mennyiségű vízcserék mellett 150-170-re visszasózott víz a 150 garnéla ellenére tartotta a 7-es GH-t. Minden erőfeszítés nélkül, stabilan. A PH-t nem rángatták ide-oda az alacsony igényű növények, jó persze fény is csak delej volt. Amikor tarra vágtam a stemeket tavasszal és minimum fénnyel ment az akva, a stemek alig nőttek, akkor alig volt elhullás. Ahogy nőtt a stem massza, úgy lágyult le megint a víz és hullottak a lények. Remélem most már megfordul a tendencia és megint a szaporulat fog dominálni.

Lehet, hogy tök téves az eszmefuttatásom, nem tudom, de egy biztos, hogy egy nagyobb akvában sok növény mellett is könnyebb a stabilitást fenntartani, mint ugyanezt egy kicsiben, főleg csúcsra járatva a növényeket.
 
Jajj, remelem abbamarad ez a halodas!
A petés mamáért nagy kár, de a petéket legutóbb is sikerült kikeltetdned, biztosan menni fog most is. Drukkolok.
A telet én is nagyon utálom, a garnélák nálam is alig várjak már a tavaszt, akkor majd újra beindul az élet és a bébibumm, ne aggódj!
Nagyon sajnálom, Évi! :cry: Ahogy előttem @star67 Csilla is írta, remek pótmami voltál már, úgyhogy remélem ezek a kicsik és szépen fognak cseperedni és sokasodni.

Viszont bogarat ültettél a fülembe, de az összefüggésre nem leltem: mi az összefüggés a sok stem és a vízparaméterek között, ami kihat az élővilágra?

Köszönöm a drukkolást, ránk fér nagyon!
 
Ma meglátogatott minket @mrgod007 Gergő, rápillantott az akvára, majd közölte, hogy ott meg egy petés tigris, és jéé, tényleg ott virított a kikcsike. Remélem nem lesz semmi gubanc vele.
Úgyhogy Gergő, duplán örülök, hogy megismerhettelek, remélem legközelebb is kiszúrsz egy petés jószágot, ha jössz! :)

A neveldében már csak egy pete lengedezik, nem tudom, mennyi ideje lehetett petés a piros anyuka, de reménykedem, hogy azért ürül a háló, mert kikeltek a porontyok.
 
Volt egy hangyányi ollózás, a gyepen, a bal oldali megbokrosodott moha bokrot lefeleztem, de azért a dzsungel megmaradt! :) Legközelebb a mini fissi jön.
Csináltam egy nagyobb 10l-es vízcserét, a visszasózás után rámértem a Ca szintre, nehogy kevés legyen, 80 ppm volt, kaptak egy fél kanálnyi GH+ bónuszt a kis csíkosak.
Ezzel a fényképezővel valamiért a tigrisek sokkal nhezebben fotózhatók, mint a többi.

View attachment 69936

View attachment 69937

View attachment 69938

View attachment 69939
Éva, te tudsz valamit....egyre szebbek az akvaid...:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére