• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

A megemelt tápozás mellett hatalmas, erős hajtásokat hozott az őshonos rotala. A red mini ontja az oldalhajtásokat, pedig még nem is nyartam vissza. Az egyik szál ludwigia aruata elfeküdt a talajon és mindegyik levélnyélből hoz új hajtásokat. Lassan a füvet is meg kell nyírnom. Lények jól érzik magukat, pár napja megint vagy 5 petés mamit számoltam össze. Kettő szerintem már lerakta a porontyokat, alig tudtak mászni a hatalmas hasuktól.

149d.JPG

149e.JPG 149f.JPG

149g.JPG 149h.JPG

149i.JPG 149j.JPG
 
A megemelt tápozás mellett hatalmas, erős hajtásokat hozott az őshonos rotala. A red mini ontja az oldalhajtásokat, pedig még nem is nyartam vissza. Az egyik szál ludwigia aruata elfeküdt a talajon és mindegyik levélnyélből hoz új hajtásokat.

No, akkor már ketten vagyunk (OK, van pár hét laufod), akik épp a hanyattesés stádiumát éljük a CO2 installáció után. (y)
Megnyugtató a posztod, mert féltem, nem maradt Caloglossád. :D
 
No, akkor már ketten vagyunk (OK, van pár hét laufod), akik épp a hanyattesés stádiumát éljük a CO2 installáció után. (y)
Megnyugtató a posztod, mert féltem, nem maradt Caloglossád. :D

Viccelsz, csepp volt a tengerből! :D
Nálam a fény visszajöttét is ünneplik és hálálják meg a növények, amíg nem volt CO2, árnyékvilágra voltak kárhoztatva szegénykék jópár hónapig. Na de most bepótolják, habzsi-dőzsi van! :)

Ma került egy kis vérfrissítő, állomány színesítő brancs a tigrisekhez. Red és blue tigerek személyben! TDS kiegyenlítés után már ott fickándoznak a többiekkel.
Köszönöm Máté! Nagyon tetszenek!

150.JPG

150a.JPG

150b.JPG

150c.JPG

150d.JPG

150e.JPG
 
Viccelsz, csepp volt a tengerből! :D
Nálam a fény visszajöttét is ünneplik és hálálják meg a növények, amíg nem volt CO2, árnyékvilágra voltak kárhoztatva szegénykék jópár hónapig. Na de most bepótolják, habzsi-dőzsi van! :)

Ma került egy kis vérfrissítő, állomány színesítő brancs a tigrisekhez. Red és blue tigerek személyben! TDS kiegyenlítés után már ott fickándoznak a többiekkel.
Köszönöm Máté! Nagyon tetszenek!

View attachment 64814

View attachment 64815

View attachment 64816

View attachment 64817

View attachment 64818

View attachment 64819
Jujj de szepek! :love: Remelem hamar belekezdenek a verfrissitesbe...:ROFLMAO:
 
Látod, milyen petés a nyergük?
Lesz itt hamarosan újabb baby bumm!
Sok sikert hozzájuk.(y)

Köszönöm! :) Mind jól van eddig, úgy néz ki, átvészelték a költözést.
Az újak még nincsenek érett korban, a fotókon az egyik piros már majdnem. A páncélon a pöttyözöttség "csak" külcsín, még jobban rágyúrunk a stardustos jellegre. :) Nem mindig könnyű észrevenni ezeken a pöttyözött példányokon a nyerget. Többször gondoltam oda nyerget, ahol nem is volt. Aztán hogy a kékeken hogy fogom meglátni.. Valószínűleg csak a tele pocakról fog feltűnni. :D
Viszont a baby bumm megvan, a régiek nagyon rááltak a babagyártásra szerencsére. A két szétdurranós közül az egyik már kipukkadt, és volt megint nyerges is (és tényleg nyereg volt!).
 
Alapos birkanyírás volt, a Caloglossa akkorára terebélyesedett, hogy már gátolta a víz áramlását. A felső részei nagyon durván beecsetesedtek, magába gyűjtött minden koszt. A fű is gigászi méreteket öltött, a hátsó fronton is szépen megindultak a növények, a levágott részekkel sűrítettem a hátteret.
Kezdi visszanyerni a formáját.

152a.JPG

152b.JPG

152c.JPG

152d.JPG

152e.JPG
 
Kicsit átalakult az akva.
A Caloglossa a fán a múltkori ritkítás ellenére a staghornnal tömött szinte kemény konglomerátumot alkotott, a fa terebélyessége is egyre jobban zavarta az áramlást, ahogy a stemek nőttek hátul. Egy ideje már gondolkodtam rajta, hogy lecserélem a fát - és persze vele a Caloglossa lombkoronát. Az erős fényben úgy vettem észre, sokkal jobban algásodik, mint lent a talajszinten, a tömöttsége miatt pedig összegyűjtött minden szutykot, takarítani sem lehetett, kimondottan rossz szaga volt, amikor kivettem. Azért nem kell megijedni, nem irtottam ki teljesen az akvából - mondjuk ha akarnám se menne, némelyik kőre ránőtt teljesen. A helyére két kompaktabb fa került, mini fissi lombbal.
Ide is került @tsokee -ék Blyxájából, szerintem kimondottan kellett bele a szétterülő fa nélkül.
Alapos nyarást kapott az acicularis mező, megpróbáltam likvidálni közüle a Caloglossát, szerintem egész kól sikerült, bár jött vele pár tő fű is, de van bőven. Hátul a rotalát is megnyírtam. Tettem még bele még kis levelű anubiast.

Nekem most sokkal jobban tetszik, egy kicsit ligetes hangulata lett.
Fotót per pillanat nem tudok prezentálni, amint lesz másik masina a rerozzant helyett, azonnal pótlom a dolgot! :)
 
Az ígért képek:

159c.JPG

159d.JPG

159e.JPG

159f.JPG

159g.JPG

159h.JPG

Itt nem tápozok lassan két hete, majd valamikor mérek tápanyagszinteket. Előtte megint kezdődtek az elhullások, a tápozás elhagyásával, illetve most a nagytakarítással javult a helyzet.
Van némi ecsetalga, amit a Caloglossa szutyok-felfogó képességének tudok be, valamint annak, hogy a garnéla-védőhálós aljzattisztítás nem tudott olyan hatékony lenni, mint a nélküle végzett. Az átalakításkor háló nélkül porszívóztam agyepet, hát... nagyon durva, mi jött ki belőle.
 
Van némi ecsetalga, amit a Caloglossa szutyok-felfogó képességének tudok be, valamint annak, hogy a garnéla-védőhálós aljzattisztítás nem tudott olyan hatékony lenni, mint a nélküle végzett. Az átalakításkor háló nélkül porszívóztam agyepet, hát... nagyon durva, mi jött ki belőle.

Nagyon klassz lett az akva, Évi! Számomra üdébb is a látvány.
Anno Sakuráztam, és úgy oldottam meg a vízcserét, hogy csupasz csővel szivornyáztam, de a vizet egy óccó de sűrű szövésű műanyag szűrőn keresztül engedtem a vödörbe. Abból könnyű volt kimentenem a garnikat.
 
Kapott még egy fát az akva mini fissivel, anubias is került be, meg egy kis microsorum trident. A gyepet lassan megint nyírhatom.
Kitakarítottam a szűrőt, ki és befolyó csöveket, üvegeket is. A TDS-t levittem 300 körülire, a garnélák zokon vették.. A GH 7-es volt, rámértem a Ca szintra: 40 ppm. A tavaszi nagy elhullási szériánál is ennyi volt. Gyorsan adtam GH+-t meg külön kálciumot is.
Most majdnem 400 a TDS, a GH 9, Ca a duplájára emelkedett. Ha nekik így jó, nem bánom, nem sportolok a TDS csökkentésén.
A tápanyag szintek minimálisak, nitrát 0,5, foszfát 0,02, vas: 0,1, viszont jó arányban vannak. Minimális pontalga van az üvegen, fényképezéskor, közeli képek készítésekor látszik. Némi kis ecset pamacska is van, de nem vészes.
Összességében a növények fejlődnek, szépek. Azért néha adok nekik pici tápot. :)

160a.JPG

160b.JPG

160c.JPG

160e.JPG

160f.JPG
 
Azért a védjegyeddé vált flamingók nekem nagyon hiányoznak most, hogy egyik scapeben sincs belőle.
Panda, palacsinta és tigrisek szokásosan cukik.
 
Azért a védjegyeddé vált flamingók nekem nagyon hiányoznak most, hogy egyik scapeben sincs belőle.
Panda, palacsinta és tigrisek szokásosan cukik.

Nekem is bejöttek a flamingók nagyon, de ebbe sem illene, túl nagy lenne, a másikba meg pláne. Amúgy nem is igaz, hogy egyik scapemben sincs, mert a wabi gömbben ott figyuszkol 1 tő! :)
 
Nálam a garnélásban ugyanakkora, mint ültetéskor!;)

Na ja, de nálam a CO2 mellett már mehet a fényágyúzás, (pirosodik is a blyxa levele), szóval a törpe méret eléggé kizárt. A Crimsonban is nőttek rendesen, még akkor is, amikor a többi gaz leárnyékolta. A wabiban ott kompakt méretű maradt.
 
Kaszáltam a bal hátsó stemeket tegnap, már gátolták az áramlást. Múltkor rámértem a tápanyagszintekre, minimális, de arányosan. A mini fissi az erősebb áramlásos részen ecsetesedik, más alga nincs.
Kb. 2 hete megint több garnéla elhullott, lelágyult a víz, 40 ppm kálciumot mértem, amúgy a növények is megtorpantak. Megemeltem a duplájára, azóta csökkent az elhullás, a növények is ugrásszeűen megindultak. Pár nap múlva rámértem ismét a kálcium szintre, 65-volt. Durva, hogy kb. 3 nap alatt 15 ppm-et megzabált az akva.
A múltkor felfedeztem egy kis kakukktojást, a mini fissivel átkerült egy aprócska CRS, de bemenekült a lomb védelmébe, úgyhogy nem tudtam áttessékelni a helyére. Majd legközelebb elkapom a kis grabancát! A garnélák egyébként imádják a hatalmas dzsungelt, a növények árnyékában bandáznak leginkább.

Így néz ki most:


161a.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére