• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Mára is jut pár kép, nem tudok betelni a bubik özönével.

Elsőnek egy kis magában füstölgő

145.JPG

Aztán az őszi szekció a csodás red mini és a szomszédja ludwigia arcuata - neki is kezd nagyon szép színe lenni

145a.JPG

Színesedő új hajtáskák

145b.JPG

Lehet, hogy nagy rám ez a kabát.. Sebaj megszabom kicsit..

145c.JPG

Tükröm-tükröm..

145d.JPG

Gyere már gyorsabban, ne kelljen az ostort használnom!

145e.JPG
 
Tegnap vízcsere előtt megmértem a tápanyag szinteket az akvában, hogy mit mennyire zabáltak fel a gazok.
NO3: 1 ppm - nem gondoltam, hogy ennyire kizabálják..
PO4: 0,4 ppm
Fe: 0,4 ppm
Vízcsere után mértem a többit:
Mg: 6 ppm
Ca: 40 ppm -> gyorsan szórtam még egy kis GH+ a vízbe, nem szeretnék vedlési gondot megint
Gh: 7
KH: 3
Arra jutottam, hogy CO2 mellett az eddigi tápozásom halvány lepkepuki. Megemeltem a makro tápozást a duplájára - 2 ml-re, és pluszba adok kálium nitrátot egy nagy csipetnyit. Jövő héten pedig meglátjuk mire jutunk. A plusz foszfát és a mikro táp adagon nem változtattam.

Jártam tegnap halas boltban, hozzám ragadt 2 palacsinta algázó - most már nem lesz O2 hiány, remélem sokáig fognak kergetőzni nálam.

147.JPG

Lények:

147a.JPG

147c.JPG

147d.JPG

147e.JPG
 
Az emelt makro tápozás és a plusz csipet nitrát meghozta a kívánt tápanyag egyensúlyt. A növényeken is látszi, szebbek, erősebbek a hajtások. A macrandra red mini rengeteg kis oldalhajtással ajándékozott meg, viszont mintha kicsit zöldebbek lennének az új hajtások.

Vízcsere előtt mért tápanyag szintek - ki vagyok velük békélve, no meg a garnélák is.
NO3: 5 ppm
PO4: 0,6 ppm
Fe: 0,4 ppm

Vízcsere utáni mérések:
Ca: 60 ppm
Mg: 8 ppm
GH: 8
KH: 3
 
A CO2 adagolásban beállítottam 2x1 óra beoldást a sötét időszakban. Reggelre többször mértem 6,8-as PH-t, nem szeretném lúgosban találni. :confused: Így remélem kisebb is lesz az ingadozási tartomány, illetve alacsonyabban marad a PH csúcsértéke is.

Egy tea mellett erről majd jó lenne egy csacsogást megejteni, mert nagyon kíváncsivá tettél.
 
Egy tea mellett erről majd jó lenne egy csacsogást megejteni, mert nagyon kíváncsivá tettél.

Természetesen, nagyon szívesen! A hétvégén elkapott valami vírusos kórság, úgyhogy a héten nem mennék át, nehogy átragasszam Rád.
Jól emlékszem Crepidomanes sf. malabaricumod még nincs ugye? Mert ha szeretnéd, akkor már van. :)

A kis miroshaki nagyon jól érzi magát a kis páholyán, közel a fényhez, CO2-höz, etetem a kicsikét, hogy nőjön szép nagyra! Legközelebb készítek majd fotót is róla.
 
Természetesen, nagyon szívesen! A hétvégén elkapott valami vírusos kórság, úgyhogy a héten nem mennék át, nehogy átragasszam Rád.
Jól emlékszem Crepidomanes sf. malabaricumod még nincs ugye? Mert ha szeretnéd, akkor már van. :)

A kis miroshaki nagyon jól érzi magát a kis páholyán, közel a fényhez, CO2-höz, etetem a kicsikét, hogy nőjön szép nagyra! Legközelebb készítek majd fotót is róla.

Mielőbbi, zökkenőmentes felépülést kívánok! :love:
Nem, nincs olyanom. Vagy mégis? Csak (még) nem látom. :ROFLMAO:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére