• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Rég fotóztam, nem nagyon volt kedvem nekiállni, na de most pótlom.
Tettem be egy újabb darab montmorrilonite követ, kb. 3 órán keresztül treníroztam, cseppenként adva rá a vizet, már nem hullott atomjaira, de van még mit finomítani a módszeren, még nem 100%-os.
A buce hozza a 3. bimbót, valami nagyon tetszik itt neki.

132.JPG

132a.JPG 132b.JPG
 
Tegnap reggelre a megmaradt palacsinta algázóm is feladta sajnos, ő is minden előjel nélkül, mint a másik.
A délutáni jégesős vihar vitte magával az áramot is, már a legrosszabb dolgok lebegtek a lelki szemeim előtt, de szerencsére csak kb. 2,5 órát voltak szűrés nélkül az akvák. Kaptak bacit, most még egy kis plusz világítást, hogy ne legyen O2 hiány, aztán remélem rendben lesznek.
A láncvirágos buce a másik száron is hozza az újabb virágot, tényleg nem tudom, mi tetszik itt neki ennyire, viszont az "őslakosok" nem vitézkednek.
 
A héten egyik nap megpróbálkoztam az RGB lámpán +1-et dimmelni, no nem volt túl jó ötlet, felszaladt a PH 7 fölé a nap végére, úgyhogy marad a növényeknek a minimál pilács. Tápot kapnak, 0,4 ml excel, 0,5-0,5 ml Mic-Mac megy. Az alga szinte teljesen megszűnt.
A tigriseknél néha egy-egy szegényke még besül a bundájába, de szerencsére már ritkábban. A PH-t JBL Tropollal próbálom óvatosan lejjebb vinni. Kaját kapnak majdnem minden nap, de csak annyit, amennyit megesznek, kivéve a diófa levél, azon 3 napig nyammogtak, igaz, nagyobb darab is volt, mint a múltkori. Ma algatabi volt, amit megrohamoztak.
Kicsik is akadnak szépen, 2 petés csaj is van megint.
A 2 pandusz jól van, szépen nőnek, fotózni elég nehéz őket, nem azok a megülős fajták.

:snaphappy:

133.JPG


133a.JPG 133b.JPG

133c.JPG 133d.JPG

133e.JPG 133f.JPG
 
A PH csökkentési próbálkozásaim eléggé kudarc szagúak. A Tropolos nem volt az igazi, vettem aztán Seachem Acid és Alkaline Buffert, ezzel a beadást követően pár óráig sikerült a megcélzott 6,4-es PH-t tartani, aztán felkúszott 6,8-ra - 6,6-ról indult.. :confused: Tudom, hogy nem rögtön hozza a várt hatást, hogy visszaugorhat egy ideig a PH, viszont az őrült TDS növekedéssel nem számoltam. Kb. 3 napig adtam a vízhez, aztán leálltam vele, a TDS 470-nél járt. A PH most olyan 6,7-6,8-közötti, mintha stabilabb lenne. Most a TDS-t igyekszem lejjebb vinni. A nagy darab "élesztőt" is kivettem, maradtak azért darabok bent, ha csócsálni akarnak.
Azt hiszem az optimális megoldás egy nagynyomású CO2 lesz előbb utóbb, hogy mindenkinek jó legyen.
A múltkori két petés lánykából az egyik lebabázott rendesen, a másik feladta, megint pete mentés volt. Egy részük szerintem bepunnyadt, de 8-9 már elúszott.
Ma találtam egy petést megint, remélem bírni fogja! :nailbiting:

A növények közül a stau szép, még növöget is, a gyep sem sínyli meg annyira, mint gondoltam, a buce azóta is folyamatosan virágzik. A stemek leginkább vegetálnak, csak minimális a növekedés.
Múlt hétem mértem tápanyag szinteket, nitrát és foszfát alig volt a vízben, azóta emeltem a tápozáson: 1 ml macro, 0,6 ml micro, 1 ml excel.

Pár hete a nagy melegekben a víz hőfokát nem tudtam 25 fok alatt tartani, beszereztem @Etele -től a megmaradt 2 nano ventijét, ezúton köszönöm a garnéla-tárlat vezetést is!
Így most stabil a hőmérséklet 24 fok fölé nem is megy. Gyanítom, hogy a palacsinta algázókat a meleg miatti kevesebb oxigén nyírta ki.

Pandák, az 1 kis habrosus, csigák jól vannak, tigrisek is többnyire - épp a karfiol reggelin nyammognak.

136.JPG

136a.JPG 136b.JPG

136c.JPG 136d.JPG

136e.JPG
 
A pénteki áramszünet után itt is volt vízcsere, utána világítottam a szokott ideig, mivel a világítás a szokott időben az áram miatt elmaradt, és nem szerettem volna O2 hiányt. A víz szerencsére 24 fokos maradt. Egy garnéla elhullás volt, a többiek átvészelték. Persze ment baci kultúra a vízcsere után.
És lesz kedden még 1 áramszünet! :nailbiting:

Tegnap @Szabó Henrik segítségével és jó tanácsaival felvértezve, megtettem az első lépést a CO2 rendszer felé. Van már tűszelepem, csövem, visszafolyásgátlóm, DC-m, @tsokee -éknak köszönhetően diffúzorom is. Úgyhogy ez egy nem várt fordulata volt a tegnapi napnak, örültem is, mint kismajom a farkának! :joyful: :love::love:

Úgyhogy, ha minden jól megy, nemsokára tudok normál fénnyel világítani az akva fölött anélkül, hogy a tigrisekben kárt tennék vele, és újra szépek lehetnek a növények is.

137c.JPG

137d.JPG 137e.JPG

137f.JPG 137g.JPG
 
Hiába próbálok, ezzel a Caloglossával én nagyon nem bírok összebarátkozni. Volt egy szakasz az akvárium életében, amikor azt hittem, már nem is kell, na de csak visszatért :) (Vagy csak fotón nem jön át?) Pedig a lombkorona formája most van a toppon (y)
Világos hátteret nagyon kerülöd, pedig tök jól néz ki szerintem (fentebb van ilyesféle fotó) - most főleg, hogy "üres" a háttér.
 
Hiába próbálok, ezzel a Caloglossával én nagyon nem bírok összebarátkozni. Volt egy szakasz az akvárium életében, amikor azt hittem, már nem is kell, na de csak visszatért :) (Vagy csak fotón nem jön át?) Pedig a lombkorona formája most van a toppon (y)
Világos hátteret nagyon kerülöd, pedig tök jól néz ki szerintem (fentebb van ilyesféle fotó) - most főleg, hogy "üres" a háttér.

Nem rossz az a Caloglossa lombnak, az apró kis leveleivel természetes hatást kelt - azért a "lehullott leveleket" nem épp leányálom kivadászni a gyepből... Tényleg most a legjobb a formája. Valóban, amikor nagyon megnyírtam minent, hogy ne legyen akkora CO2 fluktuáció, akkor ő sem maradt ki belőle, de nem volt tarvágás.
A fotók idejére se emeltem mostanában a fényerőn, úgyhogy nem csodálom, ha nem jönnek át a dolgok, nem túl fényesek a képek. A hátteret kerültem, :D Tetőtérben vannak az akvák, pont felette a tetősík, a világos háttér attól függ, hogy a másik akva lámpái mennek-e épp. Egyébként vettem fehér kartont, de nagyon illúzióromboló vele a látvány. Olyan seszínű inkább szürke a hatás.
Rajta vagyok az ügyön, hogy az üres háttér helyett a régi burjánzó növényzet legyen újra, hétvégén meglesz a CO2, :joyful: tudok a stemeknek is elég fényt adni, anélkül, hogy a jószágok felborulnának - remélem, és mindenki happy lesz, főleg én.
 
A mai ténykedésem az akvában sima vízcserének indult. Aztán kitaláltam, hogy mi lenne, ha a ki és befolyó ágat végre áttenném egy oldalra, nikkelezett szemmértékem szerint pont elfér. Lustaság fél egészség alapon és Pató Pál Úr után szabadon - miszerint nem bontjuk meg a szűrőt ehhez a művelethez - bár ráférne egy pucera - próbáltam manőverezni a poppyval, miközben a szűrőt hátrébb húztam, hogy a csövet át bírjam forgatni a szekrény mögött. Üveg szerencsére nem tört, but.. az üveget a szűrő csövével csak úgy tudtam összecsatlakoztatni, hogy van egy vastagabb csőből való toldás, no, ez úgy szétcsúszott, mintha muszáj lett volna (naná, hogy nem jutott eszembe anno csőbilincset rárakni..) vagy 2 l víz kifolyt a bútorra, padlószőnyegre. Azért elég hamar felfogtam, mi történt, és elkaptam a renittens csöveket és összedugtam.
Úgyhogy, ha már úgy is szét kellett szednem a rendszert, kitakarítottam a szűrőt is, az összes csövezéssel együtt, a csőbilincseket se felejtettem el felrakni. A ki és befolyóág miliméternyi pontossággal elfért egymás mellett. Sokkal jobb az áramlás így. No meg a CO2-t is lesz hova tennem anélkül, hogy az egész a szűrőben kötne ki.
A skimmer résznél észre vettem, hogy a kis garnéla védő rács akadályozza abban, hogy rendesen letisztítsa a hártyát. Ha nem volt benne, belement a hártya, ha benne volt, messze elkerülte. Szóval, vágtam le a rács széléből, láss csodát, patyolat a felszín.
Mulmozás most nem volt, úgy túl sok vizet kellett volna cserélnem egyszerre, majd lehet, beiktatok egy vízcserét hétközben is.

Hét közepén megérkezett a Borneowild Minerum is messzi-messzi galaxisból, adok napi 1-2 cseppet a kis csíkosoknak. Kb. 2 hete nem volt elhullás szerencsére. TDS most 340-nél tart, szépen csalom lefelé.
 
Nekem nagyon bejön a caloglossa, ha esetleg lesz nyírás vevő vagyok pár cafatra. :) Jól látom, hogy 340 TDS-en tartod a tigriseket? :O Ahhoz képest tök jól elvannak, ahogy olvasom a naplód.
 
Nekem nagyon bejön a caloglossa, ha esetleg lesz nyírás vevő vagyok pár cafatra. :) Jól látom, hogy 340 TDS-en tartod a tigriseket? :O Ahhoz képest tök jól elvannak, ahogy olvasom a naplód.

Természetesen gondolok rád a kövi tépésnél.
Az, hogy 340-es TDS-en tartom őket, ebben a formában nem igaz, most épp ennyi, a PH-val való szarakodás eredményeképp, de per pillanat nem tiltakoznak ellene. Legalább 200-ig szeretném levinni, természetesen ügyelve arra, hogy közben ne lágyuljon le megint túlzottan.
 
Természetesen gondolok rád a kövi tépésnél.
Az, hogy 340-es TDS-en tartom őket, ebben a formában nem igaz, most épp ennyi, a PH-val való szarakodás eredményeképp, de per pillanat nem tiltakoznak ellene. Legalább 200-ig szeretném levinni, természetesen ügyelve arra, hogy közben ne lágyuljon le megint túlzottan.

Köszönöm szépen! :) Így már világos a magas TDS. Nálam is a pH a magasabb, de úgy néz ki nem gond nekik. Elég toleránsak tudnak lenni, a legfontosabb szerintem a jól szűrt, tiszta víz. :)
 
CO2 beüzemelés sikerült! Miután faterral kiegyeztünk, hogy 2kg-s CO2 palack jelenléte még nem stresszeli őket, meg is vettük, már csak ez hiányzott az indításból. Egy kis eresztész kellett kiküszöbölni, a többi csatlakozás jó volt elsőre.
A pilácsokat egy dimmel feljebb vettem, megy a tesztüzem, a bubik szépen buknak alá, ahogy kijönnek a difiből.
A lények, megélénkültek, amikor betettem a difit, tetszett nekik a bubieső! :)

A @Barnapl -tól kapott növények nagy része ide került, gyönyörű marsileák, bucék.
Csak azt nem tudom, ha a stemek bedúsulnak, hova teszem majd a difit? o_O

139.JPG

139a.JPG 139b.JPG

139c.JPG 139d.JPG
 
CO2 beüzemelés sikerült! Miután faterral kiegyeztünk, hogy 2kg-s CO2 palack jelenléte még nem stresszeli őket, meg is vettük, már csak ez hiányzott az indításból. Egy kis eresztész kellett kiküszöbölni, a többi csatlakozás jó volt elsőre.
A pilácsokat egy dimmel feljebb vettem, megy a tesztüzem, a bubik szépen buknak alá, ahogy kijönnek a difiből.
A lények, megélénkültek, amikor betettem a difit, tetszett nekik a bubieső! :)

A @Barnapl -tól kapott növények nagy része ide került, gyönyörű marsileák, bucék.
Csak azt nem tudom, ha a stemek bedúsulnak, hova teszem majd a difit? o_O

View attachment 62565

View attachment 62566 View attachment 62567

View attachment 62568 View attachment 62569
pH igy mar nem jelent gondot igaz? :)
 
Rég nem látott bubi áradatnak lehetek tanúja így a világítási időszak végére! Gyönyörű, imádom az egész látványt! Mindkét pilács kapott +1 dimmet még tegnap este.
Rámértem a vízre, nehogy tápanyag hiány legyen - szerintem egész jók az értékek:

NO3 10 ppm
PO4 0,4 ppm --> jön egy kis plusz foszfát
Fe 0,4 ppm
K 15 ppm
Ca 50 ppm
Mg 8 ppm
GH 8
KH 3
TDS 387
Ja, és a legfontosabb: PH 6,0 :D

140.JPG

140a.JPG 140b.JPG

@tsokee ! Kicsit barna - kicsit vadas levél, DE BUBIZIK!! :D:D:D

140c.JPG 140d.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére