• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

Nem vagyok szakértő a fotózásba, de azt láttom, mintha a háttért akarta volna kiégeti, ami nincs, így a növények égtek ki. Amúgy, mindenek van egy kezdete, és a gyakorlat teszi a mestert.
Sok a sötét rész amiből jó lenne azért valamit mutatni. Mivel nagy a kontraszt, így ezt nehéz elkerülni. (HDR-rel lehet mondjuk). Elsőnek inkább a blendével játszanék, hogy a mélységélesség jobb legyen.
Az okostelefonok meg mindenféle mágiát, utófeldolgozást bevetnek, hogy kompenzálják az aprócska lencséjüket. Nem tetszik az irány, de meg kell hagyni, ma már jól megy nekik.
 
Szűrőpuci mikor volt utoljára meg mulmozás? Már csak azért is kérdem, mert poppyn még nemigen láttam. :(
Ha a lilynél nem volt ecset, akkor visszatenném azt.
Kb 1.5 hónapja volt takaritva a szűrőm...mulmozni meg 2 hete mulmoztam...

Visszateszem a lilyt, mert most az egyszerűbb mint puceválni a poppyt. Aztán meg ugyis lecserélem a skimmerest egy kicsire, majd akkor lesz megpucolva a kifolyó....

Most állok neki metszeni, meg takarítani...ilyen előtte:20211018_185223.jpg
 
Szűrőpuci mikor volt utoljára meg mulmozás? Már csak azért is kérdem, mert poppyn még nemigen láttam. :(
Ha a lilynél nem volt ecset, akkor visszatenném azt.
Nem tudom ki, hogy gondolja de az ecset az ami elpusztíthatatlan.... manuálisan leszedni esélytelen, valahol megbújva úgyis marad, ha viszont vissza rakja a lilyt annak nagyobb az áramlata. Az ecset meg szereti az áramlatot.
Nálam is már megjelent a nagy akvába és hiába a drótkefézés vissza jön... szóval az egyetlen megoldásom a bontás lesz. Erre már a sötétkúra sem az igazi. De ez az én véleményem.
Azt még ki lehet próbálni ami levagyon írva, hogy állott vízzel cserélni a kövi tisztításnál.
 
Nem tudom ki, hogy gondolja de az ecset az ami elpusztíthatatlan.... manuálisan leszedni esélytelen, valahol megbújva úgyis marad, ha viszont vissza rakja a lilyt annak nagyobb az áramlata. Az ecset meg szereti az áramlatot.
Nálam is már megjelent a nagy akvába és hiába a drótkefézés vissza jön... szóval az egyetlen megoldásom a bontás lesz. Erre már a sötétkúra sem az igazi. De ez az én véleményem.
Azt még ki lehet próbálni ami levagyon írva, hogy állott vízzel cserélni a kövi tisztításnál.
Azért az pozitív, hogy a 120asnál is volt bőven ecset az elején, azt helyre billentette a magasnyomású CO2 és a Tőled kapott lily. Egyértelműen a flow volt ott rossz...

Volt ecset itt a lilys időszakban is, azért tettem be a poppyt, de láthatóan nem segített, sőt!
 
Azért az pozitív, hogy a 120asnál is volt bőven ecset az elején, azt helyre billentette a magasnyomású CO2 és a Tőled kapott lily. Egyértelműen a flow volt ott rossz...

Volt ecset itt a lilys időszakban is, azért tettem be a poppyt, de láthatóan nem segített, sőt!
Hát próbáld ki annak a tápnak amit használsz az algamentesítőjét... lehet, hogy az is tök jó cucc. szóval nem tudom... én ecsetben nem vagyok bizakodó. Nálam az már a vég.
 
Nagy dolog nem változott. Megnyirtam az MC-t meg kimulmoztam mindent, amit tudtam.

A poppy egyelőre ugrik a dobozba, visszament a lily. Meglátjuk lesz e érdemben változás ecset téren.

20211018_201851.jpg

Szűrő takarítás Mary @mmccannon nálam nagyobb hangvételt kíván...a 120as akváriumot hétvégére időzítem, szűrő takarítással együtt, így ezt is akkor csinálom majd meg. Legalább Editnek nem kell 2x kádat takarítani 😬😬😬
 
Ecset ide vagy oda, nagyon pofás kis akvát rittyentettél össze.
Ecset van nálam is, de se gyep, se vörös növények, szóval ne sírdogálj, én így is irigykedem rád!
Ja, és szuper a fotód, nem olyan homályos💩, mint az én képeim, tehát nálad minden pöpec és szupi szuper.👍🏻
 
Hát próbáld ki annak a tápnak amit használsz az algamentesítőjét... lehet, hogy az is tök jó cucc. szóval nem tudom... én ecsetben nem vagyok bizakodó. Nálam az már a vég.
Nálam a 200 lityisben van ecset, az esőztető kiömlőin. Ott mindig is volt, az akvában máshol meg nem jellemző. 1 buce levélen mintha láttam volna valamit múlt hónapban... Azóta se. És nem vagyok mulmtakarításügyi szakember. Csak ami metszéskor felkavarodik, de azt is megetetem az előszűrővel, ott meg kell a kaja a raboknak. ☺️
 
A mai napon fogyott ki a CO2 palackom. Majdnem 3 hónapig birta a 2 liter.

A fény 85-ről 50re állítottam az S2 Pro-n. Ha kell az időn is visszább fogok venni.

Átmenetileg a tápozást is megfelezem.
 
Hirtelen, 1 hét alatt ürült ki. De a difiben is felgyorsult a porlasztás....mintha a tűszelep el lett volna tekerve...
Akkor nálad is eresztett a reduktor valahol. Én pont ma vettem 2kg. Mert 1hétre valóm van... és február márciusba kellett volna cserélnem.
Nálam a tűszelep lazult meg.
 
Back
Oldal tetejére