• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

Ha lesz co2
Ezt nem kell túl gyakran nyírni.

Jó lenne a Monte carlo is, de az ha beindul, gyakran kell metszeni. A kismillió apró növénydarabkát lehalászni, nem éppen szórakoztató.

Ha nem lesz co2
Ezt Echinodorus tenellus-ként is megtalálod. Magasabb mint a mini pussilla.
Van CO2, így akkor a parvula lesz a nyerő, bár a lilaeopsis braziliensis is tetszik...melyik a könnyebben tartható?
 
@evavigh Évi!!! Veled jobban megy azért a scape építés...még csukott szemmel is :D 😑

Ne szerénykedj, nagyon jó lett ez a kis akva! A fa tövéhez el tudnék képzelni pár dragon követ itt-ott (tudod, úgy, ahogy csukott szemmel csináltad). ;) Tudom-tudom, ítrad, hogy nem elég a kő hozzá - viszont van az a nagy bumzli köved, ami szerintem így egyben nem annyira mutatós, széttörve pont elég lenne a fák tövébe kiegészítésnek. Persze semmi presszió, csak 1 5let. :)

Amúgy a csukott szemes építésnél nagyon jó kezem voltál! Pedig azért csináltam Neked kihívást az építésnél, amikor azt kívántam, hogy a bal elől lévő fa mögé rakj be egy nagyobbat - de hibátlanul megcsináltad! Szóval szerintem jó csapat voltunk! :love:
 
Van CO2, így akkor a parvula lesz a nyerő, bár a lilaeopsis braziliensis is tetszik...melyik a könnyebben tartható?
A Braziliensis szerintem magasabb, nézd majd meg. Viszont azt meg lehet csinálni, hogy egy doboznyit nagyobb darabokra szedsz szét és csomókban ülteted el a kőhöz, az előrenyúló fa mellé.Szóval nem nagy területen,csak itt-ott. A többi 95% pedig parvula marad.
 
Szia !
Bocs hogy belekontárkodom,nekem mindig bejött eddig a kevert gyep így most is azt javasolnám hogy a parvulát és a monte carlot vegyesen űltesd,A követ amid van a nagyobbat törd szét kisebb darabokra és építsd be a jobb és bal oldali részt is meg elöl is lehetnek kisebb kő darabok úgy természetesebb.Én kialakítanék egy kis barlangot is ami vezeti a szemet .A GA ban láttam hétvégén kisebb ágakat is azokból is lehetne még berakni egyet kettőt.
Csináltam neked egy kis illusztrációt.

20210725_132131-horz.jpg
 
Szia !
Bocs hogy belekontárkodom,nekem mindig bejött eddig a kevert gyep így most is azt javasolnám hogy a parvulát és a monte carlot vegyesen űltesd,A követ amid van a nagyobbat törd szét kisebb darabokra és építsd be a jobb és bal oldali részt is meg elöl is lehetnek kisebb kő darabok úgy természetesebb.Én kialakítanék egy kis barlangot is ami vezeti a szemet .A GA ban láttam hétvégén kisebb ágakat is azokból is lehetne még berakni egyet kettőt.
Csináltam neked egy kis illusztrációt.

View attachment 152383
Szerintem hagyom így és ezentúl mindig a szerkesztett képedet fogom posztolni:D

Szenzációs vagy Viktor! Köszi a tippeket, a parvulát megvettem, MC van otthon. Kalapács is van :D
 
Ha az oxégén bubikat leszednéd az akva oldalairól, jobban mutatna a kép...
Lehet jobban mutatna, de épp elég a napi vízcserékkel szórakozni az első hetekben. Nekem se lenne kedvem még a bubikkal is bohóckodni. 😉 Amin inkább meg akadt a szemem az a kifolyó, ne legyen igazam, de lehet egy poppy jobb lenne ebbe a pici akvába a lily helyett. :unsure:
Amúgy baromira bejön ez az elrendezés Ákos! 👌 👍
 
Lehet jobban mutatna, de épp elég a napi vízcserékkel szórakozni az első hetekben. Nekem se lenne kedvem még a bubikkal is bohóckodni. 😉 Amin inkább meg akadt a szemem az a kifolyó, ne legyen igazam, de lehet egy poppy jobb lenne ebbe a pici akvába a lily helyett. :unsure:
Amúgy baromira bejön ez az elrendezés Ákos! 👌 👍
Nekem mindig van hozzá kedvem, mert nem mutat jól. Nem vagytok maximalisták. 😁
 
Igen :) de inkább 6 volt az az 5 :)
Nem volt még aktív talajom. Eddigi tapasztalataid milyenek? Tettél alá +táptalajt, vagy csak a rudakat amit adtak hozzá? Víz/ táp paramétereket mennyire hintáztatja az első hetekben? Mondjuk én bejáratott szűrővel futok neki, de kíváncsi vagyok a véleményedre. Azért ma elszaladtam és megvettem. 😀
 
Taptalaj van alatta. ADA PowerSand S.
Foszfátot pluszba extrán tolj hozzá. Nekem meg mindig eszi
Most olyan 1.5-1.8 a foszfátom. Minnél több régi vizet próbálok megmenteni, kíváncsi leszek mennyire szipkázza magába a talaj. Gondolkodtam a Power sand-en, de nem találtam indokoltnak, nem lesznek olyan növények.
 
Back
Oldal tetejére