• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

Annyi észrevétel, hogy a geotextilbe csomagolt emelésnél figyelj a formájára. Erre még rákerül a fedőtalaj, ami a tetejét megemeli további 4-5 centivel (+táptalaj?). Szóval a frontüveghez közeledve olyan meredeksége lehet, ami miatt nem tartható a scape magassága, mert a talajszemcsék előregördülnek, rosszabb esetben a geotextil még ki is látszik majd egy idő után. Az utsó elrendezésben ez nem olyan nagy gond, de bal oldalra így is aránytalanul sok fedőtalajnak kéne kerülnie.
Egy picit alacsonyabbra nyomkodnám az emelést, a széleinél egész enyhén emelkedőre.
 
Annyi észrevétel, hogy a geotextilbe csomagolt emelésnél figyelj a formájára. Erre még rákerül a fedőtalaj, ami a tetejét megemeli további 4-5 centivel (+táptalaj?). Szóval a frontüveghez közeledve olyan meredeksége lehet, ami miatt nem tartható a scape magassága, mert a talajszemcsék előregördülnek, rosszabb esetben a geotextil még ki is látszik majd egy idő után. Az utsó elrendezésben ez nem olyan nagy gond, de bal oldalra így is aránytalanul sok fedőtalajnak kéne kerülnie.
Egy picit alacsonyabbra nyomkodnám az emelést, a széleinél egész enyhén emelkedőre.
Én nanoba nem is raknék... illetve egyikbe sem, de izlések és pofonok. 😊
 
Megfogadva azokat amiket írtatok, egy kicsit visszább vettem....
View attachment 151609View attachment 151610
Egyedül a túlságosan mesterséges egyenes zavar elöl....
Nekem a 2 lefelé ívelő ág nem tetszik (pirossal jelöltem őket)
A visszakanyarodó részt le is törném (lila rész) szerintem az sehogy sem lenne esztétikus akárhogyan forgatnád. Mehetne önállóan egy másik helyre.
20210709_190910~3.jpg
A 2 darabot meg felfele irányba állítanám (sárga nyilak), pl így:
Untitled70.jpg
*3 perc telefon PS, úgy nézzétek. :X3:

Amúgy nagyon vártam a dragon köves scapet, úgyhogy arról azért még teljesen ne mondj le! ;)
 
Nekem a 2 lefelé ívelő ág nem tetszik (pirossal jelöltem őket)
A visszakanyarodó részt le is törném (lila rész) szerintem az sehogy sem lenne esztétikus akárhogyan forgatnád. Mehetne önállóan egy másik helyre.
View attachment 151625
A 2 darabot meg felfele irányba állítanám (sárga nyilak), pl így:
View attachment 151626
*3 perc telefon PS, úgy nézzétek. :X3:

Amúgy nagyon vártam a dragon köves scapet, úgyhogy arról azért még teljesen ne mondj le! ;)
A dragon kövekhez kellene még.....nagyon kevés az ami van....

Szerk. Amúgy az amit szerkesztettél...egy kicsit hozzam középre, alakítsam így.....máris egy ismerős szigetes scape-t kapnék :D
 
Nekem a 2 lefelé ívelő ág nem tetszik (pirossal jelöltem őket)
A visszakanyarodó részt le is törném (lila rész) szerintem az sehogy sem lenne esztétikus akárhogyan forgatnád. Mehetne önállóan egy másik helyre.
View attachment 151625
A 2 darabot meg felfele irányba állítanám (sárga nyilak), pl így:
View attachment 151626
*3 perc telefon PS, úgy nézzétek. :X3:

Amúgy nagyon vártam a dragon köves scapet, úgyhogy arról azért még teljesen ne mondj le! ;)
A jobboldalt letört, behelyeztem alulra, de a visszakanyarodó ág nekem bejövő így az marad.

Sikerült megrendelni a szűrőt, így az is meg lesz jövőhéten. Holnap hajnalban a másikban vizcsere lesz, délután beáztatom a redmoor-okat, aztán elkezdem vadászni a növényeket. Azokat szeretném költség hatékonyan megoldani...🙄🙄🙄

Szóval a ritkítasnál gondoljatok rám :D
 
A Kövek csak a súlyozás miatt vannak benn...hiába áztak 2 hetet a fák, így is felúsznak....
Talajtakarónak szeretnék majd valamit, de nem tudom még micsoda...ötleteket szívesen fogadok...

View attachment 152234

Köszönöm a növényeket Mary @mmccannon és Zoli @cs_z_
Ha lesz co2
Ezt nem kell túl gyakran nyírni.

Jó lenne a Monte carlo is, de az ha beindul, gyakran kell metszeni. A kismillió apró növénydarabkát lehalászni, nem éppen szórakoztató.

Ha nem lesz co2
Ezt Echinodorus tenellus-ként is megtalálod. Magasabb mint a mini pussilla.
 
Back
Oldal tetejére