• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

kunakos

Legenda
Sziasztok!

Az I try... naplón felbuzdulva szeretnék csinálni egy jobban átgondolt akvát kisebb méretben - 55 literben.

Akva: Dennerle Scaper's tank 55l - 45x36x34 cm
Fény: Chihiros A351 - a papírjai szerint cca. 3500 lumen, de valójában jóval kevesebb. Tervezett világítás 14:00-22:00 között, amiből 1-1 óra napfelkelte és nap lemente S2 Proval vezérelve.
Szűrés: Eheim eXperience 250, 1 liter BioRio, 1.25 liter Eheim Substrat, perlon és Seachem Purigen
Fűtés: JBL Protemp e300 külsőfűtő - 300W
CO2: nagynyomású palack, camozzi tűszelep és magnes szelep, bubi számláló.
Aljzat: kb 1.5 liter Tropica táptalaj, 5 liter Amazonia, (talán barna dekor is?)
Kövek: kb 10-12 kg dragon stone, mást nem szeretnék
Tápozás: 2 fajtán gondolkodom, vagy 2HR vagy pedig Tropica

A flóra (de figyelem az eladó és ingyenes topikokat)
- Hemianthus callitrichoides
- Bacopa caroliniana (?)
- Microsorium pteropus Windelov (?)
- Hygrophila pinnatifida
- Alternanthera reinickii Rosanverig
- Rotala Vietnam Hra
A fauna:
- garnélák
- amano-k
- Oto-k

Egyelőre a szűrő, a CO2 és tápok még hiányoznak. A CO2 elvileg jövőhéten meglesz, a tápokról szeretném kikérni a véleményeteket és tapasztalatotokat.

Egyelőre a dry starton gondolkodok, de nem vagyok abban biztos, hogy az kivitelezhető a fentebb felsorolt növények esetében....így a szűrő vásárlás majd ehhez igazodik:)

A lámpát mindesetre rátettem az akvára - az akvát meg még nem a szekrényre:
20210622_210624.jpg

Természetesen ahogyan eddig is, javaslatokat szívesen fogadok, sőt kérek is :)
 
Nekem így egy kicsit magasnak tűnik a lámpa. Nem csak azért, mert így kevesebb fény jut az akvába, hanem mert szerintem esztétikusabb lenne az egész ha lejjebb tennéd a lámpát. Amúgy meg jó építkezést!
 
Az első képen az chihiros kifolyó-befolyó cső? Csak mert gondolkodom rajta, de ellent mond a 2 tapadókorongos rögzítése. Egyet is nehéz elválasztani az üvegtől, nemhogy kettőt... :)
 
Az első képen az chihiros kifolyó-befolyó cső? Csak mert gondolkodom rajta, de ellent mond a 2 tapadókorongos rögzítése. Egyet is nehéz elválasztani az üvegtől, nemhogy kettőt... :)
Nem, az egy kínai nano :) nekem nincs bajom a tappancsos - akár 1 vagy 2 - rögzítéssel...apropó egy pár izém van még nálad igaz?
 
Fogalmam sincs mikor jutok el odáig, hogy egyáltalán elkezdjek legozni a scape-n így, hogy be kell már járnom dolgozni és vége a home office-os arany életnek.... BTW lehet, hogy ebben a hőség én amúgy sem kellene elindítani az akváriumot...

Mit tanácsoltok inkább várjak szeptember október környékéig vagy nem számít a hőség? Amúgy normál körülmények között legkorábban valamikor július végére lenne reális a start...

Meg há' kő még a szürőő :D
 
Fogalmam sincs mikor jutok el odáig, hogy egyáltalán elkezdjek legozni a scape-n így, hogy be kell már járnom dolgozni és vége a home office-os arany életnek.... BTW lehet, hogy ebben a hőség én amúgy sem kellene elindítani az akváriumot...

Mit tanácsoltok inkább várjak szeptember október környékéig vagy nem számít a hőség? Amúgy normál körülmények között legkorábban valamikor július végére lenne reális a start...

Meg há' kő még a szürőő :D
Ha nem El Naturál lesz, akkor várd meg azt a szűrőt... 😁
 
Back
Oldal tetejére