• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes In the claws of the dragon

Én bevalom, de nekem a ellenkezője jobban tetszik. Edig nem tudtam, hogy most csak köveket raktál bele, vagy csak fát, vagy mind kettőt. De most a utolső képen, tisztán látszik.
Most visszanéztem a korábbi képeket...sajnos ez igaz. Nem tudok Veled viatatkozni :D

Most hogy így mondtad, tényleg nem lehetett egyértelműn csak a képekből ezt megállapítani...
 
Igy hat:
View attachment 153375


Úgy tűnik a sok fény miatt elszaporodtak a garnélák...

Köszi Mary @mmccannon
Örülök, hogy ilyen szép kecóba kerültek. :)
Lelj bennük sok örömöt❣️
Viszont valami garnivédőn gondolkodj, mert a mostani csemetéidből is beszippanthat a szűrő.
(Ugye mondanom sem kell, ha netán elhullás lesz az elkövetkező 1 hétben, adok helyettük, hogy meglegyen a létszám. ;)
 
Amazonia hogy vált be idáig?
Az én véleményem ami eddig kiderült, az ültetés valami parádés bele. 😀 A színe sem utolsó…
Tropica táptalajt pedig soha többet. A régi aljzat úgy ahogy van kuka lesz. Én nem fogok szenvedni a ragadós agyag kimosásával. Kezelhetetlen massza lett. Ha tudom, akkor a felső réteget leszívom, az összeállt masszát dobom.
 
Nekem amazonia van a masikban is. Egyedul a PO4re kell figyelni mert eszi a szentem.

Ültetni csak ilyenbe ültettem eddig, szóval összehasonlítási alapon nincs, de ebbe szeretek ;)
 
Amazonia hogy vált be idáig?
Az én véleményem ami eddig kiderült, az ültetés valami parádés bele. 😀 A színe sem utolsó…
Tropica táptalajt pedig soha többet. A régi aljzat úgy ahogy van kuka lesz. Én nem fogok szenvedni a ragadós agyag kimosásával. Kezelhetetlen massza lett. Ha tudom, akkor a felső réteget leszívom, az összeállt masszát dobom.
Ha kell az is van 3 zsákkal. 😁
 
De igen. 2 naponta kap 1.5 ml a completeból. Illetve adok 2 naponta minimális saját keverésű kálium foszfátot @evavigh tanácsára és receptje alapján ;)
Nem értem az egészet. Azt a szert úgy fejlesztezték ki, hogy semmi mást nem kell mellé rakni, ha betartod az adagolást és az ajánlitt vízcserét... plusz aktív talajnak kell lennie. Akkor minek vegyítesz hozzá pluszba? Szerintem felesleges. Már előre látom, hogy jajj lesz belőle. De ne legyen igazam. 😊
 
Nem értem az egészet. Azt a szert úgy fejlesztezték ki, hogy semmi mást nem kell mellé rakni, ha betartod az adagolást és az ajánlitt vízcserét... plusz aktív talajnak kell lennie. Akkor minek vegyítesz hozzá pluszba? Szerintem felesleges. Már előre látom, hogy jajj lesz belőle. De ne legyen igazam. 😊
Indításkor az apt complete mellett pluszban napi 0,5 ppm foszfát emelést csináltam, hogy kimutatható legyen a foszfát a vízben. Így hamarabb megáll a talaj foszfát nyelése, kevesebb lett az alga.
Nem hinném, hogy baj lehetne belőle. Beállt akvánál persze jó már önmagában.

@kunakos érdekelne engem is az a recept is ha már így szó van róla :)
 
Indításkor az apt complete mellett pluszban napi 0,5 ppm foszfát emelést csináltam, hogy kimutatható legyen a foszfát a vízben. Így hamarabb megáll a talaj foszfát nyelése, kevesebb lett az alga.
Nem hinném, hogy baj lehetne belőle. Beállt akvánál persze jó már önmagában.

@kunakos érdekelne engem is az a recept is ha már így szó van róla :)
Íme Évi rceptje: 500 ml RO vízhez 7 g KH2PO4. Ebból az oldatból 1 ml 100 l víz foszfát tartalmát 0,1 ppm-mel fogja emelni.
 
Indításkor az apt complete mellett pluszban napi 0,5 ppm foszfát emelést csináltam, hogy kimutatható legyen a foszfát a vízben. Így hamarabb megáll a talaj foszfát nyelése, kevesebb lett az alga.
Nem hinném, hogy baj lehetne belőle. Beállt akvánál persze jó már önmagában.

@kunakos érdekelne engem is az a recept is ha már így szó van róla :)
Ha netán szükséged lenne KH2PO4-féle búgatóporra, tudok adni. :)
 
Indításkor az apt complete mellett pluszban napi 0,5 ppm foszfát emelést csináltam, hogy kimutatható legyen a foszfát a vízben. Így hamarabb megáll a talaj foszfát nyelése, kevesebb lett az alga.
Nem hinném, hogy baj lehetne belőle. Beállt akvánál persze jó már önmagában.

@kunakos érdekelne engem is az a recept is ha már így szó van róla :)
Nekem úgy rémlik szegény tápozást használ, aminek az az előnye, hogy nem lesz algásodás. Ezért nem értem minek a foszfát?
De ha mégsem szegény tápozik, akkor én kérek elnézést.
 
Back
Oldal tetejére