• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minden petés garnéla színe sokkal sötétebb, mint az "alapállapot".

Ha nem látsz a szoknyája alá, ez is egy jó vizsgálati pont hogy petés-e vagy sem. :)

Nekem most van egy majdnem indigókék petés blue boltom... nagyon durván néz ki. De ha elengedte a petéket visszavilágosodik normál állapotba. :D
 
Minden petés garnéla színe sokkal sötétebb, mint az "alapállapot".

Ha nem látsz a szoknyája alá, ez is egy jó vizsgálati pont hogy petés-e vagy sem. :)

Nekem most van egy majdnem indigókék petés blue boltom... nagyon durván néz ki. De ha elengedte a petéket visszavilágosodik normál állapotba. :D

Gondolom a díjnyertes garnéla fotókat is petés garnikról készítik nagy százalékban. :D
Reméljük akkor mostantól télig folyamatosan lesznek petés egyedek, hogy gyönyörködhessünk bennük. :)
 
Sziasztok!

A CRS/CBS banda között van 5 db PRL garnéla is akik sajnos mind hímek. Bíztam benne, hogy majd összeívik a PRL és a CRS, de sajnos úgy látszik a PRL hímeket inkább az afro garnélák érdekelték... Íme az eredmény:

75765

Vannak sokkal szebbek, de most csak őt tudtam lefotózni. Remélem azért a CRS vonalat is erősítik majd a PRL génekkel. :)

Köszi, hogy benéztél!
 
Nálam viszont a spin oldalán lévő moha mindig ecsetes volt, ahogy az áramlás érte.

Én is igyekeztem úgy beállítani, hogy a közvetlen áramlás minél kevésbé érje a sziklát. Érdekes egyébként, hogy előre legalább annyira nyomja a vizet mint oldalirányba. A vízfelszínt is fodrozza, tulajdonképpen szinte minden irányba nyomja a vizet.

Sajnos a front üveghez közel lévő gyepen megjelent az ecset, így elkezdem óvatosan carbozni, de az is lehet egyszerűbb lenne azt a 15-20 szálat levágnom. Ami jobban aggaszt, hogy a jobb oldali kövön is láttam 2-3 ecset kezdeményt. Remélem ez az áramlás változás + carbo + süncsiga megoldja a problémát. Ahhoz képest, hogy hetente nyomok egy kis profitot és fosfot szépen terjeszkedik az acicularis mini, az ammania bonsai kicsit sárgul viszont. :(
 
Én is igyekeztem úgy beállítani, hogy a közvetlen áramlás minél kevésbé érje a sziklát. Érdekes egyébként, hogy előre legalább annyira nyomja a vizet mint oldalirányba. A vízfelszínt is fodrozza, tulajdonképpen szinte minden irányba nyomja a vizet.

Sajnos a front üveghez közel lévő gyepen megjelent az ecset, így elkezdem óvatosan carbozni, de az is lehet egyszerűbb lenne azt a 15-20 szálat levágnom. Ami jobban aggaszt, hogy a jobb oldali kövön is láttam 2-3 ecset kezdeményt. Remélem ez az áramlás változás + carbo + süncsiga megoldja a problémát. Ahhoz képest, hogy hetente nyomok egy kis profitot és fosfot szépen terjeszkedik az acicularis mini, az ammania bonsai kicsit sárgul viszont. :(

hidrogénperoxid ?
 
Én is igyekeztem úgy beállítani, hogy a közvetlen áramlás minél kevésbé érje a sziklát. Érdekes egyébként, hogy előre legalább annyira nyomja a vizet mint oldalirányba. A vízfelszínt is fodrozza, tulajdonképpen szinte minden irányba nyomja a vizet.

Sajnos a front üveghez közel lévő gyepen megjelent az ecset, így elkezdem óvatosan carbozni, de az is lehet egyszerűbb lenne azt a 15-20 szálat levágnom. Ami jobban aggaszt, hogy a jobb oldali kövön is láttam 2-3 ecset kezdeményt. Remélem ez az áramlás változás + carbo + süncsiga megoldja a problémát. Ahhoz képest, hogy hetente nyomok egy kis profitot és fosfot szépen terjeszkedik az acicularis mini, az ammania bonsai kicsit sárgul viszont. :(
Süncsigám nincs, így azt nem tudom megoldaná-e, de nálam a 3 zebracsiga pár nap alatt kipusztította az ecsetalgát, amikor megjelent anno... Egyedül pár levél szélen nem, mert azt nem érték el.
 
Süncsiga nem eszi az ecsetet. Nálam legalábbis.

Én sem láttam tulajdonképpen, csak reménykedem, hogy esetleg a carbozás után elhallt algát is megeszik. :/

hidrogénperoxid ?

Igyekszem minél kevesebbet vegyészkedni, az új lakók érkezése miatt is, illetve a meglévő petés blue boltra is vigyázok mint a hímes tojásra. :D

Süncsigám nincs, így azt nem tudom megoldaná-e, de nálam a 3 zebracsiga pár nap alatt kipusztította az ecsetalgát, amikor megjelent anno... Egyedül pár levél szélen nem, mert azt nem érték el.

Ezt jó tudni, köszönöm lehet benevezek pár darabra!
 
Sziasztok!

Megérkeztek tegnap az új lakók és hosszabb beszoktatás után be is költöztek a helyükre. Sajnos a hosszú hétvége alatt bedurrant az akvárium planáriával, nem is értem hirtelen honnan lett ennyi kicsi planária… Így most túl kellene élniük az új garniknak a no planaria kezelést. Csak hogy izgalmasabb legyen a hobbi...

A CRS akvában pedig a hétvégén caloglossa irtás lesz, de ezt majd egy másik posztban osztom meg veletek. Ez a bejegyzés ugyanis csak is róluk szól:
47636537892_12a1bcf0a1_o.jpg
47636538112_7f75282953_o.jpg
47636538252_14ff0acb41_o.jpg
47636538462_990f21f9d2_o.jpg

4 db black galaxy pinto fog keveredni 4 db blue bolttal, reményeim szerint a galaxykban lévő fehér eltolódik egy kékes árnyalatba, de aztán lehet hogy nagy baklövést követtem el hogy összetettem a két változatot. Majd kiderül. :)

Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Megérkeztek tegnap az új lakók és hosszabb beszoktatás után be is költöztek az helyükre. Sajnos a hosszú hétvége alatt bedurrant az akvárium planáriával, nem is értem hirtelen honnan lett ennyi kicsi planária… Így most túl kellene élniük az új garniknak a no planaria kezelést. Csak hogy izgalmasabb legyen a hobbi...

A CRS akvában pedig a hétvégén caloglossa irtás lesz, de ezt majd egy másik posztban osztom meg veletek. Ez a bejegyzés ugyanis csak is róluk szól:
View attachment 76198
View attachment 76199
View attachment 76200
View attachment 76201

4 db black galaxy pinto fog keveredni 4 db blue bolttal, reményeim szerint a galaxykban lévő fehér eltolódik egy kékes árnyalatba, de aztán lehet hogy nagy baklövést követtem el hogy összetettem a két változatot. Majd kiderül. :)

Köszi, hogy benéztél!

A caloglossa az nem valami növény? Rosszul tudom?
 
Back
Oldal tetejére