• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A narancs tigriseknél mik a vízparaméterek nálad?

Vízhő: max 24.3 fok
pH: vízcserekor 7.0 és következő vízcseréig felmászik 7.7-ig, bár nagyon rég mértem
TDS: 130-ra szoktam visszasózni
Tápozni pedig minimálisan tápozok, hetente egyszer megy 0,5 ml profito, és 0,7 ml fosfo. Carbot csak időszakosan nyomok az ecsetre közvetlen, kb 1 ml-t hígítva. Ja és két hetente cserélek vizet kb 30%-ot.

Talán ezek a lényegesebbek, ha valamit kihagytam akkor szólj. :)
 
Sziasztok!

Szépen lassan halad a kocka projekt is, ma megérkeztek hozzá az egyedi tervezésű és gyártású LED profil tartó műanyag konzolok. Nagyon rizikós a dolog, de nem tudom megállni hogy ne egy sziklás, füves scape-t rakjak össze így low techben próba-szerencse lesz.

3 petés CRS és 1 petés CBS is akad már, így azt hiszem náluk is rendben működik minden. Érdekes belegondolnom hogy pár éve még csak gondolni sem mertem volna hogy CRS garnikat tartok, igaz akkor a lehetőségeim is korlátozottak voltak, de nekem nagy szó hogy ezek a kényesebb garnélák is vígan elvannak nálam. Hála a sok sok pofára esésnek és megtapasztalásnak... :)

Íme a csodakonzolok:
44486753880_471fd1bfde_b.jpg
32431598038_20edd9471b_b.jpg

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Szegény fű, igazán tápozhatnád egy kicsit, úgy sárgul! :D:love:
Itt-ott tenyleg sargul! :D Kezdek is kicsit aggodni, hogy valami hianyzik neki. Pedig ahhoz kepest hogy low tech egesz jol terjeszkedik... kicsit emeltem a fosfo-n es a profiton is.

Amiota uzemel a 2211 is alatta az ecset is elkeruli a gyepet. :)
 
Itt-ott tenyleg sargul! :D Kezdek is kicsit aggodni, hogy valami hianyzik neki. Pedig ahhoz kepest hogy low tech egesz jol terjeszkedik... kicsit emeltem a fosfo-n es a profiton is.

Amiota uzemel a 2211 is alatta az ecset is elkeruli a gyepet. :)

Egy biztos, szerencsére garnéla hiánya nincs a gyepednek, örülök, hogy ilyen jól érzik magukat, szépen elszaporodtak!
 
Egy biztos, szerencsére garnéla hiánya nincs a gyepednek, örülök, hogy ilyen jól érzik magukat, szépen elszaporodtak!
Tragyazzak rendesen az biztos. :) Koszonom! :) A red sakurak viszont nem erzik ilyen jol magukat sajnos. Nem akarnak szaporodni, azt hiszem elnyomjak oket a tigrincsek. :(
 
Tragyazzak rendesen az biztos. :) Koszonom! :) A red sakurak viszont nem erzik ilyen jol magukat sajnos. Nem akarnak szaporodni, azt hiszem elnyomjak oket a tigrincsek. :(

Pedig ez fordítva szokott lenni általában, lehet, hogy a tigriknek jobban kedvez a víz. Vagy egyneműek a sakurák..
 
Pedig ez fordítva szokott lenni általában, lehet, hogy a tigriknek jobban kedvez a víz. Vagy egyneműek a sakurák..

Az egyneműségre gondoltam én is, mert elég fiúsak. De mégis elég kicsi esélyt látok rá hogy a 10 darabból mind fiú lenne. :O Ha összeáll az új akvárium ők lesznek az első lakók, talán ott zavartalanul hancúrozhatnak majd... :D
 
Sziasztok!

2019.01.10-én indult a 3. említésre méltó akváriumom, amit szeretnék nektek bemutatni, és egy kis segítséget is kérnék vele kapcsolatban.

Méret:
30x30x28 cm 25 liter

Világítás DIY:
50 cm 2835 led szalag 2100 lumen/m 5500K
50 cm palánta nevelő led szalad 460nm és 640nm
A tartó konzolért köszönet @TZ kollégának!

Szűrés:
Eheim 2211, full mátrix tetején perlon.

Aljzat:
Amazonia Light
Az emeléshez lávakő zúzalékot használtam harisnyába téve, illetve a nagy szikla alatt van 4 centi hungarocell lap.

Dekor:
Fakő

Növény:
Eleocharis Acicularis mini mindenhol.

Élőlények:
Egyelőre egy véletlen a nagy akvából átszippantott tigris ifjonc, később érkezik bele jó sok süncsigusz, hogy tiszták maradjanak a kövek. Garnélás akva lesz ez is, hogy milyen faj még kérdéses.

Amiben esetleg a segítségeteket szeretném kérni, hogy van egy teljes doboz Ammania Bonsai, amit nem tudom hova lenne érdemes ültetni. :unsure: Én jobb hátra gondoltam a kisebbik szikla köré. Szerintetek? A nagy szikla mögé pedig Vallisneria Americana var. Asiatica lesz. Ez lenne a végleges állapot, bár az az igazság nekem ez a minimál gyep is nagyon bejön, csak félek így nincs ami az algák elöl elszívja a tápanyagokat. A szűrő egyébként 2 hónapig ment a nagy akvában szóval be van állva mint a gerely. :D

A világítás egyébként nem megfelelő, külön kell kötnöm növényes led szalagot, hogy az ne legyen dimmelve, ahogy a nagy akváriumnál.

És egy telefonos kép az indítás utánról nem túl tiszta még a kép és a világítás hibája miatt sem az igaziak a színek:

20190110_202451.jpg
 
Jó lesz, ha összeér és benövi a gyep. Bonsai jobb és bal sarokban is jó lesz, de a két közti rés végét hagyd szabadon, oda ne lógjon semmi.
Hátfalra valami fólia vagy plexi lap?
Esetleg később cseréled majd a csöveket nano üveg szettre?
Kő lábához kis mohapamacs? Csak a leendő picurkáknak búvóhely gyanánt.
 
Jó lesz, ha összeér és benövi a gyep. Bonsai jobb és bal sarokban is jó lesz, de a két közti rés végét hagyd szabadon, oda ne lógjon semmi.
Hátfalra valami fólia vagy plexi lap?
Esetleg később cseréled majd a csöveket nano üveg szettre?
Kő lábához kis mohapamacs? Csak a leendő picurkáknak búvóhely gyanánt.

A két szikla közötti rés az marad szabadon mindenképp.
Igen, üveg szett érkezik kb a jövő hónapban. :)
A mohapamacsra én is gondoltam és töröm a fejem hogy lehetne megoldani, hogy ne rondítson bele a kövekbe és ne nehezítse meg az akvárium karbantartását se túlságosan. A kis garnéláknak ez sajnos nem a legjobb scape. :(
Háttérfóliát nem terveztem, nagy macera lenne feltenni így hogy már a helyén van. :/

Köszönöm a tippeket!
 
Vallisneria Americana var. Asiatica
Ha lehet egy észrevételem: ennek a növénynek a levelei nekem nagyon szélesnek, bumfordinak hatnak ebbe a kicsi akváriumba.
Helyette Vallisneria nana, vagy Eleocharis sp. montevidensis.
Ezeknek sokkal lágyabb, kecsesebb a levélzete.
 
Kötözz kisebb kődarabokra, rácsra, kókuszhéj darabokra mohát, és rakd velük körbe a köveket. Ha úgy látod takarítani kell alattuk, csak kiemeled, és kiporszívózol alatta.
 
Ha lehet egy észrevételem: ennek a növénynek a levelei nekem nagyon szélesnek, bumfordinak hatnak ebbe a kicsi akváriumba.
Helyette Vallisneria nana, vagy Eleocharis sp. montevidensis.
Ezeknek sokkal lágyabb, kecsesebb a levélzete.

Kötözz kisebb kődarabokra, rácsra, kókuszhéj darabokra mohát, és rakd velük körbe a köveket. Ha úgy látod takarítani kell alattuk, csak kiemeled, és kiporszívózol alatta.

ha megnő a gyep abban nagyon jól el tudnak bújni a néhány mm-es garnélák.

Jó az észrevétel, lehet hogy akkor inkább a monevidensis mellett döntök. Bár elég hosszúra tud nőni nem?
A kötözős megoldás nagyon tetszik, a maradék fakőnek neki is esek majd egy kalapácssal és szerintem fissidenst vagy mini fissit fogok rá kötözni.
A gyepre gondoltam először én is, de így low techbe azért kell neki jópár hónap míg egybefüggő lesz szerintem. Addig pedig a lakók remélhetőleg meglesznek és szaporodnak is. :)
 
Vallisneria americana: 20 - 50 cm
Montevidensis: 20 - 40 cm
Természetesen a méretük függ az életkörülményektől is.
 
Back
Oldal tetejére