• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt, a költözködés és az új munkahely miatt kicsit elhanyagolódott az akváriumozás. :/ De a 141 km-es utat mindenki túlélte, az új környezetet is egész jól viselik a lények. Tény, hogy megcsappant a létszám és az újszülöttek elhullanak pár nap alatt, de remélem majd beáll újra a szűrőszivacs és tiszta lesz a víz. Viszont elkezdett algásodni az akvárium, úgyhogy most ezzel küzdök, de gondolom ez is a szűrőbacik pusztulásának köszönhető.

Veszprém környékén, ha van garnélás fórumtárs akkor mindenképp jelezzen felém! :)
 
Sziasztok!

Nagyon rég jártam itt, a költözködés és az új munkahely miatt kicsit elhanyagolódott az akváriumozás. :/ De a 141 km-es utat mindenki túlélte, az új környezetet is egész jól viselik a lények. Tény, hogy megcsappant a létszám és az újszülöttek elhullanak pár nap alatt, de remélem majd beáll újra a szűrőszivacs és tiszta lesz a víz. Viszont elkezdett algásodni az akvárium, úgyhogy most ezzel küzdök, de gondolom ez is a szűrőbacik pusztulásának köszönhető.

Veszprém környékén, ha van garnélás fórumtárs akkor mindenképp jelezzen felém! :)
Szia. nekem is van egy kb 1 hete indított garnélás aksim... igaz csak pár db van egy 54L -ben.(RC). de tervezek még bele párat csak még nem dőlt el...
 
Szia. nekem is van egy kb 1 hete indított garnélás aksim... igaz csak pár db van egy 54L -ben.(RC). de tervezek még bele párat csak még nem dőlt el...
O akkor meg nagyon friss az akvarium. :) De abbol a par RC-bol hamar sok lesz. Fajtajat tekintve nem dolt el vagy hogy veszel-e meg parat? Csak mert fajtat tekintve nem mindegy milyet raksz az RC melle az osszeivas miatt. De ezt biztosan te is tudod mar. :)
 
O akkor meg nagyon friss az akvarium. :) De abbol a par RC-bol hamar sok lesz. Fajtajat tekintve nem dolt el vagy hogy veszel-e meg parat? Csak mert fajtat tekintve nem mindegy milyet raksz az RC melle az osszeivas miatt. De ezt biztosan te is tudod mar. :)
Hát igen elég friss. mindenképpen olyat akarok ami nem ív össze . Tippet adhatsz mert nem olvastam még utána. Illetve az is kérdés honnan fogok beszerezni...:rolleyes:
 
Total commander file list (copy)
Total files: 1
/storage/31F3-19E9/DCIM/Camera
IMG_20170827_190809.jpg 4318309 2017-08-29 06:49:52
Nekem most így néz ki...
 
Total commander file list (copy)
Total files: 1
/storage/31F3-19E9/DCIM/Camera
IMG_20170827_190809.jpg 4318309 2017-08-29 06:49:52
Nekem most így néz ki...
Sajnos nem jelenik meg a kep, probald mashogy feltolteni!

Babaulti fajokkal es amanokkal tudsz/tudunk csak biztosra menni, azokkal nem ivnak ossze a davidi fajok. Pedig jo lenne, ha mindenfele szinu garnelat egymas melle tehetnenk. :D Van topikja a garnela "osszerakasnak" nezz bele az elejen vannak kepek, tablazatok hamar kiderul mit lehet es mit nem. :)

Babaultit tudok majd adni de az meg oddebb van, lassan novo es szaporodo tipus, plusz a kornyezetvaltozas miatt nem is maradnak meg kicsik egyelore.
 
Sziasztok!

Pár képpel szemléltetném hogy áll jelenleg az akvárium, sajnos nem túl fényes a helyzet. :(


36839430376_0c83a66906_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHD5]36839431906_e8a2bb96e4_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHyq]36839431636_b17ef37030_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHww]36839431526_c6f0d5eadc_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHtL]36839431366_55a63f90c4_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHjh]36839430816_73b1d5f022_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/X9bxvG]36192211334_f75fd18849_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/Y8nHfQ]36839430616_78acc61deb_h.jpg
36839432166_ac87d2d117_h.jpg[/url][/url][/url][/url][/url][/url][/url]
 
szerintem elég fényes... a világítással nincs gond.
Nagyon szépek a garnélák... lassan már én kunyerálok tőled babaultit :) Gyönyörű színük lett, biztos jól tartod őket.
Még egy kis növény elférne az akváriumokba.
Anubias-ra vagy buce-ra még nem gondoltál?
 
Szépek a csíkos garnélák......és a kékek is.:)
Az algamágnes mohák helyett más növényt tennék be. De ha több növény lenne,akkor lehet a moha se lenne algamágnes? o_O
 
szerintem elég fényes... a világítással nincs gond.
Nagyon szépek a garnélák... lassan már én kunyerálok tőled babaultit :) Gyönyörű színük lett, biztos jól tartod őket.
Még egy kis növény elférne az akváriumokba.
Anubias-ra vagy buce-ra még nem gondoltál?

Arányaiban jobban is bírták a költözéssel járó stresszt a babaultik, szinte veszteség nélkül... ehhez képest a kékek és a narancsok száma megfeleződött :( an egy teljesen barna babaulti is, de őt külön vettem a többiektől, hogy ne rontsa az állományt, bár nekem tetszik. :)
De igen, mindenképp szeretném dúsítani a növényzetet, csak amíg nő a szakáll alga addig várnék velük. Azt várom, hogy újra beinduljon a sessiliflora növekedése, akkor már jó irányba halad majd a dolog szerintem.

Szépek a csíkos garnélák......és a kékek is.:)
Az algamágnes mohák helyett más növényt tennék be. De ha több növény lenne,akkor lehet a moha se lenne algamágnes? o_O

Valószínűleg igen, de ami rosszabb mint az alga, az a régi jávai moha által növesztett indák. Kiírthatatlan. :mad: És a fél centis indákból is 10 centis darabok lesznek amik rátekerednek a sessiliflora-ra és ott nőnek tovább. És amikor szedném ki, elszakad és immár sok kis darabban növekednek tovább. Szóval soha többet jávai moha.
 
Nekem a narancs sakurák teszik fel az i-re a pontot. Nagyon szép telt színük van! Honnét vannak? Esetleg állománycsökkentésre gondoltál már?:whistle:;)
 
Narancs sakura egyre jobban tetszik nekem is, szerintem az lesz a következő változat amit kipróbálok. :)
Csak még nem tudom hogy sütve vagy főzve. :p
(Majd ha elkészül a pinyóban az akvárium állvány, lesz hely vagy 3 további 50 lityis akvának, egyet már most tudnék indítani mert van egy beállt szűrőm meg mindenem, csak az üveg hiányzik. :D )
 
Nekem a narancs sakurák teszik fel az i-re a pontot. Nagyon szép telt színük van! Honnét vannak? Esetleg állománycsökkentésre gondoltál már?:whistle:;)

Gondoltam, amint lesznek annyian. :) Jelenleg kb 10-15 darab van aminek egy része kifejlett csak, nem voltak még petések. Úgyhogy egy garnitúrát még várnék az állománycsökkentés előtt. :p @hszilvia-tól vannak egyebként a garnélák.

Narancs sakura egyre jobban tetszik nekem is, szerintem az lesz a következő változat amit kipróbálok. :)
Csak még nem tudom hogy sütve vagy főzve. :p
(Majd ha elkészül a pinyóban az akvárium állvány, lesz hely vagy 3 további 50 lityis akvának, egyet már most tudnék indítani mert van egy beállt szűrőm meg mindenem, csak az üveg hiányzik. :D )

Nekem is kedvencek, talán jobban is bejönnek mint a kékek, viszont nem túl erős a génállományuk. Kicsikből csak kevés nőtt fel, a kékeknél meg szinte mind.
 
Narancs sakura egyre jobban tetszik nekem is, szerintem az lesz a következő változat amit kipróbálok. :)
Csak még nem tudom hogy sütve vagy főzve. :p
(Majd ha elkészül a pinyóban az akvárium állvány, lesz hely vagy 3 további 50 lityis akvának, egyet már most tudnék indítani mert van egy beállt szűrőm meg mindenem, csak az üveg hiányzik. :D )
A szűrőben is elvannak:D
 
Á ez úgy tele van tömbe matrix-szal hogy oa két-három garninál több nem férne. :D
(Bocs hogy itt csacsogunk @BoMa , szólj ránk nyugodtan.)

És mennyire tartják a narancsok a színüket? Mennyire durván kell szelektálni? Százalékosan, kb. :)
 
Á ez úgy tele van tömbe matrix-szal hogy oa két-három garninál több nem férne. :D
(Bocs hogy itt csacsogunk @BoMa , szólj ránk nyugodtan.)

És mennyire tartják a narancsok a színüket? Mennyire durván kell szelektálni? Százalékosan, kb. :)

Semmi baj legalább pörög a napló. :p

Ebből a szempontból viszont erős az állomány, nem is szelektálok. 10%-ot mondanék azokra, amik kicsit halványabbak, de ők is szép narancssárgák.
 
Back
Oldal tetejére