• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Én is csak a coryk miatt etetek így, a garnéláknál nem lenne gond az áramlás, a razbórák miatt sem. De ha nem kapcsolom le a coryknak nem jut mert a folyamatosan kavarodó kajára nem mennek rá plusz a razbórák is eleszik előlük.

Részemről nincs gond az offolással! :)
Jah, a coryk miatt, értem. De ebben az akváriumban nincs cory, vagy igen?o_O
 
Jah, a coryk miatt, értem. De ebben az akváriumban nincs cory, vagy igen?o_O

Neeem ebben nincs, de mint mondtam egy kapcsolón van mind a két akvárium. A garnélás és a halas is. Így is elég nagy kábel kavalkád van mögöttük, nem akartam pluszba beszerezni még egy kapcsolós dugalj elosztót és még egy hosszabbítót rejtegetni. :) Az etetés meg egyidőben történik, felesleges is lenne külön kapcsolgatnom őket.
 
Nem tudom miről beszéltek! Mi képtelenség? Nálam mindenki élvezi, ha mozog a kaja, direkt az áramlásba szórom, és így a bátortalanabbaknak is jut. Bocsi BoMa, nem offolom tovább a naplódat.
Mivel az Amandákat nagyrészt fagyasztott cyclops-al etetem, kénytelen vagyok leállítani.
 
Én tettem be egy etető karikát :) A tubifex etető rácsát kivettem és csak a karika részt használom. Ettől nem viszi szét az akvárium négy sarkába a kaját az áramlás. Plusz jól néz ki, hogy minden nap a csillagkapu előtt várja mindenki az égi áldást :D
Ilyet én is használok, egy levágott savanyúságos vödör felső karimáját. Csak süllyedés közben viszi az áramlat a kaját a középső vízrétegben.
 
Üdv újra a napló követőinek! :)

Mára már erőteljesen látszik a barnulás a szivacsokon főleg középen. Ha jól sejtem akkor ezek a nitrifikáló baktérium telepek és ha ez így van akkor beválni látszik az osztott Mattenfilteres megoldásom. Szinte napról napra sötétedik a barnaság, tehát a baciknak jó helyük van, sokasodnak. A víz cserék persze továbbra is heti 1 alkalommal történnek, a taknyosodó fákat pedig víz cserekor fogkefével letisztítom. Szerencsére a tegnapi csere alkalmával már csak a jobboldalit kellett megpucolni, de azt legalább nagyon. Az akvárium üvege valamiért továbbra is opálosodik, nem tudom miért. :( A felszíni hártyásodás továbbra sem múlik.

Korábban már említettem a Sessiliflora növekedését, most lőttem pár fotót róla és aki esetleg nem ismeri a növényt érdemes visszatekerni az oldalakat és megnézni mekkora volt, és most mekkora. A bal oldali aksiból 2 szárat már félbe kellett vágjak és ledugtam a bokor elé, a másik oldalon egy szálat vágtam félbe és szinten ledugtam a bokor elé. Nagyon mutatós növényke. A mohából is nyírnom kellet, hogy ne érjen össze a Sessilivel.

És tegnaptól víz előkészítőt is használok, Biotopol C formájában.

Jöjjenek a képek:

upload_2017-1-19_20-6-45.png upload_2017-1-19_20-8-0.png

upload_2017-1-19_20-8-20.png

upload_2017-1-19_20-8-34.png
 
Nem gondolkodtál el rajta, hogy egy kis dombocskát csinálsz a fa alá? Szerintem jól mutatna :)

De igen emlékszem, hogy mondtad hogy kellene alá valami kő, hogy ne csak úgy lebegjen. Kövem ugyan nincs, de lehet szórok be alá egy kis plusz kavicsot ez jó ötlet. Csak szerintem megvárom amíg elmúlik a fapenész, mert addig a ki-be vételkor csak szétmenne a domb. :(
 
Újra itt, nem túl jó hírekkel. :(

A vízcsere után 2 napra beopálosodott a víz, újabb 2 nap után viszont letisztult. Nem tudom mi okozhatta, én a víz előkészítőre gyanakszom, mert más változás nem történt. A mai nap folyamán megejtem a vízcserét, szintén használok vízelőkészítőt és meglátjuk milyen állapotok lesznek a következő napokban.

A jávai mohában egyre erőteljesebb az algásodás, valószínűleg cérna alga. Fogkefével próbáltam kiszedni, de eléggé tapad a mohaszálakhoz.

A Profitoból eddig csak 2 ml-t adagoltam a vízcserék után, úgyhogy növelem 3 ml-re bízva abban hogy a garnéláknak nem lesz problémájuk vele. Carbo továbbra sem játszik.

Nem túl fényes most az aki helyzete, remélem idővel megoldódnak a dolgok. A garnélák legalább jól vannak. :)
 
mivel garnélás akvárium sokkal kevesebb fény is elég lenne. Max lassabban nőnének a növények. Én még a tápozást sem nagyon erőltetném. Egy kis carbo nem fog megártani a garnéláknak egyébként.
 
mivel garnélás akvárium sokkal kevesebb fény is elég lenne. Max lassabban nőnének a növények. Én még a tápozást sem nagyon erőltetném. Egy kis carbo nem fog megártani a garnéláknak egyébként.

Érdemes lenne visszavenni, vagy akár megszüntetni a tápozást egy kis időre és a fényt is visszavenni?
 
én csak azt mondom hogy az új akváriummal új világítást is csináltál ami erősebb, ha jól rémlik ezt mondtad és azóta van algagondod.
Nálam még gyep is van az egyik kis garnélásban táp nélkül, na jó nálam aktív talaj van, de szerintem már nagyjából kimerült.
Gondolom az algák is örülnek a tápnak, de ezt majd okosabb növényesek megmondják.
Carbo-ból meg egy kevés nem árthat meg a garnéláidnak nem annyira érzékeny fajták, viszont ha jól tudom az algák nem díjazzák.
 
én csak azt mondom hogy az új akváriummal új világítást is csináltál ami erősebb, ha jól rémlik ezt mondtad és azóta van algagondod.
Nálam még gyep is van az egyik kis garnélásban táp nélkül, na jó nálam aktív talaj van, de szerintem már nagyjából kimerült.
Gondolom az algák is örülnek a tápnak, de ezt majd okosabb növényesek megmondják.
Carbo-ból meg egy kevés nem árthat meg a garnéláidnak nem annyira érzékeny fajták, viszont ha jól tudom az algák nem díjazzák.

Hát a világítás az bika, most még lejjebb vettem így elméletileg 50%-on van. Tápozást most kihagyom akkor, carbot holnap lámpakapcsolás után tolok. Kíváncsi leszek. :)

Vízcsere pipa. Kíváncsian várom hogy opálosodik-e majd a víz.
 
Szia!
Carbo mehet nyugodtan. (16l-ben napi 0,5ml megy nálam a garnélásban) 1ml mic-mac két naponta. RC szaporodnak mint a nyuszik.:):)
Gratula az akváriumhoz, ötletes a szűrésed is!(y)
 
Szia!
Carbo mehet nyugodtan. (16l-ben napi 0,5ml megy nálam a garnélásban) 1ml mic-mac két naponta. RC szaporodnak mint a nyuszik.:):)
Gratula az akváriumhoz, ötletes a szűrésed is!(y)


Köszönöm szépen! :) Hallgatok rátok, holnaptól adagolok carbo-t én is. A gyári adagolás ugye 1ml/50 liter, ez az akva pont 49 liter, úgyhogy kezdésnek én is 0,5 ml-rel indítok szerintem. :)
 
Én 96 literhez 2 ml carbot adok most, hogy kicsit bealgásodtam. Eddig úgy tűnik mi állunk nyerésre :D Szerintem nálad is segít a jávainál.
 
Volt egy 25 L-es akváriumom 9 W világítással, az is sima energiatakarékos izzó volt.
JBL Ferropol-al tápoztam és csak heti 1x a vízcserekor, szépek voltak a növények, alga szinte semmi.
Red Cherry-k voltak benne, de sokan :)
 
Sziasztok!

Ma megfodrászkodtam az egyik mohát mert már nem tetszett. Sajnos a cérna alga mellé beköszönt valami fekete is a tripartita-n és a sessilin is. Carbos kezelést megkezdtem, 0.7 ml-t fecskendőbe felhigítottam, és rányomtam a fertőzött területre. Remélem hatásos lesz.

Elővettem a fényképezőmet lőni pár makrót, már amennyire képes. :) Az üveg nem szép sajnos...
Ma reggelre bepetésedett az egyik babaulti nőstény, sajnos róla nem tudok képet mutatni, mohában tölti a napot, de majd igyekszem lőni róla is képet.

Kékségeim:
upload_2017-1-25_21-5-7.png
upload_2017-1-25_21-5-47.png

Elég komoly kábelt tudnak tolni. :D
upload_2017-1-25_21-6-18.png

Sárgaságaim:
upload_2017-1-25_21-7-35.png
upload_2017-1-25_21-7-47.png

Vacsoracsata:
upload_2017-1-25_21-8-10.png

Babaultiból sajnos csak ő volt hajlandó az üveg közelébe jönni. :(
upload_2017-1-25_21-9-1.png
 
Ezzel még tartoztam. :) A montecarlo ahogy látható eléggé szenved, nem tudom hogy kiszedjem-e inkább. Ez a rothadás sem tesz jót az alga elleni harcnak szerintem... :(

upload_2017-1-26_12-44-15.png
 
Back
Oldal tetejére