• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Igényes-igénytelen?

Mudi

Kertész tanonc
Sziasztok!
A Green Aqua.hu-n nézegettem a növényeket. Ott ugye lehet úgy is keresni, hogy mennyire legyen igényes. Én olyan növényeket szeretnék, amik megmaradnak kevés fény mellett co2 nélkül. A baj csak az, hogy nem írják, pontosan mit jelent az, hogy igénytelen? Amik az oldalon a nagyon igénytelen - igénytelen kategóriákban vannak, azok jók lesznek nekem?
 
Mudi said:
Sziasztok!
A Green Aqua.hu-n nézegettem a növényeket. Ott ugye lehet úgy is keresni, hogy mennyire legyen igényes. Én olyan növényeket szeretnék, amik megmaradnak kevés fény mellett co2 nélkül. A baj csak az, hogy nem írják, pontosan mit jelent az, hogy igénytelen? Amik az oldalon a nagyon igénytelen - igénytelen kategóriákban vannak, azok jók lesznek nekem?
Pontosan azt jelenti az igénytelen, hogy beéri kevés fénnyel, táppal, CO2-vel, stb. Nem kell a víz paramétereivel sem különösebben törődnöd, el vannak a mezei csapvízben - nekem legalább is ezt jelenti :)
 
A Tropica az igényesség jelzőt arra érti, hogy igazán sok fény és rendes CO2 adagolása ajánlott a megfelelő eredményhez.

Fényigényre külön tudsz szűrni. Mert nem feltétlenül függ össze a fényigényes növény és az "igényesség"
Találhatsz olyan növényt ami kicsit több fény mellett sima tápozással is beéri például.

Viszont amit a Tropica igényes növénynek tart azt CO2 nélkül nem ajánlatos tartani.
 
Back
Oldal tetejére