• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Csak ha elmegy az aram, vagy kihuzod a konnektorbol, a kimaradt idoszakban nem ketyeg es total mas idoszakban fog kapcsolgatni. Trixie idokapcsoloja is nagyon jo, GA is ajánlotta regebben.

Ez így igaz. De egy áramszűnet után semmiből sem tart beállítani rajta az időt. Nekem ez jött be, egyszerű mint egy faék[emoji2]

UI: nem terem a közeljövőben biorio? [emoji16]
 
Ez így igaz. De egy áramszűnet után semmiből sem tart beállítani rajta az időt. Nekem ez jött be, egyszerű mint egy faékemoji2.png

UI: nem terem a közeljövőben biorio? emoji16.png
Az analog idokapcsolokban minket az is zavart, hogy amiket probaltunk (volt vagy 3 fajtank mar) mindegyik ketyegett. Nagyon halkan ugyan, de ketyegett, pont annyira hogy eppen hallhato legyen es idegesitsen. :D

Biorio: nem lesz sajna, eladtuk a bioriotojast tojo szurot :( :whistle::oops:
 
Az analog idokapcsolokban minket az is zavart, hogy amiket probaltunk (volt vagy 3 fajtank mar) mindegyik ketyegett. Nagyon halkan ugyan, de ketyegett, pont annyira hogy eppen hallhato legyen es idegesitsen. :D

Biorio: nem lesz sajna, eladtuk a bioriotojast tojo szurot :( :whistle::oops:

Nekem mind két üveg alatt analóg kapcsolja a lámpát. Egyiknek sincs ketyegő hangja még a legnagyobb csendben sem.

Pont ma beszéltem @mrgod007 Gergővel és említettem neki, hogy fogok venni tőletek ha újra látok eladót. De akkor így, hogy nincs tojószűrő[emoji53][emoji16]
 
Én pár hete indítottam az akvát és vettem 3 mech. időkapcsolót a tescoban, 700 Ft / db.
Régebben is ezt a fajtát használtam, sose volt vele gondom.
Most a 3-ból, 1-nél brutál kattogó hangja volt, kihúztam és így hallatszik igazán, hogy a másik 2-nek semmi hangja.

303896_01_idokapcsolo-mechanikus-napi-minir.png
Egyelőre elég 2 db, úgyhogy nem variálok.
Egyszer én is gondoltam veszek drágábbat, majd az biztos jobb lesz.
2 000 Ft-ért találtam is egy ilyet, ami az alábbi képen látható.
Pár nap után konkrétan füstölt, rendes szürke, büdös füst jött belőle.
Gyorsan kihúztam és totál forró is volt. Bele se merek gondolni, mit okozott volna, ha pont nem vagyok otthon.

konnektorba-dughato-analog-idokapcsolo-napi-program-brennenstuhl-1506450.jpg
 
Én is használom/-tam mindkét típust. Az első nálam is ketyeg, nem brutál hangosan, de néha azért zavaróan. Évek óta megvan, ás bajom nincs vele.
A második nálam pár hónapig ment, de aztán az egyik időpontnál mindig megakadt és csak kézzel lehetett továbblökni. Nem tudtam vele mit kezdeni, kukában végezte.
 
Üdv mindenkinek. Szerintetek a hagyományos vagy a digitális időkapcsoló a jobb? És miért? Előnyöket hatrányokat szívesen meghallgatnék.
 
Mindkettőnél vannak előnyök és hátrányok. A mechanikus nem állítódik el, de mellé elég hangos lehet, ha az ember egy szobában alszik az akváriummal.
A digitális halk, több programot tud (azt hiszem) , viszont érzékeny az elektronikája. Többen panaszkodnak, hogy elállítódik, egy áramszünet esetén összezavarodik, vagy épp az kavarja meg, ha ki-be van mellette húzogatva egy másik eszköz.
Nekem egy noname fehér digitálisom van, szerencsére kifogtam egy jót. Másfél éve megy, nem volt vele még gondom.
 
Mindkettőnél vannak előnyök és hátrányok. A mechanikus nem állítódik el, de mellé elég hangos lehet, ha az ember egy szobában alszik az akváriummal.
A digitális halk, több programot tud (azt hiszem) , viszont érzékeny az elektronikája. Többen panaszkodnak, hogy elállítódik, egy áramszünet esetén összezavarodik, vagy épp az kavarja meg, ha ki-be van mellette húzogatva egy másik eszköz.
Nekem egy noname fehér digitálisom van, szerencsére kifogtam egy jót. Másfél éve megy, nem volt vele még gondom.
És hol érdemes ilyeneket nézegetni amik mondjuk jobb minőségűek? Az obis jó lehet ilyenre mert ott van egy pár.
 
Sziasztok! Mai nap folyamán ráakadtam Jurijs egyik videojára (címe: This little box will blow your mind - Best aquarium LED remote). Lényegében egy programozható időkapcsoló és fényerő szabályzó. Valaki találkozott már ilyennel, vagy próbált ilyet? Az ára nem olyan húzós, és tetszik maga az elképzelés, hogy különböző napszakhoz különböző fényerőt lehet beállítani. (pl. Reggel amikor kel az ember, akkor csak picit megy és nem veri ki az ember reggeli álmos szemét :) )
 
Sziasztok! Mai nap folyamán ráakadtam Jurijs egyik videojára (címe: This little box will blow your mind - Best aquarium LED remote). Lényegében egy programozható időkapcsoló és fényerő szabályzó. Valaki találkozott már ilyennel, vagy próbált ilyet? Az ára nem olyan húzós, és tetszik maga az elképzelés, hogy különböző napszakhoz különböző fényerőt lehet beállítani. (pl. Reggel amikor kel az ember, akkor csak picit megy és nem veri ki az ember reggeli álmos szemét :) )

Most uzemeltem be eppen, nagyon jo, bar jurij elrontotta kicsit mert az elso orara ahonnan akarod h kezdodjon 0%-ot kell allitani mert kulonben ejfel utan kezd felkapcsolodni az elso idozonara allitott %-ra tehat az elso es utolso idopontra 0%-ot kell beallitanod, de ennyi szuperul mukodik egyszeru es 100w teljesitmenyig hasznalhato!
 
Most uzemeltem be eppen, nagyon jo, bar jurij elrontotta kicsit mert az elso orara ahonnan akarod h kezdodjon 0%-ot kell allitani mert kulonben ejfel utan kezd felkapcsolodni az elso idozonara allitott %-ra tehat az elso es utolso idopontra 0%-ot kell beallitanod, de ennyi szuperul mukodik egyszeru es 100w teljesitmenyig hasznalhato!
És te is hasonló módon használod mint a videóban? Vagy te hogy programoztad fel?
 
És te is hasonló módon használod mint a videóban? Vagy te hogy programoztad fel?
Mondjuk egyikunk se Zoli, de nalunk pl ugy megy 4seasons felett, hogy reggel 6-7ig 60%-on (felkeles, keszulodes, meloba indulas) azutan du 4tol este 10ig 75%-on, 1 perces atmenettel. A napfelkelte/lemente nagyon bena meg az ujabb verzional is, siman erzekeled a lepeseket, csak akkor van sima atmenet, ha kezzel kapcsolgatsz a modok kozott.
 
És te is hasonló módon használod mint a videóban? Vagy te hogy programoztad fel?

Hasonlo elven de kevesebbet vilagit es hamarabb felerosodik a feny viszont ha a kezdo ido 3% mint neki akkor ejfel utanrol az elso megadot oraig fog 3% ra felkapcsolodni.
 
Mondjuk egyikunk se Zoli, de nalunk pl ugy megy 4seasons felett, hogy reggel 6-7ig 60%-on (felkeles, keszulodes, meloba indulas) azutan du 4tol este 10ig 75%-on, 1 perces atmenettel. A napfelkelte/lemente nagyon bena meg az ujabb verzional is, siman erzekeled a lepeseket, csak akkor van sima atmenet, ha kezzel kapcsolgatsz a modok kozott.

Nalam akkor latni a fokozatokat amikor mar nagyon el van halvanyulva addig teljesen szepen megy, mondjuk nekem 2 oras a felkelte es fel ora a naplemente.
 
Immár 3 hónapja folyamatosan megy nálam, szóval az én tesztemen átment. Szerintem éri ha valaki okos eszközt akar:
Alfawise PE1004T smart socket wifi type F (akármelyik aukciós oldalon rendelhető cca 3e Ft-ért)
 
Sziasztok, ilyet használ valaki?

LICAH TC-421 PLUS LED Timer Controller sunshine sunset effect maker
A TC 420-as utóda, olyant sokan használnak itt, még nekem is van valahol. Ez azthiszem csak annyiban tud többet, hogy WiFi-s, de annak szerintem egy akváriumnál semmi értelme.
 
Back
Oldal tetejére