• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Akkor nem marad más hátra, mint előre :D. Egyébként én is csak kényelmi okokra hivatkozva említettem ezt a lehetőséget. :) Természetesen vannak más lehetőségek, felkészülési szinttől, függően. Majd feldobok ide egy kapcsolást, mondjuk azt is úgy képzelném, hogy van egy nyomógomb, megnyomom leáll a szűrő és kb 10 perc mulva ujraindul. Igy kellene nem?
 
Igen. :) De nem moderálási célzattal, hanem hogy aki szintén ilyet szeretne, az is megtalálja majd a saját topikjában (mert nem itt fogják keresni)...
Szép lenne amúgy a moderálás, mikor én is offolok itt ezerrel :)
 
Igen. :) De nem moderálási célzattal, hanem hogy aki szintén ilyet szeretne, az is megtalálja majd a saját topikjában (mert nem itt fogják keresni)...
Szép lenne amúgy a moderálás, mikor én is offolok itt ezerrel :)
Okker :) Megtervezem és majd a napokban feltolom az elvi kapcsolási rajzot. Valahova a Diy topikba :D
 
Köszi srácok a tippeket!
Reméltem, hogy van olyan időkapcsoló, ami tud ilyet is, vagy ki lehet egészíteni ezzel a funkcióval.
@bringas, ha lesz hozzá kedved és tervezel egy ilyet, biztosan megtalálom majd. Aztán megmutatom valakinek, hogy hogyan lehet megcsinálni. Még egyszer kösssz!
 
Bakker :facepalm:
Te mekkora ász vagy :)

Szerk: ugye van a fordításra is ötleted (ne lekapcsoljon, hanem vissza - adott idő után) és nem kell visszaszívnom? :)
Mintha az állítható lenne, de lehet, hogy tévedek. Valahol olvastam már ezt a megoldást hasonló témakörben.
 
Megmondom én nektek a tutit! :)
A lépcsőházi automata egy relét kapcsol, de ez a relé olyan, hogy feszültség hatására megszakítja az áramkört, tehát a nap nagyrészében nem fogyaszt áramot, csak az etetés idejére.
Kell hozzá még egy csengőkapcsoló, és kész is van.
 
Megmondom én nektek a tutit! :)
A lépcsőházi automata egy relét kapcsol, de ez a relé olyan, hogy feszültség hatására megszakítja az áramkört, tehát a nap nagyrészében nem fogyaszt áramot, csak az etetés idejére.
Kell hozzá még egy csengőkapcsoló, és kész is van.
Tehát az automata mellé kell egy másik relé (mert az automatában is van egy), ami ellenütemben dolgozik, ha jól értem - és a szűrő erről kapja (vagy akárhány percig nem kapja) a ménküt? (fogalmam sincs, hogy most hülyeséget írtam-e, vagy nem-e :confused:)
 
Tehát az automata mellé kell egy másik relé (mert az automatában is van egy), ami ellenütemben dolgozik, ha jól értem - és a szűrő erről kapja (vagy akárhány percig nem kapja) a ménküt? (fogalmam sincs, hogy most hülyeséget írtam-e, vagy nem-e :confused:)
Igen.
 
Tehát az automata mellé kell egy másik relé (mert az automatában is van egy), ami ellenütemben dolgozik, ha jól értem - és a szűrő erről kapja (vagy akárhány percig nem kapja) a ménküt? (fogalmam sincs, hogy most hülyeséget írtam-e, vagy nem-e :confused:)
A lényeg, hogy kell egy időzítő, és egy alapban zárt(vagy kétállású)relé. Így ha az időzítőt aktiválod, akkor az alapba zárt relé megszakítja a szűrő áramkörét amitől az leáll. Nálam is így van, így a vezérlőm kimenete nincs folyamatosan aktiválva.
 
A lényeg, hogy kell egy időzítő, és egy alapban zárt(vagy kétállású)relé. Így ha az időzítőt aktiválod, akkor az alapba zárt relé megszakítja a szűrő áramkörét amitől az leáll. Nálam is így van, így a vezérlőm kimenete nincs folyamatosan aktiválva.
Köszönöm Neked is! Már érteni vélem és már körbe tudom írni egy szakboltban. Most már csak a lehető legkisebb eszközöket kell megtalálnom hozzá. Helyem van ugyan, de nem szeretném egy nagy dobozzal a látképet tönkrevágni...;)
 
Sziasztok!
Egy hónappal ezelőtt problémáztam azon, hogy milyen időkapcsoló alkalmas arra, hogy az etetés idejére lekapcsolt szűrőt nélkülem visszaindítsa. Ilyet nem találtam, de a véletlen a segítségemre sietett, most egy hűtésvezérlő végzi ezt az igen fontos feladatot (valakinek volt egy, és oda is adta:)). Ez a hűtőkompresszor védelme érdekében egy pillanatnyi áramszünet esetén nem engedi újraindulni a kompresszort. Ez a funkció nekem pont jól jött. A beállított késleltetés 5 perc. Bónusz: van egy digitális hőfok-kijelzésem(y):
 

Attachments

  • 20160228_Világítás, hűtőventilátor és szűrővezérlés.jpg
    20160228_Világítás, hűtőventilátor és szűrővezérlés.jpg
    101.1 KB · Megtekintések: 4
Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy digitális időkapcsolót a világításhoz ,de néha-néha villan egyet mi lehet a baj?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére