• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

nekem van fél órás, és negyed órás is, vagyis fél és negyed órás beállítási lehetőség. Mindkettővel meg vagyok elégedve, talán a negyed órás azért jobb, mert pontosabban be tudod állítani. Nekem 2 perc csúszással kapcsol be, ki, vagyis 14:02kor be és 22:02kor ki, ennél pontosabban még nem sikerült belőni, de nem is nagyon akarom :)
 
Melyiket vegyem? EZEK közül, vagy EZEK közül?

Nekem az AD-ben vásárolt digitális időkapcsolóm van. Abból is már vagy 5-6 db. Sose volt vele gondom. Áramszünet után nem felejt el semmit, teszi a dolgát szépen. Egyedül félévente kell 2-3 percet utánállítani.
 
Én sima mechanikust használok a világításhoz. Áramszünetnél utána kell állítani, illetve egy idő után elmászik a beállítás is.
Egyszer állt meg eddig:)
de kb 700 forint volt
CO2-vel és rendes lámpával már én is inkább a digitális felé húzok, vagy 2 jobb fajta mechanikus. A digitálist amúgy sem ismerem, hogy miket lehet még állítani rajta:)
 
Nekem is sima analóg van. Az egyik kicsit kattog, de tökéletes a maga faék egyszerűségével. Néha utána állítok kicsit, de eddig nem volt vele gondom, pedig occóért vettem.
 
Én mint örök kisérletezgető , most egy arduino nevű mikrokontrollert szeretnék rávenni akvárium vezérlésre. Ez szó szerint tenyérnyi vezérlőpanel, amit USB-ről lehet felprogramozni. Egyenlőre még igencsak tanuló stádiumban vagyok a programozás terén, de magát az időkapcsolást,(világítás, CO2) és szűrő gombnyomásra történő felfüggesztését már sikerült megcsinálni. Röviden a panelről annyit érdemes tudni, hogy olasz fejlesztés, de maga a licenc, és a programozó szoftver is ingyenes, csak a név van levédve, ezért hasonló néven rengetegen gyártják, és főként Kínából relatíve olcsón beszerezhető, az enyém postával 15,45$ volt , ez akkor olyan 3300Ft, kellett még hozzá pár kiegészítő,
-órakvarc 2,7$
2db 4-es relépanel 2x5,37$
230V-os táp:6.75$ (megspórolható ha van 7-12volt közötti tápod)
Összesen: 35.64$ , ez árfolyamfüggően, 7-8 ezer forint.
Ha majd összeállt, akkor szeretném részletesen publikálni majd a DIY topikban, huzalozással, programmal, hogy bárki meg tudja csinálni, ha van hozzá kedve.
17531585_ab5d3cad077f516743584b51dc417cad_m.jpg
 
Most egy negatív tapasztalat követezik.
Nemrég vettem egy mechanikus időkapcsolót a b betűs piros-sárga barkácsáruházban.
Maga az időkapcsoló kompakt méretű négyzet alakú és valami everflourish gyártmány.
Na most a probléma a következő: Ezt az elvileg egyszerű szerkezetet hetente utána kell állítanom ugyanis ennyi idő alatt 15-30 percet késik.
Nem tudom, hogy egyedi eset e vagy sem de jó ha tudtok róla mielőtt valaki ilyet akarna venni.
Egyre jobban szemezek ezzel az arduinos megoldással, csak még gyűjtök rá kicsit.
 
Novemberben vettem egy EMOS márkájú digitális időkapcsolót, január 6-án tönkre ment benne a relé. 2 hónapot ment, nem garanciális, kuka. Ekkor kaptam egy villamossági boltban kapható GA márkájút (semmi köze a Grren aqua-hoz), valami német gyártmány. Ez a héten csinált olyat, hogy teljesen más idő jelent meg rajta, és kitörölte a összes beállított időzítést. Mindezt úgy, hogy este még kikapcsolt, és másnap már nem kapcsolt be. Vissza akartam vinni boltba, és akkor vettem észre, hogy rosszul van rajta beállítva az idő. Visszaállítottam a helyeset, beállítottam időzítést és azóta megy. Eddigi tapasztalataim alapján egyiket sem ajánlom. Szerintem a mechanikus megbízhatóbb.
 
Nem akarok reklámot csinálni az aquadeponak, de én 5 digitális időkapcsolót vettem tőlük eddig, mindegyik kifogástalanul működik. áramszünetet követően is. nincs ráírva se márkajelzés se semmi, de csak ajánlani tudom őket.
 
Nem akarok reklámot csinálni az aquadeponak, de én 5 digitális időkapcsolót vettem tőlük eddig, mindegyik kifogástalanul működik. áramszünetet követően is. nincs ráírva se márkajelzés se semmi, de csak ajánlani tudom őket.
Én is ott vettem kettőt és kiválóan működnek.(y)
 
én a BH-ban vettem 5-öt lassan egy éve. Mind kifogástalanul működik.
kb 2-3 havonta kell csak az órákat utána állítani. Áramszünet után is teszi a dolgát :)
 
Én a legolcsóbb 650 ft-os időkapcsolót használom,a drágább hamar elromlott,ez jó,csak egyre később van este a halaknak..

már minden kib----- barkácsboltban vettem egy vagy több rossz időkapcsolót: a nyertes az IKEA. Kicsi, megbízható. Mondjuk könnyű egy rossz mozdulattal "átprogramozni", de MŰKÖDIK
 
már minden kib----- barkácsboltban vettem egy vagy több rossz időkapcsolót: a nyertes az IKEA. Kicsi, megbízható. Mondjuk könnyű egy rossz mozdulattal "átprogramozni", de MŰKÖDIK
Nem számolgattad össze mennyit költöttél eddig rájuk ? Most mi a tuti márka amit érdemes megvenni?
 
Nekem a pontossággal nem sok bajom van a mech. időkapcsolóimmal na de a hangjuk az borzasztó. Simán lenyomják a 2078-at pedig az sem olyan csöndes mint a 2224......
Most ezen filózom:
programtimer3.jpg

mert megoldaná egyszerre a világítást és a CO2 is.
 
Back
Oldal tetejére