• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Viccen kívül milyen már, hogy a fázisokra kell figyelnem? Hogy nem szereti a hosszabítót és ha kihúzok valami mást akkor elfelejt mindent? Mi ez Quad lámpa? pfff :)
Ez tuti valami 50 filléres alkatrész probléma amit kispórolnak belőle. De legyen mondjuk 1000 forintos a tömeggyártás miatt. Valaki csinaljon már egy olyat amiből nincs kispórolva.

Jah és az megvan, amikor az elemes verzió kijelzője csak akkor olvasható, ha nincs bedugva és terhelve a konnektorba? Terhelésnél magyarán üzemben nem tudod leolvasni sem az órát, sem a programokat semmit! Ezeket a fakezűeket rákapcsolnám egy időkapcsolóra és csak akkor kapnának fizetést, ha működik ez a vacak. :D

A többi bejegyzést olvasva nem csak én vagyok az egyetlen akinél előjönnek a problémák.
Lehet ez német, kínai, jóféle magyar bármi. Gondolom a felépítés, alkatrész stb ugyanaz.
 
Mi történt vele?
Sokáig működött gond nélkül, aztán egy nap arra mentem haza, hogy nem kapcsolja a lámpát.
Lehet csak a biztosíték ment ki benne, ha egyáltalán van benne. De nem tudom szétszedni, mert Y mintájú csavarokkal van összerakva de, hogy még jobb legyen az Y szögben meg is van csavarva kicsit(n)
Ilyen b..i csavarhúzója még az autószerelő haverjaimnak sincs. Nekem is van egy készletem amiben van mindenféle különleges fejű csavarhoz bit, de pont ilyen sajna nincs.
 
Viccen kívül milyen már, hogy a fázisokra kell figyelnem? Hogy nem szereti a hosszabítót és ha kihúzok valami mást akkor elfelejt mindent? Mi ez Quad lámpa? pfff :)
Ez tuti valami 50 filléres alkatrész probléma amit kispórolnak belőle. De legyen mondjuk 1000 forintos a tömeggyártás miatt. Valaki csinaljon már egy olyat amiből nincs kispórolva.

Egy 24V 60mA-es kis hálózati trafó már megtenné,ez már galvanikusan leválasztaná az elektronikát a hálózatról,megszüntetve a zavarok nagy részét.
Ez kb.20x20x25mm-es méret,plusz pár pici alkatrész,tehát még méretnövkedést sem nagyon okozna,dehát nemakarásnak nyögés a vége...de a szexre ez nem vonatkozik...
 
Viktor nem a barkácsolós garázsban összegányolom típus :) De megértem. A maradék szabadidejében élvezni akarja az akit és nem forrasztgatni olyat szarokat amiknek alapból működnie kéne.
Hál'istennek az enyém még működik. 2 mechanikus és egy digi. "remélem" a digi fog bedögleni mert azon van a co2. (n)
 
Viktor nem a barkácsolós garázsban összegányolom típus :) De megértem. A maradék szabadidejében élvezni akarja az akit és nem forrasztgatni olyat szarokat amiknek alapból működnie kéne.
Hál'istennek az enyém még működik. 2 mechanikus és egy digi. "remélem" a digi fog bedögleni mert azon van a co2. (n)

Érthető teljes mértékben!
Szerintem azért elvárható lenne,ha már az ember vesz valamit,akkor az működjön rendeltetés szerűen.
 
Viktor nem a barkácsolós garázsban összegányolom típus :) De megértem. A maradék szabadidejében élvezni akarja az akit és nem forrasztgatni olyat szarokat amiknek alapból működnie kéne.

A "gyártóknak" kellene belerakni a rendes tápot,nem Viktornak,csak leírtam,hogy ennyin múlik a megbízhatóság.Még egy ezresbe sem kerülne.
 
A "gyártóknak" kellene belerakni a rendes tápot,nem Viktornak,csak leírtam,hogy ennyin múlik a megbízhatóság.Még egy ezresbe sem kerülne.
Nem is bántásból írtam ;) Viszont ha egy ezresbe se kerül akkor miért nem rakják bele a gyártók? Jah, hogy nem érdekük és,hogy vegyél újat... (n)
 
Sziasztok!

Klári néninél (Dr Somkuti Jenő emlékére) van egy több mint húsz éves Osztrák mechanikus (csúnya barna), viszonylag pontos (az a havi pár perc)!

Ennyi idő alatt hány darabot lehetett volna eladni a maiakból?!

A.ttila
 
Nem is bántásból írtam ;) Viszont ha egy ezresbe se kerül akkor miért nem rakják bele a gyártók? Jah, hogy nem érdekük és,hogy vegyél újat... (n)

Nem vettem annak ;).Van SAL digitálisból egy 11 és egy két éves is,hát,tudnék mesélni,hogy a régi még anyagból van.Ez a tervezett élettartam...
 
Üdv.
Nemrég láttam egy ötletes megoldást:
Kertészeti,barkács áruházakban lehet kapni locsoló automatikát,lényegében ez egy több csatornás idökapcsoló aminek a kimenetén 24V-os mágnesszelepeket kapcsolgat.
Nos amit én láttam forumon,egy sima 6-8 dugalyos hosszabitóba mindegyik dugalyra egy 24V-os relét kötöttek,s majd ezeket a reléket az automatikával vezérelték.
Amiket én találtam azok 4-6-8 csatornás automatikák s az ára sem vészes 40-75€ ,mind vízálló,kültéri használatra tervezve,szóval nekem strapabiró kis kütyünek tünnek.
Es is egy ötletes megoldás,igaz DIY kategória...


Enviado desde mi iPhone.
 
Én is szívtam időkapcsolóval. Az itthon kapható olcsó verziók rendre szarok. Az egyik pl. azt csinálta, hogy ha a vele közös elosztóba valamit bedugtam vagy kihúztam, akkor teljesen kinullázódtak a beállításai, még az időt is elfelejtette, nem csak az időzítéseket.

Legutóbb a németektől rendeltem egyet (amúgy is jön tőlük heti rendszerességgel áru, nem volt extra költség). 10 € körül van a végfelhasználói ára, de legalább használható, működik, nem vacakol. Ráadásul kisebb, mint az eddig használtak, formásabb is, illetve halkan, szinte némán kapcsol fel és le. Erről van szó.

Balázs!

Most ne verd a fejed a falba, de pont ilyet lehet kapni a BH-ba 1490 forintos áron. Én 5 darabot vettem belőle. :)
 
Nah ez pont az, amelyik mellett ha kihúzok valamit az elosztóból, akkor kikapcsol (OFF állásba áll). Nem nullázza magát, de újra be kell kapcsolni. ;)
10-ből 4-szer csinálja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ezek szerint nekem marad a mechanikus. Az Aldi-ban volt 2db-os dobozban 1,5k és tök pontos (ha véletlenül nem fekszik a tárcsájának valami neki a szekrényben). Amióta használom 2x kellett korrigálnom, egyszer áramszünet miatt, egyszer mert a világítás kábele rálógott és megfogta a tárcsát kicsit. Digitálisokkal meg eddig mindenki szívott úgylátom.
 
Legutóbb, mikor a LED háttérfényt dobtam fel az aki mögé, a rossz tapasztalatok(3 digitálisom van) miatt már nem akartam több digitális kapcsolót venni.
Gondoltam kipróbálom a mechanikust. Tapasztalat úgy 2 hónap után: pontosan kapcsol, de az üzemórák alatt minden pici tárcsaváltásnál(talán negyed óránként)
kappan egy hallhatót, de nem kifejezetten zavarót. A kikapcsolásnál viszont egy tisztességeset:mad:
 
Beugrott, hogy van nekem két spec mechanikus időkapcsolóm, este elő is kerestem. Bekötöttem az egyiket, és érdekes módon olyan volt a hangja mint egy faliórának, vagyis nem motor hajtja. Típusa: Theben SUL 189g , dupla időkapcsoló, kettő darab kétállású kapcsoló van benne, és kis színes programozó pöcköket kell bedugni, attól függően melyiket is akarja az ember kapcsolni.
Ment szépen, de egy ponton kicsit szorult, ahogy nézem leejthették, mert a tárcsa kicsit üt. Gondoltam kipróbálom a másikat, az is elindult, aztán pukkant egyet, és elment az áram :), még jó, hogy van 3 fázisom, így nem mindenhol. Szétszedve, én a vége alapján valami akkumulátornak nézem azt ami elszállt, pontos típus talán pont belül van, mert csak annyit látni, hogy GT8301, de ez a jóban is hasonlóan néz ki, talán beszerezhető, mert rákeresbe a neten, igen szép áron 143 euróért találtam ilyent.
Viktor! Ha valaki az ismeretségedben tud vele valamit kezdeni akkor szívesen elpostázom neked mindkettőt, nekem nem kell.(y)
15762877_e15e03f8a5718e4ff69e3c482e383acb_s.jpg

15762879_60881125c1c37ffbb74ea999f8c27314_s.jpg

15763425_37fe91918315ff2f2198cb366189649e_s.jpg
 
Nah ez pont az, amelyik mellett ha kihúzok valamit az elosztóból, akkor kikapcsol (OFF állásba áll). Nem nullázza magát, de újra be kell kapcsolni. ;)
10-ből 4-szer csinálja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Melyik? A kis lekerekített, amiről linkeltem a képet?


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával
 
Back
Oldal tetejére