• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2021

Talán pontosabb lenne, ha a harmóniára, a növények és a látvány természetességére fokuszálnának és elengednék ezt a természetközeliséget. Így el lehetne venni az élét pl az eltúlzott diorama akváriumoknak is.
Szerintem ez a versenyzők hibája, hogy eltolták a diorama irányába a dolgot, de a szervezők is ludasak, hogy nem módosítanak a kiíráson. (Kb. 2 éve szórakoztam azzal, hogy kibogarásztam a japán nyelvű szöveget, ami sokkal egyértelműbb, mint az angol fordítás.)

Az hogy a pontok felét egy ilyen értékelés viszi egy tévút:
"Recreation of natural habitat for fish" 50 pont
Ahogy az előbb is írtam, a japcsik nem tudnak angolul.
Az eredeti szöveget "Reproduction of landscape"-ként lehetne a legpontosabban fordítani, szerintem. A japán nyelvű kiírásban nem is szerepel a "hal" 魚類 szó.
Alatta viszont részletezik, hogy mit is vesznek figyelembe (japánból indulok ki, azt is csak slágvortokban):
- a layout benyomásának értékelése
- a szetup és az állatvilág harmóniájának értékelése
- állatok és növények egészségének értékelése
- a vízalatti táj és a halak méretarányának értékelése
Szóval nem biotópról van szó.

Sajna a japánok nagyon nehezen szánják rá magukat a változásokra, és akkor sem mindig a legjobb utat választják.
No, ezzel a mondattal feldobtad a napomat! Olyan finoman és nőiesen fogalmaztál, ahogy én nem tudnék. :ROFLMAO:
15+ évet húztam le egy japán cégnél, hát egy kezem sok, hogy megszámoljam, hányszor változtattak valamin, és mindig ráfáztak.

Egy "esélyt" látok, hogy szólnak Shinobu san-nak, hogy keresse elő a könyvet, amit Takashi san-nak küldtem (Az ember tragédiája - a létező legjobb angol nyelvű fordítás), és olvastassa el a szervezőkkel.
 
Nem láttam említve ezt az innovációs berendezést (from Steve) Vagy csak kihagy az emlékezetem és volt már ilyen? Én nem emlékszem még havas/fagyos tájkép ilyen hatásos megjelenítésére.

_nc_ohc=5Pkb7jIu3M8AX8D69Et&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

Látom, hogy a fényekkel illetve színkorrekcióval is rájátszik a hatásra, illetve hogy a fáknak vannak fehéres részeik. De amúgy mitől ilyen még? Dekorhomok a fákra ragasztva? Perlon? :) Vagy simán festve van?
 
Utoljára módosított:
Nem láttam említve ezt az innovációs berendezést (from Steve) Vagy csak kihagy az emlékezetem és volt már ilyen? Én nem emlékszem még havas/fagyos tájkép ilyen hatásos megjelenítésére.

View attachment 153972

Látom, hogy a fényekkel illetve színkorrekcióval is rájátszik a hatásra, illetve hogy a fáknak vannak fehéres részeik. De amúgy mitől ilyen még? Dekorhomok a fákra ragasztva? Perlon? :) Vagy simán festve van?

Mintha homokot olvastam volna valahol.

Ez az egyik olyan akvárium, amit simán lepontoztam volna független attól, hogy ki készítette. Nagyon sok jó megoldás van benne, de ez a kék borzalom az egészet iszonyatosan műanyaggá teszi.
A kék háttérről beugranak azok a borzalmas poszterek amit egy időben az akváriumok mögé ragasztottak páran :)

Pedig az ültetések, a dekor nagyon patent. Kár érte.
 
Mintha homokot olvastam volna valahol.
👍

z az egyik olyan akvárium, amit simán lepontoztam volna független attól, hogy ki készítette.
Nagyon sok jó megoldás van benne, de ez a kék borzalom az egészet iszonyatosan műanyaggá teszi.
A kék háttérről beugranak azok a borzalmas poszterek amit egy időben az akváriumok mögé ragasztottak páran
Na de ácsi! :)
Most akkor nem az van, hogy szigorú pontrendszer szerint pontozunk és nem szubjektív gyerekkori traumák alapján? 😜

Szerintem meg nagyon menő! Persze egyáltalán nem egy valódi, szép, növényes akvárium hatását hozza, de a hangulathoz passzol, Witcher szinte előugrik a fák mögül :D
 
Utoljára módosított:
Witcher szinte előugrik a fák mögül

nah egy ilyen hangulatú contestet szívesen megnéznék :)

Korábban az éles színkontrasztokat is lepontozták, ahogy látom most ez is elengedték (ez volt a harmónia)
Nekem a scoring hasonló elemei miatt nem fér bele. De ez csak személyes vélemény. :)
 
Back
Oldal tetejére