• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2021

Néztétek, nem néztétek? Nektek ki a kedvenc idén?


Sajnos nem láttunk magyar neveket a legjobb 100-ban

Főni, tiszteletettel jelentem néztem. Semmi sem hatott rám igazán a reveláció erejével, ha savazni lehet itt (a kibicnek semmi sem drága).
Ami tetszett:
69 -- Royal garden --Al Amin Kamarudin
63 -- Torn Root Circle -- Vincent Braquet
50 -- Briges -- Alexander Hecht
42 -- Forest in the Wind -- Pavol Kulanda
37 -- Silent Spool -- Steven Chong
34 -- Phantop Castle -- Yimmay Feng
29 -- Shangri-La -- Galarraga
23 -- Momentum -- Ryo Yosida (3)
20 -- Talking to the wind -- Eri Tokusashi (hardscape leginkább)
06 -- Embrace --Josh Sim -- a lyuk a fán, fókuszban, zseniális nálam nyert (1)
04 -- Revolve Plus -- Isarathilus -- (2)
07 -- Origin -- Juan Puchades -- (3)

Valahol láttam még egy szép angol akvát, most nem találom...
Sok volt a klón akvárium szerintem, az elmúlt évek nyertesei hajazva próbálkozás, soxor aránytalanul nagy halakat dobáltak a tankokba.
Kevés növény faj van a tankokban (de persze lehet hogy csak elsőre néz így ki -- pinnatifida viszont rengeteg.
De csak kibic vagyok, innen könnyű ítélkezni.

:cool:
 
Örülök a sok dzsungelnek!
Mindenfajta szakmaiságot nélkülözve az első harmincból amik nekem szemet szúrtak (különösebb szakmai kommentár nélkül, annál is inkább, mert ahhoz még picit gyúrni kell):
1 - nekem ez nagyon tetszett. Minden a helyén volt
4
6 - mindig is szerettem Josh Sim stílustát, most sem volt ez másképp, oldalüveg tükröződésre, árnyékokra nem találok szavakat
8
19
24 - ettől kész vagyok. Sosem volt a bonsai téma a kedvencem, de ez valami zseniális.

30-ig ezek jöttek nekem így elsőre, de még egy csomót fogom úgyis nézegetni.
 
Magyar helyezések? Gondolom már levélben megkapták.
Hazai versenyzők és eredményeik:
116 Tamas Danyiko Hungary
260 Patrik Nemeth Hungary
499 Szilvia Szalai Hungary
741 Roland Szántay Hungary
766 Andras Fonodi Hungary
783 Viktor Láng Hungary
792 David Biro Hungary
1006 Péter Báró Hungary
1170 László Uhlár Hungary
1324 Jenő László Miklós Hungary
1480 Laszlo Lajko Hungary
1815 Gabor Lorant Kiss Hungary
2062 Tamás Átol Hungary
2307 Martin Fekete Hungary
2490 Benedek Taylor Hungary
2496 Jozsef Zokolicza Hungary
 
Gratu minden magyar indulónak 👍

Egy picit vegyes érzéseim vannak a versennyel kapcsolatban. A hobbi, mint minden más időnként klikkekre/csoportokra bomlik, ki ezen ki azon az oldalon áll.
A minap olvastam, hogy egyenesen elitistáknak nevezik akik magasabb szinten űzik a versengést.

Talán az ilyen évek óta tartó nyomás miatt puhul fel az IAPLC. Lehet egy szélesebb körnek kívánnak megfelelni.
Visszamennének kicsit az Amano féle stílushoz, de felette már többek szerint is "eljárt az idő".
Így megy az útkeresés, ami elég közepes eredményt mutat.

A verseny akkor a legjobb, ha mindenki beleteszi a maximális tudását és igyekszik jobb eredményt hozni, vagy túltesz az előző évek akváriumain.

Talán Balázs mondta, hogy lehet nem is a pontozók "hibája", hiszen ők egy leválogatott 100-as listát kapnak, amit rangsorolni kell. Ezt pedig a szervezők döntik el ki kerül bele.

Idén mintha százalékos aránnyal lett volna eldöntve, hogy mennyi hagyományos növényes legyen bent és mennyi kiemelkedő akvárium. Sajnos az előző javára.

Persze van akinek a diorama, terepasztal a mohás erdőből van elege. Értem én, de az IAPLC egy ilyen verseny. Ez hozta a fejlődést, ez fejleszti a kreativitást.

Ha ilyen arányban nyitnak, elveszítik a korábbi arcot és a végén középszintű akváriumok fognak versenyezni.
Sok akvárium volt még az első 100-ban is, amit akár az évekkel ezelőtti HAC versenyzők akváriumai is vertek volna minden szinten.

Gondoltam arra is, hogy sokan próbáltak egy ilyen köztes stílust gyártani, hogy ne büntessék őket a diorama stb miatt. Vagy egyszerűen gyengébb most a mezőny.
De 100 felett is nagyon erős akváriumokat látni. Így leginkább az előválogatás hibájának tartom az eredményt.

Így hiába tesznek be veterán scapereketa zsuribe, ha megmondják nekik mit csináljanak. Ilyen akváriumokat ők sem készítenének soha :) Gondoljunk Adam vagy André korábbi akváriumaira.

Én nagyon szeretem a kreatív oldalát az IAPLC-nek, amiből idén kevesebbet lehetett látni. De az a néhány akvárium azért kárpótolt.

Remélem megtalálják azt a formátumot, amivel továbbra is a csodát hozzák a hobbi világába.
 
Talán az ilyen évek óta tartó nyomás miatt puhul fel az IAPLC. Lehet egy szélesebb körnek kívánnak megfelelni.
Visszamennének kicsit az Amano féle stílushoz, de felette már többek szerint is "eljárt az idő".
Így megy az útkeresés, ami elég közepes eredményt mutat.

Remélem megtalálják azt a formátumot, amivel továbbra is a csodát hozzák a hobbi világába.

Bocs @viktorlantos úgy látom, hogy nem Amano stílusához, hanem a szellemiségéhez kell visszatérni.
Nálam az Araki WS-on szólalt meg a vészharang, az új "szekrényt" meglátva.
Akva-palukkal kezdték az útkeresést, aztán bútorral, DOOA cuccokkal, stb. Hajdani marketingesként bátran állítom, ez a tehetetlen sodródás egyértelmű jele: nincs határozott, jól definiált cél megfogalmazva.
A fentiekben leírtak meg óhatatlanul rázuhannak az IAPLC-re, ami csúszik a lejtőn, ráadásul ijesztő sebességgel.
 
A fentiekben leírtak meg óhatatlanul rázuhannak az IAPLC-re, ami csúszik a lejtőn, ráadásul ijesztő sebességgel.

Ha így lenne nem lett volna 2600+ nevező. És még mindig ott vannak a kiemelkedően erős akváriumok, aminek sajnos most is csak töredékét láttuk.

A termékfejlesztés és a verseny két külön dolog. Az ADA-t mint üzletet sokan összemossák a versennyel, de a versenynek szerencsére önálló identitása van.
Az IAPLC csak egy évente visszatérő platformot ad a közösségnek. Az ADA bármerre megy a termékekkel Amano "örökségét" már nem tudja megváltoztatni.

A zavaros útkeresés, leginkább a kritikáknak szól. Keressük az igazi víz alatti világot? Sosem lesznek biotóp akváriumok az ilyen növényesekből. Épp ezért nem is kell hogy ebbe az irányba tolódjon a verseny.
Talán pontosabb lenne, ha a harmóniára, a növények és a látvány természetességére fokuszálnának és elengednék ezt a természetközeliséget. Így el lehetne venni az élét pl az eltúlzott diorama akváriumoknak is.

Az hogy a pontok felét egy ilyen értékelés viszi egy tévút:
"Recreation of natural habitat for fish" 50 pont
A biotóposok gondolom jöt röhögnek ezen, ha végignézik az akváriumokat. Akkor miért kell?

Sajna a japánok nagyon nehezen szánják rá magukat a változásokra, és akkor sem mindig a legjobb utat választják.
Remélem a széleskörű alkotási vágy győzedelmeskedik majd a döntési hibák felett :)

A középszerű akváriumokat alig látom osztogatni a neten a verseny óta. Remélem ezt ők is látják.

A fentiek a személyes véleményem :) Azért teszünk róla, hogy eljusson a szervezők felé is :)
 
Back
Oldal tetejére