• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2020

Folytatva az IAPLC diskurzust.

Többféle irány van a sikerhez. Van aki brutális hardscape alapot tesz le és ezt probálja tovább fokozni vagy épp elrontani a növényesítéssel. Utóbbiból többet láttunk már.
És ott a másik oldal, aki teljesen egyszerű hardscape vázra húz olyan körítést, hogy a hardscape gyengeségeit elfedi.

A live stream néhány pillanatában Steven akváriuma izgalmas hatást keltett, de az egész látványt elvitte ez a tukröződős alsó 1/3
Később megnézve pl ez az akvárium nálam eléggé veszített varázsáából. Talán pont a hardscape gyengesége miatt.

De amit Steven csinált a növényesítéssel ebből a vázból, az előtt meg kell emelni a kalapot.

_nc_ohc=DFwvps7fy9MAX_q2ZX9&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
És akkor itt egy másik akvárium ami ennek pont az ellentéte

Brutál vázra építkezve, szerencsére jó végeredménnyel. Érdemes megnézni, hogy a végleges fotón mennyi minden változott még az utolsó állapotokhoz képest.

Josh-nak volt egy bejegyzése hozzá. Google translate sorry:
"Az elmúlt két évben a legnagyobb különbség a munkád és a munkád között, hogy a térérzeted és az irányítás szintje szublimált. A tájak gazdagsága nem az, hogy mennyi anyagot vagy vízi növényt használnak fel, hanem a tér és réteg használata. Amíg a tér és a szint megfelelően elsajátítják, addig a 3 D érzék természetesen gazdagítja az egész tájat."

És valóban ilyenkor jön vissza a rétegezős prezije Joshnak. A legtöbb ilyen akváriumnál nagyon jó térérzet van. Ezt kellene picit jobban elsajátítanunk.

_nc_ohc=RL4MZFyVdzYAX9gqdWG&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=uUYoOWfzngUAX-9cGKn&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=Y3ISvIoEEpYAX-DqkM9&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=rQhhwv6saxQAX9fY7Bd&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=pXhTaZXFOqMAX-B1_ar&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=DyE-Pwf79sUAX8Yj70_&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

8iwmvqYFAcqRQpPMDil811q4d6t&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=HMCXIFgDxJYAX_OkIuV&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
És valóban ilyenkor jön vissza a rétegezős prezije Joshnak. A legtöbb ilyen akváriumnál nagyon jó térérzet van. Ezt kellene picit jobban elsajátítanunk.

Ezzel teljesen egyetértek. Az utóbbi időben sokat nézegetem azokat az akvákat amik nagy térérzetet értek el. Legyen ez a tavalyi Fukada akvárium vagy az azelőtti, vagy akár fenti példák amiket most hoztál @viktorlantos
Ha megnézitek mindegyik azzal éri el, hogy mer túlozni. Nem kicsit... Nagyon.
Értem ezalatt azt, hogy mernek azzal játszani, hogy az ami a fronton van, az, az akvárium méretéhez képest hatalmas ameddig minden a háttérben pdig aprólésok és kicsi. Minden ami közötte van azt pedig csak szépen összedolgozza ha egyáltalán. Szerintem a lényeg az, hogy az emberi agy mindig hozzá teszi a hiányzó részeket a képhez. Ha valamit tud az agyunk, hogy ennek vagy annak így kell lennie akkor elég ha tudja a kezdő és a végpontot. Erre szerintem jó példa az a kísérlet, ahol egy teljes szöveget kell úgy elolvasni, hogy az összes szónak a betűi fel vannak cserélve, kivéve az elsőt és az utolsót. Ennek ellenére is bárki gond nélkül elolvas egy ilyen szöveget. Lásd:

Screenshot 2020-09-03 at 11.22.04.png

Hozzá kell tennem, hogy e realizációm ellenére sem mondanám, hogy ezt a hatást eltudom érni. Mikor építünk, szerintem nagyon nehéz ezt szemelőtt tartani. Konkrétan meg kell erőszakolni magunkat ahoz, hogy így tudjunk gondolkozni, hogy ezeket a dolgokat meglássuk és ne minden esetben vesszünk el azokban az úgynevezett részletekben. Azt gondolom, hogy itt (IAPLC) a gyakorlottabb szakik be mernek vállalni dolgokat, mert tudják, hogy a hatást elfogják érni még akkor is ha egy két döntés elsőre extrém.

A növényesítésre kitérve pedig azt kell mondjam, hogy nagyon nehéz ezt eltalálni. Én úgy érzem, hogy ez az amit a legkevésbé érzek ebben a hobbiban, hogy hogyan is kéne. Talán a növény választás még megy, de aztán meglátni azt, hogy hogyan kéne azt majd nyírni és még egészséges is legyen, időben legyen megnyírva, hogy ne hasson mesterségesnek... Ez egy teljes mátrix.
És akkor még nem is beszéltünk, a hardscape és a növényesítés összefüggéséről ahol nagyon fontos az, hogy mindkettőből a legjobbat hozzuk előtérbe és összhangba. 😅
 
És akkor itt egy másik akvárium ami ennek pont az ellentéte

Brutál vázra építkezve, szerencsére jó végeredménnyel. Érdemes megnézni, hogy a végleges fotón mennyi minden változott még az utolsó állapotokhoz képest.

Josh-nak volt egy bejegyzése hozzá. Google translate sorry:
"Az elmúlt két évben a legnagyobb különbség a munkád és a munkád között, hogy a térérzeted és az irányítás szintje szublimált. A tájak gazdagsága nem az, hogy mennyi anyagot vagy vízi növényt használnak fel, hanem a tér és réteg használata. Amíg a tér és a szint megfelelően elsajátítják, addig a 3 D érzék természetesen gazdagítja az egész tájat."

És valóban ilyenkor jön vissza a rétegezős prezije Joshnak. A legtöbb ilyen akváriumnál nagyon jó térérzet van. Ezt kellene picit jobban elsajátítanunk.

View attachment 95536

View attachment 95537

View attachment 95538

View attachment 95539

View attachment 95540

View attachment 95541

View attachment 95542

View attachment 95543
Érdemes azt is megnézni, hogy mik úszkálnak a mögötte lévő akváriumban.... Ez ugye egy boltban van?
@viktorlantos Jól látom, hogy a fán minden kéregdarabot rajta hagyott, sőt, arra rögzítette/ragasztotta rá a mohákat? Nem válik le, vagy rohad szét stb...?
 
Tereza Lazar 45. Hely
Sajnos csak instagram linkem van.

A hardscape szerintem eszmeletlen jó lett, de valahogy a vegső fotón a növények túlságosan átvették az uralmat és lett belőle egy sokadik jó scape de semmi extra.

A napfelkeltés már feltöltött képben szerintem több potenciál volt.

Aztán lehet, hogy nincs igazam. Nem értek hozzá 🤷‍♂️
 
Nem kinevetni kéne, hanem megdícsérni, hogy milyen szép kis családja van. 😖 :)
Hahaha😁😁😁,bevallom titokban a lenti pincében építek ezért nem mutatom soha hogy hol is vannak az akváriumok.
Bár nem is értem hogy kerültem erre az oldalra 🙃🙃
 
azért lehet tanulni belőle és megdöbbentő hogy 300 + os helyezést ért el.
Ezen a képen egész sokat gondolkodtam mikor megláttam. Eszméletlen sok munka lehetett ebben, hogy a végeredmény ilyen legyen. Remekül kihozta belőle a térérzetet is. Viszont szubjektív véleményem szerint ez inkább "érdekes" minthogy egy erős scape. Értem ezalatt, hogy hiába a sok munka és az, hogy megcsinált egy elég krézi ötletet. Ettől függetlenül a végeredmény szerintem nagyon giccses és semmitmondó. Aquascaping szempontból szerintem nem hordoz magában olyan oriási vizuális attrakciót. Az, hogy 300+ helyen végzett nekem nem meglepő. Igazából én ezt teljes jóindulattal sem látom a top 27-ben de még a top 127-ben sem. (Bár gyanítom, hogy te sem erre gondoltál :))

Viszont gondolkodás nélkül beiratkoznék hozzá egy növény nyíró tanfolyamra. Technikai szempontból elég komoly eredmény.
 
IAPLC 2020 41.Helyezett

Screenshot 2020-09-23 at 12.42.43.png

Screenshot 2020-09-23 at 12.43.01.png
Ez a scape szerintem nagyon érdekes abből a szempontból, hogy mind a hardscape mindpedig a végeredmény nagyon erős lett. Ugyan nem tudom, hogy mi a sztori és az ötlet, de a hardscape számomra valami eszméletlen erős hatást kelt. A kidőlt fák, a kopár növénymentes adottsága miatt egy nagyon drámai realizációt ad a a pusztuló természetünkről. Mindez a végső scapeből teljesen eltűnt. Nyílván, mert ezt csak én akartam látni benne 😅

Egyébként ami számomra igazán érdekes és új ezen a scapeben az, hogy milyen szépen aprólékosan, foltokba van nyírva a moha a frontüvegnél elhasaló fán. Szerintem az annyira részletgazdag és természetes megoldás, hogy ebből tanulni kell.
 
Kijött Steven Chong 3 részes videós beszámolójának utolsó része is. Az elsőt, ha jól emlékszem már megosztottam. Itt a második és a harmadik. Szerintem érdemes őket megnézni:



Extraképp pedig Steven megosztott egy Japán nyelvű blogot amit az idén 19.helyezett Katsuki Tanaka ír. Google Translate a barátod, de ha mást nem, a fotókat érdemes végiggurítani. Nekem ez új, szóval a ma esti program már megvan. :p

 
És akkor itt egy másik akvárium ami ennek pont az ellentéte

Brutál vázra építkezve, szerencsére jó végeredménnyel. Érdemes megnézni, hogy a végleges fotón mennyi minden változott még az utolsó állapotokhoz képest.

Josh-nak volt egy bejegyzése hozzá. Google translate sorry:
"Az elmúlt két évben a legnagyobb különbség a munkád és a munkád között, hogy a térérzeted és az irányítás szintje szublimált. A tájak gazdagsága nem az, hogy mennyi anyagot vagy vízi növényt használnak fel, hanem a tér és réteg használata. Amíg a tér és a szint megfelelően elsajátítják, addig a 3 D érzék természetesen gazdagítja az egész tájat."

És valóban ilyenkor jön vissza a rétegezős prezije Joshnak. A legtöbb ilyen akváriumnál nagyon jó térérzet van. Ezt kellene picit jobban elsajátítanunk.

View attachment 95536

View attachment 95537

View attachment 95538

View attachment 95539

View attachment 95540

View attachment 95541

View attachment 95542

View attachment 95543
Ez nagyon inspirált. Szeretnék egy ilyenbe belefogni, persze megközelíteni se fogja a végeredmény, de hát haladni kell, tanulni kell.

Ott el is akadtam, hogy hol szerzek ekkora fát? Bent voltam a GA-ban és van is egy vastag hosszúkás red moor, de csak 65cm hosszú volt és a vastagsága se ekkora.
Ha a GA-ban nincs ekkora RM akkor hol szerezzek?

Egyszerű lenne valahol szerezni egy ágat, de pff nincs tapasztalatom mi rohad szét és mi nem.
 
Ez nagyon inspirált. Szeretnék egy ilyenbe belefogni, persze megközelíteni se fogja a végeredmény, de hát haladni kell, tanulni kell.

Ott el is akadtam, hogy hol szerzek ekkora fát? Bent voltam a GA-ban és van is egy vastag hosszúkás red moor, de csak 65cm hosszú volt és a vastagsága se ekkora.
Ha a GA-ban nincs ekkora RM akkor hol szerezzek?

Egyszerű lenne valahol szerezni egy ágat, de pff nincs tapasztalatom mi rohad szét és mi nem.
Nézd meg Vadvilág-ban, ott is elég nagy a választék fából...
 
Back
Oldal tetejére