• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2020

Roger akváriuma. Amiért érdekes, hogy a legtöbb ilyen berendezésnél a hardscape túlságosan bonyolult, egyedi, nehezen beszerezhető elemekből áll. Itt teljesen átlagos, szinte semmitmondó dekorokból épült meg a végleges látvány.

_nc_ohc=12KwYFSHe5UAX-844A2&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

Ez pl nekem nagyon tetszik. Fukada 2018-as akváriumára emlékeztet a kontrasztos növényesítésével.

Ami még feltűnt, hogy azt a formavilágot, amivel Josh Sim IIAC-t nyert 2018-ban, idén nagyon sokan választották. Többek között ő maga is, amit nem igazán értek, hiszen az utóbbi években mindig hasonló volt az alap, kicsit mintha beakadt volna a lemez :)

Az etalon:

aquascaping-design-principles-contrast.jpg

majd 2019-ben:

JoshSim-DreamOn.jpg

És most:

IAPLC#3.jpg



Szóval engem idén ezek pedig szintén erre emlékeztettek (formavilágukban), pl a 27-es is, ami az én fekete levesem :)

Guerrero.jpg

IAPLC#24.jpg

IAPLC#57.jpg


IAPLC#44.jpg

IAPLC#14.jpg
 
Szóval engem idén ezek pedig szintén erre emlékeztettek (formavilágukban), pl a 27-es is, ami az én fekete levesem :)

De jó, érdekes így összeszedve a hasonló berendezés. Talán ennyi hasonlóságot el tudok nézni főleg ha a növényesítés, színvilág, téma picit más. De valóban érdekes. 👍


A feketelevesre reagálva pl nekem kifejezetten bejött, hogy idén több akváriumban is volt vallisneria, vagy blyxa, crypto ezek közül a hosszabb levelű növények közül.
Nekem ez volt a nature vagy kicsit klasszikus stílus az idei versenyben. Voltak többen akik tök jól használták.

_nc_ohc=wmpwi8rK5XUAX-WqqBi&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=4rhxTxYuVBYAX8wGEVL&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=KUgLPvUffqEAX9NvZYI&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=zRQUCWZ_vhEAX-t-CBy&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Utoljára módosított:
guerrero-jpg.95461


A vitis akváriumokra kicsit rákanyarodva. Nekem olyan érzésem volt időnként, mintha a halakat egyszerűen odarakták volna egy egy layoutra.
Nincs árnyék, minden layouton az első 5 cm-ben úsznak ezek a csodák természetesen egy vonalban. Nem azt mondom, hogy nem lehet, de gyakorlott fotós és növényezős szemmel fura.
És itt most Fukada és Josh akváriumát is mondhatnám ebből a szempontból. Persze a halak habitusa alapján akár lehetne is, de valami mégis zavar na! :)
 
Szerintem ezek a halak fotózáskor nem ebben az akváriumban úsztak. Nekem a színük sem stimmel...
 
Ezt az akváriumot érdemes picit elővenni és beszélni róla :)

A hardscape elég jól sikerült. Simán belefért volna egy diorama szerű aprólékos dolog, de végül elvitte a klasszikus irányba.
A rétegek miatt érdemes megnézni, hogy a vallisneria függöny mennyit adott hozzá még a végén. Így 5 réteggel nagyon jó mélysége lett az akváriumnak, amire a fotózással még rásegítettek a végén.
A finom rotala sp vietnam a narancs színek miatt a háttérben a zöld monoton színek megtöréséreés és az enyhe tükröződés fodrozás nélkül szintén sokat dobott rajta.

_nc_ohc=_MJzSCXpo8cAX-EoHBJ&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

_nc_ohc=zRQUCWZ_vhEAX-t-CBy&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg
 
Ezt az akváriumot érdemes picit elővenni és beszélni róla :)

A hardscape elég jól sikerült. Simán belefért volna egy diorama szerű aprólékos dolog, de végül elvitte a klasszikus irányba.
A rétegek miatt érdemes megnézni, hogy a vallisneria függöny mennyit adott hozzá még a végén. Így 5 réteggel nagyon jó mélysége lett az akváriumnak, amire a fotózással még rásegítettek a végén.
A finom rotala sp vietnam a narancs színek miatt a háttérben a zöld monoton színek megtöréséreés és az enyhe tükröződés fodrozás nélkül szintén sokat dobott rajta.

View attachment 95475

View attachment 95476

Amennyire állat volt a hardscape és amilyen jól néz ki víz alatt is, annyira művi nekem a növényes része. Ahogy a vitiknél téged zavart, hogy olyan fura a látványt, úgy engem az egész fotó egy photoshop montázsra emlékeztet. Mintha minden részlete a növényeknek egy másik akváriumból lett volna kivágva. Nem tudom, hogy a kicsit életlen fotó vagy a túl világos akvárium miatt, de olyan egy mesevilág

A tükrözödések nem szerencsések, főleg bal oldalt a Rotala bokor csúnya. Az előtér kiégett, engem zavarnak az itt ott kibukkano Eriocaulon virágok is. Egy kicsit lejjebb húzva a Highlightot és levéve a szaturációt szerintem szerencsésebb lenne a dolog. És most nézegetve a képeket, fa alsó részei is természetellenesen világosak, tuti a Shadow-n is húzott valamennyit.

A Rotala vietnam pirossága tök jót tett a hangulatnak, de a kuszasága nekem annyira ide nem illik például. A fákon nagyon jól eltalálta a moha mennyiséget, az előtéri is egész jó de azért összecsapottnak néz ki. A bal és jobb oldal üveg melletti része viszont nagyon sokat ront a dolgon.
 
Amennyire állat volt a hardscape és amilyen jól néz ki víz alatt is, annyira művi nekem a növényes része. Ahogy a vitiknél téged zavart, hogy olyan fura a látványt, úgy engem az egész fotó egy photoshop montázsra emlékeztet. Mintha minden részlete a növényeknek egy másik akváriumból lett volna kivágva. Nem tudom, hogy a kicsit életlen fotó vagy a túl világos akvárium miatt, de olyan egy mesevilág

A tükrözödések nem szerencsések, főleg bal oldalt a Rotala bokor csúnya. Az előtér kiégett, engem zavarnak az itt ott kibukkano Eriocaulon virágok is. Egy kicsit lejjebb húzva a Highlightot és levéve a szaturációt szerintem szerencsésebb lenne a dolog. És most nézegetve a képeket, fa alsó részei is természetellenesen világosak, tuti a Shadow-n is húzott valamennyit.

A Rotala vietnam pirossága tök jót tett a hangulatnak, de a kuszasága nekem annyira ide nem illik például. A fákon nagyon jól eltalálta a moha mennyiséget, az előtéri is egész jó de azért összecsapottnak néz ki. A bal és jobb oldal üveg melletti része viszont nagyon sokat ront a dolgon.

Nah pl Dani ellentétes véleménye tök jó példa rá, mennyire eltérő lehet egy pontozás is összebeszélés nélkül. 👍
 
Ez pl nekem nagyon tetszik. Fukada 2018-as akváriumára emlékeztet a kontrasztos növényesítésével.

Ami még feltűnt, hogy azt a formavilágot, amivel Josh Sim IIAC-t nyert 2018-ban, idén nagyon sokan választották. Többek között ő maga is, amit nem igazán értek, hiszen az utóbbi években mindig hasonló volt az alap, kicsit mintha beakadt volna a lemez :)

Az etalon:

View attachment 95460

majd 2019-ben:

View attachment 95468

És most:

View attachment 95462



Szóval engem idén ezek pedig szintén erre emlékeztettek (formavilágukban), pl a 27-es is, ami az én fekete levesem :)

View attachment 95461

View attachment 95465

View attachment 95466


View attachment 95464

View attachment 95463
Erre céloztam, mikor azt írtam, hogy Josh “formavilágát” sokan használták most. Nem szégyen az...csak mégsem az enyém....
 
Erre céloztam, mikor azt írtam, hogy Josh “formavilágát” sokan használták most. Nem szégyen az...csak mégsem az enyém....
Visszakerestem... és tényleg. Úgy tűnik egy rugóra jár... :) Pedig olvastam, valószínűleg azért nem maradt meg, mert egy másik állításodat próbáltam megfejteni.

Nekem az első helyezett picit csalódás volt...ahogy megláttam, azonnal Fukada néhány évvel ezelőtti győztes sziklása jutott eszembe.
Nekem kicsit koppintás...nem az persze, de az volt az első benyomásom.

Arra jutottam, bizonyára a második helyezettre gondolhattál. Vagy nem sikerült dekódolnom? :)
 
Visszakerestem... és tényleg. Úgy tűnik egy rugóra jár... :) Pedig olvastam, valószínűleg azért nem maradt meg, mert egy másik állításodat próbáltam megfejteni.



Arra jutottam, bizonyára a második helyezettre gondolhattál. Vagy nem sikerült dekódolnom? :)
Igen, elnéztem, arra gondoltam, hogy Josh formavilága sok helyen visszaköszönt a mostani versenyen...
Illetve arra is célozni akartam, hogy az első helyezett akváról meg Fukada sziklása jut eszembe...
Csak hülyén fogalmaztam, meg lehet, hogy rossz évre utaltam.
Kösz a korrekciót.
A lényeg, hogy amiket linkeltél, elsőre Josh ugrott be...Fukada sziklása meg az elsőről ugrott be, mikor megláttam.
 
Lehet, hogy velem van a baj, de most leírtad mégegyszer ugyanazt :)
Csak hogy értselek, mutasd már meg, hogy erről melyik Fukada akvárium jut eszedbe!

IAPLC#1.jpg
 
Oké, értem. Szerintem is ki kellett volna zárni, akkora a hasonlóság :D Mondjuk 10-es skálán 8-as. De akkor Steven-é hányas? (#2) :)
 
Oké, értem. Szerintem is ki kellett volna zárni, akkora a hasonlóság :D Mondjuk 10-es skálán 8-as. De akkor Steven-é hányas? (#2) :)
Nekem hasonló. De mindenki mást lát bele. Elsőre merőben más lehet...de aztán másodjára, sokadjára egyre jobban hasonlít.
De ettől függetlenül nagyon tetszik.
Steven-é is viszi Josh alapelvét, de itt az alsó rész sokat változtat rajta. Az is remek munka.
 
Back
Oldal tetejére