• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Elindult a nevezés az idei IAPLC versenyre:

main.jpg

Nevezési határidő május 31!

https://www.iaplc.com/en/app/info.html

Sajnos nekünk az idei szereplést a költözés szabotálta, de a HAC contesten nagyon sok szép akváriumot láttunk és mindenkit csak bíztatni tudunk a nevezésre. A nevezés a korábbi évekhez hasonlóan idén is ingyenes.

Nevezz te is!

A következő versenyen ismét ott leszünk mi is :) Addig a kispadról szurkolunk nektek.


Online Application of the International Aquatic Plants Layout Contest 2018 Starts!

Online application of the International Aquatic Plants Layout Contest 2018 has begun from April 1st noon today.
As we received 2,056 applicants from 66 areas and countries last year, the International Aquatic Plants Layout Contest has been globally spread. The Nature Aquarium Party 2017, taken place in Niigata, came to its end with epic fever.

The International Aquatic Plants Layout Contest is the world biggest festival for aquascaping hobbyists.
We all look forward to meeting all of you, dear aquascaping hobbyists.

■The International Aquatic Plants Layout Contest 2018
Entry Fee: No Entry fee
Closing Date for Application: Thursday May 31st, 2018.

■Online Application
https://www.iaplc.com/en/app/info.html
 
A gyakorlottakhoz lenne pár kérdésem a kép módosításról:


- Do not make any image processing such as trimming or retouch. Please do not delete Exif information.


Itt az van, hogy ne vágjam ne matassam és megnézik az exifet.

Eddig azt hallottam vágni lehet. Matatáshoz meg volt a @viktorlantos féle raw editing workshop ahol kicsit színeztünk kicsit csökkentettük a hordóhatást stb. Ez mind mind meg fog látszani az Exifben, nekem most is megvan az a fájl amit azon a workshopon csináltam és benne van az exifben az amit a rawban csináltam.

Most akkor mit lehet mit nem lehet? Maga az, hogy vágni nem lehet az is fura mert egy hosszúkás akva hülyén fog kinézni egy olyan cmos lapkán (fotón) aminek az aránya 4/3

Köszönöm a válaszokat.
 
A gyakorlottakhoz lenne pár kérdésem a kép módosításról:


- Do not make any image processing such as trimming or retouch. Please do not delete Exif information.


Itt az van, hogy ne vágjam ne matassam és megnézik az exifet.

Eddig azt hallottam vágni lehet. Matatáshoz meg volt a @viktorlantos féle raw editing workshop ahol kicsit színeztünk kicsit csökkentettük a hordóhatást stb. Ez mind mind meg fog látszani az Exifben, nekem most is megvan az a fájl amit azon a workshopon csináltam és benne van az exifben az amit a rawban csináltam.

Most akkor mit lehet mit nem lehet? Maga az, hogy vágni nem lehet az is fura mert egy hosszúkás akva hülyén fog kinézni egy olyan cmos lapkán (fotón) aminek az aránya 4/3

Köszönöm a válaszokat.
A vágás cropping, nem trimming.
 
upsz, köszi.

Akkor már csak a Raw matatás maradt mint kérdés. Itt igazából azok a válaszok érdekelnek, hogy "én csináltam és nem zártak ki"
Üdv fényerő kontraszt szín fehéregyensúly utómunkát tapasztalataim szerint megengedik. Engem nem zártak ki.
 
Ez engem is erdekelne, ha keszitek egy fotot, es a szineken varialok egy kicsot, meg a fenyerön, meg az arnyekhatason, azert kizaras jar?
 
upsz, köszi.

Akkor már csak a Raw matatás maradt mint kérdés. Itt igazából azok a válaszok érdekelnek, hogy "én csináltam és nem zártak ki"
Kizárólag a kép egészére kiható effektusokat szabad használni. Tehát elvileg a kijelölt területek színváltoztatása/világosítása stb. nem engedélyezett, de azt senki nem veszi észre, csinálják sokan. Transzformációk stb szintén a kép egészét érintik, a tartalom nem változik általa, tehát szabad. Viszont a képhez tartalmilag hozzáadni, vagy abból elvenni értelemszerűen tilos.
Engem sem zártak ki, bár nevezés hiányában esélyük sem volt :)
 
Kizárólag a kép egészére kiható effektusokat szabad használni. Tehát elvileg a kijelölt területek színváltoztatása/világosítása stb. nem engedélyezett, de azt senki nem veszi észre, csinálják sokan. Transzformációk stb szintén a kép egészét érintik, a tartalom nem változik általa, tehát szabad. Viszont a képhez tartalmilag hozzáadni, vagy abból elvenni értelemszerűen tilos.
Engem sem zártak ki, bár nevezés hiányában esélyük sem volt :)
Sosem neveztél még?
 
Én kijelölt területeket nem szoktam módosítani csak az egész képre vonatkozóan. Az már nem hiszem hogy belefér.
 
Én kijelölt területeket nem szoktam módosítani csak az egész képre vonatkozóan. Az már nem hiszem hogy belefér.

Azért jegyeztem csak meg ezt, mert Viktor is a PS bemutató/oktató videójában szintén csinált ilyeneket.
 
Kizárólag a kép egészére kiható effektusokat szabad használni. Tehát elvileg a kijelölt területek színváltoztatása/világosítása stb. nem engedélyezett, de azt senki nem veszi észre, csinálják sokan. Transzformációk stb szintén a kép egészét érintik, a tartalom nem változik általa, tehát szabad. Viszont a képhez tartalmilag hozzáadni, vagy abból elvenni értelemszerűen tilos.
Engem sem zártak ki, bár nevezés hiányában esélyük sem volt :)
Úgy értem persze, hogy egész képet érintően.
Például az akva eleje sötét volt, és az egész fotón picit világosítottam.
Vagy túl erősek voltak a színek és a tónuson lejjebb vettem. Ilyesmikre gondoltam.
Nem részleteket kiemelni és ott módosítani.
 
Back
Oldal tetejére