• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ahogy valaki jelezte is a kommentekben, az Amono-féle akvárium valójában ennek a tükörképe, vagyis a kép tükrözve lett a hasonlóság szemléltetése érdekében. Na de akkor is, hát igen...
 

Mikor elsonek meglattam az elso es a harmadik helyezett kozti kulonbseget mar akkor sem ertettem. Miutan meglattam ezt az amano osszehasonlitast, egyenesen viccnek talalom az elso helyet. Es ez nem a scaper hiabaja. O godolom epitett egy Nature scapet es bekuldte (azt nem tudom hogy szandekos volt e a copy, bar tenyleg eleg sok a hasonlosag), a zsuri meg valami oknal fogva betette elsonek. Ugyan nem epitettem meg Nature scapet, de feltetelezem hogy sokkal kevesebb melo van vele mint egy fas koves orulettel.
 
Nem ertem ezt a mizeriat az elsö helyezet miatt!Mi Magyarok mindig sopankodunk,irigykedünk.Miert ez miert nem az?Meg kell tanulnunk elfogadni a dolgokat!Lehet,hogy az Ialpc szeretne elvinni a versenyt a Natur vonalra,nem ez a ragasztos jatek,nem az nem aquascaping!Epiteni,es össze rakni a scapet ami tükrözi a termeszetet,a harmoniat.
Lehet,hogy meg el bennem a JAPAN erzes,de valahogy sokkal toleransabbnak kell lennünk.Nekem egyböl feltünt a hasonlosag,meg ott a dijkioszton.Öszinten megmondva en is olyan akvariumot akartam epiteni,de valahogy nekem nem akarodzik masolni.
Ott akikkel beszeltem,mindenki örült neki az ö sikerenek,igaz ö egy eleg csendes ember,absolult nem ünnepeltette magat!
En szerintem szep natur akvarium,harmoniat tükröz!Az hogy elsö lett,en eltudom fogadni,megha masolat is!
Bocs,de miota vissza jöttem sokkal toleransabb vagyok,kitudja par nap es ujra felveszem az alarcot!
 
Lehet,hogy az Ialpc szeretne elvinni a versenyt a Natur vonalra,nem ez a ragasztos jatek,nem az nem aquascaping!Epiteni,es össze rakni a scapet ami tükrözi a termeszetet,a harmoniat.
Viktor pár hozzászólással ezelőtt jól megfogalmazta azt, ami az én fejemben is kavarog és írtam is korábban:
Lenne 30 olyan akvárium a mezőnyben mint most az első és nem tudnál nyertest hirdetni köztük.
A Nature jellegű akváriumok versenyeztetésében nem hiszek. Amíg egy-két nevező alkot ebben a stílusban szépet, könnyen kerülhet egy részletgazdag makettezős alkotás elé rangsorolásban (akár az én értékrendem szerint is), de ha 50-100 nature jellegű profin összerakott akváriumnak kell majd versenyeznie egymással, akkor mi alapján lesz kialakítva a rangsor?
Mindazonáltal el tudom képzelni, hogy a tehetséges versenyzők a szemlélet mentén - ha fejtörésbe kezdenek - ebben a stílusban is elő tudnak állni valami újjal. Csak látnám már! :)

Másik gondolat:
Nekem nagyon tetszik Fukada stílusa. Ő valahogy képes olyan akváriumokat építeni, amik nagyon egyben vannak. Mikor ránézek a fotóira, nem az az érzésem, hogy kapkodom a szemem jobbra-balra, keresve a rengeteg részletet, hanem egyetlen nagy részlet az egész kép. Az idei is ilyen. Monumentális, nem vibrál a kép. A részletek ugyanúgy megtalálhatók itt is, de valahogy nem különülnek el annyira egymástól. A legtöbb tájképnél azt látom, hogy van egy-két-három fő csoport elöl, majd hátrébb újabb és újabb csoportok, amik együtt alkotják a mélységet. Az első - nagyobb - elemek kitakarják a távolabbi pontok közötti átmenetet - mármint amik a valóságban ott lennének. De ezek valójában az akváriumban nem is léteznek, ami persze nem baj. De Fukada akváriumainál konkrétan látom a mélységet és nem csak elhiszem azt a távolabbi pontoknak köszönhetően.
Természetesen nem ő az egyetlen, aki alkalmazza ezt, inkább azt mondanám, ő az, aki konstans így épít.
Nincsenek elkalandozott növények, érthetetlen irányba tekergőző ágak. Minden a helyén van, imádom.
 
Nem ertem ezt a mizeriat az elsö helyezet miatt!Mi Magyarok mindig sopankodunk,irigykedünk.
Szerintem ne keverjük ide ezt a sablonos, sztereotip "elégedetlen, irigy magyarok" dolgot. Senki sem irigykedett, egyszerűen a többséget - és nem csak itthon, külföldön is - meglepetésként érte, hogy idén teljesen más szemlélet szerint alakult a rangsor, holott sem a zsűri, sem a szabályok nem változtak. (Az más kérdés, hogy a nehezen értelmezhető, írott pontozási kritériumok és a valóság eddig sem nagyon találkoztak.) És így, hogy az NA vonal hirtelen (vissza)előzte a ragasztósat sokkal szembetűnőbb, hogy mennyire nem lehet összehasonlítani a két műfajt, mint amikor fordítva volt, és az egyre részletesebb diorámáktól ájultunk el.
 
Elég nagy baj, ha csak a NA vonal van meg a "ragasztós". Baromi nagy baklövés így kategorizálni a kertészkedést. Mondom ezt úgy, hogy a verseny többsége még ragasztót sem látott életében akvárium közelében.
A ragasztó egyébként mitől más mint a gyorskötöző? Vagy a damil? Mitől más mint a szilózás amit évtizedek óta használunk? Haragszunk a pillanatragasztóra? :)

Szóval ne nevezzünk már minden akváriumot ragasztósnak ami nem NA.

Egyszerűbb lenne az élet, ha a verseny definiálná mit preferál. Per pill most mintha menet közben találnák ki idén mit nyomnának szívesen.
 
Szerintem ne keverjük ide ezt a sablonos, sztereotip "elégedetlen, irigy magyarok" dolgot. Senki sem irigykedett, egyszerűen a többséget - és nem csak itthon, külföldön is - meglepetésként érte, hogy idén teljesen más szemlélet szerint alakult a rangsor, holott sem a zsűri, sem a szabályok nem változtak. (Az más kérdés, hogy a nehezen értelmezhető, írott pontozási kritériumok és a valóság eddig sem nagyon találkoztak.) És így, hogy az NA vonal hirtelen (vissza)előzte a ragasztósat sokkal szembetűnőbb, hogy mennyire nem lehet összehasonlítani a két műfajt, mint amikor fordítva volt, és az egyre részletesebb diorámáktól ájultunk el.
Na jo lehet,hogy rosszul fogalmaztam,de a lenyeg nem ezen van!
 
Nem ertem ezt a mizeriat az elsö helyezet miatt!Mi Magyarok mindig sopankodunk,irigykedünk.Miert ez miert nem az?Meg kell tanulnunk elfogadni a dolgokat!Lehet,hogy az Ialpc szeretne elvinni a versenyt a Natur vonalra,nem ez a ragasztos jatek,nem az nem aquascaping!Epiteni,es össze rakni a scapet ami tükrözi a termeszetet,a harmoniat.
Lehet,hogy meg el bennem a JAPAN erzes,de valahogy sokkal toleransabbnak kell lennünk.Nekem egyböl feltünt a hasonlosag,meg ott a dijkioszton.Öszinten megmondva en is olyan akvariumot akartam epiteni,de valahogy nekem nem akarodzik masolni.
Ott akikkel beszeltem,mindenki örült neki az ö sikerenek,igaz ö egy eleg csendes ember,absolult nem ünnepeltette magat!
En szerintem szep natur akvarium,harmoniat tükröz!Az hogy elsö lett,en eltudom fogadni,megha masolat is!
Bocs,de miota vissza jöttem sokkal toleransabb vagyok,kitudja par nap es ujra felveszem az alarcot!
Nincsen itt mizeria...pont en emlitettem azt, hogy az NA vonal sokkal erösebben szerepelhetne, mert lassan nem lehet a lepest tartani a super scaperekkel....de a velemenyem elmondom: (ugy, hogy messze nem vagyok olyan tehetseges, es nem epitek olyan akvariumokat, mint a neves scaperek), az idei elsö helyezett, bar nagyon szep, meg sem közeliti az elmult evek elsö nehany helyezettjet, es ugy altalaban szerintem az egesz mezöny gyengebb lett az iden, beleertve a pontozast/biralatot is.
 
Nem ertem ezt a mizeriat az elsö helyezet miatt!Mi Magyarok mindig sopankodunk,irigykedünk.Miert ez miert nem az?Meg kell tanulnunk elfogadni a dolgokat!Lehet,hogy az Ialpc szeretne elvinni a versenyt a Natur vonalra,nem ez a ragasztos jatek,nem az nem aquascaping!Epiteni,es össze rakni a scapet ami tükrözi a termeszetet,a harmoniat.
Lehet,hogy meg el bennem a JAPAN erzes,de valahogy sokkal toleransabbnak kell lennünk.Nekem egyböl feltünt a hasonlosag,meg ott a dijkioszton.Öszinten megmondva en is olyan akvariumot akartam epiteni,de valahogy nekem nem akarodzik masolni.
Ott akikkel beszeltem,mindenki örült neki az ö sikerenek,igaz ö egy eleg csendes ember,absolult nem ünnepeltette magat!
En szerintem szep natur akvarium,harmoniat tükröz!Az hogy elsö lett,en eltudom fogadni,megha masolat is!
Bocs,de miota vissza jöttem sokkal toleransabb vagyok,kitudja par nap es ujra felveszem az alarcot!

En tobb mint 10 eve nem elek Magyaroszagon szoval tolem ez egeszen messze all, ez volt kb az elso dolog amit eszrevettem mikor kulfoldre mentem, es a vilag sok pontjan eltem mar. (Egyebkent eltem Nemetorszagban is, es ok is tudnak am panaszkodni:)) Szoval en nem sopankodok, egyszeruen csak leirtam hogy en mit gondolok, mert azert eleg csak ranezni Fukada es a gyoztes munkajara es szerintem az mindent elmond.
 
Elég nagy baj, ha csak a NA vonal van meg a "ragasztós". Baromi nagy baklövés így kategorizálni a kertészkedést. Mondom ezt úgy, hogy a verseny többsége még ragasztót sem látott életében akvárium közelében.
A ragasztó egyébként mitől más mint a gyorskötöző? Vagy a damil? Mitől más mint a szilózás amit évtizedek óta használunk? Haragszunk a pillanatragasztóra? :)

Szóval ne nevezzünk már minden akváriumot ragasztósnak ami nem NA.

Egyszerűbb lenne az élet, ha a verseny definiálná mit preferál. Per pill most mintha menet közben találnák ki idén mit nyomnának szívesen.
Nem azt mondom,hogy ragasztos nem ragasztos epites.En is hasznalom a mohak rögzitesenel!De a lenyeg nem ezen van.Persze nehez megerteni,mi is az elfogadott trend,mi is lesz nyerö a következö versenyeken!Ez egy lutri,persze az Ialpc is leirhatna,hogy mi az ö szerintük elfogadott sema!Pl inden elöször nem raktak be az IALPC könyvbe a pontszamokat,eddig mindig hatul bentvolt az elsö 100 nak,hogy kitöl mennyi pontot kaptal.Iden ez sincs!
 
Elég nagy baj, ha csak a NA vonal van meg a "ragasztós". Baromi nagy baklövés így kategorizálni a kertészkedést. Mondom ezt úgy, hogy a verseny többsége még ragasztót sem látott életében akvárium közelében.
A ragasztó egyébként mitől más mint a gyorskötöző? Vagy a damil? Mitől más mint a szilózás amit évtizedek óta használunk? Haragszunk a pillanatragasztóra? :)
Szóval ne nevezzünk már minden akváriumot ragasztósnak ami nem NA.
Ha ez nekem szólt, akkor részemről az NA - ragasztós szembeállítás nyilván csak egy szándékolt, erős leegyszerűsítés, de nem is ezen lett volna a hangsúly. Nyilván ezerféle akvárium van, és nem is biztos, hogy lehet/érdemes kategorizálni, de szerintem alapvetően vannak azok az akváriumok, amelyek egy közelebbi nézőpontból mutatnak be egy természeti részletet, vagy ahhoz hasonló harmonikus környezetet, én ezt értem NA vonal alatt, illetve a másik irány, amelyik egy tájképet (hegyek, erdő, stb.) imitál. Én ez utóbbit neveztem leegyszerűsítve "ragasztósnak", nyilván nem csak ezzel készülnek. :)

Egyszerűbb lenne az élet, ha a verseny definiálná mit preferál. Per pill most mintha menet közben találnák ki idén mit nyomnának szívesen.
Ez a lényeg! Korábban sem volt definiálva, hiszen a zsűrizés kritériumaiba kb. bármit bele lehet magyarázni, de kialakult egy irány, a tájkép jellegű akváriumok térnyerése, amihez képest most nagyon hirtelen jött a váltás (bár apró jelek talán már voltak).
 
Szerintem jóval egyszerűbb a megoldás és valójában már rég kimondtátok. Az első 100 akva között egyszerűen nem lehet igazságosan dönteni. S nem is akarnak irányt szabni - hogy mostantól csak a tájkép a menő -, mert ezzel megszüntetnének egy csomó stílust. A legjobb 100-ból próbálnak minden évben más stílust választani győztesnek és most az NA-n volt a sor. Nincs ok, csak annyi, hogy elkerüljék azt, hogy csak tájképet építsenek az emberek.

Hasonlítsuk össze:

2018 NA
2017 Fás erdő
2016 Sziklás tájkép
2015 Fás erdő
2014 Sziklás tájkép
2013 kétdombos
2012 Bonsai jellegű erdő
2011 ó tejóég ez mi. Algafelhő? (Long Tran Hoang (VIETNAM) Title: Delicate World)
2010 Fás erdő
2009 kétszigetes NA

Szerintem most 8-9 évig nem hallunk majd NA-ról.
 
Back
Oldal tetejére