• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az utolsó volt már, csak az összevetés végett illesztem be, mert úgy tűnik, ez a három egy súlycsoport :confused:

#246

file.jpg

#283

file.jpg

#298

file.jpg

Az első egy valóban szép iwagumi, na de beelőzte az utolsót? Ennyit számítana a jó fotó és patika állapot?
 
Az utolsó volt már, csak az összevetés végett illesztem be, mert úgy tűnik, ez a három egy súlycsoport :confused:

#246

View attachment 63736

#283

View attachment 63737

#298

View attachment 63738

Az első egy valóban szép iwagumi, na de beelőzte az utolsót? Ennyit számítana a jó fotó és patika állapot?
Szerintem is nagysagrendekkel jobb az utolso, mint az elözö kettö...az elsö, meg nagyon szep klasszikus Iwagumi, de esküszöm olyan, mintha photoshop lenne, total ugy nez ki!
 
A homok könnyen orvosolhato lett volna!Ez hanyagsag!
A növenyzet sincs topformaban!
Én is erre gondoltam a patika állapottal. Hogy az itt nagyon nincs meg, ellentétben az elsővel. Ez a harmadik egy top27 színvonalú akvárium lehetne szerintem, ha adott volna egy kis időt a növények top kondijának, egy fullos takarítás és egy jobb fotó mellett.
 
Én is erre gondoltam a patika állapottal. Hogy az itt nagyon nincs meg, ellentétben az elsővel. Ez a harmadik egy top27 színvonalú akvárium lehetne szerintem, ha adott volna egy kis időt a növények top kondijának, egy fullos takarítás és egy jobb fotó mellett.
Hozzáteszem a "patika állapot" nem szerepel különösebben hangsúlyosan az értékelési kritériumok között... Ellenben a tárgyi iwagumi ezen kritériumok nagy részének valójában meg sem felel...: http://en.iaplc.com/about/grading.html
 
Hozzáteszem a "patika állapot" nem szerepel különösebben hangsúlyosan az értékelési kritériumok között... Ellenben a tárgyi iwagumi ezen kritériumok nagy részének valójában meg sem felel...: http://en.iaplc.com/about/grading.html
Amikor ránézel egy akváriumra és árad belőle a harmónia, egészség és tisztaság, azzal szerintem már sok pontot be lehet zsebelni. És igen, én is ezt látom, hogy ennyi csupán, amiben a fenti köves akvárium viszi a prímet, semmi másban meg sem közelíti a másikat. Ezért is tettem fel így a költői kérdést, hogy vajon akkor ez ennyit számítana? (nem a pontozás elméleti szabályai szerint, hanem a tényleges pontozásnál.... és hát ez a furcsa)
 
Meg lett az első is.
Ha ezek után bárki szemrehányást tesz a vágott ágvégekért ezt fogom felhozni példának :sneaky: így is lehet nyeri kérem szépen nem számít itt már semmi.
A baj hogy Mi itthon rágörcsölünk mindenre :D:D
Ehhez meg fell kell nöljek, hogy megrtsem egy ilyen akvärium mitöl lesz elsö! le a kalappal elötte nagyon tetszik de akkor sem ertem hogy a miert a legjobb! gondolom olyan mint a lottó ha betalälsz nyertel!:cool: kär hogy nem ertek semmit! de majd @kuchi elmeseli!
 
Tonkrevagjak a versenyt ezzel az ertelmetlen rangsorral :(
Csak folytatják, amit elkezdtek.:)
Már régóta, számomra csak galériaként értelmezhető ez a verseny, szépen kiválasztom mindig a kedvenceimet és azoknak örülök nagyon. Lehet, hogy most a 6-os lesz az egyik.:rolleyes: (Természetesen a 19, 28 után.):)
 
Szal tökre értem a vívódást a Eheim Classic NA stílus, a növények előtérbe helyezése és a layout között.
De a versenyt a layoutok határozták meg az elmúlt években. Az első most olyan mintha egy Aqua Journalból lenne kivéve. Nincs benne építés.
Hogyan lehet ezt összehasonlítani a brutál munkával összerakott layoutokkal?

Miért érzem azt, hogy egy Japán egy közepes akváriummal is ott tud lenni a top 100-ban, nekünk pedig rengeteg energiába kerül ugyanez?
Ráadásul az elmúlt években rendre jönnek ezek a közepes japán akváriumok.

Szerintem az idei top 27 az egyik legrosszabb az elmúlt évekből. Lehet a hiányzó pár száz akvárium teszi?
Nagyon kíváncsi leszek a teljes top 127 listára, hogy miket dobáltak ki.

Én elküldeném a pontozókat már nyugdíjba. A mostani töketlenkedés csak rosszat tesz a verseny presztizsének. Lerombolják az évtizedek alatt felépített értékeket.
 
Back
Oldal tetejére