• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A megvalósítás és a perspektíva tényleg szuper és a hangulat is egyedi.

  • De pl nem tudok mit kezdeni a friss emers növényekkel (crypto parva?)
  • A méret miatt használhatott volna top 100 konform halakat méretben. Szerintem a vörös neon ide sok. Nagyításban zavaró (aránytalan)
  • Az alsó 2/3 nagyon szépen kidolgozott, de a top 20-ban általában sokkal szebben kidolgozott fák vannak ha megnézitek.
  • Nem szerencsés vagy nem top 27 konform ez a fura kék háttér sem. Ami összhatásában jól műküdik, de nagyon műanyag vagy hogy mondjam. Egy finomabb kék egy világosabb természetesebb szín?
  • Ezen kívűl már csak azt tudom elképzelni, hogy valamelyik zsűrit meghajtotta a legutóbbi paella és rossz élmények maradtak meg az országról.
Zseni az akvárium.

Valamiért nekem a horváth Stephan akváriumai ugranak be róla. Színvilág stb.

nagyban itt

22555761_10214476805542810_1747517490471929001_o.jpg
 
Utoljára módosított:
A megvalósítás és a perspektíva tényleg szuper és a hangulat is egyedi.

  • De pl nem tudok mit kezdeni a friss emers növényekkel (crypto parva?)
  • A méret miatt használhatott volna top 100 konform halakat méretben. Szerintem a vörös neon ide sok. Nagyításban zavaró (aránytalan)
  • Az alsó 2/3 nagyon szépen kidolgozott, de a top 20-ban általában sokkal szebben kidolgozott fák vannak ha megnézitek.
  • Nem szerencsés vagy nem top 27 konform ez a fura kék háttér sem. Ami összhatásában jól műküdik, de nagyon műanyag vagy hogy mondjam. Egy finomabb kék egy világosabb természetesebb szín?
  • Ezen kívűl már csak azt tudom elképzelni, hogy valamelyik zsűrit meghajtotta a legutóbbi paella és rossz élmények maradtak meg az országról.
Zseni az akvárium.

Valamiért nekem a horváth Stephan akváriumai ugranak be róla. Színvilág stb.

nagyban itt

View attachment 43163
Amikor elolvastam ezt a kommentet, tök hálás voltam. (y) Jó volt így olvasni, hogy egy első ( és sokadik) blikkre is csúcs szuper akváriumot, miért pontoznak le. A koca kertésznek, (mint nekem is) kifejezetten tanulságosak ezek a profi ( vagy írhatom, hogy bírói? ) szemmel megfogalmazott kritikák. Viszont amit nem értek: azt miből látod/látják, hogy valami firss emers?
 
Amikor elolvastam ezt a kommentet, tök hálás voltam. (y) Jó volt így olvasni, hogy egy első ( és sokadik) blikkre is csúcs szuper akváriumot, miért pontoznak le. A koca kertésznek, (mint nekem is) kifejezetten tanulságosak ezek a profi ( vagy írhatom, hogy bírói? ) szemmel megfogalmazott kritikák. Viszont amit nem értek: azt miből látod/látják, hogy valami firss emers?
Peldaul abbol, hogy teljesen maskepp nez ki egy növeny emersen, mint viz alatt, hiszen emersen termesztik/nevelik öket, majd bekerülnek a viz ala. Nagyon lehet ezt latni peldaul a Rotala fajoknal is, teljesen maskepp nez ki submers formaban. Emellett mikor bekerülnek a viz ala, sok növeny ragyog, üdezöldek, gyönyörüek, egeszsegesek a levelei, majd kell egy kis idö, mire magahoz ter az akvariumi körülmenyek között.
Mondom ezt ugy "okosan", hogy en sem vettem eszre amiket Viktor mondott utolag....
 
View attachment 42937

Grand Prize - World Ranking No.1
Aquarium Size/W150×D60×H50(cm)
Title: Congo

Josh Sim
MALAYSIA

Featuring the skillful expression of perspective using driftwood and overwhelming natural feel, this creation has the contents and dignity suited for the Grand Prize winning layout. Particularly, its layout formation is remarkable and impressive; it truly represents an underwater aquascape which is a habitat for fish while incorporating the element of tropical rainforest landscape with hanging aerial roots and vines into the tunnel-like composition that adds depth to the layout. This work is based on a good understanding of the essence of Nature Aquarium. Although only green plants are used in this layout, the diversity of plant species in natural ecosystem is produced by arranging a variety of plants that develop different shape of leaves and grow differently in the right places. This plant arrangement is worthy of mention. The superb overall quality of this layout was highly evaluated.

View attachment 42938

Gold Prize - World Ranking No.2
Aquarium Size/W120×D45×H45(cm)
Title: Seclusion

Junmiao Xu
CHINA

A layout using fine branch-like material which has been seen frequently in recent IAPLC. This layout successfully expresses the perspective and provides powerful ambience by making a tunnel-like open space at the rear center and boldly arranging a mass of the aerial root-like materials on the front left side. The aquascape expressed using these techniques is reminiscent of submerged rainforest, and the schooling fish match well with it. Despite the tendency of this type of layout to have extremely small number of aquatic plants, this layout work uses various species of plants in a relatively large quantity, which creates a very positive feeling.

View attachment 42939

Silver Prize - World Ranking No.3
Aquarium Size/W120×D50×H45(cm)
Title: Forest "curug cipendok"

Yoyo Prayogi
INDONESIA

The composition using plenty of trendy fine branch-like materials and having two tunnel-like open spaces is nothing new. What is noteworthy about this layout is its color sense and the contrast of dark and light. On top of epiphytic plants usually used in this type of layout, such as ferns and mosses, this creation also uses red stem plants. The contrast between the dark and heavy portion under the trees and the bright color above them successfully made this layout very impactful. White cosmetic sand is also used effectively to be a part of the dark and light contrast.

View attachment 42940

Silver Prize - World Ranking No.4
Aquarium Size/W120×D60×H45(cm)
Title: Summertime

Luis Carlos Galarraga
BRAZIL

This layout fully expresses the aesthetic appeal of aquatic plants by combining various species of plants mainly including stem plants. Beautiful cluster of healthy stem plants is very attractive by itself. An aquascape with lush plants in the river is recreated in this concave composition layout by the stone and plant arrangements that depict the water flowing from the rear left to the front right, in addition to the schooling fish. This is a model Nature Aquarium in terms of an aquascape produced at a high quality level that is realized by the integrated factors of plant growing skills, layout making techniques and artistic sensibility.

View attachment 42941

Bronze Prize - World Ranking No.5
Aquarium Size/W150×D60×H55(cm)
Title: BREATH OF THE WILD

Roger Goh
SINGAPORE

Fine branch-like material used in this layout is a trend in the recent contests and this is why there are naturally many layout works based on the similar concept. Among such similar works, this layout is created with particular meticulousness and its composition is well organized. The point of this layout is the open space slightly off the center to the right and the presence of cosmetic sand leading to that open space. Especially at the tunnel-like open space divided into upper and lower portions, the silhouette of aerial roots and vines are produced using the slim branch-like material and this effectively provides a natural feel to the layout.

Mint hobbi fotóst az lep meg a legjobban mennyire mások a képek. Fura, hogy semmilyen szabályt nem hoztak a túlszaturálás ellen.
Győztes fotón el vannak mászva a színek, ez a barna ágakon ordít nagyon, de az egész képen érezni.
Második és negyedik helyezett annyira túlszaturált, hogy akár egy PS krétarajz effekt is lehetne rajta, beleférne.
Ötös meg olyan sötét, hogy az számomra érthetetlen. Ez alapján azt gondolom a zsűri tuti nem ezt a képet bírálta, ez a továbbméretezéskor lett elcseszve nem tudom hogyan.

Szóval egy oldalról jaj. Másik oldalról meg akár örömteli is, mivel egy jó aktakertész nem feltétlen kell, hogy jó fotós legyen, így jó ha nem húznak határt.
 
Sziasztok!

Örülök Patrik hogy belinkelted ezt a bajnoki hármast!
Csodálkozom, hogy eddig szó nélkül maradt ez a tény hogy valaki egy évben 3 berendezéssel (még az is lehet hogy ugyanabban az akváriumban) 3 erős (ha nem a legerősebb) versenyen is első helyezést tudott elérni!
Nem érzem hogy csalás történt volna, mindegyik fantasztikus!
Egy témakör köré, Kongó lazacokkal, bámulatos!
Arra gondoltam tavaly hogy egy dupla IAPLC bajnoki címet nem lehet űberelni, .... tévedtem!
Nagy gratuláció Josh Simnek!
Érdemes kielemezni, összehasonlítani az alkotásait; látványképet, növényesítést, fotózási utómunkát (színeket) stb...!
Jó lenne a közelében lenni egy évben egy ilyen akváriummal!

Még egyszer kösz Patrik!

A.ttila
 
Sziasztok!


Örülök Patrik hogy belinkelted ezt a bajnoki hármast!
Csodálkozom, hogy eddig szó nélkül maradt ez a tény hogy valaki egy évben 3 berendezéssel (még az is lehet hogy ugyanabban az akváriumban) 3 erős (ha nem a legerősebb) versenyen is első helyezést tudott elérni!
Nem érzem hogy csalás történt volna, mindegyik fantasztikus!
Egy témakör köré, Kongó lazacokkal, bámulatos!
Arra gondoltam tavaly hogy egy dupla IAPLC bajnoki címet nem lehet űberelni, .... tévedtem!
Nagy gratuláció Josh Simnek!
Érdemes kielemezni, összehasonlítani az alkotásait; látványképet, növényesítést, fotózási utómunkát (színeket) stb...!
Jó lenne a közelében lenni egy évben egy ilyen akváriummal!

Még egyszer kösz Patrik!

A.ttila
Szio!Ha megnézed a face oldalát akkor ezt írta az akváriumok fotói mellé:
1 tank
1 theme
1 fish
1 title
1 year
3 layouts

CONGO
Elismerésre méltó!
 
Nagyon szeretem az akváriumait és évek óta nagyon magas színvonalon épít.

És most lehet kicsit megköveztek, de nem tudok elmenni egy gondolat mellett. Nyílván nem akarok flame hadjáratot a facen és más helyeken sem, így ezt most inkább itt egymás között. Tisztelem annyira őt (ő egyébként sem tehet róla), a többi versenyzőt és a versenyek szervezőit, hogy erről nem akarok beszélni. Egyébként is könnyen félreérthető a mondanivalóm.

De! Még az is lehet, hogy tényleg mindenki ezeket az akváriumokat látta a legjobbnak. Lehet szerencséje is volt. Én picit úgy gondolom azért, hogy ebbe a szerencsébe, vagy a csillagok állásába emberi kéz is benne volt rendesen.
Itt nem 10 ember versenyzik egymás ellen, ahol viszonylag könnyű lenne megállapítani ki nyert valamilyen szempontok alapján. 3 különböző szempontrendszer és pontozás. 3 különböző pontozói gárda. A 3 versenyen több ezer akvárium indult. És ezek között is száz fölött volt garantáltan a kivételesen erős akváriumok aránya.
Képtelenségnek tartom, hogy 20+ pontozó a 3 versenyről ezeket az akváriumokat hozta volna összpontszám alapján össze.

Ahogy írtam nagyon szeretem amilyen akváriumokat épít és már rég megérdemelt volna egy címet a korábbi akváriumai alapján is, és még az is lehet, hogy egy ilyen döntéshalmaz, amit senki sem látott előre a hobbi előre mozdulását hozza....
mégis a fair játék, a fair verseny és a fair pontozás alapján mindenféle emberi kéz nyomát el kellene kerülni a versenyeken, ahogyan rengeteget dolgozunk ennek eltűntetésén az akváriumainkban is.

Gyönyörű akváriumok, de egyáltalán nem volt egyértelmű az elsőség egy versenyen sem. Szerencsére el tudok vonatkoztatni a helyezésektől és a végén csak az akvárium képe ég be az ember agyába :)
Persze a munka, a kreativitás, a végeredmény mindhárom esetben irigylésreméltó és nekem is tetszik.

És most, hogy a pontozóbíró elment .....

Idén sem okoztak csalódást a versenyek szerencsére. Bár a hobbi itt ott keményen küzd a rotálás, generációk, válság stb miatt ez a versenyeken egyáltalán nem volt érezhető.
A hobbi még mindig népszerű és a nevezések számában nincs negatív változás. Úgyhogy bizakodva megyünk neki 2018-nak is..... már csak valami jót kellene építeni :)
 
Utoljára módosított:
Nagyon szeretem az akváriumait és évek óta nagyon magas színvonalon épít.

És most lehet kicsit megköveztek, de nem tudok elmenni egy gondolat mellett. Nyílván nem akarok flame hadjáratot a facen és más helyeken sem, így ezt most inkább itt egymás között. Tisztelem annyira őt (ő egyébként sem tehet róla), a többi versenyzőt és a versenyek szervezőit, hogy erről nem akarok beszélni. Egyébként is könnyen félreérthető a mondanivalóm.

De! Még az is lehet, hogy tényleg mindenki ezeket az akváriumokat látta a legjobbnak. Lehet szerencséje is volt. Én picit úgy gondolom azért, hogy ebbe a szerencsébe, vagy a csillagok állásába emberi kéz is benne volt rendesen.
Itt nem 10 ember versenyzik egymás ellen, ahol viszonylag könnyű lenne megállapítani ki nyert valamilyen szempontok alapján. 3 különböző szempontrendszer és pontozás. 3 különböző pontozói gárda. A 3 versenyen több ezer akvárium indult. És ezek között is száz fölött volt garantáltan a kivételesen erős akváriumok aránya.
Képtelenségnek tartom, hogy 20+ pontozó a 3 versenyről ezeket az akváriumokat hozta volna összpontszám alapján össze.

Ahogy írtam nagyon szeretem amilyen akváriumokat épít és már rég megérdemelt volna egy címet a korábbi akváriumai alapján is, és még az is lehet, hogy egy ilyen döntéshalmaz, amit senki sem látott előre a hobbi előre mozdulását hozza....
mégis a fair játék, a fair verseny és a fair pontozás alapján mindenféle emberi kéz nyomát el kellene kerülni a versenyeken, ahogyan rengeteget dolgozunk ennek eltűntetésén az akváriumainkban is.

Gyönyörű akváriumok, de egyáltalán nem volt egyértelmű az elsőség egy versenyen sem. Szerencsére el tudok vonatkoztatni a helyezésektől és a végén csak az akvárium képe ég be az ember agyába :)
Persze a munka, a kreativitás, a végeredmény mindhárom esetben irigylésreméltó és nekem is tetszik.

És most, hogy a pontozóbíró elment .....

Idén sem okoztak csalódást a versenyek szerencsére. Bár a hobbi itt ott keményen küzd a rotálás, generációk, válság stb miatt ez a versenyeken egyáltalán nem volt érezhető.
A hobbi még mindig népszerű és a nevezések számában nincs negatív változás. Úgyhogy bizakodva megyünk neki 2018-nak is..... már csak valami jót kellene építeni :)
De jó, hogy ezt leírtad. Kizárt a háromszoros győzelem, hogy személyes indíttatás ne vezérelje a pontozókat. Ezért írtam már az eaplc kapcsán is, hogy milyen mocsokság, hogy a pontozó tudja a nemzetiségét és a nevét is a versenyzőnek. Ilyenkor jöhet be az is amikor lepontoznak valakit politikai okokból, aminek semmi köze a versenyhez.
 
Ezért írtam már az eaplc kapcsán is, hogy milyen mocsokság, hogy a pontozó tudja a nemzetiségét és a nevét is a versenyzőnek.

Épp azon gondolkoztam a napokban, hogy akár a technikát és a hozzávalókat is ki lehetne már vágni a versenyről. A legtöbb versenyen nem marad ott a galéria az utókornak tanulás céljára.
A pontozóknak ez meg egy tök fölösleges info. Aki akar meg visszaélhet vele.

Lehet a hac-ról kivágjuk. Bár az egyetlen verseny ahol vissza lehet nézni a kezdetekig az akváriumokat. Nálunk pl pont tanító jellegű infó.
 
Épp azon gondolkoztam a napokban, hogy akár a technikát és a hozzávalókat is ki lehetne már vágni a versenyről. A legtöbb versenyen nem marad ott a galéria az utókornak tanulás céljára.
A pontozóknak ez meg egy tök fölösleges info. Aki akar meg visszaélhet vele.

Lehet a hac-ról kivágjuk. Bár az egyetlen verseny ahol vissza lehet nézni a kezdetekig az akváriumokat. Nálunk pl pont tanító jellegű infó.
Nagyon nagyon nagy segítség a kezdőknek. Én magam is rendszeresen néztem ezeket az adatokat, fél évig napi szinten mire összeálltak az összefüggések. Valamint magatoknak is rengeteg support melót elvesz mert amit onnan megtudok azt nem kérdezem meg. Jelenleg Balázs 650-esét másolom, de még csak a kerti asztalon. Ha nem lenne ott a teljes adathalmaz ezer dolgot kérdeznék ezer alkalommal. A mostaninál is így tettem. De még profi is felteszi néha a kérdést: ez milyen homok, ez milyen gyökér ilyet még nem láttam.

És most jön a bónusz. Aquafauna útba esik minden nap és nem ott veszem meg akármi kell, hanem inkább várok és kimegyek Törökbálintra ami nagyon nincs útban, mert ti vagytok akik ezer dolgot tesztek ezért az egészért. (nyalásra sikerült, de nem annak szántam)
 
Nagyon szeretem az akváriumait és évek óta nagyon magas színvonalon épít.

És most lehet kicsit megköveztek, de nem tudok elmenni egy gondolat mellett. Nyílván nem akarok flame hadjáratot a facen és más helyeken sem, így ezt most inkább itt egymás között. Tisztelem annyira őt (ő egyébként sem tehet róla), a többi versenyzőt és a versenyek szervezőit, hogy erről nem akarok beszélni. Egyébként is könnyen félreérthető a mondanivalóm.

De! Még az is lehet, hogy tényleg mindenki ezeket az akváriumokat látta a legjobbnak. Lehet szerencséje is volt. Én picit úgy gondolom azért, hogy ebbe a szerencsébe, vagy a csillagok állásába emberi kéz is benne volt rendesen.
Itt nem 10 ember versenyzik egymás ellen, ahol viszonylag könnyű lenne megállapítani ki nyert valamilyen szempontok alapján. 3 különböző szempontrendszer és pontozás. 3 különböző pontozói gárda. A 3 versenyen több ezer akvárium indult. És ezek között is száz fölött volt garantáltan a kivételesen erős akváriumok aránya.
Képtelenségnek tartom, hogy 20+ pontozó a 3 versenyről ezeket az akváriumokat hozta volna összpontszám alapján össze.

Ahogy írtam nagyon szeretem amilyen akváriumokat épít és már rég megérdemelt volna egy címet a korábbi akváriumai alapján is, és még az is lehet, hogy egy ilyen döntéshalmaz, amit senki sem látott előre a hobbi előre mozdulását hozza....
mégis a fair játék, a fair verseny és a fair pontozás alapján mindenféle emberi kéz nyomát el kellene kerülni a versenyeken, ahogyan rengeteget dolgozunk ennek eltűntetésén az akváriumainkban is.

Gyönyörű akváriumok, de egyáltalán nem volt egyértelmű az elsőség egy versenyen sem. Szerencsére el tudok vonatkoztatni a helyezésektől és a végén csak az akvárium képe ég be az ember agyába :)
Persze a munka, a kreativitás, a végeredmény mindhárom esetben irigylésreméltó és nekem is tetszik.

És most, hogy a pontozóbíró elment .....

Idén sem okoztak csalódást a versenyek szerencsére. Bár a hobbi itt ott keményen küzd a rotálás, generációk, válság stb miatt ez a versenyeken egyáltalán nem volt érezhető.
A hobbi még mindig népszerű és a nevezések számában nincs negatív változás. Úgyhogy bizakodva megyünk neki 2018-nak is..... már csak valami jót kellene építeni :)
Teljes mértékben egyetértek veled Viktor!
A nejem, aki nem foglalkozik ezzel a hobbival egyàltalàn, fogalmazta meg, hogy nem helyes és nem fair, hogy làtjàk a bíràk, melyik akvàriumot ki építette, az honnan jött, milyen technikàja van.
Ezeknek a tudatàban nem lehet objektíven értékelni!
 
Back
Oldal tetejére