• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Amano mester idei hirtelen távozása után sokáig kétséges volt mi lesz az ADA és egyáltalán az ADA által szervezett dolgokkal, többek között az IAPLC 2016 eseménnyel is.

Szerencsére a család és az ADA vezetése úgy döntött tovább viszik Amano mester örökségét és folytatják azt amit elkezdett, ahogyan megreformálta a növényes akvarisztikát.

Így jövőre ismét lesz IAPLC. (y)

Blog - IAPLC 2016 versenykiírás Green Aqua

2015-ben 2545 nevezés érkezett 69 országból. A hobbi fejlődik, így a következő év versenyére is előre borítékolható, hogy több nevezés fut be és ismét emelkedik a színvonal. A legjobb akváriumok minősége és bonyolultsága egyre nagyobb kihívást ad azoknak, akik kiemelkedő eredményt célozzák meg, így a felkészülést már most el kell kezdeni egy tavaszi sikerhez.

Az IAPLC 2016 fontos időpontjai:

2016. tavasza: Nevezés indul
2016. május 31.: Nevezési határidő
2016. nyara: Az eredmények kiküldése

Fontos! A HAC - Hungarian Aquascaping Contest az ADA által elfogadott versenyek között szerepel idén is, de kifejezetten kérik a szervezők, hogy azonos fotóval amit a HAC-ra küldenétek ne nevezzetek az IAPLC versenyre. A HAC eredményhirdetése az IAPLC előtt lesz és egy kiemelt helyezés esetén biztosan negatív pontnak számít az exkluzivitás be nem tartása. Figyeljetek rá ne ezen múljon az első hely :)

Sok sikert kívánunk mindenkinek és erőt a felkészüléshez. (y)

Akit nem csókolgat a múzsa, nyugodtan nézzen be hozzánk és Atti biztosan megteszi. A csókolgatás végén át lehet nézni az elmúlt évtized alkotásait az IAPLC könyvekből és némi inspirációt meríteni. Szánjátok rá a időt, ha komolyabb eredményt szeretnétek elérni.

The International Aquatic Plants Layout Contest


iaplc2016_en-1.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! A bekuldeni kivant kephez mennyire szabad hozza nyulni lightroomban? Csak az arnyekot tologatnam mert nincs eleg fenyem. Vagy van valami hatar amit lehet?
 
Sziasztok! A bekuldeni kivant kephez mennyire szabad hozza nyulni lightroomban? Csak az arnyekot tologatnam mert nincs eleg fenyem. Vagy van valami hatar amit lehet?
"Van olyan verseny ahol azt sem szeretik nagyon ha megvágod a fotót. De pl kimaszkolást kifejezetten büntetik
Szín korrekció elfogadott leginkább azért, mert a fényképezők beállításai és a fényviszonyok rögzítése ritkán megfelelő. Egy profinál nagyobb a sansz, hogy elsőre sikerül, de legtöbbünknél marad a RAW és az utólagos korrekció.

Pixel manipulálás, clone stamp és bármilyen retus nem engedélyezett.

Ami érdekes az az, hogy nem csak a versenyek és az azon induló akváriumok fejlődtek az elmúlt években, de a RAW nyers képek megmunkálása is. Pusztán RAW file tekergetéssel most már rengeteg hiba kiküszöbölhető.

Szóval színkorrekció ok, fotó törlés, pixel tologatás nem ok :)" (Lantos Viktor tollából)

Talán úgy lehetne összefoglalni: a fénykép minőségén szabad javítani, de az akvárium képét megváltoztatni nem.
 
Balázs akváriumával a galérián, hogy álltok? Megvolt már a versenyfotó?

Balázs egy drasztikus ritkítás mellett döntött, ami kb 2 hónappal visszalökte az akváriumot.
Azóta eltelt azt hiszem 2 hét. Kezd magára találni a növényzet. A háttér le lett cserélve. Szerintem a finomítások után 1-2 hét múlva jöhetne az első fotó.

De remélem lesz még egy második is elvadultabb formában. Nekem az jobban bejött.
 
Balázs egy drasztikus ritkítás mellett döntött, ami kb 2 hónappal visszalökte az akváriumot.
Azóta eltelt azt hiszem 2 hét. Kezd magára találni a növényzet. A háttér le lett cserélve. Szerintem a finomítások után 1-2 hét múlva jöhetne az első fotó.

De remélem lesz még egy második is elvadultabb formában. Nekem az jobban bejött.
Régen láttam már, szerintem eddig talán ez a legkülönlegesebb berendezés. Bár a többi sem volt hétköznapi. A bolti akvák közül gondolom indul még a @Luigi13 féle. Ezeken kívül melyikek lesznek még indítva, hogy tervezitek?
 
Back
Oldal tetejére