• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2011 - Eredmények- top 27 akvárium fotói nagyban

viktorlantos

Alapító
Admin
Most látom csak, hogy a versenynek nincs is még saját topikja.... :angel:

main.jpg


Tehát idén is lesz IAPLC verseny természetesen. Reméljük sikerül a múlt évi csúcsot megdönteni és sok magyar akváriumot láthatunk majd a mezőnyben.
Jelentkezési határidő május 31.

http://en.iaplc.com/

Az ADA információi alapján már érkeznek a jelentkezések hozzájuk, pedig még 4.5 hónap van a határidőig.
(Én pl. késésben vagyok remélem hamarosan el tudom indítani az akit és marad 4 hónap hogy formába hozzam.)

Idén néhány fontos változás történt a szabályzatban, főleg a botrányok miatt. Fótó manipulálás, tükrözés, hasonló akváriumok stb stb.

Ezért idén kicsit szigorítottak:

*In case of reusing the same layout motifs as the past contest, the same layout materials, reforming the layout merely by changing plants, or using mirror-reversed layout design, it will be subject to point-deduction.
*The aquarium layout remarkably similar to the past prize winning works becomes the subject of point deduction.
*Application is limited to the layout picture taken within a year.

aszongya hogy....

1. Abban az esetben ha újra használod ugyanazt a layoutot a korábbi versenyről, hasonló dekorokkal, különböző növényekkel, vagy fordítva megépíted ugyanazt és ezt küldöd be pontlevonás jár
2. Ha az akvárium erősen emlékeztet korábbi nyertesek akváriumaihoz pontlevonás jár.
3. Olyan akváriumok nevezhetnek ami a verseny évében készült. Tehát múlt évben elkészült és befotózott publikált akvárium nem. Nem írják hogy ez kizárást vagy pontlevonást von maga után, de az első 100-ban biztosan nem leszünk bent. Múlt év végén indított idén beért és befotózott aki az rendben van.

Mint ADA képviselet idén is teljes mellszélességgel támogatjuk a versenyt természetesen:

Ahogy idén az ADA szelleme beköltözik a galériánkba, évközben is szeretnénk segíteni a felkészülést, tanácsokkal, inspirációval és természetesen más dolgokkal is amire szükséged lehet.
A galériában tervezünk egy leülős részt, ahol a tonnaszám rendelkezésre álló ADA kiadványokat tudjátok lapozgatni és kicsit inspirálódni, ötleteket meríteni. Tudásunk alapján megpróbálunk mindenben segíteni.
Akár szervezhetünk csoportos találkozókat is. A galériában a versennyel kapcsolatos szóróanyagok is megtalálhatóak. Flyer és poszterek.

Az idei legjobb helyezést elérő magyar akvárium pedig valami meglepetésben részesül. Ha az a szitu lenne, hogy esetleg többen is bekerültök a legjobbak közé azt mindenképp értékelni fogjuk.

Nincs még késő, aki most kezdi még épp odaérhet egy új setuppal is. Időnként meglepően kevés hozzávalóval is lehet átütő eredményt elérni.
Elég ha csak George Farmer mostanában látható iwagumi akváriumára gondolunk. Sima homok aljzat, nehány kg. kő és 2-3 csokor parvula/acicularis. http://www.facebook.com/greenaqua

Drukkolunk nektek!

A versennyel kapcsolatos beszélgetések pedig jöhetnek ebbe a topikba is nyugodtan.
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

A HAC oldalán publikált akváriumokkal mi a helyzet? Figyelik a magyar versenyt? A Blind date-tel szeretnék nevezni, de nem tudom , érdemes-e. Gondolkodom egy 40 literes egyszerű iwagumi összeállításán is, de azzal még sok a kérdőjel. Mivel nem tudok állandóan mellette lenni, nem valószínű, hogy a versenykondit eléri időben (igaz, csak egy szekér acicularis és Blyxa lesz benne a tervek szerint, de megfelelő minőségű és mennyiségű kő híján a kompozíció is valószínűleg túl egyszerű lesz egy sikeres összképhez).
Mit javasoltok, melyikre érdemes jobban rágyúrni? Egy már publikált, tavaly nyáron beállított, jól beérett akváriumra, vagy egy vadonatúj, bár sokkal egyszerűbb setupra?
:?: :roll:
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

AmBalaj said:
A HAC oldalán publikált akváriumokkal mi a helyzet? Figyelik a magyar versenyt? A Blind date-tel szeretnék nevezni, de nem tudom , érdemes-e. Gondolkodom egy 40 literes egyszerű iwagumi összeállításán is, de azzal még sok a kérdőjel. Mivel nem tudok állandóan mellette lenni, nem valószínű, hogy a versenykondit eléri időben (igaz, csak egy szekér acicularis és Blyxa lesz benne a tervek szerint, de megfelelő minőségű és mennyiségű kő híján a kompozíció is valószínűleg túl egyszerű lesz egy sikeres összképhez).
Mit javasoltok, melyikre érdemes jobban rágyúrni? Egy már publikált, tavaly nyáron beállított, jól beérett akváriumra, vagy egy vadonatúj, bár sokkal egyszerűbb setupra?
:?: :roll:
Szerintem a HAC-on indult akváriumok mindegyike megállná a helyét az IAPLC-n, a publikálás inkább csak azoknak szól akik az első 100 vagy az első 27-ben benne lesznek, de nem hiszem hogy egy ilyen (reméljük idővel nagyobb nevű lesz) hazai verseny publikálásnak számítana, tehát nyugodtan nevezzetek!
AmBalaj ami a tervezett 40 literesedet illeti ha már a telepítésnél beletuszkolod a már elképzelt növénymennyiség 2 szeresét, 2 és fél hónap alatt még működhet is egy "versenyállapot" létrehozása! De az tuti hogy ha belekezdesz egy újba vagy a mostanit csinosítod, sajna foglalkozni kell vele keményen!! ;)
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

Fiúk, lányok, lassan 1 hónap van már csak a határidőig. Ha már megvan az akvárium fotó, érdemes időben beküldeni, hogy ne feledkezz el róla később.

Ha még nincs meg, akkor érdemes mostanság fotózni, mert lehet az akvárium a következő hetekben csak gyengébb formáját hozza már.
Ha időközben mégis szebbre fordulna, legfejlebb megismételheted a fotózást.

Múlt évben sokan szerepeltünk a versenyben, reméljük idén is sikerül néhány akváriumot neveznünk.

Mi a GA-ban is tervezünk néhány nevezést. A múlt héten megtörtént az első fotózás is.
Hátha kedvet kaptok belinkelem Balázs fotóját: http://www.flickr.com/photos/keymaker/5 ... /contacts/

Ha segítség kellene a nevezéssel kapcsolatban, keressetek meg privátban.
A nevezés ingyenes és az akváriumod bekerül a verseny nyomtatott kiadványába.

Nevezzünk minél többen, drukkolunk mindenkinek a versenyben.
Aki bekerülne az első 100-ba biztosan számíthat valamilyen ajándékra tőlünk. :thumbup:
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

Szívesen segítek nektek a fotózással (lámpát, fényképezőgépet viszek)... Küldjétek el a számotok PÜ-ben és telefonálok.
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

keymaker said:
Szívesen segítek nektek a fotózással (lámpát, fényképezőgépet viszek)... Küldjétek el a számotok PÜ-ben és telefonálok.

:thumbup:
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

"Dear Tibor Szecsei,

Thank you for your applying to IAPLC2011.
Your application was confirmed. (ID:11137)

Please look forward to the announcement of
the IAPLC 2011 result on August.
"

Jó lenne az 1000-ben benne lenni!! :cool:
Remélem többen leszünk mint tavaly!! ;)
 
Re: International Aquatic Plants Layout Contest 2011

Nah gratu a nevezéshez! Nagyon szép lett a fotó amit titokban sikerült megnéznem ;)

Sok sikert a versenyhez. Remélem leszünk még páran a mezőnyben. Múlt évben sok magyar aki volt reméljük idén többen leszünk.

A HAC-ot nézve nagyon sok akváriumnak ott a helye. Szóval nevezzetek! :thumbup: :angel:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

A verseny nevezési oldala itt található: https://www.iaplc.com/en/application/

Csak 1 fotó kell és ki kell tölteni az akvárium adatlapját. A nevezés ingyenes és az akváriumod bekerül az IAPLC 2011 kiadványba!

A korábbi felajánlásunk még mindig érvényes:

Az idei legjobb helyezést elérő magyar akvárium pedig valami meglepetésben részesül. Ha az a szitu lenne, hogy esetleg többen is bekerültök a legjobbak közé azt mindenképp értékelni fogjuk.

A boltban holnap fotózzuk az akváriumokat :angel: :thumbup:
Mutassuk meg, hogy a magyar akvakertészet mit tanult az elmúlt 2-3 évben! Nevezz te is!

Kis hangulatfokozó a múlt évi versenyről. 2011 legjobb akváriumai:
http://twistedsifter.com/2011/05/top-25 ... the-world/
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

De jó lenne nevezni :) Az aki sajnos még nincs, kész tuti kéne még egy hónap neki. Majd jövőre.
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

inadsz said:
De jó lenne nevezni :) Az aki sajnos még nincs, kész tuti kéne még egy hónap neki. Majd jövőre.

Dani 3 hét van. Ez majdnem egy hónap. Annyi idő sokmindenre elég. Szerintem próbáld meg. Ne legyél puding. :lol:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

viktorlantos said:
inadsz said:
De jó lenne nevezni :) Az aki sajnos még nincs, kész tuti kéne még egy hónap neki. Majd jövőre.

Dani 3 hét van. Ez majdnem egy hónap. Annyi idő sokmindenre elég. Szerintem próbáld meg. Ne legyél puding. :lol:

Akkor viszont belehúzok ;)
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

Key,
áll még az ajánlatod, h ingyen bérfényképezést vállalsz IAPLC-re? :arrow: :arrow:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

Sok sikert a nevezőknek!Remélem,szép eredményeket értek majd el!
HAjrá! :thumbup:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

laja said:
Key, áll még az ajánlatod, h ingyen bérfényképezést vállalsz IAPLC-re? :arrow: :arrow:
Igen, él. Elnézést azoktól, akiknek nem válaszoltam, vagy nem telefonáltam, kicsit el voltam havazva. :)
A lényeg, hogy a GA akik befotózása nagyjából megtörtént, most már csak Rátok fogok koncentrálni! :angel:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

Mekkora távolságot vagy hajlandó megtenni?
Gondolom az idő itt a döntő tényező, költségtérítés egyértelmű.
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

Azt írják, hogy még vágni sem lehet a képeket...
Mi a helyzet a formátummal? NEF-ben és JPG-ben fotóztam, de a JPG-k minősége messze elmarad a NEF-től. Ha konvertálom, csak annyit fognak látni, hogy szerkesztettem a képet és ezért akár ki is zárhatnak a versenyből. Ráadásul egy kis lencsekorrekció is ráférne, mert picit alacsonyabbról fényképeztem és az akvárium szélei nem párhuzamosak. Körberagasztottam fekete kartonnal, úgyhogy zavaró elem nincs, de szerkeszteni kéne. Mit javasoltok?
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

A HC Iwagumi-t beneveztük ;)
ID:11208

Szerencsére tökéletes időben lett befotózva az aki. A HC-t kissé hagytuk elvadulni, nem akartuk túl szögletes vasalt formára hagyni. Így a végeredmény sokkal természetesebb lett.

Íme egy részlet a fotózásról

5727240446_b479e24154_b.jpg


:thumbup: :angel:
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

... és még egyet. Remotest Point of Land. ;) ID:11209

remotestpointoflandcu.jpg
 
Re: IAPLC 2011 - nevezz most! határidő május vége

Egyik legnagyobb kedvenc!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére