• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Miért van az, hogy a difit egyszer egyszer mikor hazajövök úgy találom, hogy a nyomás lenyomja az illesztéseknél?

Eddig a diffúzor akril szárát nyomta le a CO2 csőről, ma viszont a CO2 csövet a bubi számlálóról....

Kicsit aggódom emiatt...Ötlet?
 
Lehet hülye kérdés...nem levegő csövet használsz? Nekem 2.5b nyomáson megy, de sosem lőtte még le.
 
Nem, GA-ból rendeltem CO2 csövet, illetve az ADA csövet is lepukkantotta...de eljutottam arra a pontra hogy veszek egy reaktort....fizetés után....így, hogy kb 6 órát megy a CO2 diffi nélkül...elég pazarló....

A növények lowtech-be valók, így ezt a 2 hetet kibírják CO2 nélkül....utána meg habzsi dőzsi lesz...
 
Nem, GA-ból rendeltem CO2 csövet, illetve az ADA csövet is lepukkantotta...de eljutottam arra a pontra hogy veszek egy reaktort....fizetés után....így, hogy kb 6 órát megy a CO2 diffi nélkül...elég pazarló....

A növények lowtech-be valók, így ezt a 2 hetet kibírják CO2 nélkül....utána meg habzsi dőzsi lesz...
Szerencsére nem volt ilyen tapasztalatom, viszont a reaktor jó döntés, én sem bántam meg. A hatékonyság brutális, vigyázz, nehogy túltold 🤭
 
Nem, GA-ból rendeltem CO2 csövet, illetve az ADA csövet is lepukkantotta...de eljutottam arra a pontra hogy veszek egy reaktort....fizetés után....így, hogy kb 6 órát megy a CO2 diffi nélkül...elég pazarló....

A növények lowtech-be valók, így ezt a 2 hetet kibírják CO2 nélkül....utána meg habzsi dőzsi lesz...
A reaktor szuper ötlet :) nem emlékszem milyen szűrőd van, arra figyelj, hogy a reaktor visszafolytja, nehogy alulszűrt legyen az akva vagy ne mozgassa a vízet megfelelő erővel.(ecset,- szőralga egyből megjelenik)
 
A reaktor szuper ötlet :) nem emlékszem milyen szűrőd van, arra figyelj, hogy a reaktor visszafolytja, nehogy alulszűrt legyen az akva vagy ne mozgassa a vízet megfelelő erővel.(ecset,- szőralga egyből megjelenik)
Egy Eheim Exp 350 szűri a vizet. A szűrés szerintem még a reaktorral is kielégítő lesz.
 
Akkor gondolom nem oldódik be a co2 teljesen.

Függőlegesen van a reaktor, felül jön a cső a szűrőből, alul megy ki, be az akvába?
 
Újra CO2-vel pöfögök, reaktor beüzenelve :) köszi @Burney a tanácsokat és a segítséget ;)

Viszont a lily-n jönnek be bubi, amik gondolom nem jók...mit tudok ellene tenni?

Illetve még ide is jutott @cs_z_ növényekből (blyxa váltja pogo erectust, valamelyik Micro és a csodaszép buce) a pirosakból is teszek be majd holnap :)
Nekem is jönnek apró bubik, ne törödj vele, az áramlat úgy is szétszorja... GAban is van olyan aki amin jönek bubik
 
Hello
2 hét telt el a vízcsere óta, így ma ez az akva van porondon. Vízértékek a csere előtt:

GH 5
KH 2.5
TDS 200
NO3 ~20, 2 hete nem adok már macrot
PO4 0.4, átállok SK KH2PO4-re
Fe 0,1
Ph 6.33
T 26.6, kicsit magas, de szerintem még nem a veszélyes kategória...

Egy friss kép:
20210731_110454.jpg
 
Back
Oldal tetejére