• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Vízcsere a mai reggelen megtörtént. Ahogy @dexkill levezette, és @tsokee rávilágított mégjobban, a hordóban sóztan vissza. Bemértem a visszasózott vizet: GH 6.5, TDS198. Ezentúl 198ra sózok vissza. 5 órával vizcsere után ezek az értékek:
TDS 205
GH 5
KH 3.5
pH 6.5
CO2 33.2, ami éppen piros zóna, de mindenki jól van, így nem bántom.
Fe 0.05 ➡️ micrót emelem 4ml-re
NO3 ~15 ➡️ macro marad 2 ml
PO4 0.8 ➡️ Easy Life fosfo felére visszavesz

Így jelenleg ez a tápozás:
GA MIC 4 ml
GA MAC 2 ml
SC EXCEL 2 ml
EL Fosfo 6 ml

Vélemények?
 
Vízcsere a mai reggelen megtörtént. Ahogy @dexkill levezette, és @tsokee rávilágított mégjobban, a hordóban sóztan vissza. Bemértem a visszasózott vizet: GH 6.5, TDS198. Ezentúl 198ra sózok vissza. 5 órával vizcsere után ezek az értékek:
TDS 205
GH 5
KH 3.5
pH 6.5
CO2 33.2, ami éppen piros zóna, de mindenki jól van, így nem bántom.
Fe 0.05 ➡️ micrót emelem 4ml-re
NO3 ~15 ➡️ macro marad 2 ml
PO4 0.8 ➡️ Easy Life fosfo felére visszavesz

Így jelenleg ez a tápozás:
GA MIC 4 ml
GA MAC 2 ml
SC EXCEL 2 ml
EL Fosfo 6 ml

Vélemények?
Véleményem a következő. Először is dobhatnál egy képet a közösbe 😉.
Ilyen növény mennyiséghez a vasat szerintem 0.1 fölé ne emeld, főleg, ha hiánytünet sincs. Ha lement egy teljes hét az emelt táppal, azért vízcsere előtt mérj egyet...
 
Mintha látnék némi orange narrow-t 🙄😉.
A vashiány leggyakoribb jele, hogy fakók az új levelek...
Igen igen. Köszi útólag is! @LANguSzTa -nak is hogy leszállított belőle!

ezek csak rá vannak kötözve egy lávaköves és behajítottam...nem tudom még mi lesz a végleges helye :) gondolkodom, hogy még jobban megkúrtítom a vallisneria-t hogy csak jobb hátul legyen, és akkor a póló erectust hátrébb tenném...középre meg még valami fafaragó betegnek, arra mehetne az Orange narrow....

Mégegyszer ezer köszi 🙏
 
Igen igen. Köszi útólag is! @LANguSzTa -nak is hogy leszállított belőle!

ezek csak rá vannak kötözve egy lávaköves és behajítottam...nem tudom még mi lesz a végleges helye :) gondolkodom, hogy még jobban megkúrtítom a vallisneria-t hogy csak jobb hátul legyen, és akkor a póló erectust hátrébb tenném...középre meg még valami fafaragó betegnek, arra mehetne az Orange narrow....

Mégegyszer ezer köszi 🙏
Semmiség, remélem nálad is jó nagyra nő majd... A narancssárga levelek igazán jól néznek ki, bár az akvárium így is nagyon 👌.
 
Szeretnék egy kis tanácsot kérni világítás ügyben.

Jelenleg 14:00-tól 22:00-ig megy a fény, ebből 1-1 óra a ramp up. A CO2 12:00kor be és 21:00kor ki.

A kérdésem az, hogy nem kevés a 6 óravilágítás? Kellene állítani rajta valamit? Mire érdemes ebben a körben figyelni?
 
Szeretnék egy kis tanácsot kérni világítás ügyben.

Jelenleg 14:00-tól 22:00-ig megy a fény, ebből 1-1 óra a ramp up. A CO2 12:00kor be és 21:00kor ki.

A kérdésem az, hogy nem kevés a 6 óravilágítás? Kellene állítani rajta valamit? Mire érdemes ebben a körben figyelni?
Szerintem nem kevés, de ha többet világítasz, az étvágyuk is nagyobb lesz, meg az ollóra is gyakrabban lesz szükséged. Az algát is könnyebben kordában lehet tartani, ha a 6 óránál maradsz.
Viszont ha növelni akarod a világítást, akkor szerintem az 1-1 órából csippents kicsiket, és ne a teljes időtartamot növeld. Mondjuk negyed-negyed órát.
 
Vizcsere után 180 a TDS. 5 a GH és 3.5 a KH.
A NO3 továbbra is 15 környéke, a PO4 0.6 a Fe 0.1. Ph 6.3.

Érdekes hogy a Ph-KHból kiindulva a CO2 már kinyírt volna mindenkit az akvában, mégis mindenki remekül érzi magát...különös...

A zöld pont algától hogyan lehet megszabadulni? Nagyon zavar, hogy a Buce-k és crypto leveleit beborítja...20210613_204726.jpg
20210613_204734.jpg
És egy egész alakos.
20210613_200900.jpg
 
Vizcsere után 180 a TDS. 5 a GH és 3.5 a KH.
A NO3 továbbra is 15 környéke, a PO4 0.6 a Fe 0.1. Ph 6.3.

Érdekes hogy a Ph-KHból kiindulva a CO2 már kinyírt volna mindenkit az akvában, mégis mindenki remekül érzi magát...különös...

A zöld pont algától hogyan lehet megszabadulni? Nagyon zavar, hogy a Buce-k és crypto leveleit beborítja...View attachment 150393
View attachment 150394
És egy egész alakos.
View attachment 150392
Nálam is ez volt lámpacsere után. Kicsit dimmeltem, kicsit emeltem, a maradékot a sziámi algázók és a garnélák elintézték.
 
Back
Oldal tetejére