• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Dehogy nincs különbség...lenti képen nem nagyon van árnyékos rész. Saját tapasztalat, a tápmennyiségeket figyeld a vízben, mert nálam az erősebb fény hatására pikk-pakk elszipkázták a növények.
szerintem is bőven van különbség :) kíváncsi leszek, hogy a foszfát üggyel mi lesz így. Lehet hogy még többet kell adagolni? vagy megnövelt macroval már jobban beáll a nitrát-foszfát arány?
 
Kitaláltad már, hogy fogod megoldani az akva tetőt? Marad a keret és kész? Köv. rescaped már egy új optiba lesz, van egy olyan érzésem. 😁 🤫
Á, szerinte már túl nyújtozkodtam azon a bizonyos takarékon már ìgy is....már csak a nano van, arra van approve is...oda a szűrő kell már csak illetve a lámpát várom kínából...bár ha lenne egy szuper eladó nano akva, akkor arra csapnak le :)
 
Á, szerinte már túl nyújtozkodtam azon a bizonyos takarékon már ìgy is....már csak a nano van, arra van approve is...oda a szűrő kell már csak illetve a lámpát várom kínából...bár ha lenne egy szuper eladó nano akva, akkor arra csapnak le :)
Jó, hát nem kell egyből jövő héten. Lesz még BF meg karácsony is 😄
 
Nem szoktam 2 félét adagolni. Az EasyLife-ot adom nap mint nap, de mint halottnak a csók....van itthon SC és most először vízcsere után az előírásoknak megfelelően pótoltam azzal is...

Van a dobozán egy képlet, ami elég jól használható:
0.8*v*p=m
v: az akva mérete gallonban
p: elérni kívánt PO4 mennyiség
m: amennyit adagolni kell
Igazából 3 féle foszfát, mert a Green Aqua Macro is tartalmaz foszfátot amit viszont naponta adagolsz. 😊
 
Sztem most hogy már ilyen szuper lámpával vakítod a növényeket, bevállalhatnál valami szép kis piros növényt. Jól állna az akvának!
Egyetértek 👍
Én Ludwigia palustris-t javasolnék. Az apró leveleivel bele illene a képbe.
Igen, volt tervbe pirosas növény bal hátulra, de végül zosterifolia került bele. A crypto meg így kifejezetten piros, szóval egyelőre megvárom, hogy alakulnak a növények az új piláccsal és majd akkor döntök :)

Egy adag Bácska Compact került bele amúgy, mert a barátomnak végül sehogy sem akart megmaradni, kidpbni meg sajnálta:)
16224900030381187257893200002394.jpg
 
Kicsit off topik, de hamarosan minden összeáll a nano-hoz. Megjött a világítás, hamarosan rendelek egy szűrőt, az akvárium újra ragasztásával kezdek még valamit és kezdhetem figyelni az ingyenes növények topikot:)

1622647163206342858019136676929.jpg

Amúgy egy magasabb akva sem lenne gond, hogy a kifolyó jobban beleférjen....illetve ha mélyebb lenne sem okozna gondot....

Valójában 35-ös kocka lenne a legjobb 😅😅
 
Kicsit off topik, de hamarosan minden összeáll a nano-hoz. Megjött a világítás, hamarosan rendelek egy szűrőt, az akvárium újra ragasztásával kezdek még valamit és kezdhetem figyelni az ingyenes növények topikot:)

View attachment 149681

Amúgy egy magasabb akva sem lenne gond, hogy a kifolyó jobban beleférjen....illetve ha mélyebb lenne sem okozna gondot....

Valójában 35-ös kocka lenne a legjobb 😅😅
adok én neked növényt, válassz bátran! 😊😊
 
Back
Oldal tetejére