• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Na most legyünk okosak....segítsetek kérlek!

Ma reggel megcsinaltam a Vízcsere utáni merest.

GH - 3.5
KH - 2.5
PH - 6.6
CO2 - 18.8 - táblázat alapján KH-Ph értékekből
NO3 - ~22 (valahol 15-30 között félúton)
PO4 - 0.5
Fe - 0.05
TDS - 170 - ez 20 ppmet emelkedett 1 nap alatt...

Ami került a vízbe:
2ml ezekből Mic-Mac-Excel
10 ml EasyLife Fosfo
12.5 ml SC Phosphorus

A kérdéseim:
- mi a túró emelte a TDS-t meg?
- 170 TDS-hez nem kevés ez a 3.5 GH?
- ha teszek a vízbe RO-ban feloldott SC Equilibriumot, akkor mennyit kellene?

A TDS mizéria kezd már az idegenrendészeti menni :D
 
Na most legyünk okosak....segítsetek kérlek!

Ma reggel megcsinaltam a Vízcsere utáni merest.

GH - 3.5
KH - 2.5
PH - 6.6
CO2 - 18.8 - táblázat alapján KH-Ph értékekből
NO3 - ~22 (valahol 15-30 között félúton)
PO4 - 0.5
Fe - 0.05
TDS - 170 - ez 20 ppmet emelkedett 1 nap alatt...

Ami került a vízbe:
2ml ezekből Mic-Mac-Excel
10 ml EasyLife Fosfo
12.5 ml SC Phosphorus

A kérdéseim:
- mi a túró emelte a TDS-t meg?
- 170 TDS-hez nem kevés ez a 3.5 GH?
- ha teszek a vízbe RO-ban feloldott SC Equilibriumot, akkor mennyit kellene?

A TDS mizéria kezd már az idegenrendészeti menni :D
csak részben tudok segíteni neked mert én egyáltalán nem szoktam méregetni, csak a cserevíz tds-t, meg naponta párszor a ph-t, ha már megvettem a digitális mérőt, ami neked is van... 😊
a tds emelkedését sok minden okozhatja, mikró makró, vízbe oldódó talajtáp, de szűrőanyag és dekor is... de nincs jelentősége... nekem kicsit magasabb a tds a vízben, mégsincs senkinek semmi baja és a nagyon érzékeny taitibee garnéláim is jól vannak, szaporodnak, oto-k, werneri kalászhalak is jól vannak, a növények is mind fejlődnek szépen...
 
csak részben tudok segíteni neked mert én egyáltalán nem szoktam méregetni, csak a cserevíz tds-t, meg naponta párszor a ph-t, ha már megvettem a digitális mérőt, ami neked is van... 😊
a tds emelkedését sok minden okozhatja, mikró makró, vízbe oldódó talajtáp, de szűrőanyag és dekor is... de nincs jelentősége... nekem kicsit magasabb a tds a vízben, mégsincs senkinek semmi baja és a nagyon érzékeny taitibee garnéláim is jól vannak, szaporodnak, oto-k, werneri kalászhalak is jól vannak, a növények is mind fejlődnek szépen...
Igen, baja nálunk sincsen senkinek. Ami aggaszt, hogy alacsony GH magas TDS...de ha a Te munkádból indulok ki, akkor nem foglalkozok vele, ugyanis a Te akvárium is - természetesen másoké mellett - több mint gyönyörű:)
 
Na most legyünk okosak....segítsetek kérlek!

Ma reggel megcsinaltam a Vízcsere utáni merest.

GH - 3.5
KH - 2.5
PH - 6.6
CO2 - 18.8 - táblázat alapján KH-Ph értékekből
NO3 - ~22 (valahol 15-30 között félúton)
PO4 - 0.5
Fe - 0.05
TDS - 170 - ez 20 ppmet emelkedett 1 nap alatt...

Ami került a vízbe:
2ml ezekből Mic-Mac-Excel
10 ml EasyLife Fosfo
12.5 ml SC Phosphorus

A kérdéseim:
- mi a túró emelte a TDS-t meg?
- 170 TDS-hez nem kevés ez a 3.5 GH?
- ha teszek a vízbe RO-ban feloldott SC Equilibriumot, akkor mennyit kellene?

A TDS mizéria kezd már az idegenrendészeti menni :D
22,5 ml foszfát egyetlen nap alatt elég nagy mennyiség, szerintem ez simán megemelhette 20-al a TDS-t.
Miért adagolsz kétfélét foszfátból? - 110 literre szerintem még "foszfát-emelős" napokon is elég 10ml bármelyik gyártótól.
 
22,5 ml foszfát egyetlen nap alatt elég nagy mennyiség, szerintem ez simán megemelhette 20-al a TDS-t.
Miért adagolsz kétfélét foszfátból? - 110 literre szerintem még "foszfát-emelős" napokon is elég 10ml bármelyik gyártótól.
Nem szoktam 2 félét adagolni. Az EasyLife-ot adom nap mint nap, de mint halottnak a csók....van itthon SC és most először vízcsere után az előírásoknak megfelelően pótoltam azzal is...

Van a dobozán egy képlet, ami elég jól használható:
0.8*v*p=m
v: az akva mérete gallonban
p: elérni kívánt PO4 mennyiség
m: amennyit adagolni kell
 
Na most legyünk okosak....segítsetek kérlek!

Ma reggel megcsinaltam a Vízcsere utáni merest.

GH - 3.5
KH - 2.5
PH - 6.6
CO2 - 18.8 - táblázat alapján KH-Ph értékekből
NO3 - ~22 (valahol 15-30 között félúton)
PO4 - 0.5
Fe - 0.05
TDS - 170 - ez 20 ppmet emelkedett 1 nap alatt...

Ami került a vízbe:
2ml ezekből Mic-Mac-Excel
10 ml EasyLife Fosfo
12.5 ml SC Phosphorus

A kérdéseim:
- mi a túró emelte a TDS-t meg?
- 170 TDS-hez nem kevés ez a 3.5 GH?
- ha teszek a vízbe RO-ban feloldott SC Equilibriumot, akkor mennyit kellene?

A TDS mizéria kezd már az idegenrendészeti menni :D
Engedd el a tdst. Akván belül mérve mindig bele mér mindent, hisz nem a kalcium, magnézium szintet méri, hanem a víz vezető képességét, ami az oldott egyéb anyagokat is egybe veszi. Tök mindegy mi alapján számol ppm-et, hiszen mérni csak az egészet és a vezetőképességet méri. Jó-jó, tudom, Balázsék a videóikban az akvában mérnek és sóznak vissza. Egyrészt videó, tehát marketing, másrészt a galériában szinte kizárólag ADA tápozás megy, arról meg tudható, hogy vékony táp, így nem olyan durván befolyásol, mint az EI alapú tápok. Nem véletlen, hogy a bölcs entek nem az akvában mérnek és nem ott sóznak.
Félre ne érts, nyugodtan sózhatsz az akvában is, de ne méregess utána tdst, mert nem kapsz soha pontos képet. A GH alacsony, ha összkeménységmérést csináltál. Sajnos én is mostanában homályosultam fel, hogy a GH mérő nem az állandó keménységet méri, hanem az összkeménységet. Az állandó keménység úgy jön ki, hogy kivonod a GH tesztből a kh teszt eredményét...és hangsúlyoznám, hogy az állandó keménység nem lehet alacsonyabb, mint a változó keménység, mert akkor szikes vízről beszélünk. Erről szép kis írás található a gh-kh-ph topicban, belinkelem ha gondolod.
 
Engedd el a tdst. Akván belül mérve mindig bele mér mindent, hisz nem a kalcium, magnézium szintet méri, hanem a víz vezető képességét, ami az oldott egyéb anyagokat is egybe veszi. Tök mindegy mi alapján számol ppm-et, hiszen mérni csak az egészet és a vezetőképességet méri. Jó-jó, tudom, Balázsék a videóikban az akvában mérnek és sóznak vissza. Egyrészt videó, tehát marketing, másrészt a galériában szinte kizárólag ADA tápozás megy, arról meg tudható, hogy vékony táp, így nem olyan durván befolyásol, mint az EI alapú tápok. Nem véletlen, hogy a bölcs entek nem az akvában mérnek és nem ott sóznak.
Félre ne érts, nyugodtan sózhatsz az akvában is, de ne méregess utána tdst, mert nem kapsz soha pontos képet. A GH alacsony, ha összkeménységmérést csináltál. Sajnos én is mostanában homályosultam fel, hogy a GH mérő nem az állandó keménységet méri, hanem az összkeménységet. Az állandó keménység úgy jön ki, hogy kivonod a GH tesztből a kh teszt eredményét...és hangsúlyoznám, hogy az állandó keménység nem lehet alacsonyabb, mint a változó keménység, mert akkor szikes vízről beszélünk. Erről szép kis írás található a gh-kh-ph topicban, belinkelem ha gondolod.
Ezt én is leírtam már a múltkor, hogy ne az akvába sózzon vissza :) most annyit értél el, hogy gh/kh arány borult :( Amint megemeled 6 gh-ra sóval ismét 270 tds körül leszel....

A foszfát nagyon gyanús nekem, hogy nem jó a teszted :S amennyi foszfátot beleöntöttél eddig az akvába szerintem 2 db 500 litereshez elég lett volna.

Amíg nem áll be az akva a wrgb-t szerintem 80%-nál ne tekerd feljebb, mert algabummod lesz :( zöldpont 100%. Amúgy gratula hozzá, szuper kis lámpa :)

A tds-re visszatérve mérd meg tápozás előtt az akvát, majd tápozás után fél órával. Simán mehet ennyi táptól 20 tds/nap pluszba EI tápozásnál, nem is sok :) 6 nap 120 tds 7. nap vízcsere. 150-ről indulva 270 körül vagy vízcsere napján.
 
Na most legyünk okosak....segítsetek kérlek!

Ma reggel megcsinaltam a Vízcsere utáni merest.

GH - 3.5
KH - 2.5
PH - 6.6
CO2 - 18.8 - táblázat alapján KH-Ph értékekből
NO3 - ~22 (valahol 15-30 között félúton)
PO4 - 0.5
Fe - 0.05
TDS - 170 - ez 20 ppmet emelkedett 1 nap alatt...

Ami került a vízbe:
2ml ezekből Mic-Mac-Excel
10 ml EasyLife Fosfo
12.5 ml SC Phosphorus

A kérdéseim:
- mi a túró emelte a TDS-t meg?
- 170 TDS-hez nem kevés ez a 3.5 GH?
- ha teszek a vízbe RO-ban feloldott SC Equilibriumot, akkor mennyit kellene?

A TDS mizéria kezd már az idegenrendészeti menni :D
Engedd el a tdst. Akván belül mérve mindig bele mér mindent, hisz nem a kalcium, magnézium szintet méri, hanem a víz vezető képességét, ami az oldott egyéb anyagokat is egybe veszi. Tök mindegy mi alapján számol ppm-et, hiszen mérni csak az egészet és a vezetőképességet méri. Jó-jó, tudom, Balázsék a videóikban az akvában mérnek és sóznak vissza. Egyrészt videó, tehát marketing, másrészt a galériában szinte kizárólag ADA tápozás megy, arról meg tudható, hogy vékony táp, így nem olyan durván befolyásol, mint az EI alapú tápok. Nem véletlen, hogy a bölcs entek nem az akvában mérnek és nem ott sóznak.
Félre ne érts, nyugodtan sózhatsz az akvában is, de ne méregess utána tdst, mert nem kapsz soha pontos képet. A GH alacsony, ha összkeménységmérést csináltál. Sajnos én is mostanában homályosultam fel, hogy a GH mérő nem az állandó keménységet méri, hanem az összkeménységet. Az állandó keménység úgy jön ki, hogy kivonod a GH tesztből a kh teszt eredményét...és hangsúlyoznám, hogy az állandó keménység nem lehet alacsonyabb, mint a változó keménység, mert akkor szikes vízről beszélünk. Erről szép kis írás található a gh-kh-ph topicban, belinkelem ha gondolod.
Csatlakozunk, engedd el :)
Tobbszor hivatkoztunk mar erre a szakertoi hozzaszolasra a temaban, most megint aktualis: https://akvakertesz.hu/threads/ph-kh-gh.639/page-66#post-468619
Szinten @dexkill virtualis tollabol: https://akvakertesz.hu/threads/vizcsere-az-akvariumban.189/post-490472
 
Back
Oldal tetejére