• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Szegenykémnek ilyen lett a háta - elég homályos, de a lényeg látszódik:
20210504_213616.jpg
Amúgy jól van, köszöni. Úgy zabál már mint korábban. Az egyik mellúszójából hiányzik egy darab meg a fején szerzett sérülései mellett.

Örülök, hogy csak ennyivel megúszta!
 
Úgy érted másfél cmrel a víz alatt legyen a teteje? Vagy annyival legyen felette?

A víz felszín alatt van mos 12 mm-rel...
 
Picit sárgásabbnak látom most az akvát, mint a korábbi képeken. Csak behaluzom, mások a színtelítettségi értékek, vagy tényleg így van?
Az a kifolyó sokat dob a látványon! 😉👌
Kicsit vissza vettem a telefon fényerején fotózás közben...és szerintem az is számít, hogy most nem vágtam körbe, hanem hagytam a naplemetét is 😅

Amúgy igen, a látvány mellett az ármlat is laátványosan más...konkrétan az összes növény bubizik a CO2től....de szerintem még mindig nem tökéletes - olyan valszeg soha nem is lesz - de klasszisokkal jobb mint volt ;)
 
Van ez a TDS ami számomra magic....

Adottak viszonylag jó paramétereim:
GH 7.5
KH 3.5
Ph 6.4
CO2 36 - ez egy kicsit sok
NO3 30 - ez valamiért most csúcsra ért, visszahelyeztem a belső szűrőbe a nitraxot
PO4 0.7
Fe 0.1

A TDSem megis 415....nem értem, hogy miért nem tudom azt csökkenteni....

Csak egy elméleti kérdés...jobb lenne ha tiszta RO vizzel cserélnék egy darabig és az akváriumban sóznék vissza?

Továbbá lehetséges az hogy GH/KH+ nem működik rendesen...? Visszasóztam vele a cserevizemet 150 TDSre, majd kíváncsiságból rámértem: a GH 3.5 a KH 3.5....nem 2:1 arányúnak kellene lennie...?

Nem értem ezt a TDS-t, hiába olvasok annyi mindent, egyszerűen nem jövök rá a megoldásra...sokan mondják hogy ne foglalkozzak vele...

Van valami tanács erre?
 
Van ez a TDS ami számomra magic....

Adottak viszonylag jó paramétereim:
GH 7.5
KH 3.5
Ph 6.4
CO2 36 - ez egy kicsit sok
NO3 30 - ez valamiért most csúcsra ért, visszahelyeztem a belső szűrőbe a nitraxot
PO4 0.7
Fe 0.1

A TDSem megis 415....nem értem, hogy miért nem tudom azt csökkenteni....

Csak egy elméleti kérdés...jobb lenne ha tiszta RO vizzel cserélnék egy darabig és az akváriumban sóznék vissza?

Továbbá lehetséges az hogy GH/KH+ nem működik rendesen...? Visszasóztam vele a cserevizemet 150 TDSre, majd kíváncsiságból rámértem: a GH 3.5 a KH 3.5....nem 2:1 arányúnak kellene lennie...?

Nem értem ezt a TDS-t, hiába olvasok annyi mindent, egyszerűen nem jövök rá a megoldásra...sokan mondják hogy ne foglalkozzak vele...

Van valami tanács erre?
szerintem azzal, hogy az akváriumban sózol vissza, csak magadat csapod be a gh/kh fel fog borulni. Nekem is nehéz volt megszokni, ezzel a tds értékkel együtt kell élni. Amúgy mióta átáltam vékony tápozásra majdnem 100 tds értéket csökkent az akva víze úgy, hogy a gh/kh arány megmaradt, no3, po4 csökkent sokat.
 
Igen, nalam kb 1 hónapot ment az akva csapvízzel, aztán átálltam RO-ra és 120-150es vízzel cserélek....az arányaim többé kevésbé beálltak, a TDS viszont nem akar csökkenni....

Egy jó ideje már én is elengedtem ezt, viszont a Chihiros Doctor miatt elkezdett újra foglalkoztatni, hogy valójában, hogy is kellene beállítani a dokit, hogy megfelelően működjön. Sajnos a magas TDS miatt nem volt rá megfelelő magyarázat és 500 fölött nem is javasolják a használatát...egyelőre 416on vagyok.....elképzelhető hogy a doki tolta fel a TDS-t?
 
Igen, nalam kb 1 hónapot ment az akva csapvízzel, aztán átálltam RO-ra és 120-150es vízzel cserélek....az arányaim többé kevésbé beálltak, a TDS viszont nem akar csökkenni....

Egy jó ideje már én is elengedtem ezt, viszont a Chihiros Doctor miatt elkezdett újra foglalkoztatni, hogy valójában, hogy is kellene beállítani a dokit, hogy megfelelően működjön. Sajnos a magas TDS miatt nem volt rá megfelelő magyarázat és 500 fölött nem is javasolják a használatát...egyelőre 416on vagyok.....elképzelhető hogy a doki tolta fel a TDS-t?
A dokiban nincs ásványi anyag az nem tolja fel a vízkeménységet. Milyen TDS mérőd van? Teszteld le ioncserélt vízben.
 
Back
Oldal tetejére