• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

ha lement a ph 6 alá, hogyan érdemes visszahozni és szinten tartani, hogy ne ingadozzon???
Esetleg egy kevés Kh emelés? Az stabilizálni szokta. Ha nem akar úgy se, akkor lehet a szűrőbe egy kis Sera Siporaxot rakni, az lúgos irányba húzza. Persze csak apránként, ráfigyelve, hogyan változik a Ph. Nehogy túltold.
 
Esetleg egy kevés Kh emelés? Az stabilizálni szokta. Ha nem akar úgy se, akkor lehet a szűrőbe egy kis Sera Siporaxot rakni, az lúgos irányba húzza. Persze csak apránként, ráfigyelve, hogyan változik a Ph. Nehogy túltold.
köszönöm!
siporaxom nincs, de van helyette eheim substrat pro. szerinted az is jó lesz?
 
Most nagyobb problémával kell foglalkoznom!

Az egyik késhalam valahogyan beleúszott a külső szűrőbe valószínűleg tegnap...most vettem eszre hogy hiányzik. Sajnos elég csúnyán lehorzsolta a fejét....

A tanácsotok kell! Tegyem vissza a többi közé így sebesülten vagy pedig az inditásra szánt nanoba tegyem bele egy darab vasfával, szűrés nélkül az Eheim Skim 350-mel?

SOS kell az ötlet ezért megidezlek benneteket: @mmccannon @evavigh @viktorlantos @Ádám_ @cs_z_ @Rudi50 @Pityke85 @ZaCK @Burney hirtelen ennyien jutottatok eszembe :(

Valaki csak tud segíteni!
 
Most nagyobb problémával kell foglalkoznom!

Az egyik késhalam valahogyan beleúszott a külső szűrőbe valószínűleg tegnap...most vettem eszre hogy hiányzik. Sajnos elég csúnyán lehorzsolta a fejét....

A tanácsotok kell! Tegyem vissza a többi közé így sebesülten vagy pedig az inditásra szánt nanoba tegyem bele egy darab vasfával, szűrés nélkül az Eheim Skim 350-mel?

SOS kell az ötlet ezért megidezlek benneteket: @mmccannon @evavigh @viktorlantos @Ádám_ @cs_z_ @Rudi50 @Pityke85 @ZaCK @Burney hirtelen ennyien jutottatok eszembe :(

Valaki csak tud segíteni!
Fotó nélkül bajos megítélni a sérülés mértékét, így per pill azt sem tudom, hogy megmenthető-e a hal, vagy át kellene segíteni az örök vizekre.

Mennyire sérült a hámréteg?
Kopoltyúfedő sérült-e?
Ha a csont látszik, ne hagyd szenvedni.
 
Most nagyobb problémával kell foglalkoznom!

Az egyik késhalam valahogyan beleúszott a külső szűrőbe valószínűleg tegnap...most vettem eszre hogy hiányzik. Sajnos elég csúnyán lehorzsolta a fejét....

A tanácsotok kell! Tegyem vissza a többi közé így sebesülten vagy pedig az inditásra szánt nanoba tegyem bele egy darab vasfával, szűrés nélkül az Eheim Skim 350-mel?

SOS kell az ötlet ezért megidezlek benneteket: @mmccannon @evavigh @viktorlantos @Ádám_ @cs_z_ @Rudi50 @Pityke85 @ZaCK @Burney hirtelen ennyien jutottatok eszembe :(

Valaki csak tud segíteni!
ugyan nem idéztél meg 😁, de ha nem veszed tolakodásnak 😀, én nem a nanóba, hanem a nagy akváriumba tenném!
remélem, hogy mihamarabb meggyógyul! 🙏
 
Fotó nélkül bajos megítélni a sérülés mértékét, így per pill azt sem tudom, hogy megmenthető-e a hal, vagy át kellene segíteni az örök vizekre.

Mennyire sérült a hámréteg?
Kopoltyúfedő sérült-e?
Ha a csont látszik, ne hagyd szenvedni.
16200733518171474627203301124243.jpg
 
ugyan nem idéztél meg 😁, de ha nem veszed tolakodásnak 😀, én nem a nanóba, hanem a nagy akváriumba tenném!
remélem, hogy mihamarabb meggyógyul! 🙏
Mert bélavagyokként kereslek állandóan....

Fotó nélkül bajos megítélni a sérülés mértékét, így per pill azt sem tudom, hogy megmenthető-e a hal, vagy át kellene segíteni az örök vizekre.

Mennyire sérült a hámréteg?
Kopoltyúfedő sérült-e?
Ha a csont látszik, ne hagyd szenvedni.
A kopoltyúfedő épnek tűnik, csak a testének es fejének a felsőrésze a sérült
 
ha lement a ph 6 alá, hogyan érdemes visszahozni és szinten tartani, hogy ne ingadozzon???

Még ezt használtam emelésre.
 

Még ezt használtam emelésre.
ez a kh-t emeli vagy csak a ph-t csökkenti? nem egyértelmű a leírása alapján... lágyvizes akváriumban nem akarom, hogy 6 alá menjen a ph...
 
ez a kh-t emeli vagy csak a ph-t csökkenti? nem egyértelmű a leírása alapján... lágyvizes akváriumban nem akarom, hogy 6 alá menjen a ph...
Ez a ph növeli az ACID Buffer meg csökkenti. Ha a kettőt együtt használod van egy táblázat hogy miből mennyi kell a kívánt ph értékhez.
 
Azért ez elég csúnya, de ha eszik az azért jó jel. Én visszatenném. Ezzel más állatot nem fog megfertőzni, viszont a stressz szintjét és ezáltal a túlélési esélyeit javíthatod.
Így van, menjen vissza, csak figyelj rá, mert pl. ha vmi fertőzést kap, nehogy átadja. Hátha rendbe jön...
 
Back
Oldal tetejére