• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Viszont az van, hogy a lily nem tudom, mennyire lenne így hatásos...

Szükségem van a szakértelmetekre :)
@evavigh @tsokee @mmccannon @Ádám_ @cs_z_ @B_Tamás

Tanácstalan vagyok és szomorú :(

View attachment 146318
View attachment 146319
Az a baj, hogy a beépített keret miatt a Juwel akvát nem tudod teleengedni vízzel. Vagy is 9cm.-rel lejebb van. Ezt számításba kellett volna venned. Én számításba vettem így készítettem a GA-ban egyedi üvegkifolyót.
 
Az a baj, hogy a beépített keret miatt a Juwel akvát nem tudod teleengedni vízzel. Vagy is 9cm.-rel lejebb van. Ezt számításba kellett volna venned. Én számításba vettem így készítettem a GA-ban egyedi üvegkifolyót.
mennyiért csinálták meg?
 
Mit tervezel rákötni? Mic-mac-excel-extra foszfát?
Így ahogy mondod. Annyi változtatással, hogy a macro van az egyes csatornán a micro meg a kettesen 😅😅😅

Egyetlen egy dolgot szúrtam csak el, hogy a 3-4 csatorna kalibrálasa kimaradt....valamiért - ki tudja miért - csak az 1-2-t kalibráltam...ezzel így lesz egy menetem holnap....
 
Ez egy ilyen sport 😊 sajnos a Juwelnél a keretet nem lehet nagy akvánál leszedni mert 6mm az üveg, így jön a baleset... Ezért kell az egyedi gyártás. De ha valakinek kell méretezés aki ebben a cipőben jár, szívesen adok.
Ha ezt tudom.....kínából rendeltem egy olyan kifolyót, ami 9.5 cm mély, arra lehet rátenni az esőztetőt. Ez üvegből. Kiváncsi vagyok rá!

De a Te kifolyód is most felcsigázott...érdekelne, hogy hogyan néz ki. Neked is hátulról, a gyári nyíláson jön be az üveg? Fotód lenne róla? A méretek érdekelnek. Még szép!
 
Ha ezt tudom.....kínából rendeltem egy olyan kifolyót, ami 9.5 cm mély, arra lehet rátenni az esőztetőt. Ez üvegből. Kiváncsi vagyok rá!

De a Te kifolyód is most felcsigázott...érdekelne, hogy hogyan néz ki. Neked is hátulról, a gyári nyíláson jön be az üveg? Fotód lenne róla? A méretek érdekelnek. Még szép!

IMG_20210502_213344.jpg
 

Attachments

  • IMG_20201111_153615.jpg
    IMG_20201111_153615.jpg
    141.2 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni CO2 ügyében.

Diffivel oldok be kb 100bubi / perc sebességgel. A CO2 2 órával indul a világítás előtt és 1 órával korábban áll le.

A helyzet az, hogy ha a CO2 táblát veszem alapul akkor a CO2 mérték 72 ppm, ami a KH3 és pH 6,1 miatt elég magas. Viszont ha a DC-t nézem, akkor az nem akar szép színű lenni....

a lötyi a DC-ben kb 3 hetes lehet, tegnap takarítás során sötét zöldről kékre változott, gyanítom akkor nem lehet még döglött...

A kérdéseim:
  1. A fenék felé. lejjebb kellene helyezni az akvában?
  2. cseréljek folyadékot?
  3. A difit tegyem lejjebb / feljebb?

16200448622457072395633187899963.jpg

Azt tudom, hogy az áramlásom nem a legtökéletesebb a lily tökéletlen elhelyezkedése miatt. @Burney jóvoltából remélhetőleg jövőhéten lesz egyedi lily-m, és akkor bal hátulról áthelyezem jobb előre. ilyenkor a difit be kell, hogy tegyem a lily alá vagy pedig legyen szemközti oldalon?
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni CO2 ügyében.

Diffivel oldok be kb 100bubi / perc sebességgel. A CO2 2 órával indul a világítás előtt és 1 órával korábban áll le.

A helyzet az, hogy ha a CO2 táblát veszem alapul akkor a CO2 mérték 72 ppm, ami a KH3 és pH 6,1 miatt elég magas. Viszont ha a DC-t nézem, akkor az nem akar szép színű lenni....

a lötyi a DC-ben kb 3 hetes lehet, tegnap takarítás során sötét zöldről kékre változott, gyanítom akkor nem lehet még döglött...

A kérdéseim:
  1. A fenék felé. lejjebb kellene helyezni az akvában?
  2. cseréljek folyadékot?
  3. A difit tegyem lejjebb / feljebb?

View attachment 147465

Azt tudom, hogy az áramlásom nem a legtökéletesebb a lily tökéletlen elhelyezkedése miatt. @Burney jóvoltából remélhetőleg jövőhéten lesz egyedi lily-m, és akkor bal hátulról áthelyezem jobb előre. ilyenkor a difit be kell, hogy tegyem a lily alá vagy pedig legyen szemközti oldalon?
Amennyiben elég erős az áramlás a szemközti oldara tedd. Több fórumon is így ajánlják, mert a vízsodrás lenyomja a bubikat. minél tovább tudod a bubikat lent tratani, annál több oldódik be a matek szerint.
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni CO2 ügyében.

Diffivel oldok be kb 100bubi / perc sebességgel. A CO2 2 órával indul a világítás előtt és 1 órával korábban áll le.

A helyzet az, hogy ha a CO2 táblát veszem alapul akkor a CO2 mérték 72 ppm, ami a KH3 és pH 6,1 miatt elég magas. Viszont ha a DC-t nézem, akkor az nem akar szép színű lenni....

a lötyi a DC-ben kb 3 hetes lehet, tegnap takarítás során sötét zöldről kékre változott, gyanítom akkor nem lehet még döglött...

A kérdéseim:
  1. A fenék felé. lejjebb kellene helyezni az akvában?
  2. cseréljek folyadékot?
  3. A difit tegyem lejjebb / feljebb?

View attachment 147465

Azt tudom, hogy az áramlásom nem a legtökéletesebb a lily tökéletlen elhelyezkedése miatt. @Burney jóvoltából remélhetőleg jövőhéten lesz egyedi lily-m, és akkor bal hátulról áthelyezem jobb előre. ilyenkor a difit be kell, hogy tegyem a lily alá vagy pedig legyen szemközti oldalon?
Ha tudod használni a táblázatot, hagyd a fenébe a DC-t, egzaktabb.
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni CO2 ügyében.

Diffivel oldok be kb 100bubi / perc sebességgel. A CO2 2 órával indul a világítás előtt és 1 órával korábban áll le.

A helyzet az, hogy ha a CO2 táblát veszem alapul akkor a CO2 mérték 72 ppm, ami a KH3 és pH 6,1 miatt elég magas. Viszont ha a DC-t nézem, akkor az nem akar szép színű lenni....

a lötyi a DC-ben kb 3 hetes lehet, tegnap takarítás során sötét zöldről kékre változott, gyanítom akkor nem lehet még döglött...

A kérdéseim:
  1. A fenék felé. lejjebb kellene helyezni az akvában?
  2. cseréljek folyadékot?
  3. A difit tegyem lejjebb / feljebb?

View attachment 147465

Azt tudom, hogy az áramlásom nem a legtökéletesebb a lily tökéletlen elhelyezkedése miatt. @Burney jóvoltából remélhetőleg jövőhéten lesz egyedi lily-m, és akkor bal hátulról áthelyezem jobb előre. ilyenkor a difit be kell, hogy tegyem a lily alá vagy pedig legyen szemközti oldalon?
A ph, kh teszted jó? A kapott erték alapján a halaknak már reszelni kellett volna, a fotó alapján viszont még csak oxigénért sem pipálnak.
Ha kh-t, ph-t tudsz mérni, akkor elhagyhatod a dc-t, azzal úgy is csak a baj van.. hártyásodik a belseje, éktelenkedik.az akvában..
A difi jó helyen van.. jó teszttel mérj értékeket és ha szükséges állíts a bubiszámon.
 
A ph, kh teszted jó? A kapott erték alapján a halaknak már reszelni kellett volna, a fotó alapján viszont még csak oxigénért sem pipálnak.
Ha kh-t, ph-t tudsz mérni, akkor elhagyhatod a dc-t, azzal úgy is csak a baj van.. hártyásodik a belseje, éktelenkedik.az akvában..
A difi jó helyen van.. jó teszttel mérj értékeket és ha szükséges állíts a bubiszámon.
A ph adwa mérővel mérem, jbl kh csepptesztem van....kb 3 hete rendeltem a friss után töltőt...
 
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni CO2 ügyében.

Diffivel oldok be kb 100bubi / perc sebességgel. A CO2 2 órával indul a világítás előtt és 1 órával korábban áll le.

A helyzet az, hogy ha a CO2 táblát veszem alapul akkor a CO2 mérték 72 ppm, ami a KH3 és pH 6,1 miatt elég magas. Viszont ha a DC-t nézem, akkor az nem akar szép színű lenni....

a lötyi a DC-ben kb 3 hetes lehet, tegnap takarítás során sötét zöldről kékre változott, gyanítom akkor nem lehet még döglött...

A kérdéseim:
  1. A fenék felé. lejjebb kellene helyezni az akvában?
  2. cseréljek folyadékot?
  3. A difit tegyem lejjebb / feljebb?

View attachment 147465

Azt tudom, hogy az áramlásom nem a legtökéletesebb a lily tökéletlen elhelyezkedése miatt. @Burney jóvoltából remélhetőleg jövőhéten lesz egyedi lily-m, és akkor bal hátulról áthelyezem jobb előre. ilyenkor a difit be kell, hogy tegyem a lily alá vagy pedig legyen szemközti oldalon?
Most lehet, hogy nem jót mondok, de nekem úgy rémlik, hogy a 6.1 pH nem igazán kedvez a baciknak. 6.3-tól felfele kellene tenni. Nekem a GA Balázs monda ezt. De cáfoljatok meg ha nem így lenne.
 
Back
Oldal tetejére