• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Mert jön majd egy Miskolcról @vargag jóvoltából, amit tartaléknak szerettem volna....
Akkor ezt várd meg mindenképp szerintem. Vízzel vagy bubiszámláló folyadékkal töltöd majd? Ha utóbbi, akkor arra figyelj, hogy se az üvegen kívűlről, se a kezeden ne legyen, mert úgy képtelenség ra húzni a csövet az üvegre...
 
Akkor ezt várd meg mindenképp szerintem. Vízzel vagy bubiszámláló folyadékkal töltöd majd? Ha utóbbi, akkor arra figyelj, hogy se az üvegen kívűlről, se a kezeden ne legyen, mert úgy képtelenség ra húzni a csövet az üvegre...
Bubiszámláló lötyivel....igen már erre rájöttem én is....
 
Sziasztok,
Mai aktuális vizcsere előtt mért értékek és a változás:

Érték03.2303.29változás
GH68+2
KH3,53,5-
PH6,86,8-
t2323-
PO40,60,8+0,2
Fe0,050,05-
NO3310+7
TDS298428+130

Ahogy látszik, az arányok kezdenek helyre állni :) vízcsere után - este vagy holnap reggel - megint mérek egyet és újra kiszámolom, hogy miből mennyit újra :) a csere vizet visszasóztam 150 TDS-re ami kb 6-3 GH-KHnak felel meg.
A 8 pumpa macro egy heti adagolása után (8*7 = 56 ml) a foszfát csak 0,2-t nőtt...ez így egy kicsit furcsának találom...már közel fél liternyi foszfát nyelt el a talaj....nem sok az egy kicsit? A NO3 viszont elérte a kívánt értéket.

Vélemények? Ötletek? @cs_z_ @Ádám_ @evavigh ? :)
 
Ez így nagyon rendben van. Én a helyedben pontosan ugyan azt csinálnám mint az előző héten, és akkor már lehetne kalkulálni hogyan tovább!
 
Szerintem is jó lesz.
Ha esetleg látsz vashiányra utaló jelet, azon emelhetsz majd, 0,1-0,2-nél sincs gond. A TDS-t valószínű, hogy a talaj vagy kő viszi fel, de ezt is lehet korrigálni majd. Illetve, ha a CO2 tápozás is elindul, valószínű a növények is több tápot felvesznek majd
 
Ha már CO2....hogy a nyavajába kell feltölteni a bubi számlálót bubilötyivel úgy, hogy lehetőleg ne darabokban végezze? A cső amit GA-ban adnak a lötyihez az nem megy rá a számlálóra!

Nem akarom ezt is eltörni....
 
Ha már CO2....hogy a nyavajába kell feltölteni a bubi számlálót bubilötyivel úgy, hogy lehetőleg ne darabokban végezze? A cső amit GA-ban adnak a lötyihez az nem megy rá a számlálóra!

Nem akarom ezt is eltörni....
Forró vízben fel szoktam puhítani, de még úgy sem egyszerű. Fontos, hogy kb. annyit engedj a vízbe, amennyit ráhúzol az üvegre, különben hajlik, és nem megy rá...
Rá kell érezni🤭🤭
 
Ha már CO2....hogy a nyavajába kell feltölteni a bubi számlálót bubilötyivel úgy, hogy lehetőleg ne darabokban végezze? A cső amit GA-ban adnak a lötyihez az nem megy rá a számlálóra!

Nem akarom ezt is eltörni....
Én gyógyszertárban kapható fecskendővel szoktam tölteni (kb 50ft). A CO2 cső pont rámegy a fecskendő végére, a másik oldal meg a bubiszámlálóra.
Én sima RO vizet szoktam nyomni a bubiszámlálóba, annál 'ócsóbb nincs:D
 
Királyság, akkor ugyebár a következő projekt egy komolyabb lámpa! :ROFLMAO:
#neverendingstory
Igen igen. Mivel juwel akváriumom van ezért a felsőkategóriás gyári LEDen gondolkozom (helialux spectrum) de egyelőre még nincs hozzá kedvem....🤑🤑🤑🤑

És igen..találó a hessteg
 
Úgy vélem a tápozásom a következő 7 napra összeállt:

A vas az elmúlt egy hátben nem változott, így ott visszatérek a 4 pumpa Green Aqua Micro-ra, elvileg ez 0,1-et emel majd a vason
A PO4 keveset emelkedett, hiába volt 8 pumpa Macro. A NO3 4-re esett vissza, így ezt alapul véve 6 ml Macro-t fogok adni, ami a nitrát 6-tal a foszfát pedig 0,2-vel emeli meg. Emellé adok még nap 3 ml EL Fosfo-t, így a várható értékeim NO3 - 10 és PO4 -1 lesznek.
Az Excel megy továbbra is a 4 ml, bár a CO2 elindulásával valószínűleg csökkenteni kell majd...bár ebben nincs tapasztalom.
A GH+ adagolást abba hagyom mert a 6-3 GH-KH arány meg van.

Várható érték
14.márc
22.márc
23.márc
29.márc
30.márc
05.ápr
GH
6,5​
6​
8​
6​
6
KH
2,5​
3,5​
3,5​
3​
3
Ph
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
6,8
T
23​
23​
23​
23​
23
PO4
0,2​
1,8​
0,6​
0,8​
0,3​
1
Fe
0,02​
0,1​
0,05​
0,05​
0,03​
0,1
NO3
1​
4​
3​
10​
4​
10
TDS
255​
373​
298​
428​
282​
TápWK10WK11WK12WK13
GA MIC
4​
4​
1​
4​
GA MAC
4​
4​
8​
6​
PO4
10​
-
3​
Excel
4​
4​
4​
4​
GH+-2 g2 g-
 
Back
Oldal tetejére