• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

kunakos

Legenda
Sziasztok,

Köszi, hogy benéztél :)
Kicsit megkésve, de nyitok egy naplót a körülbelül 1 hónapja üzemelő akváriumomnak.

A tények:
Akvárium: 61x41x58 - Juwel Lido 120

Világítás: gyári Juwel Day LED cső 10W, 9000 K + Juwel Nature LED cső 10W, 6500 K, összesen 2760 Lumen. Amennyiben szükségesnek bizonyul egy DIY LED világítással bővíthető.

Szűrés:
Talaj:
  • ADA Power Sand Basic S (2L)
  • ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 (kb.11L)
  • JBL Sansibar Red - vörös dekorhomok (kb. 1kg )

CO2: egyelőre egy minimális, Tropica utánzat CO2 can található, de anyagiaktól függően tervben van egy nagynyomású rendszer beüzemelése a közeljövőben.

Tápozás: EI szerint Green Aqua Micro+Macro (4-5 nyomás) + Seachem Excel Flourish 15ml

Növények:
  • Vallisneria spiralis 'Tiger'
  • Eleocharis acicularis
  • Pogostemon helferi
  • Eleocharis acicularis mini
  • Taxiphyllum barbieri
  • Hottonia Palustris
Élőlények:
  • Sakura Garnéla - Red cherry
  • Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcs
  • Corydoras panda - Panda páncélosharcsa
  • Megalechis thoracata - Arany torokátum
  • Rasbora heteromorpha - Ékfoltos razbóra
  • Apteronotus albifrons - Fekete szellemkéshal
A vízben mért értékek:
t: 24C°
KH: ~ 9,5
GH: 1
pH: 7,2
NO2: 0
NO3: 10

További tesztek beszerzése szintén folyamatban - bár minden csak anyagiaktól függ....

Mint eleinte írtam az akvárium körülbelül egy hónapja üzemel, a halak körülbelül 2 héttel indítás után költöztek bele, a garnélák valamivel korábban. Hetente tartjuk a vízcseréket melynek során kb 32-40litert cserélünk. Kezdetben csapvízzel, a legutóbbi alkalommal már tisztított víz került az akváriumba (15 liter tisztított és 15 liter csapvíz) - megj. ennyit tudtam szerezni elsőkörben - a jövőben próbálok minél több tisztított vizhez hozzájutni és azzal cserélni, sajnos az RO készülék egyelőre még nem áll rendelkezésre, de hamarosan remélhetőleg sikerül beszerezni.


Alább pár kép, bocs a képminőségekért, telefonnal készültek :)

Tudom nem egy nagyszám scape, de első próbálgatásnak nem olyan rossz....Mivel egy magasabb, inkább kocka jellegű akvárium ezért a hátsó részeket most már megemelném úgy, hogy a vízfelszín közelébe érjen.
viber_kép_2021-01-10_16-38-45.jpg

A pándák szeretnek így hesszelni :)
panda.jpg

A késhalnak néha így tartja kedve úszni :)
késhal,torokatum.jpg


Fonalalgám elég sok, ecsetalgám nyomokban, pontalgám itt-ott az üvegen található (őket szoktam kapargatni vízcserék során).

Bármilyen észrevételt, tanácsot szívesen fogadok, hiszen abból tud tanulni az ember :)

Köszi,
ákos
 
Sziasztok,

Köszi, hogy benéztél :)
Kicsit megkésve, de nyitok egy naplót a körülbelül 1 hónapja üzemelő akváriumomnak.

A tények:
Akvárium: 61x41x58 - Juwel Lido 120

Világítás: gyári Juwel Day LED cső 10W, 9000 K + Juwel Nature LED cső 10W, 6500 K, összesen 2760 Lumen. Amennyiben szükségesnek bizonyul egy DIY LED világítással bővíthető.

Szűrés:
Talaj:
  • ADA Power Sand Basic S (2L)
  • ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 (kb.11L)
  • JBL Sansibar Red - vörös dekorhomok (kb. 1kg )

CO2: egyelőre egy minimális, Tropica utánzat CO2 can található, de anyagiaktól függően tervben van egy nagynyomású rendszer beüzemelése a közeljövőben.

Tápozás: EI szerint Green Aqua Micro+Macro (4-5 nyomás) + Seachem Excel Flourish 15ml

Növények:
  • Vallisneria spiralis 'Tiger'
  • Eleocharis acicularis
  • Pogostemon helferi
  • Eleocharis acicularis mini
  • Taxiphyllum barbieri
  • Hottonia Palustris
Élőlények:
  • Sakura Garnéla - Red cherry
  • Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcs
  • Corydoras panda - Panda páncélosharcsa
  • Megalechis thoracata - Arany torokátum
  • Rasbora heteromorpha - Ékfoltos razbóra
  • Apteronotus albifrons - Fekete szellemkéshal
A vízben mért értékek:
t: 24C°
KH: ~ 9,5
GH: 1
pH: 7,2
NO2: 0
NO3: 10

További tesztek beszerzése szintén folyamatban - bár minden csak anyagiaktól függ....

Mint eleinte írtam az akvárium körülbelül egy hónapja üzemel, a halak körülbelül 2 héttel indítás után költöztek bele, a garnélák valamivel korábban. Hetente tartjuk a vízcseréket melynek során kb 32-40litert cserélünk. Kezdetben csapvízzel, a legutóbbi alkalommal már tisztított víz került az akváriumba (15 liter tisztított és 15 liter csapvíz) - megj. ennyit tudtam szerezni elsőkörben - a jövőben próbálok minél több tisztított vizhez hozzájutni és azzal cserélni, sajnos az RO készülék egyelőre még nem áll rendelkezésre, de hamarosan remélhetőleg sikerül beszerezni.


Alább pár kép, bocs a képminőségekért, telefonnal készültek :)

Tudom nem egy nagyszám scape, de első próbálgatásnak nem olyan rossz....Mivel egy magasabb, inkább kocka jellegű akvárium ezért a hátsó részeket most már megemelném úgy, hogy a vízfelszín közelébe érjen.
View attachment 100105

A pándák szeretnek így hesszelni :)
View attachment 100106

A késhalnak néha így tartja kedve úszni :)
View attachment 100107


Fonalalgám elég sok, ecsetalgám nyomokban, pontalgám itt-ott az üvegen található (őket szoktam kapargatni vízcserék során).

Bármilyen észrevételt, tanácsot szívesen fogadok, hiszen abból tud tanulni az ember :)

Köszi,
ákos
Szia! Ha nem írtad el a kh-gh értékeket, akkor jelenleg elég szikes az akváriumban lévő vized. A csapvíz hígítása csak fél megoldás lesz, ugyanis csak lágyítani fogod, de a gh-kh aránya változatlan lesz, ezért gh+ sóval a kh érték fölé kell emelned a gh értékét. Ha majd áttérsz a full ro vízre (és ha nem fogsz olyan követ használni berendezésnek ami keményít) akkor viszont kombi sót kell használnod, ami megfelelő arányban emeli a víz gh-kh értékét.
 
Igen, úgy néz ki hogy kedden vagy szerdán tudok beugrani a GA-ba GH/KH+ért. Valamint egy TDS mérőt is rendeltem már, remélem hamarosan az is ideér.
 
Igen, úgy néz ki hogy kedden vagy szerdán tudok beugrani a GA-ba GH/KH+ért. Valamint egy TDS mérőt is rendeltem már, remélem hamarosan az is ideér.
A gh-kh+ só csak full ro víznél lesz jó, ha ugyan úgy kevered a csapvízzel, akkor nem lesz jó megoldás. A full ro víz használatáig csak gh+ ra lenne szükséged.
Hamár a ga-ban jársz jbl csepptesztből érdemes lenne beszerezned vas, és foszfát tesztet is hogy lásd hogy áll a tápozásod.
 
A gh-kh+ só csak full ro víznél lesz jó, ha ugyan úgy kevered a csapvízzel, akkor nem lesz jó megoldás. A full ro víz használatáig csak gh+ ra lenne szükséged.
Hamár a ga-ban jársz jbl csepptesztből érdemes lenne beszerezned vas, és foszfát tesztet is hogy lásd hogy áll a tápozásod.
De egy RO és gh/kh+ lenne az ok. Nálunk is rossz a csapvíz Én nem pancsolnék a csapvízzel, hosszútávon jobb az RO.
A teszteket meg mindenképp az jó dolog!
 
Szia!
A késhalat láttad már enni? Én 2x próbálkoztam vele mert nagyon szeretnék tartani, de mid a 2x csak elbujt a susnyában és kb. 1,5-2 hétig maradt meg.
 
Szia!
A késhalat láttad már enni? Én 2x próbálkoztam vele mert nagyon szeretnék tartani, de mid a 2x csak elbujt a susnyában és kb. 1,5-2 hétig maradt meg.
Szia, igen esznek. A kereskedésben ahol vettük, úgy tűnt hogy otthon voltak a témában és párban ajánlották, de itthon utána olvasva elég területvédő hal...mindesetre a medencét felosztották egymás között úgy néz ki.
Szeretik a fagyasztott vörös szúnyoglárvát, a szárított műkaját nem kedvelik. Kellene szerznem nekik valami élőt, mivel ragadozók és nem szeretném hogy a garnéláimat meg egyék...

Amúgy szeretik az olyan helyeket ahol el tudnak bújni :)
 
Nyilván, full ro lenne a legjobb, de arra az időszakra amig lesz ro készüléke és amig csapvízzel hígít gh+ -ra lesz szüksége.
Köszi, így jobban belegondolva lehet hogy tényleg nem a gh-kh+ a legjobb megoldás a 10es kh-hoz....

Amíg nem lesz full ro-s a vízcsere addig marad a sima gh+. Elolvasva más hozzászólásokat a fórumban a 4-6kh 8-9gh arányt és 120-150 ppm TDS-t írja sok mindenki ideálisnak - amennyiben nem csal az emlékezetem. Gondolom az nekem is jó lehet...
 
Köszi, így jobban belegondolva lehet hogy tényleg nem a gh-kh+ a legjobb megoldás a 10es kh-hoz....

Amíg nem lesz full ro-s a vízcsere addig marad a sima gh+. Elolvasva más hozzászólásokat a fórumban a 4-6kh 8-9gh arányt és 120-150 ppm TDS-t írja sok mindenki ideálisnak - amennyiben nem csal az emlékezetem. Gondolom az nekem is jó lehet...
Amig csapvizet higitasz gh-t kh-t merj.
 
Szia, igen esznek. A kereskedésben ahol vettük, úgy tűnt hogy otthon voltak a témában és párban ajánlották, de itthon utána olvasva elég területvédő hal...mindesetre a medencét felosztották egymás között úgy néz ki.
Szeretik a fagyasztott vörös szúnyoglárvát, a szárított műkaját nem kedvelik. Kellene szerznem nekik valami élőt, mivel ragadozók és nem szeretném hogy a garnéláimat meg egyék...

Amúgy szeretik az olyan helyeket ahol el tudnak bújni :)
Nem akarlak elkeseríteni, de a razbórák is tizedelni fogják a garnélákat, főként a kicsikre utaznak.
 
Sziasztok!

A mai nap folyamán - majd a takarítás után valószínűleg - új lakókat köszönt a placc 3 db farokfoltos fonalalgázó személyében :) mivel igen úgy tűnik, hogy a fonalalga egyre jobban szaporodik ezért megpróbálom velük kordában tartani a nyavalyásokat :)

20210113_104600.jpg

Nem mellesleg úgy tűnik egy csigusz is érkezett a halakkal együtt. Van elképzelésetek milyen csiga lehet illetve belemerjem e tenni a medencébe?

20210113_104745.jpg

Bocsi a kép minőségért.

Üdv,
Ákos
 
Hamár a ga-ban jársz jbl csepptesztből érdemes lenne beszerezned vas, és foszfát tesztet is hogy lásd hogy áll a tápozásod.

Vas tesztet vettem tegnap, viszont a GA-ban kifogyott a foszfát teszt...az majd egy következő forduló lesz valószìnűleg jövő héten...

A vas szintem jelenleg: 0.2 ppm

Viszont a GH+ beszerezve, igy a mai napon a megnövelt GH-s tisztított víz lesz a porondon, igaz csak cseppteszttel tudom visszamerni egyelőre... 🤜🤛
 
Vas tesztet vettem tegnap, viszont a GA-ban kifogyott a foszfát teszt...az majd egy következő forduló lesz valószìnűleg jövő héten...

A vas szintem jelenleg: 0.2 ppm

Viszont a GH+ beszerezve, igy a mai napon a megnövelt GH-s tisztított víz lesz a porondon, igaz csak cseppteszttel tudom visszamerni egyelőre... 🤜🤛
Csepp teszt teljesen jó az a lényeg, hogy a gh/kh arány jó legyen a kh ideális esetben a fele a gh nak.
Én neptun vízkeménység tesztet használok a szettben van össz és változó keménység mérés tehát gh/kh 500 pár forint annyira az is pontos.
A népszerű videó megosztón keresd B joci videóit igen hasznosak pont ez a vízkeménység mérés is benne van.
 
Back
Oldal tetejére