• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Itthon mindig az a vád ér, hogy már nem fér be semmi az akváriumba....há most csináltam helyet....crypto nagyrészt kijött, a hottonia nagyrészt likvidálva...a csúny pogo átkerült a hottonia helyére, hátha a több fénytől kedvet kap a növekedéshez...a zosterifolia toppolva lett és vissza került a talajba..

Alapos mulmozáson estünk át, külső szűrő takarítva.

Az aquario diffúzor úgy néz ki szelep, így egy a másik került bele.

A DC-be új folyadék került, mert már csak kéket mutatott (márciusban cseréltem utoljára)

Új CO2 palackot bekötöttem. Március óta pötyögött még azzal a gázzal amit @aquAta -tól örököltem.

viszont, EasyLife Fosfo elfogott, holnap beizzítom a SC Phosporust.

Egy friss kép:

20210704_201502.jpg
 
Itthon mindig az a vád ér, hogy már nem fér be semmi az akváriumba....há most csináltam helyet....crypto nagyrészt kijött, a hottonia nagyrészt likvidálva...a csúny pogo átkerült a hottonia helyére, hátha a több fénytől kedvet kap a növekedéshez...a zosterifolia toppolva lett és vissza került a talajba..

Alapos mulmozáson estünk át, külső szűrő takarítva.

Az aquario diffúzor úgy néz ki szelep, így egy a másik került bele.

A DC-be új folyadék került, mert már csak kéket mutatott (márciusban cseréltem utoljára)

Új CO2 palackot bekötöttem. Március óta pötyögött még azzal a gázzal amit @aquAta -tól örököltem.

viszont, EasyLife Fosfo elfogott, holnap beizzítom a SC Phosporust.

Egy friss kép:

View attachment 151418

Jól sikerült a ritkítás! Az eleje csak nem akar besűrűsödni. :confused:Van alatta táptalaj? Fura hogy megkap mindent és mégsem terjeszkedik olyan agresszívan mint ahogy kéne neki. :unsure:
 
Jól sikerült a ritkítás! Az eleje csak nem akar besűrűsödni. :confused:Van alatta táptalaj? Fura hogy megkap mindent és mégsem terjeszkedik olyan agresszívan mint ahogy kéne neki. :unsure:
Most nyomkodtam oda kapszulákat...indításkor ott dekor homok volt, de megúsztam az állandó takarítgatását....
 
Tanács kellene...

KH 2.5
GH 4.5
Fe 0.1
NO3 30+ 😧😧😧😧
PO4 0.6 már 8ml SC Phosporus megy bele....a zöld pont meg csak jön...jön...
TDS 216
PH 6.1

Miért nem csökken a Nitrát? A tapozás így néz ki:
MIC 4
MAC 2
EXCEL 2
PHOSPO 8

Mit csinálok rosszul? :(
 
Tanács kellene...

KH 2.5
GH 4.5
Fe 0.1
NO3 30+ 😧😧😧😧
PO4 0.6 már 8ml SC Phosporus megy bele....a zöld pont meg csak jön...jön...
TDS 216
PH 6.1

Miért nem csökken a Nitrát? A tapozás így néz ki:
MIC 4
MAC 2
EXCEL 2
PHOSPO 8

Mit csinálok rosszul? :(
Nem tudom mit kellene csinálni, de mi lenne, ha nem tennél bele macro-t egy ideig? Lehet, hogy a halacsok termelnek eleget...
 
Nem tudom mit kellene csinálni, de mi lenne, ha nem tennél bele macro-t egy ideig? Lehet, hogy a halacsok termelnek eleget...
És ha a kálium is kevés? az nem gátolja a nitrát felvételt? Bár akkor erősebb hiánytüntetek lennének a növényeken...
szerk: erre azért gondoltam, mert K-t nem termel senki az akváriumban, és a macrobol csökkentett adag megy.
 
És ha a kálium is kevés? az nem gátolja a nitrát felvételt? Bár akkor erősebb hiánytüntetek lennének a növényeken...
Levelek egyáltalán nem lukadnak. Bár Káliumot nem szoktam mérni, annak észre veszem a tüneteit...

Nem tudom mit kellene csinálni, de mi lenne, ha nem tennél bele macro-t egy ideig? Lehet, hogy a halacsok termelnek eleget...
Én is erre gondoltam, hogy kikapcsolom a macro kört...

Érdekes...nem kellene a nitráttól ökörmód nőni mindennek? Mármint most is szépen nő minden, de nem gombamód....

Hiába volt benne sok limnobium - kicsit most ritkítottam - nem vettek ki sokat a vízből....

Ötlettelen vagyok...
 
Itthon mindig az a vád ér, hogy már nem fér be semmi az akváriumba....há most csináltam helyet....crypto nagyrészt kijött, a hottonia nagyrészt likvidálva...a csúny pogo átkerült a hottonia helyére, hátha a több fénytől kedvet kap a növekedéshez...a zosterifolia toppolva lett és vissza került a talajba..

Alapos mulmozáson estünk át, külső szűrő takarítva.

Az aquario diffúzor úgy néz ki szelep, így egy a másik került bele.

A DC-be új folyadék került, mert már csak kéket mutatott (márciusban cseréltem utoljára)

Új CO2 palackot bekötöttem. Március óta pötyögött még azzal a gázzal amit @aquAta -tól örököltem.

viszont, EasyLife Fosfo elfogott, holnap beizzítom a SC Phosporust.

Egy friss kép:

View attachment 151418
Örömmel látom, hogy a micro is szépen cseperedik!
 
Levelek egyáltalán nem lukadnak. Bár Káliumot nem szoktam mérni, annak észre veszem a tüneteit...


Én is erre gondoltam, hogy kikapcsolom a macro kört...

Érdekes...nem kellene a nitráttól ökörmód nőni mindennek? Mármint most is szépen nő minden, de nem gombamód....

Hiába volt benne sok limnobium - kicsit most ritkítottam - nem vettek ki sokat a vízből....

Ötlettelen vagyok...
A macroval és a foszfáttal is viszel be káliumot, azt vedd figyelembe. A vasad is lehetne több.
 
Tanács kellene...

KH 2.5
GH 4.5
Fe 0.1
NO3 30+ 😧😧😧😧
PO4 0.6 már 8ml SC Phosporus megy bele....a zöld pont meg csak jön...jön...
TDS 216
PH 6.1

Miért nem csökken a Nitrát? A tapozás így néz ki:
MIC 4
MAC 2
EXCEL 2
PHOSPO 8

Mit csinálok rosszul? :(
Minden sértést kizárva kérdezem, jól méred a nitrátot? Egyszer én is elbizonytalanodtam, hogy milyen erősséggel és meddig rázzam, csak ezért kérdezem. Azt sem zárnám ki, hogy valami hiány gátolja a felvételt...
 
A macroval és a foszfáttal is viszel be káliumot, azt vedd figyelembe. A vasad is lehetne több.
A macrót azt tudtam, de a foszfát az most új. Hogy viszek be azzal Káliumot?

Minden sértést kizárva kérdezem, jól méred a nitrátot? Egyszer én is elbizonytalanodtam, hogy milyen erősséggel és meddig rázzam, csak ezért kérdezem. Azt sem zárnám ki, hogy valami hiány gátolja a felvételt...
10-10 ml a 2 kis csészében. Egy nagy mérőnyi por, majd 6 csepp folyadék. 1 percig bartenderkedem, majd 10 percig hagyom állni...hogyan lenne az ideális?
 
A macrót azt tudtam, de a foszfát az most új. Hogy viszek be azzal Káliumot?
Úgy tudom tartalmaz a Seachem Foszfor Káliumot is.
 
Back
Oldal tetejére