• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Azt mondja a szakirodalom, hogy a zöld pont az egészséges akvárium algája. Ha zavar, egyszerűen vágd le az algás leveleket. Véletlen nem kap ott az akvárium a nap folyamán pici napfényt?
nálam foszfáthiány miatt volt :) amint rendeztem a 10:1-s arányt eltűnt. azóta sem jött vissza :) szerintem itt is ez a baj :) a 15 körüli nitrogén mellé 0,6 a foszfát ami olyan 25:1-s arány.
 
nálam foszfáthiány miatt volt :) amint rendeztem a 10:1-s arányt eltűnt. azóta sem jött vissza :) szerintem itt is ez a baj :) a 15 körüli nitrogén mellé 0,6 a foszfát ami olyan 25:1-s arány.
Én is ezt mondanám. Nekem nincs aktív talajom, mégis elcsúszik a nitrát - foszfát arányom és ha nem teszek plusz foszfátot, akkor beerősít az üvegre is a zöld pont alga. Levéllevétel a jó kondiban lévő cryptonál amúgy is segít, hogy ne fejlesszen túl sok sarjat oldalra, hanem hozza az új leveleit és elvan, csak a régiből kell tépni.
 
nálam foszfáthiány miatt volt

ha nem teszek plusz foszfátot

Ejj-ejj ott a pont (a zöld pont 😅 🤭) Lehet nem elég az a 3 különböző foszfát cucc amit adagolsz, és szükség lesz egy negyedik variánsra is @kunakos 😵 Hihetetlen mi mennyiséget belepakoltál már amúgy...

Én a GA por verzióját adagolom extrán a tápok mellett, ha tényleg ennyit szívsz a beállításával, akkor inkább ezt adagold, költséghatékony megoldás nagyon! 50 grammot feloldottam fél liter deszt vízben, és azt spriccelgetem!
 
Azt mondja a szakirodalom, hogy a zöld pont az egészséges akvárium algája. Ha zavar, egyszerűen vágd le az algás leveleket. Véletlen nem kap ott az akvárium a nap folyamán pici napfényt?
Nem kap dirket napfényt az akvárium.
nálam foszfáthiány miatt volt :) amint rendeztem a 10:1-s arányt eltűnt. azóta sem jött vissza :) szerintem itt is ez a baj :) a 15 körüli nitrogén mellé 0,6 a foszfát ami olyan 25:1-s arány.
Ahoy @Ádám_ írta, hihetetlen mennyiségű foszfát van a vízben....sosem elég? 🤔🤔🤔
 
ez világos :) de honnan tudjam pl., hogy az enyémet mivel kalibrálták? desztilált vízben szoktam ellenőrizni, de ott a 30% nem észlelhető :) a tds-m nekem 2 nappal a vízcsere előtt 212 :) vagy ca. 150?

Bocsi bocsi, most olvasom csak.

Elvileg a használati útmutatóban benne kell lennie, hogy milyen oldattal kalibrálható. Gyakorlatilag amikor szembesültem a témával, pont úgy, ahogy Ti is, elég sok netes túrás kellett, hogy megtudjam, melyik kalibrációs oldatot is használja.
A Greenworks pl. az 500 ppm-es NACL-t, a TDS3, Xiaomi a 746 KCL-t.

Itt egy kis hasznos adalék a kalibráló oldat és a váltószám viszonyáról az 5-ös pontban.
 
Lámpaoltás előtti viszont etetés utáni utolsó mai kép :)
View attachment 151180
A pogostemon középen egyre csúnyább...elképzelhető, hogy a kevés fény okozza (a vallisneria fölötte eléggé árnyékol)? Vagy valami tápanyag hiány lehet?

Mutatók egy közelebbit:
View attachment 151181
Nagyon sokáig szenvedett nálam, már már úgy nézett ki, hogy ő lesz az első akitől meg kell válnom. Az új fény és több visszametszés után összeszedte magát és most nagyon szép!
1625036270459.png
 
Back
Oldal tetejére