• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Ha már lehet tippeket adni, a Gratiola viscidula is jól mutatna az akváriumodban. Szerintem. :)
Lehet hát :) én nem ismerem a növényeket olyan jól mint Ti :) és elképzelhető hogy hsmarosan több hely lesz, mert gondolkodom a belsőszűrő kiműtését....

Ennek jegyeztem a nevét, helyet keresek neki. Ha meg valami nem tetszik, úgysem teszem bele :)

Köszi a tippet.
 
Ma jött össze a vásárlás.

Kínai TDS 343
GW TDS 253

90 ppm a különbség. Egy fokkal nyugodtabb vagyok. Hétvégén megint cserélek egy adag 010-es vizet és akkor majd kiderül hogyan állunk :)
kalibráltad a kínai tds mérőt? :) vagy mitől ment el ennyire?
 
Az én kínai tds mérőmet 2 éve vettem 4,5 euróért XD de szeretem és pontos is :) desztilált víz 0,003 ppm, azt hiszem, ennyi csalás elfogadható XD(most ellenőriztem ismét) a héten megjött a kínai ph mérőm is 6,4 ercsiért :) a tapasztalatokat majd a saját naplómban megosztom, de annyit elárulok, hogy pozítiv az is :)

0.jpg
 
kalibráltad a kínai tds mérőt? :) vagy mitől ment el ennyire?

Nem ment el az semennyire, amint mondtam volt, a különbség (kb. 30%) abból adódik, hogy kétféle oldattal kalibrálhatják a készülékeket, a vezetőképesség TDS-re való átváltásakor más a szorzó a két oldatnál.
Mindkettő jól mér! Csak a magasabb szorzószámot használó készüléknél bele kell kalkulálnunk, hogy neki a 180 ppm az, ami a másiknál 120.
 
Nem ment el az semennyire, amint mondtam volt, a különbség (kb. 30%) abból adódik, hogy kétféle oldattal kalibrálhatják a készülékeket, a vezetőképesség TDS-re való átváltásakor más a szorzó a két oldatnál.
Mindkettő jól mér! Csak a magasabb szorzószámot használó készüléknél bele kell kalkulálnunk, hogy neki a 180 ppm az, ami a másiknál 120.
ez világos :) de honnan tudjam pl., hogy az enyémet mivel kalibrálták? desztilált vízben szoktam ellenőrizni, de ott a 30% nem észlelhető :) a tds-m nekem 2 nappal a vízcsere előtt 212 :) vagy ca. 150?
 
Előtte:
20210530_090533.jpg
Utána:
20210530_142313.jpg
Vízcsere után a TDS 150 :) este rámérek újra az értékeimre. A NO3 az egekben van fenn, víz sereg előtt 30 volt, ezzel szemben hiába a plusz fosfo, továbbra is 0.3 ppm a PO4, adtam neki 12.5 ml seachem phospor-t. Ez elvileg 0.5-el emeli 80 liter víz PO4 tartalmát. Vas 0.1....

Mic-Mac 2 ml
Excel 2 ml
Fosfo 10 ml

Meglátjuk mire megyünk ezzel este....
 
Előtte:
View attachment 149430
Utána:
View attachment 149431
Vízcsere után a TDS 150 :) este rámérek újra az értékeimre. A NO3 az egekben van fenn, víz sereg előtt 30 volt, ezzel szemben hiába a plusz fosfo, továbbra is 0.3 ppm a PO4, adtam neki 12.5 ml seachem phospor-t. Ez elvileg 0.5-el emeli 80 liter víz PO4 tartalmát. Vas 0.1....

Mic-Mac 2 ml
Excel 2 ml
Fosfo 10 ml

Meglátjuk mire megyünk ezzel este....
Hát én azokat a fűveket kidobnám.... olyan semmilyen növény. nem passzol egy növényes akihoz. én rotalát dobnék a helyére, hogy legyen egy kis szín benne.
 
Érdekes ez a "fű" téma. Pont ez adja meg ennek az akvának a sajátos hangulatát. Nélküle teljesen máshogy festene.
Ami viszont most tűnt fel, hogy a skimmered ellentétes irányba dolgozik a kifolyóddal, a két vízsodrás találkozási pontjánál nem keveredik fel a talaj/ algásodsz? Ha mást nem is, egy L alakú csövet tuti dobnék a skimmerre, hogy a víz iránya azonos legyen a külsőszűrőjével. :unsure:
 
Érdekes ez a "fű" téma. Pont ez adja meg ennek az akvának a sajátos hangulatát. Nélküle teljesen máshogy festene.
Ami viszont most tűnt fel, hogy a skimmered ellentétes irányba dolgozik a kifolyóddal, a két vízsodrás találkozási pontjánál nem keveredik fel a talaj/ algásodsz? Ha mást nem is, egy L alakú csövet tuti dobnék a skimmerre, hogy a víz iránya azonos legyen a külsőszűrőjével. :unsure:
én is a skimmert a kifolyó mellé tenném, ha megoldható...
 
Érdekes ez a "fű" téma. Pont ez adja meg ennek az akvának a sajátos hangulatát. Nélküle teljesen máshogy festene.
Ami viszont most tűnt fel, hogy a skimmered ellentétes irányba dolgozik a kifolyóddal, a két vízsodrás találkozási pontjánál nem keveredik fel a talaj/ algásodsz? Ha mást nem is, egy L alakú csövet tuti dobnék a skimmerre, hogy a víz iránya azonos legyen a külsőszűrőjével. :unsure:
én is a skimmert a kifolyó mellé tenném, ha megoldható...
Jogos. Ezek a nüansznyi dolgok elkerülik a figyelmemet. Alga amúgy továbbra is csak a zöld pont, ami az alacsony foszfát miatt lehet....nem tudom mennyit kellene még bele öbntenem...

A skimmer átkerült a kifolyó mellé
 
Back
Oldal tetejére