• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Az opálosodás mit értesz? A víz maga opálos, vagy hártya képződik a felszínen?
A tápozásra nekem sincs más ötletem, mint a többieknek, a foszfátot fel kell húzni legalább 1-re, és ki kell kísérletezni, hogy mennyi kell ahhoz, hogy szinten is tudd tartani.

Ha hártyás a felszín, azt simán okozhatja a kevés foszfát is.
A víz maga opálos. A vízfelszín is hártyás, bár azt sejtettem, hogy PO4 alacsony szintje okozhatja, mivel amikor felment 1.6-ra akkor eltűnt...

Szerdán cserélek vizet, aztán bizom benne hogy eltűnik.
 
Ha SC Equilibriummal 7es GH-ra sózom vissza a cserevizet, akkor a TDS 365(!) lesz....😳😳😳😳


Szerintem ezt a vizet kiöntöm.....nem tudom ezel mit tudok csinálni....lehet, hogy inkább 0-s vízzel cserélek...mit tegyek?
 
Ha SC Equilibriummal 7es GH-ra sózom vissza a cserevizet, akkor a TDS 365(!) lesz....😳😳😳😳


Szerintem ezt a vizet kiöntöm.....nem tudom ezel mit tudok csinálni....lehet, hogy inkább 0-s vízzel cserélek...mit tegyek?
Igazából nem értem miért bonyolítod magad. TDSre sózz ne GH-ra. 120 TDSnél megállsz. Valamint azt is írtam, hogy sózatlan vízet rakj a maradék vízre, így látod, hogy kelle korrigálni vagy sen. Az equilibrium meg nehezen oldódik, azt 1 liter vízben szokták kevergetve feloldani és útána rakják a vízhez
 
Ha esetleg a TDS mérő ųS-ben mérne akkor a TDS 230.....a 7es GH-hoz meg az is sok....

Holnap dühből veszek egy GW TDS mérőt...........😡 es lehet akkor már megveszem az EHEIM 2211-et is......
 
Nem, nem úgy jött össze a péntekem ahogy terveztem...jövő hétre csúszik.
Valószínűleg a vízcsere is.
Jelenleg szép tiszta a víz, az opálosodás elmúlt magától, alga továbbra is csak a zöld por és minimális pont....
 
Na itt vagyok a heti vízcserénél, vasárnaptól, vasárnapig és 125 ppm-től 140 ppm-en stagnálok.

View attachment 148826
Ha jól emlékszem azt mondtad hogy GA KH/GH usszal sózol vissza az akvában, 120-ra. Akkor 0-s vízzel cserélsz igaz?

Most hogy van ez a 365 ppmes csere vizem besózva 7es GH-ra, szerinted merjem használni mivel a JBL csepp teszt megbízhatóbb mint a kinai óccó TDS merő? Vagy öntsem ki a p**ba és seréljek 0-s vízzel és állítsak be akvába?

Nagy dilemma...


BtW jövőhéten szeretnék menni GA-ba megvenni a TDS mérőt. Lehet hogy vennék egy EHEIM Quick VAC PRO-t. Arról van valakinek tapasztalata?
 
Ha jól emlékszem azt mondtad hogy GA KH/GH usszal sózol vissza az akvában, 120-ra. Akkor 0-s vízzel cserélsz igaz?

Most hogy van ez a 365 ppmes csere vizem besózva 7es GH-ra, szerinted merjem használni mivel a JBL csepp teszt megbízhatóbb mint a kinai óccó TDS merő? Vagy öntsem ki a p**ba és seréljek 0-s vízzel és állítsak be akvába?

Nagy dilemma...


BtW jövőhéten szeretnék menni GA-ba megvenni a TDS mérőt. Lehet hogy vennék egy EHEIM Quick VAC PRO-t. Arról van valakinek tapasztalata?
Az én vízem nem nullás, 015 ös mert már több mint 1éves a membránom. De lényegében azt csinálom gh kh sóval. Ami az akvában marad, ahoz nyomom a sózatlan vízet. A feltöltéskor látom hol áll a TDS és aszerint sózom fel. Nálam 4-5 kanál gh kh kell a 125re onnan már nem sózok tovább.
 
Szerintem túlsózod a cserevizet, egyszerűen csak sózd A TDS szerint 100-120 ppm-re, aszem mindenki így csinálja. A keménységet majd csekkold utólag, ami talán felesleges is ha megbízható a só amit használsz. :)
 
Back
Oldal tetejére