• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Nem mellesleg úgy tűnik egy csigusz is érkezett a halakkal együtt. Van elképzelésetek milyen csiga lehet illetve belemerjem e tenni a medencébe?
Maláj tornyosnak tűnik így képről. Ha többen vannak, szapora csiga lesz. A talajban élnek, és az elhalt növényi részeket, maradék halkaját fogyasztják. A mozgásukkal folyamatosan átmozgatják a talajt, ami egyrészt jó, másrészt viszont táptalaj esetén a felszínre túrhatják. Én személy szerint csípem őket, mindkét akváriumomban vannak. Ha megtartod, de elszaporodnak, és úgy érzed sokan vannak, lámpaoltás után kiülnek a vízfelszín közelébe, könnyű őket összeszedni.
 
Maláj tornyosnak tűnik így képről. Ha többen vannak, szapora csiga lesz. A talajban élnek, és az elhalt növényi részeket, maradék halkaját fogyasztják. A mozgásukkal folyamatosan átmozgatják a talajt, ami egyrészt jó, másrészt viszont táptalaj esetén a felszínre túrhatják. Én személy szerint csípem őket, mindkét akváriumomban vannak. Ha megtartod, de elszaporodnak, és úgy érzed sokan vannak, lámpaoltás után kiülnek a vízfelszín közelébe, könnyű őket összeszedni.
Egy darab van belőle. De ha egy kicsit is hasznos akkor nem lesz gáz :) köszi a választ :)
 
Végül az új lakók is beköltöztek és munkához láttak :)

20210113_145135.jpg

A csigát is beletettem végül...a vödörben volt egy kis tesója is az is a medencében landolt. Ám őket már nem találom...

Köszi hogy benéztél ;)
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...az utóbbi pár napban valami nem stimmel az akvával...

Elkezdett a víz beopálosodni, zöldülni sárgulni....a víznák jellegzetes állott szaga lett...a vízfelszín egyik pillanatról a másikra olajos lesz, hiába szedem le róla...a halak sem annyira aktívak mint előtte....

Gondoltam, hogy csinálok egy 75 % vízcserét, tisztított vízzel hátha megoldja a problémát. Esetleg valakinek lenne ötlete, hogy mi okozhatja?

Szerk.:
Egyik ismerősöm szerint olyan mintha a nitrifikálás nem "működne"...
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...az utóbbi pár napban valami nem stimmel az akvával...

Elkezdett a víz beopálosodni, zöldülni sárgulni....a víznák jellegzetes állott szaga lett...a vízfelszín egyik pillanatról a másikra olajos lesz, hiába szedem le róla...a halak sem annyira aktívak mint előtte....

Gondoltam, hogy csinálok egy 75 % vízcserét, tisztított vízzel hátha megoldja a problémát. Esetleg valakinek lenne ötlete, hogy mi okozhatja?

Szerk.:
Egyik ismerősöm szerint olyan mintha a nitrifikálás nem "működne"...
sok benne a hal és nem bírja a szűrőd...
csinálj napi 50% vízcseréket, amíg meg nem szabadulsz a nagytestű halaktól.
egy ekkora akváriumba max 10-12 db kistestű hal (pl ékfoltos razbóra) való...
 
sok benne a hal és nem bírja a szűrőd...
csinálj napi 50% vízcseréket, amíg meg nem szabadulsz a nagytestű halaktól.
egy ekkora akváriumba max 10-12 db kistestű hal (pl ékfoltos razbóra) való...
Fura....egy barátomnál ennél több hal van, mégis tiszta vize van....nem gondolnál, hogy azokkal lehet a gond....

Napi 50 % vizcserevel nem lenne gond, viszont ezt jelenleg nem tudom megoldani tiszta vizzel....a vizet meg mindig kölcsönzöm 😅 apósomék kinyírnának ha napi 60 liter vizet hoznék tőlük 🤣🤣🤣

BTW a vizem még mindig szikes - gh 1, kh 7.5...bízom benne azért ha ez helyre áll akkor sok gondom megoldódik majd.

Javítsatok ki, a matekkal amúgy, de ha most 90 liter vizet vissza sózok 6 nk°-ra a kh-t nem bántom akkor az arányok ugy megfordulnak majd igaz? Nem lesz ez erős váltás az élőlényeknek?
 
Javítsatok ki, a matekkal amúgy, de ha most 90 liter vizet vissza sózok 6 nk°-ra a kh-t nem bántom akkor az arányok ugy megfordulnak majd igaz? Nem lesz ez erős váltás az élőlényeknek?
Ha fogsz 30l 1%os vizet es osszekevered 90l 6%os vizzel akkor szerinted a keverek %-a nagyobb lesz 7,5%nal? Hat nem. :) Magat az akvariumot sozd vissza minden reggel es este egy-egy kanal GH emelovel, amig nem lesz vagy 10nk a GH. Utana a cserevized (nem kell 90 liter, 60 korul boven eleg ha EI tapozol) sozd legalabb 9nk-ig (merd le a somennyiseget, hogy legkozelebb ne kelljen meregetni) es azzal cserelj. A lassu emeles miatt az allatoknak es novenyeknek sem lesz baja es ha a KH fole mesz vegre, akkor megszunteted a tapanyagfelveteli gondjaikat is.
 
Ha fogsz 30l 1%os vizet es osszekevered 90l 6%os vizzel akkor szerinted a keverek %-a nagyobb lesz 7,5%nal? Hat nem. :) Magat az akvariumot sozd vissza minden reggel es este egy-egy kanal GH emelovel, amig nem lesz vagy 10nk a GH. Utana a cserevized (nem kell 90 liter, 60 korul boven eleg ha EI tapozol) sozd legalabb 9nk-ig (merd le a somennyiseget, hogy legkozelebb ne kelljen meregetni) es azzal cserelj. A lassu emeles miatt az allatoknak es novenyeknek sem lesz baja es ha a KH fole mesz vegre, akkor megszunteted a tapanyagfelveteli gondjaikat is.
Köszönöm!
 
Apró örömök az akvárium életében
Vol.1

Képzeljétek el mi történt ma, meg akkor is ha tragédiával végződött a dolog. Az akvárium világítása délután 2-kor kapcsol fel most már körülbelül 1 hónapja és 8 órát világít este 10-ig. Villanykapcsolás után szokásom az akvárium előtt üldögélni és csak nézegetni a halakat, garnélákat ahogy sürögnek-forognak. Feltűnt, hogy az egyik razbóra a befolyó csövénél rázza magát, gondoltam "valami baja van szegénynek". Aztán oda úszott hozzá egy másik is, minta megkérdezné: "minden oké?". Nem sokkal később, miközben a vízteszteket csináltam, azt vettem észre hogy apró kis golyók süllyednek a vízben - amit a halak sajnos rögtön fel is faltak :(.

Egyből leesett, hogy ezek valószínűleg ikrák lehettek, amiből sajnos egy sem maradt :(

Viszont ez egy jó jel számomra, mert azt jelenti, hogy nem vagyok teljesen keszeg az akváriumokhoz és a tanácsaitoknak hála a halak is úgy tűnik, kezdik magukat jól érezni :)

Sajnos fotót-videót nem sikerült készíteni a meglepődöttség és öröm mámor miatt :)
 
Ma egy hete volt az legutóbbi vízcsere az akvában. Eljött az ideje a vízfrissítésnek :)

Így nézünk ki most:
20210126_142726.jpg

KH: 5
GH: 4.5
PH: 6.8
Fe: 0.2

Még mindig szikes a víz de az arányok már jobbak. Folytato. Tovább a @tsokee által javasolt reggel-este gh+ adagolást.

A csere RO vizet visszasóztam: 8:5 aranyba (gh:kh)

Hát akkor lássunk munkához :)
 
Back
Oldal tetejére